Ako rozbi┼ą rootovanie zariadenia Nexus 5 Bez straty ├║dajov

Pr├íve ste rootovali svoj Nexus 5 a chcete sa vr├íti┼ą k ┼ítandardn├ęmu firmv├ęru bez pr├şstupu root? Ak ste odpovedali ├íno, ste na spr├ívnom mieste. Zakorenenie je jednou z vec├ş, v─Ćaka ktor├Żm s├║ zariadenia s Androidom ove─ża produkt├şvnej┼íie, nie je v┼íak pre ka┼żd├ęho. Ak odosielate svoj telef├│n v z├íruke, budete ho musie┼ą vykoreni┼ą.

V tejto pr├şru─Źke v├ím uk├í┼żem dve r├┤zne met├│dy vykorenenia zariadenia Nexus 5. Obe met├│dy sa ─żahko pou┼ż├şvaj├║ a cel├Ż proces bude trva┼ą iba nieko─żko min├║t. Uk├í┼żem v├ím, ako vykoreni┼ą Nexus 5 prostredn├şctvom tvojho Windows PC a cez Mac.

Pre─Źo Unroot Nexus 5?

Ak si nie ste ist├ş, ─Źi by ste mali telef├│n vykoreni┼ą, zv├í┼żte nasleduj├║ce faktory, aby ste sa rozhodli.

Vykorenenie zariadenia Nexus 5 prinesie sp├Ą┼ą aktualiz├ície Over The Air a budete m├┤c┼ą vo svojom telef├│ne z├şska┼ą najnov┼íie opravy ch├Żb a vylep┼íenia v├Żkonu. Zru┼íenie rootovania je tie┼ż spr├ívnou ─Źinnos┼ąou pri predaji telef├│nu. Kupuj├║ci bude pravdepodobne uprednost┼łova┼ą nekore┼łovan├ę zariadenie s nain┼ítalovan├Żm origin├ílnym firmv├ęrom. V├í┼í Nexus 5 m├┤┼że sa pred├íva┼ą za menej, ak je rootovan├Ż alebo m├í nain┼ítalovan├Ż vlastn├Ż firmv├ęr. Nechajte si telef├│n opravi┼ą v r├ímci z├íruky. Ak po┼ílete svoj rootovan├Ż Nexus 5 pri z├íru─Źn├Żch oprav├ích je ┼íanca, ┼że v├í┼í n├írok na z├íruku bude zamietnut├Ż. Pred uplatnen├şm z├íruky by ste preto mali telef├│n vykoreni┼ą.

Tipy pred zru┼íen├şm rootovania zariadenia Nexus 5

Zru┼íenie rootovania je nebezpe─Źn├Ż proces a napriek tomu, ┼że ni┼ż┼íie uveden├ę met├│dy sa ─żahko pou┼ż├şvaj├║, mali by ste sa o to pok├║si┼ą iba na vlastn├║ zodpovednos┼ą. Nie je zaru─Źen├ę, ┼że tieto met├│dy bud├║ fungova┼ą na v┼íetk├Żch zariadeniach Nexus 5 zariaden├ş a ak sa nie─Źo pokaz├ş, m├┤┼żete skon─Źi┼ą s murovan├Żm Nexusom 5.

Ak nie ste spokojn├ş s rootovan├Żm Nexusom 5, potom by ste mali zv├í┼żi┼ą in┼ítal├íciu vlastn├Żch ROM. M├┤┼żete sa pozrie┼ą na m├┤j zoznam najlep┼í├şch vlastn├Żch ROM pre Nexus 5. Ak m├íte st├íle z├íujem o zru┼íenie rootovania telef├│nu, postupujte pod─ża ni┼ż┼íie uveden├Żch tipov.

Nabite svoj Nexus 5 najmenej 70%, aby malo dostatok ┼í┼ąavy z bat├ęrie na zvl├ídnutie procesu vykorenenia. Neexistuje sp├┤sob, ako Nexus ├║plne vykoreni┼ą 5 z├ílohovanie telef├│nu je m├║dra vec bez straty d├ít. Ak neviete o dobr├Żch z├ílohovac├şch aplik├íci├ích, m├┤┼żete si pozrie┼ą n├í┼í zoznam najlep┼í├şch z├ílohovac├şch aplik├íci├ş pre Android. Synchronizujte svoj telef├│n s ├║─Źtom Google, aby ste mohli z├şska┼ą niektor├ę ├║daje po prihl├ísen├ş do svojho ├║─Źtu po procese zru┼íenia rootovania.

Met├│da 1: S├║bor n├ístrojov kore┼ła Nexus

Prv├í met├│da pou┼ż├şva na zru┼íenie rootovania zariadenia Nexus popul├írnu aplik├íciu Nexus Root Toolkit 5. Budete potrebova┼ą a Windows PC, aby ste mohli aplik├íciu pou┼ż├şva┼ą. Na rozdiel od Metoda 2, T├íto met├│da nevy┼żaduje zad├ívanie ┼żiadnych k├│dov manu├ílne a v┼íetko sa vykon├í pomocou aplik├ície Nexus Root Toolkit.

Krok 1

Pripojte svoj Nexus 5 k po─Ź├şta─Źu pomocou k├íbla micro USB.

Krok 2

V Nastaveniach prejdite na Mo┼żnosti v├Żvoj├íra a povo─żte mo┼żnos┼ą Ladenie USB. Potvr─Ćte klepnut├şm na OK v rozba─żovacom okne Povoli┼ą ladenie USB. Ak sa v├ím mo┼żnosti pre v├Żvoj├írov nezobrazuj├║, prejdite v Nastaveniach na polo┼żku Inform├ície o telef├│ne a klepajte na ─Ź├şslo zostavy, k├Żm sa nezobraz├ş vyskakovacie hl├ísenie Teraz ste v├Żvoj├ír. Teraz sa v Nastaveniach zobrazia mo┼żnosti pre v├Żvoj├írov.

nexus 5 ladenie USB

Krok 3

Stiahnite si a nain┼ítalujte si Rox Toolkit Nexus do po─Ź├şta─Źa. M├┤┼żete to z├şska┼ą prostredn├şctvom tohto odkazu. Po dokon─Źen├ş in┼ítal├ície sa zobraz├ş vyskakovacie okno Povoli┼ą ladenie USB. Vyberte V┼żdy povoli┼ą z tohto po─Ź├şta─Źa a klepnite na OK.

ladenie USB povoli┼ą

Krok 4

Po dokon─Źen├ş in┼ítal├ície sa v s├║prave n├ístrojov Nexus Root Toolkit zobraz├ş vyskakovacie okno typu v├í┼í model. Vyberte polo┼żku Nexus 5 z rozba─żovacej ponuky ni┼ż┼íie vyberte zariadenie, ktor├ę m├íte. V rozba─żovacej ponuke ni┼ż┼íie vyberte ─Ź├şslo zostavy svojho telef├│nu. Vyberte verziu syst├ęmu Android, ktor├║ pr├íve pou┼ż├şvate.

─î├şslo zostavy n├íjdete v ─Źasti Inform├ície o telef├│ne v Nastaveniach. Po v├Żbere kliknite na tla─Źidlo Pou┼żi┼ą.

model sady nástrojov root nexus

Krok 5

Kliknite na tla─Źidlo ├Üpln├í in┼ítala─Źn├í pr├şru─Źka – Automatick├í + manu├ílna pod ├║vodn├Żm nastaven├şm. Pri in┼ítal├ícii ovl├ída─Źov postupujte pod─ża krokov uveden├Żch v s├║prave n├ístrojov Nexus Root Toolkit.

ovl├ída─Ź sady n├ístrojov nexus root

Krok 6

V kroku 3 Na karte skontrolujte ni┼ż┼íie uveden├ę ─Ź├şslo Odpor├║─Źan├ę rie┼íenie a nain┼ítalujte konkr├ętne rie┼íenie. Ak napr├şklad vid├şte #1 ni┼ż┼íie Odpor├║─Źan├ę rie┼íenie, kliknite na tla─Źidlo ni┼ż┼íie Rie┼íenie ovl├ída─Źa #1.

ovl├ída─Źe s├║pravy n├ístrojov nexus root

Krok 7

Hne─Ć ako s├║ nain┼ítalovan├ę ovl├ída─Źe, m├┤┼żete si vytvori┼ą z├ílohu pomocou Nexus Root Toolkit, ak ste z├ílohu neurobili sk├┤r. Kliknite na tla─Źidlo Z├ílohova┼ą a vyberte polo┼żku Vytvori┼ą z├ílo┼żn├Ż s├║bor Android.

záloha sady nástrojov nexus root

Krok 8

Kliknite na tla─Źidlo Flash Stock + Unroot pod Sp├Ą┼ą na sklad. Potvr─Ćte kliknut├şm na OK.

súbor nástrojov root root nexus

Krok 9

Vyberte polo┼żku Automaticky stiahnu┼ą + rozbali┼ą obr├ízok tov├írne vybrat├Ż vy┼í┼íie pre m┼ła a kliknite na tla─Źidlo OK.

obr├ízok sady n├ístrojov kore┼ła nexusu

Krok 10

Akon├íhle bude firmv├ęr z├ílohovan├Ż, znova povo─żte ladenie USB tak, ┼że v Nastaveniach prejdete na Mo┼żnosti v├Żvoj├íra. Ak sa na obrazovke zobraz├ş vyskakovacie okno, vyberte V┼żdy povoli┼ą z tohto po─Ź├şta─Źa a klepnite na OK.

Krok 11

Vyberte ni┼ż┼íie uveden├║ mo┼żnos┼ą Z├ímok OEM a potom kliknite na tla─Źidlo OK. To je v┼íetko! Akon├íhle je v├í┼í bootloader uzamknut├Ż, v├í┼í telef├│n sa automaticky re┼ítartuje. Teraz m├┤┼żete svoju z├ílohu obnovi┼ą kliknut├şm na tla─Źidlo Obnovi┼ą v s├║prave n├ístrojov Nexus Root Toolkit a v├Żberom polo┼żky Obnovi┼ą z├ílo┼żn├Ż s├║bor Android.

zámok sady nástrojov root root

Met├│da 2: Ako rozbi┼ą rootovanie zariadenia Nexus 5 Mac And Windows

T├íto met├│da je k dispoz├şcii na Windows a po─Ź├şta─Źe Mac. T├íto met├│da vykoren├ş Nexus 5 ru─Źne a budete musie┼ą zada┼ą niektor├ę k├│dy do pr├şkazov├ęho riadka alebo termin├ílu. Nasleduj├║ce kroky sa m├┤┼żu na prv├Ż poh─żad zda┼ą trochu komplikovan├ę, ale ak budete venova┼ą ve─żk├║ pozornos┼ą, budete m├┤c┼ą Nexus rozbali┼ą 5 jednoducho za nieko─żko min├║t.

Krok 1

Switch mimo zariadenia Nexus 5. S├║─Źasne stla─Źte a podr┼żte tla─Źidl├í zv├Ż┼íenia hlasitosti, zn├ş┼żenia hlasitosti a vyp├şna─Źa. Ke─Ć telef├│n vibruje, nechajte p├┤sobi┼ą iba vyp├şna─Ź a ostatn├ę tla─Źidl├í pustite, ke─Ć na obrazovke spolu s robotom Android uvid├şte Spusti┼ą. Pripojte telef├│n k po─Ź├şta─Źu Mac alebo Windows PC pomocou k├íbla micro USB.

nexus 5 zotavenie

Krok 2

Stiahnite si s├║bor UnrootNexus5.zip do po─Ź├şta─Źa. Po stiahnut├ş rozba─żte s├║bor ZIP na plochu. Teraz by ste na pracovnej ploche mali vidie┼ą prie─Źinok UnrootNexus5.

Krok 3

Ak pou┼ż├şvate Mac, pokra─Źujte krokom 5. Na tvojom Windows PC, prejdite do Spr├ívcu zariaden├ş a ak v zozname vid├şte Zariadenie Android s v├Żstra┼żn├Żm znakom trojuholn├şka, nain┼ítalujte ovl├ída─Źe z prie─Źinka UnrootNexus5, ktor├Ż ste extrahovali sk├┤r. Ak vid├şte rozhranie bootloadera, nie je potrebn├ę in┼ítalova┼ą ovl├ída─Źe.

Krok 4

Prejdite na pracovnej ploche do prie─Źinka UnrootNexus5. Podr┼żte Shift a kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi na ─żubovo─żn├ę pr├ízdne miesto v prie─Źinku. Tu vyberte polo┼żku Otvori┼ą pr├şkazov├ę okno. Teraz by sa malo otvori┼ą okno pr├şkazov├ęho riadka.

Tu otvorte pr├şkazov├ę okno

Krok 5

Zadajte nasleduj├║ce Windows Pr├şkazy v okne pr├şkazov├ęho riadka, ktor├ę ste otvorili v kroku 4 ak pou┼ż├şvate a Windows PC. Ak pou┼ż├şvate Mac, otvorte Termin├íl a zadajte ni┼ż┼íie uveden├ę pr├şkazy pre Mac. Pred zadan├şm nasleduj├║ceho pr├şkazu po─Źkajte, k├Żm sa ka┼żd├Ż pr├şkaz ├║plne vykon├í.

Windows Pr├şkazy:

fastboot flash bootloader bootloader-hammerhead-HHZ11d.img
fastboot reboot-bootloader
r├ídio s r├Żchlym spusten├şm r├ídia Hammerhead-M8974A-1.0.25.00,17. Obr
fastboot reboot-bootloader
fastboot -w aktualizácia image-hammerhead-krt16m.zip

Pr├şkazy pre Mac:

cd pracovná plocha
cd UnrootNexus5
./fastboot-mac flash bootloader bootloader-hammerhead-HHZ11d.img
./fastboot-mac reboot-bootloader
./fastboot-mac r├ídio s r├ídiov├Żm bleskom Hammerhead-M8974A-1.0.25.00,17. Obr
./fastboot-mac reboot-bootloader
./fastboot-mac -w aktualizácia image-hammerhead-krt16m.zip

Krok 6

Po ├║plnom vykonan├ş posledn├ęho pr├şkazu sa v├í┼í telef├│n automaticky re┼ítartuje. Prv├ę re┼ítartovanie m├┤┼że trva┼ą dlh┼íie ako obvykle. To je v┼íetko! ├Üspe┼íne ste zru┼íili rootovanie svojho zariadenia Nexus 5. Teraz m├┤┼żete prejs┼ą na krok 11 a uzamkn├║┼ą bootloader. Ak sa v├ím telef├│n zasekne v bootnej slu─Źke, odpojte ho od nap├íjania a podr┼żte tla─Źidlo nap├íjania, k├Żm sa nevypne. S├║─Źasne podr┼żte tla─Źidl├í nap├íjania, zv├Ż┼íenia hlasitosti a zn├ş┼żenia hlasitosti. Ke─Ć v├í┼í telef├│n vibruje, pustite vyp├şna─Ź a ke─Ć uvid├şte na obrazovke Spusti┼ą spolu s robotom Android, pustite aj ostatn├ę kl├ívesy.

Krok 7

Dvakr├ít stla─Źte tla─Źidlo zv├Ż┼íenia hlasitosti, aby ste zv├Żraznili re┼żim obnovenia a spustili obnovenie stla─Źen├şm vyp├şna─Źa. Ak sa na va┼íom telef├│ne zobrazuje m┼Ľtvy robot Android, stla─Źte s├║─Źasne s├║─Źasne tla─Źidl├í zn├ş┼żenia hlasitosti, zv├Ż┼íenia hlasitosti a vyp├şna─Źa. V├í┼í telef├│n by sa teraz mal dosta┼ą do obnovy.

nexus 5 re┼żim obnovenia

Krok 8

Prejdite na mo┼żnos┼ą Vymaza┼ą ├║daje/Obnovi┼ą v├Żrobn├ę nastavenia pomocou kl├ívesov na ovl├ídanie hlasitosti a vyberte ju pomocou tla─Źidla nap├íjania. Potvr─Ćte v├Żberom mo┼żnosti ├üno.

nexus 5 utierku na obnovu

Krok 9

Prejdite na mo┼żnos┼ą Vymaza┼ą medzipam├Ą┼ą pomocou tla─Źidiel na ovl├ídanie hlasitosti a vyberte ju pomocou vyp├şna─Źa. Potvr─Ćte v├Żberom mo┼żnosti ├üno.

nexus 5 vyma┼żte medzipam├Ą┼ą

Krok 10

Vyberte mo┼żnos┼ą Re┼ítartova┼ą syst├ęm teraz. V├í┼í telef├│n sa teraz re┼ítartuje. To je v┼íetko! Ak chcete odosla┼ą telef├│n v z├íruke, mus├şte tie┼ż uzamkn├║┼ą bootloader. Pod─ża ni┼ż┼íie uveden├ęho postupu zamknite bootloader.

nexus 5 reštart reštartu

Krok 11

Switch z telef├│nu. S├║─Źasne stla─Źte a podr┼żte tla─Źidl├í zn├ş┼żenia hlasitosti, zv├Ż┼íenia hlasitosti a vyp├şna─Źa. Ke─Ć telef├│n vibruje, nechajte pusten├ę iba tla─Źidlo nap├íjania a ostatn├ę tla─Źidl├í pustite, ke─Ć na obrazovke spolu s robotom Android uvid├şte Spusti┼ą. Pripojte telef├│n k po─Ź├şta─Źu Mac alebo Windows PC pomocou k├íbla micro USB.

Krok 12

Do rovnak├ęho pr├şkazov├ęho riadka alebo do okna termin├ílu zadajte nasleduj├║ci pr├şkaz.

Windows Pr├şkaz:

z├ímok oem r├Żchleho spustenia

Pr├şkaz Mac:

./fastboot-mac oem ÔÇőÔÇőz├ímok

Krok 13

V├í┼í bootloader je teraz uzamknut├Ż. Stla─Źen├şm vyp├şna─Źa telef├│n norm├ílne spust├şte. To je v┼íetko!

Záver

Nexus 5 je vynikaj├║ci smartphone s Androidom a m├┤┼żete s n├şm robi┼ą ve─ża vec├ş hne─Ć po vybalen├ş. M├ím v┼íak pocit, ┼że rootovanie d├íva pou┼ż├şvate─żom na ich zariadeniach s Androidom ove─ża viac mo┼żnost├ş. To znamen├í, ┼że nie ka┼żd├ęmu vyhovuje rootovan├Ż telef├│n a ak m├íte pocit, ┼że ste pri rootovan├ş telef├│nu Nexus urobili chybu 5, potom ho m├┤┼żete ─żahko rozbi┼ą pomocou niektorej z vy┼í┼íie uveden├Żch met├│d.

Uistite sa, ┼że vysk├║┼íate vy┼í┼íie uveden├ę met├│dy iba vtedy, ak ste ochotn├ş prevzia┼ą pln├║ zodpovednos┼ą. Nie je zaru─Źen├ę, ┼że funguj├║ na v┼íetk├Żch zariadeniach, a ak sa nie─Źo pokaz├ş, m├┤┼żu v├ím telef├│n zamurova┼ą. Starostlivo dodr┼żiavajte v┼íetky pokyny a dajte n├ím vedie┼ą, ak m├íte ak├ęko─żvek ot├ízky v sekcii koment├írov ni┼ż┼íie.