Ako r├Żchlo rootova┼ą BLU Studio One

BLU Studio One je ├║─Źinn├Ż lacn├Ż smartphone, ktor├Ż si za svoju cenu stoj├ş dobre, ale e┼íte lep┼íie je, ke─Ć ho z├şskate. Na┼í┼ąastie BLU Studio One nie je ve─żmi ┼ąa┼żk├ę rootova┼ą, ale st├íle existuje nieko─żko vec├ş, ktor├ę mus├şte vedie┼ą o rootovan├ş. Bez oh─żadu na to, ak├ę ─żahk├ę je telef├│n rootova┼ą, s procesom, o ktorom potrebujete vedie┼ą, existuj├║ inherentn├ę probl├ęmy.

Ke─Ć u┼ż m├íte znalosti o tomto procese, neost├íva v├ím ni─Ź in├ę, ne┼ż sa pusti┼ą do toho. Na BLU Studio One funguje nieko─żko sp├┤sobov zakorenenia a ka┼żd├║ z nich pop├ş┼íem krok za krokom. Ak ste pripraven├ş na rootovanie telef├│nu, sta─Ź├ş, ak budete ─Ź├şta┼ą a┼ż do konca.

S├║visiace: Ako rootova┼ą Android – v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą

Met├│da 1: Kingroot

Kingroot je jednou z osved─Źenej┼í├şch met├│d na rootovanie. Na to, aby ste mohli pou┼ż├şva┼ą Kingroot, nepotrebujete okrem aplik├ície ┼żiadne ─Ćal┼íie s┼ąahovanie a taktie┼ż si nemus├şte l├íma┼ą hlavu s blikan├şm. Ke─Ć m├íte aplik├íciu nain┼ítalovan├║, sta─Ź├ş ju spusti┼ą a m├┤┼żete ├şs┼ą; naj┼ąa┼ż┼íia ─Źas┼ą cel├ęho procesu je ─Źakanie na dokon─Źenie kore┼ła.

1. Z├şskanie Kingroot

Kingroot nie je jednoduch├í aplik├ícia na sledovanie, ale najnov┼íiu verziu n├íjdete tu. Toto je najnov┼íia verzia Kingroot APK priamo z webu v├Żvoj├írov XDA, tak┼że sa nemus├şte b├í┼ą, ┼że by bola nelegit├şmna.

Akon├íhle je s┼ąahovanie dokon─Źen├ę, uistite sa, ┼że m├íte telef├│n pripraven├Ż.

2. Pres├║vanie APK

Skop├şrujte s├║bor APK na kartu SD telef├│nu, ak tam e┼íte nie je. Ak ste si do telef├│nu stiahli APK priamo, a nie do po─Ź├şta─Źa, u┼ż m├íte jasno.

3. Nastavenie etapy

Aby ste mohli APK pou┼ż├şva┼ą spr├ívne, je potrebn├ę, aby bolo v telef├│ne nieko─żko vec├ş:

Potrebujete pr├şstup v├Żvoj├íra. V ponuke nastaven├ş aplik├íci├ş mus├şte zapn├║┼ą in┼ítal├íciu z nezn├ímych zdrojov. Potrebujete spr├ívcu s├║borov. Telef├│n mus├ş ma┼ą viac ako 70% bat├ęrie.

Ak je u┼ż v┼íetko v poriadku, m├┤┼żete prejs┼ą na ─Ćal┼í├ş krok, v opa─Źnom pr├şpade za─Źnime.

Pr├şstup pre v├Żvoj├írov: Na pr├şstup pre v├Żvoj├írov nepotrebujete ┼żiadne ┼ípeci├ílne nadanie, schopnosti ani povolenie. Nasledujte t├║to jednoduch├║ cestu, za─Ź├şnaj├║c z domovskej obrazovky.

Prejdite na svoje nastavenia. Prejdite nadol na polo┼żku Inform├ície o telef├│ne. Prejdite a┼ż na svoje ─Ź├şslo zostavy.

zostavi┼ą ─Ź├şslo blu root

Klepnite na svoje ─Ź├şslo zostavy, k├Żm nedostanete upozornenie.

Teraz m├íte pr├şstup pre v├Żvoj├írov; je to tak├ę ─żahk├ę.

Nezn├íme zdroje: Je to rovnako jednoduch├ę ako povoli┼ą mo┼żnosti v├Żvoj├íra, preto sa ria─Ćte touto r├Żchlou cestou.

Na domovskej obrazovke alebo kdeko─żvek inde prejdite na polo┼żku Nastavenia. Pos├║vajte zobrazenie, k├Żm sa nedostanete k polo┼żke Zabezpe─Źenie. V ─Źasti Zabezpe─Źenie povo─żte polo┼żku Nezn├íme zdroje.

zdroje blu root

Spr├ívca s├║borov: V├Ą─Ź┼íina pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android u┼ż m├í spr├ívcu s├║borov, ale ak nie, mojimi dvoma odpor├║─Źan├Żmi spr├ívcami s├║ File Commander,

Prevzatie s├║boru Commander

Ako r├Żchlo rootova┼ą BLU Studio One 2

a populárny ES File Explorer.

Prieskumn├şk s├║borov ES

Ako r├Żchlo rootova┼ą BLU Studio One 2

Bu─Ć spr├ívca s├║borov zvl├ídne svoju ├║lohu v poriadku a s jedn├Żm nain┼ítalovan├Żm je va┼íe BLU Studio One takmer pripraven├ę na rootovanie.

4. Zálohujte svoje zariadenie

Spom├şnam to v┼żdy, ke─Ć hovor├şm o rootovan├ş, ale pros├şm, bez oh─żadu na to, ko─żkokr├ít ste predt├Żm robili z├ílohy, z├ílohujte v┼íetky svoje ├║daje. Aj ke─Ć je Kingroot jednou z najbezpe─Źnej┼í├şch met├│d rootovania, ni─Ź nem├í stopercentn├║ ├║spe┼ínos┼ą.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Jednoduch├ę z├ílohovanie pomocou z├ílohovania tit├ínu

5. Nainštalujte si APK

Teraz, ke─Ć je v┼íetko pripraven├ę a v┼íetky va┼íe ├║daje s├║ chr├ínen├ę, je na─Źase nain┼ítalova┼ą Kingroot. Otvorte vybran├Ż prieskumn├şk s├║borov a vyh─żadajte s├║bor APK Kingroot.

kingroot s├║bor blu root

Hne─Ć ako ho n├íjdete, vyberte ho a potom sa ho nain┼ítalujte pomocou in┼ítal├ítora bal├şkov. Ak dostanete ni┼ż┼íie uveden├║ v├Żstra┼żn├║ spr├ívu:

varovanie blu root

Klepnite na Viac inform├íci├ş, a potom Napriek tomu nain┼ítalova┼ą (nebezpe─Źn├ę) dokon─Źi┼ą in┼ítal├íciu. Teraz u┼ż len po─Źkajte na dokon─Źenie in┼ítal├ície.

6. Sk├║ste Rooting

Akon├íhle ste dokon─Źili in┼ítal├íciu Kingrootu, otvorte ho bu─Ć na domovskej obrazovke, v z├ísuvke aplik├ície alebo priamo na obrazovke in┼ítal├ície, aby ste mohli za─Źa┼ą. Prejden├şm prstom nadol sa dostanete k ├║vodn├Żm spr├ívam a potom kliknite na ikonu SK├ÜS TO akon├íhle ste si ist├ş, ┼że ste pripraven├ş, kliknite na tla─Źidlo v spodnej ─Źasti obrazovky.

sk├║ste king blu root

Tento proces trv├í nieko─żko min├║t, ale aplik├ícia v├ís prevedie zvy┼íkom a do konca; aplik├ícia potvrd├ş v├í┼í kore┼łov├Ż stav.

Met├│da 2: Ostatn├ę aplik├ície Auto Root

Ak Kingroot nedokon─Ź├ş svoju pr├ícu, existuj├║ najmenej ┼ítyri ─Ćal┼íie aplik├ície na automatick├ę zakorenenie, o ktor├Żch si m├┤┼żete pre─Ź├şta┼ą v┼íetko tu. Vrelo odpor├║─Źam, aby ste niektor├ęmu z nich dali ┼íancu, ak bu─Ć nechcete Kingroot pou┼ż├şva┼ą, nem├┤┼żete ho za─Źa┼ą pou┼ż├şva┼ą alebo len chcete viac mo┼żnost├ş.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Ako rootova┼ą Android bez po─Ź├şta─Źa ako sk├║sen├Ż technik

Met├│da 3: Blik├í prostredn├şctvom vlastnej obnovy

Vopred v├ím d├ívam varovanie, ktor├ę je len pre pou┼ż├şvate─żov syst├ęmu Android, ktor├ş si chc├║ za┼ípini┼ą ruky. Aj ke─Ć je preba─żovanie kore┼ła prostredn├şctvom vlastn├ęho zvuku na obnovenie dos┼ą komplikovan├ę, je to s BLU Studio One e┼íte ┼ąa┼ż┼íie. Ak e┼íte nem├íte nain┼ítalovan├Ż TWRP, mus├şte si jeho verziu zostavi┼ą sami pomocou zdrojov├ęho k├│du TWRP.

twrp otvoren├Ż blu root

Toto je najkomplikovanej┼íia met├│da zo v┼íetk├Żch ostatn├Żch mo┼żnost├ş rootovania, preto ju odpor├║─Źam iba vtedy, ak: u┼ż m├íte nain┼ítalovan├║ vlastn├║ obnovu, alebo nechc├║ pou┼ż├şva┼ą rootovacie aplik├ície. Za─Źnime teda poh─żadom na sprievodcu, ktor├Ż vytvorili samotn├ş v├Żvoj├íri TWRP.

Ak u┼ż m├íte nain┼ítalovan├Ż TWRP, prejdite na krok 4.

1. ─î├ştanie inform├íci├ş

Bude to dlh├Ż proces, tak┼że si dajte ob─Źerstvenie a za─Źnite sa pozera┼ą na toto vl├íkno na f├│re v├Żvoj├írov XDA. Toto vl├íkno obsahuje v┼íetky podrobn├ę inform├ície, ktor├ę potrebujete na spustenie TWRP vo svojom zariaden├ş BLU Studio One. Ak budete spr├ívne vykon├íva┼ą v┼íetky kroky, bude to fungova┼ą bezpochyby.

To v┼íetko za sebou nech├íva jednu ot├ízku, stoj├ş to za to? Niekomu, kto m├í sk├║senosti s k├│dom, to bude trva┼ą asi p├Ątn├ís┼ą min├║t, ale ak je to va┼íe prv├ę rodeo, od nie─Źoho podobn├ęho sa dr┼żte ─Ćaleko. Ak uva┼żujete o tom, ┼że to sk├║site, najsk├┤r si prezrite v┼íetky inform├ície zhora nadol a potom sa rozhodnite.

pozor

Opakujem, nepok├║┼íajte sa o to, ak nem├íte znalosti Linuxu alebo kompil├ície. Zariadenie po┼íkod├şte, v hor┼íom pr├şpade ho ├║plne zamurujete a urob├şte ho nepou┼żite─żn├Żm. Postupujte opatrne.

2. Stiahnutie zdrojov├ęho k├│du

Teraz, ke─Ć ste si ist├ş, ┼że to chcete sk├║si┼ą, a ak pou┼ż├şvate CM, nav┼ít├şvte t├║to str├ínku a stiahnite si zdrojov├Ż k├│d. Toto je str├ínka pre zariadenia so syst├ęmom Android 4.4, Ak chcete zmeni┼ą verziu, kliknite na toto tla─Źidlo na str├ínke:

vetva modr├Ż kore┼ł

Potom vyberte verziu syst├ęmu Android, v ktorej je spusten├ę zariadenie BLU Studio One. Teraz, ke─Ć ste pripraven├ş, kliknite Klonova┼ą alebo stiahnu┼ą a potom ho stiahnite ako s├║bor ZIP.

klonova┼ą blu root

V opa─Źnom pr├şpade nav┼ít├şvte t├║to str├ínku a z├şskajte verziu zdrojov├ęho k├│du s men┼í├şm po─Źtom pobo─Źiek.

3. Sp├Ą┼ą na podnikanie

Tak┼że teraz, ke─Ć m├íte v┼íetko, s ─Ź├şm mus├şte pracova┼ą, ─Źo rob├şte? Tu za─Ź├şna by┼ą vec kockov├í, ak nie ste obozn├ímen├ş s Linuxom. Ako som u┼ż spomenul, t├íto pr├şru─Źka bude va┼íou najlep┼íou st├ívkou. Nem├ím znalosti ani priestor na pop├şsanie postupu lep┼íie ako sprievodca XDA, tak┼że pri zostavovan├ş si pre─Ź├ştajte pr├şru─Źku.

4. S┼ąahovanie SuperSU

Potom, ─Źo ste si nain┼ítalovali TWRP alebo m├íte to ┼í┼ąastie, ┼że na va┼íom BLU Studio One u┼ż funguje vlastn├ę obnovenie, nav┼ít├şvte webov├Ż server chainfire, kde n├íjdete s├║bor SuperSU ZIP.

supersu blu root

Po stiahnut├ş s├║boru ZIP sa uistite, ┼że viete, kde sa nach├ídza.

5. Pres├║vanie ZIP

Ak v├í┼í SuperSU ZIP e┼íte nem├íte v telef├│ne, preneste ho do kore┼łov├ęho adres├íra. Ak neviete, kde je kore┼ł, je to prv├ę miesto, kam m├┤┼żete pres├║va┼ą s├║bory vo svojom telef├│ne bez zad├ívania ak├Żchko─żvek prie─Źinkov.

6. Spustenie syst├ęmu Recovery

Spustenie do re┼żimu obnovenia:

Vypnite zariadenie. Podr┼żte stla─Źen├ę tla─Źidlo nap├íjania aj zv├Ż┼íenia hlasitosti. Ke─Ć sa na obrazovke zobraz├ş logo BLU, uvo─żnite vyp├şna─Ź, ale s├║─Źasne podr┼żte kl├íves zv├Ż┼íenia hlasitosti.

Teraz pomocou kl├ívesov na ovl├ídanie hlasitosti pos├║vajte nahor a nadol a pomocou vyp├şna─Źa potvr─Ćte v├Żber.

7. Blikanie ZIP a dokon─Źenie kore┼ła

─Äalej v ponuke TWRP vyberte polo┼żku nain┼ítalova┼ą.

twrp blu root

Odtia─żto vyh─żadajte zips SuperSU vo svojom zariaden├ş BLU Studio One pomocou kl├ívesov na ovl├ídanie hlasitosti. Potom, ─Źo ho n├íjdete, ho vyberte pomocou vyp├şna─Źa a potom potvr─Ćte, ┼że nain┼ítalujete/zablik├íte zip na svoje zariadenie.

Bude to trva┼ą nieko─żko min├║t, ale akon├íhle to bude hotov├ę, va┼íe BLU Studio One bude ma┼ą pr├şstup root.

Záver

BLU Studio One je ─żahk├Ż telef├│n na rootovanie, pokia─ż v├ím nevad├ş pou┼ż├şva┼ą aplik├ície na dokon─Źenie pr├íce. Ak by ste rad┼íej ┼íli inou cestou, cesta je ove─ża dlh┼íia, ale stoj├ş za to, ak ver├şte svojim znalostiam Linuxu. Na┼í┼ąastie, pokia─ż m├íte spr├ívne inform├ície, rootovanie Studio One je r├Żchle, jednoduch├ę a bezbolestn├ę.

Ak m├íte na ceste nejak├ę probl├ęmy, zanechajte koment├ír ni┼ż┼íie a my v├ím pom├┤┼żeme ─Źo najsk├┤r!

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku