Ako sa prihl├ísi┼ą do smerova─Źa v syst├ęme Mac

Ke─Ć pozn├íte adresu IP smerova─Źa, m├┤┼żete sa prihl├ísi┼ą do svojho smerova─Źa a pod─ża potreby vykona┼ą zmeny. Tu je postup na prihl├ísenie sa do smerova─Źa v syst├ęme Mac.

Prihl├íste sa do smerova─Źa v syst├ęme Mac

V├Ą─Ź┼íina ─żud├ş sa chce prihl├ísi┼ą, aby mohla zmeni┼ą nastavenia zabezpe─Źenia smerova─Źa, aktualizova┼ą softv├ęr smerova─Źa alebo nastavi┼ą rodi─Źovsk├║ kontrolu.

Ako je uveden├ę vy┼í┼íie, prv├Żm krokom je n├íjdenie IP adresy smerova─Źa, ─Źo v├ím umo┼żn├ş pr├şstup na prihlasovaciu str├ínku smerova─Źa.

V├Ą─Ź┼íina v├Żrobcov smerova─Źov pou┼ż├şva 192 168.0,1 alebo 192,168.1,1 ako predvolen├í adresa IP smerova─Źa a spr├şstup┼łuje tieto inform├ície na svojich webov├Żch str├ínkach, v pou┼ż├şvate─żsk├Żch pr├şru─Źk├ích a dokonca aj na n├ílepke pripojenej k zadnej ─Źasti smerova─Źa.

Vy┼í┼íie uveden├ę zdroje v┼íak nebudete m├┤c┼ą pou┼żi┼ą, ak poskytovate─ż internetov├Żch slu┼żieb alebo niekto, kto m├í pr├şstup k smerova─Źu, zmenil IP adresu predvolen├ęho smerova─Źa.

Na┼í┼ąastie je skuto─Źne ─żahk├ę n├íjs┼ą IP adresu smerova─Źa a prihl├ísi┼ą sa k smerova─Źu v po─Ź├şta─Źoch Mac.

Na po─Ź├şta─Źi Mac n├íjdite IP adresu smerova─Źa

Pod─ża pokynov ni┼ż┼íie vyh─żadajte adresu IP smerova─Źa v po─Ź├şta─Źi Mac.

1,Otvorte polo┼żku Predvo─żby syst├ęmu a kliknite na ikonu Sie┼ą.

Mo┼żnosti siete v syst├ęmov├Żch nastaveniach syst├ęmu Mac

2,Kliknite na obrazovku siete WiFi alebo na sie┼ą Ethernet (v z├ívislosti od toho, ako je v├í┼í po─Ź├şta─Ź Mac pripojen├Ż k internetu) a uvid├şte IP adresu smerova─Źa.

IP adresa smerova─Źa v po─Ź├şta─Źoch Mac

Pozna─Źte si alebo skop├şrujte IP adresu smerova─Źa, preto┼że tieto inform├ície budete potrebova┼ą v ─Ćal┼íom kroku.

2, Prihl├íste sa do smerova─Źa v syst├ęme Mac

Ke─Ć n├íjdete adresu IP smerova─Źa, m├┤┼żete sa prihl├ísi┼ą do smerova─Źa na po─Ź├şta─Źi Mac pod─ża nasleduj├║cich krokov.

1, V po─Ź├şta─Źi Mac otvorte prehliada─Ź Safari alebo Chrome.

2, Do panela s adresou preh─żad├íva─Źa zadajte adresu IP smerova─Źa a stla─Źte kl├íves Enter.

IP adresa smerova─Źa v poli preh─żad├íva─Źa

Poznámka: Pred IP adresou nie je http: //.

3,Na obrazovku RouterLoginUsername a Password sa prihl├íste do svojho smerova─Źa.

Prihlasovacia obrazovka smerova─Źa

Ak ste nezmenili predvolen├Ż n├ízov ÔÇ×UsernameÔÇť a ÔÇ×PasswordÔÇť, pou┼ż├şvate─żsk├ę meno pre v├Ą─Ź┼íinu smerova─Źov je ÔÇ×AdministrationÔÇť a heslo je bu─Ć ÔÇ×PasswordÔÇť Orblank.

Pozn├ímka: Na webovej str├ínke v├Żrobcu smerova─Źa n├íjdite spr├ívne ÔÇ×Pou┼ż├şvate─żsk├ę menoÔÇť a ÔÇ×HesloÔÇť pre v├í┼í smerova─Ź.

─îo sa stane, ak sa nem├┤┼żete prihl├ísi┼ą do smerova─Źa

Ak sa do smerova─Źa nem├┤┼żete prihl├ísi┼ą pomocou predvolen├ęho hesla, je pravdepodobn├ę, ┼że poskytovate─ż internetov├Żch slu┼żieb alebo niekto, kto m├í pr├şstup k smerova─Źu, zmenil prihlasovacie heslo smerova─Źa.

V takom pr├şpade m├┤┼żete z├şska┼ą pr├şstup k smerova─Źu resetovan├şm smerova─Źa na v├Żrobn├ę nastavenia pomocou tla─Źidla Reset alebo resetovan├şm otvoru na zadnej strane smerova─Źa.

tla─Źidlo resetovania smerova─Źa

Po obnoven├ş p├┤vodn├Żch nastaven├ş smerova─Źa sa m├┤┼żete k routeru v po─Ź├şta─Źi Mac prihl├ísi┼ą pomocou predvolenej adresy IP, pou┼ż├şvate─żsk├ęho mena a hesla pod─ża poskytovate─ża smerova─Źa.

Po prihl├ísen├ş do smerova─Źa m├íte pln├Ż pr├şstup k jeho nastaveniam a m├┤┼żete zmeni┼ą nastavenia zabezpe─Źenia smerova─Źa, hesl├í smerova─Źa a ─Ćal┼íie nastavenia.