Ako sa vyhnúť koronavírusu: Lekári & # 039; poradenstvo v oblasti masky na tvár, umývania rúk a verejnej dopravy

Ako sa vyhnúť koronavírusu: Lekári & # 039; poradenstvo v oblasti masky na tvár, umývania rúk a verejnej dopravy 1

Tento týždeň postihli koronavírusy v Spojenom kráľovstve 15 prípadov, čo spôsobilo rozsiahlu paniku ohľadom šírenia vírusu.

Rozšírenie viedlo k tomu, že niekoľko firiem poslalo svojich zamestnancov domov, vrátane Chevronu, ktorý požiadal 300 zamestnancov, aby zatiaľ neprišli do svojej kancelárie v Canary Wharf.

Aj keď by ste sa mohli obávať získania vírusu, našťastie je šanca, že sa to stane, veľmi nízka.

V rozhovore pre Mirror Online dvaja lekári odhalili svoje najlepšie tipy, ako sa vyhnúť koronavírusu, vrátane poradenstva o pleťových maskách, dezinfekcii rúk a verejnej doprave.

Babak Ashrafi, lekár so Zavou, vysvetlil, že najlepším spôsobom, ako sa vírusu vyhnúť, je pravidelné umývanie rúk mydlom a vodou.

Povedal: „Primárnou radou je umývanie rúk mydlom a vodou – to je najlepší spôsob, ako sa zbaviť baktérií. Ručné dezinfekčné prostriedky nie sú také dobré, ale lepšie ako nič, najmä ak ste boli na verejnosti. “

Sanitizer na ruky Sanitizer na ruky

Ashrafi však dodala, že použitie príliš veľkého množstva dezinfekčného prostriedku na ruky nie je nikdy dobrý nápad.

Vysvetlil: „Niektorí ľudia môžu dôkladne vysušiť, čo môže viesť k popraskaniu. Praskliny môžu potenciálne zvýšiť riziko koronavírusu. Ak máte prístup k mydlu a vode, je to oveľa lepšie. “

Ak ste mimo a dnes, môžete si všimnúť, že niekoľko ľudí nosí masky na tvár, ale Dr. Ashrafi vysvetlila, že existuje len „veľmi málo dôkazov“, ktoré by znížili riziko zachytenia vírusu.

Povedal: „Existuje len veľmi málo dôkazov o tom, že by sa predávané tvárové masky skutočne hodili. Vírus sa môže dostať na hornú a dolnú časť a možno si dokonca pomyslí aj vlákna.

"Tkanivo by fungovalo rovnako dobre!"

Turisti v Škótsku majú pri obavách z koronavírusu ochranné masky na tvár Turisti v Škótsku používajú ochranné masky na tvár

Medzitým doktorka Claudia Pastidesová, lekárka spoločnosti Babylon Health, vysvetlila, že používanie verejnej dopravy by malo byť bezpečné, pokiaľ budete opatrní.

Vysvetlila: „Vždy, keď ste v určitom čase v úzkom kontakte s inými ľuďmi, zvyšuje sa riziko nákazy. Toto sa netýka iba koronavírusu, ale aj mnohých ďalších vírusov a baktérií.

„Pokiaľ však vieme, koronavírus sa šíri infikovanými ľuďmi, ktorí kašlia alebo kýchajú kvapky vírusu.

Žena videná na trubici, ktorá nosí masku na tvár

Čítaj viac

Prepuknutie koronavírusu

"Takže ak si ľudia pri kašľaní alebo kýchaní zakrývajú ústa a nosy tkanivom, namiesto toho, aby používali svoje holé ruky a potom sa dotýkali svojich infikovaných rúk proti povrchom v autobuse alebo pod zemou, riziko šírenia infekcie sa zníži."

Dr Pastides dodal, že pri umývaní rúk, keď ste mimo dosahu, môže byť dezinfekcia rúk veľkým dočasným opatrením.

Dodala: „Ak si pravidelne umyjete ruky a nedotýkate sa tváre nepripravenými rukami, je menej pravdepodobné, že vírus udržíte na svojich rukách a prenesiete ho do svojho tela cez sliznice vašich očí, nosa alebo ústa.

"Dezinfekčný prostriedok na ruky môže byť v týchto situáciách veľmi užitočný, pretože sa ľahšie používa, keď sa chystáte vyčistiť ruky."