Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako sa pripojiť Android k Mac pomocou Android File Transfer

Ak ste sa niekedy pokúsili pripojiť zariadenie Android k počítaču Mac, som si istý, že s týmto zápasom môžete súvisieť.

Kedykoľvek musím rýchlo poslať pár súborov, používam aplikáciu s názvom AirDroid. Dobré na Airdroide je, že ho musíte nainštalovať iba na svoj mobilný telefón a potom sa pripojiť k počítaču Mac zadaním miestnej adresy IP v prehliadači.

Ak však musíte odosielať veľké súbory, je to dosť náročné na čas a nie som fanúšikom tohto pracovného postupu.

V prenosnom SSD, ktorý sa ľahko pripája k môjmu smartfónu s Androidom, ktorý má USB typ C. A keďže môj MacBook 2019 má tiež slot USB typu C, nemusím mať ďalší kábel.

Nevýhodou použitia tohto pracovného postupu je tiež to, že musíte skopírovať súbory z mobilu Android na SSD. Takže v perfektnom svete by som chcel, aby sa k veľkým súborom v mojom mobile pre Android pristupovalo priamo na mojom počítači ASAP.

Pred niekoľkými dňami som zdieľal článok, v ktorom sa hovorí o tom, ako môžete presúvať veľké súbory z mobilu Android do Mac. Spomenul som v aplikácii s názvom AnyTrans, ktorá ponúka obidve možnosti odosielania súborov na váš Mac prostredníctvom Wi-Fi alebo káblového pripojenia.

Najrýchlejšie nájdem možnosť poslať veľké súbory do počítača Mac pomocou kábla. Nevýhodou AnyTrans je, že nejde o bezplatnú aplikáciu.

Hoci vám v bezplatnej verzii poskytuje približne 25 prenosov súborov, ak ste niekto, kto sa snaží odoslať veľké súbory raz za čas, AnyTrans je vynikajúca aplikácia s ľahko pochopiteľným používateľským rozhraním.

Ak to však musíte robiť pravidelne, budete musieť kúpiť platenú verziu AnyTrans alebo sa môžete obrátiť na bezplatnú alternatívu.

Android File Transfer je aplikácia poskytovaná spoločnosťou Google a umožňuje vám ľahko prenášať veľké súbory z vášho Androidu na Mac.

Aplikáciu Android File Transfer si môžete stiahnuť z odkazu uvedeného nižšie.

Ako sa pripojiť Android k Mac pomocou Android File Transfer 1

Stiahnite si Android File Transfer

Po stiahnutí aplikácie do počítača Mac stačí pripojiť dátový mobil s počítačom Mac pomocou dátového kábla.

Budete mať prístup k súborom v telefóne s Androidom a potom ich môžete skopírovať z mobilu s Androidom do počítača Mac.

Ako sa pripojiť Android k Mac pomocou Android File Transfer 2

Používateľské rozhranie nie je ľahké, pretože získate prístup do koreňa zariadenia Android, takže musíte poznať cestu k súboru, ktorý chcete skopírovať do svojho počítača Mac.

Pozrite si video príručku

Riešenie problémov

Ak váš počítač Mac z nejakého dôvodu nezistí vaše zariadenie s Androidom, pravdepodobne bude potrebné povoliť ladenie USB, čo je prirodzený proces a možno ho vykonať pomocou možností vývojára na vašom zariadení s Androidom.

Možnosti vývojára budete musieť povoliť tak, že prejdete do časti o telefóne v časti o nastavení, kde nájdete verziu systému Android.

Nájdite číslo zostavenia softvéru, ktorý používate na svojom smartfóne. Musíte na ňu niekoľkokrát klepnúť (7 na 8 krát) a možnosti vývojára budú povolené.

Potom nájdete ladenie USB v časti Možnosti pre vývojárov. Neskôr sa pokúste pripojiť svoj Android k počítaču Mac. Dúfajme, že sa spojí.