Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako rozdeli┼ą obrazovku na Android v 5 sek├║nd

Ako rozdeli┼ą obrazovku na Android v 5 sek├║nd 1

V tomto upon├íh─żanom svete existuj├║ chv├şle, kedy chcete jednoducho urobi┼ą dve ├║lohy naraz. Preto je vedie┼ą, ako rozdeli┼ą obrazovky na zariaden├ş s Androidom, jedna z praktick├Żch znalost├ş, ktor├║ m├┤┼żete kedyko─żvek vytiahnu┼ą z ├║lo┼żiska.

Multi-tasking je jednou z vec├ş, ktor├ę si u┼ż├şvatelia v zariaden├ş Android ┼żelaj├║. Na┼í┼ąastie mnoho v├Żrobcov OEM t├║to funkciu za─Źlenilo do svojich vlajkov├Żch lod├ş. S tak ve─żkou obrazovkou by ste si ur─Źite nemysleli, ┼że nem├í ┼żiadne in├ę vyu┼żitie okrem toho, ┼że v├ím poskytne lep┼í├ş preh─żad o tom, ─Źo rob├şte.

Funkcia rozdelenej obrazovky bola predstaven├í v syst├ęme Android Pie a je st├íle k dispoz├şcii v syst├ęme Android 11. Ale ke─Ć bola prv├Żkr├ít predstaven├í v star┼í├şch verzi├ích syst├ęmu Android, bola t├íto met├│da pomerne jednoduch├í-v─Ćaka met├│de navig├ície pomocou troch tla─Źidiel.

Ako rozdeli┼ą obrazovku na Android v 5 sek├║nd 2Ako rozdeli┼ą obrazovku na Android – jednoduch├ę a jednoduch├ę sp├┤soby pre za─Źiato─Źn├şkov

Ale realita je: m├ílokto vie, ┼że ich Android smartphones a tablety maj├║ funkciu rozdelenej obrazovky, nehovoriac o jej aktiv├ícii. V tomto ─Źl├ínku sa s vami teda podel├şm o jednoduch├ę sp├┤soby rozdelenia obrazoviek na zariadeniach s Androidom.

Ste tu prv├Żkr├ít? Nebojte sa, podrobnej┼íie prediskutujeme sp├┤soby, ako ich lep┼íie porozumie┼ą. Bez ─Ćal┼í├şch okolkov za─Źnime!

Pre─Ź├ştajte si tie┼ż:

Ako vytvori┼ą obrazovku vlastn├ęho uzamknutia pre Android

Ako vytvori┼ą prisp├┤soben├║ domovsk├║ obrazovku v syst├ęme Android

Ako rozdeli┼ą obrazovku na zariadenie Android?

Met├│da 1: Aktivujte rozdelen├║ obrazovku z domovskej obrazovky zariadenia Android

1. Na ploche telef├│nu klepnite na Ned├ívne aplik├ície v ─żavom dolnom rohu obrazovky. Na niektor├Żch telef├│noch je toto tla─Źidlo umiestnen├ę na pravej strane.

Toto tla─Źidlo s├║ tri zvisl├ę ─Źiary ved─ża ostatn├Żch tla─Źidiel na obrazovke, ak pou┼ż├şvate nov┼íie zariadenie Android.

Tla─Źidlo Ned├ívne aplik├ície na domovskej obrazovke zariadeniaTla─Źidlo Ned├ívne aplik├ície na domovskej obrazovke zariadenia

2. Ke─Ć ste vo svojich najnov┼í├şch aplik├íci├ích, m├┤┼żete teraz vyberte aplik├íciu ktor├ę chcete pou┼żi┼ą v zobrazen├ş rozdelenej obrazovky. Klepnut├şm a podr┼żan├şm ikony aplik├ície v hornej ─Źasti otvor├şte mo┼żnos┼ą ponuky.

Pozn├ímka: Nie v┼íetky aplik├ície je mo┼żn├ę zobrazi┼ą na rozdelenej obrazovke. Existuj├║ aplik├ície, ktor├ę nepodporuj├║ zobrazenie rozdelenej obrazovky.

Potom sa zobrazia ned├ívno otvoren├ę aplik├íciePotom sa zobrazia ned├ívno otvoren├ę aplik├ície

3. Po otvoren├ş ponuky vyberte polo┼żku ÔÇ×Otvori┼ą v zobrazen├ş rozdelenej obrazovkyÔÇŁMo┼żnos┼ą.

V ponuke vyberte polo┼żku ÔÇ×Otvori┼ą v zobrazen├ş rozdelenej obrazovkyÔÇťV ponuke vyberte polo┼żku ÔÇ×Otvori┼ą v zobrazen├ş rozdelenej obrazovkyÔÇť

Zobrazil sa na obrazovke ─Źierny pruh? Nebojte sa, toto sa m├í sta┼ą. Prv├í aplik├ícia, ktor├║ ste vybrali, sa do─Źasne zobraz├ş ako ─Źierny pruh. ─Äalej m├┤┼żete prejs┼ą na ─Ćal┼í├ş krok.

4. Potom m├┤┼że┼í vyberte druh├║ aplik├íciu ktor├ę chcete pou┼żi┼ą na rozdelenej obrazovke. Po v├Żbere druhej aplik├ície na zobrazenie na rozdelenej obrazovke by ste mali ma┼ą ─żahk├║ navig├íciu medzi nimi tam a sp├Ą┼ą. Obe aplik├ície bud├║ oddelen├ę ─Źiernym pruhom.

Rozdelen├í obrazovka na zariaden├ş AndroidRozdelen├í obrazovka na zariaden├ş Android

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą:

7 menej zn├íme aplik├ície pre Android na zv├Ż┼íenie produktivity na vysokej ┼íkole

10 najlep┼í├şch aplik├íci├ş pre produktivitu pre Android

Met├│da 2: Aktivujte rozdelen├║ obrazovku z u┼ż otvorenej aplik├ície (alternat├şvny sp├┤sob)

Pr├şpadne aktiv├ícia zobrazenia rozdelenej obrazovky na va┼íom zariaden├ş nevy┼żaduje, aby ste boli na domovskej obrazovke. ─îo ke─Ć ste u┼ż otvorili aplik├íciu, ktor├║ chcete pou┼żi┼ą? Toto je najpohodlnej┼í├ş sp├┤sob.

Bohu┼żia─ż, nie v┼íetky zariadenia s Androidom s├║ vyroben├ę rovnako. Ka┼żd├Ż z nich m├í in├Ż sp├┤sob gestikul├ície pr├şkazu ÔÇôÔÇô a to je jedin├Ż sp├┤sob, ak├Żm sa t├íto met├│da l├ş┼íi od prv├ęho. Okrem toho je vstup na rozdelen├║ obrazovku takmer rovnak├Ż.

Najprv identifikujte gesto na prechod do okna Ned├ívne aplik├ície, bude to z├ívisie┼ą od zariadenia, ktor├ę pou┼ż├şvate. Ak v├ís zauj├şma, ako to urobi┼ą na zariaden├ş, m├íte ┼í┼ąastie! Poskytnem v├ím navig├ície, ktor├ę by mohli by┼ą vhodn├ę pre va┼íe zariadenie.

Krok 1: Otvorte okno Nedávne aplikácie a skontrolujte nasledujúce gestá:

1. Ak m├íte ┼íportov├║ navig├íciu gestami. Len potiahnite prstom nahor a podr┼żte z dom├íceho baru.

Okno Ned├ívne aplik├ície v naviga─Źn├Żch zariadeniach s gestami.  Toto je be┼żne gesto pre najnov┼íie vlajkov├ę telef├│ny Samsung.Okno Ned├ívne aplik├ície v naviga─Źn├Żch zariadeniach s gestami. Toto je be┼żne gesto pre najnov┼íie vlajkov├ę telef├│ny Samsung.

2. Ak pou┼ż├şvate navig├íciu pomocou dvoch tla─Źidiel, potiahnite prstom nahor z tla─Źidlo pilulky.

Prejdite prstom nahor z naviga─Źnej pilulkyPrejdite prstom nahor z naviga─Źnej pilulky

3. Pri navig├ícii tromi tla─Źidlami klepnite na Ned├ívne tla─Źidlo (tla─Źidlo v tvare ┼ítvorca v spodnej ─Źasti obrazovky).

Tla─Źidlo Ned├ívne aplik├ície na spodnej obrazovkeTla─Źidlo Ned├ívne aplik├ície na spodnej obrazovke

Krok 2: Vyberte prv├║ aplik├íciu, ktor├║ chcete zobrazi┼ą na rozdelenej obrazovke.

Rovnako ako v prvom kroku existuje aj nieko─żko sp├┤sobov, ako vst├║pi┼ą do aplik├ície v re┼żime rozdelenej obrazovky v z├ívislosti od v├í┼ího zariadenia.

1. Klikni na kebabov├ę menu na telef├│ne, ktor├Ż vyzer├í ako ten ni┼ż┼íie, a klepnite na ÔÇ×Rozdelen├í obrazovkaÔÇť.

Menu kebabu vyzerá taktoMenu kebabu vyzerá takto

2. Alebo m├┤┼żete klepn├║┼ą a podr┼ża┼ą ikonu aplik├ície a vybra┼ą ÔÇ×Rozdelen├í obrazovka. ÔÇŁ

Krok 3: Na prep├şna─Źi vyberte druh├║ aplik├íciu

Rozdelen├í obrazovka v re┼żime na ┼í├şrkuRozdelen├í obrazovka v re┼żime na ┼í├şrku

Ako vypn├║┼ą rozdelen├║ obrazovku?

Si hotov├Ż? Vypnutie rozdelenej obrazovky je e┼íte jednoduch┼íie ako zapnutie. Ak chcete jednu aplik├íciu ukon─Źi┼ą, podr┼żte a potiahnite ─Źierny pruh, ktor├Ż aplik├íciu odde─żuje, ├║plne hore alebo dole. Potom aplik├ícia, ktor├║ si chcete ponecha┼ą, op├Ą┼ą zaberie cel├║ obrazovku.

Ak v┼íak chcete obe aplik├ície zavrie┼ą, postupujte pod─ża prv├Żch pokynov. Potom, podobne ako zatvor├şte ak├║ko─żvek in├║ aplik├íciu, kliknite na tla─Źidlo Domov a m├íte hotovo!

─îasto kladen├ę ot├ízky!

M├┤┼żu v┼íetky zariadenia s Androidom povoli┼ą rozdelen├║ obrazovku?

Bohu┼żia─ż, nie v┼íetky Android smartphones a tablety podporuj├║ rozdelen├║ obrazovku. Existuj├║ star┼íie modely, ktor├ę to nerobia obzvl├í┼í┼ą vtedy, ak maj├║ zastaran├ę verzie opera─Źn├ęho syst├ęmu.

Daj├║ sa v┼íetky aplik├ície zobrazova┼ą na rozdelenej obrazovke?

Nie v┼íetky aplik├ície je mo┼żn├ę zobrazi┼ą na rozdelen├Żch obrazovk├ích. Napr├şklad niektor├ę mobiln├ę hry t├║to funkciu nepodporuj├║. Okrem toho sa mobiln├ę hry daj├║ lep┼íie sledova┼ą na ve─żkej obrazovke, nie? Aplik├ície, ako s├║ prehliada─Źe, spr├ívy, soci├ílne m├ędi├í, YouTubea Netflix s├║ na t├║to funkciu vhodn├ę.

M├┤┼żem na rozdelenej obrazovke zobrazi┼ą viac ako dve aplik├ície?

Pou┼ż├şvatelia m├┤┼żu v zobrazen├ş rozdelenej obrazovky zobrazi┼ą iba dve aplik├ície naraz. Obrazovka zariadenia bude iba raz rozdelen├í, aby poskytla priestor dvom aplik├íci├ím. V├Żrobcovia OEM zatia─ż nena┼íli sp├┤sob, ak├Żm by mohli zobrazova┼ą viac ako dve aplik├ície.

Odpor├║─Źan├ę ─Ź├ştanie:

8 Najlep┼íie widgety po─Źasia pre Android na r├Żchle b├║rkov├ę kontroly

Najlep┼íie miniaplik├ície pre Android: Mus├şte ma┼ą miniaplik├ície pre svoj smartf├│n s Androidom

Bu─Ćte produkt├şvnej┼í├ş!

Funkcia rozdelenej obrazovky na zariadeniach Android je ve─żmi u┼żito─Źn├í. Rovnako ako ke─Ć zad├ívate potvrdzovac├ş k├│d do svojej textovej spr├ívy v prehliada─Źi, nebudete musie┼ą opusti┼ą jednu aplik├íciu a otvori┼ą k├│d. Je pravdepodobn├ę, ┼że k├│d zabudnete a budete sa prep├şna┼ą medzi aplik├íciami tam a sp├Ą┼ą. Ak├ę tr├ípenie, v┼íak?

Mo┼żnos┼ą aktiv├ície rozdelenej obrazovky na zariaden├ş Android v├ís zbav├ş plytvania ─Źasom pri navig├ícii medzi aplik├íciami. Navy┼íe m├┤┼żete robi┼ą aj dve veci s├║─Źasne!

Table of Contents