Ako rozbiť rootovanie zariadenia Nexus 4 Bez straty údajov

Rooting je jednou z vecí, vďaka ktorým je Android oveľa lepší ako ostatné mobilné platformy. Od inštalácie aplikácií na šetrenie batérie a zlepšovania výkonu, ktoré vyžadujú prístup root, až po blikajúce režimy a skvelé vlastné pamäte ROM, môžete vo svojom telefóne urobiť oveľa viac, ako ho rootujete.

Aj keď rootovanie rozhodne otvára veľa možností, nie je to pre každého a niektorých z vás by mohlo zaujímať zrušenie rootovania zariadenia Nexus. 4. Výrobcovia tiež odmietajú uplatnenie záruky, ak bol telefón rootovaný alebo je v ňom nainštalovaný vlastný firmvér.

V tejto príručke vám ukážem, ako zrušiť rootovanie zariadenia Nexus 4 na Macu a na Windows. Prostredníctvom nižšie uvedených metód získate nekorenovaný Nexus 4 len za niekoľko minút.

Prečo Unroot Nexus 4?

Ak si nie ste istí, či by ste mali Nexus vykoreniť 4, potom zvážte tieto faktory.

Ak chcete predať svoj Nexus 4, rootovanie je múdra vec. Kupujúci sa bude cítiť oveľa bezpečnejšie pri kúpe telefónu bez rootovania s nainštalovaným originálnym firmvérom. Zakorenený Nexus 4 môže ísť o oveľa menej. Pošlite svoj Nexus 4 na opravy v záruke. Výrobcovia často odmietajú uplatniť záruku na zakorenené telefóny s Androidom, a preto budete musieť svoj telefón pred opravou prostredníctvom záruky zrušiť. Nainštalujte si do zariadenia Nexus aktualizácie Over The Air 4 ako ste to robili pred rootovaním zariadenia, aby ste získali najnovšie funkcie a opravy chýb.

Čo robiť, než rozbalíte zariadenie Nexus 4

Metódy uvedené nižšie sú riskantné a mali by ste ich vyskúšať iba vtedy, ak ste ochotní prevziať plnú zodpovednosť. Ak sa niečo pokazí, váš Nexus 4 môže byť murovaný.

Ak ste ochotní riskovať a rozhodli ste sa vykoreniť Nexus 4, potom existujú určité tipy, ktoré by ste mali dodržiavať skôr, ako prejdete procesom vykorenenia.

Zálohujte si Nexus 4 pretože vaše údaje budú vymazané. Ak hľadáte dobré zálohovacie aplikácie, neváhajte si pozrieť náš zoznam najlepších zálohovacích aplikácií pre Android. Nabite svoj Nexus 4 najmenej 70%, aby ste počas procesu vykorenenia mali dostatok šťavy z batérie. Synchronizujte svoj Nexus 4 pomocou svojho účtu Google, aby ste mohli získať niektoré svoje údaje späť, keď sa prihlásite do svojho účtu po zrušení rootovania telefónu.

Metóda 1: Zrušte rootovanie zariadenia Nexus 4 Zapnuté Windows

Ak máte a Windows PC a potom zrušte rootovanie zariadenia Nexus podľa nižšie uvedených pokynov 4. Ak používate Mac, použite Metódu 2 s cieľom vykoreniť Nexus 4 na počítači Mac.

Krok 1 – Stiahnite si súbor Unroot

Stiahnuť ▼ 4.2UnrootNexus4 a rozbaľte priečinok ZIP na ploche.

Krok 2 – Pripojte telefón k počítaču

Switch z telefónu. Súčasne stlačte a podržte tlačidlá zníženia hlasitosti, zvýšenia hlasitosti a vypínača a tlačidlo napájania pustite, iba ak telefón vibruje. Nechajte ostatné tlačidlá ísť, akonáhle sa váš telefón zavedie na novú obrazovku s robotom Android na obrazovke. Pripojte telefón k počítaču pomocou kábla micro USB.

nexus 4 zotavenie

Krok 3 – Nainštalujte ovládače USB

Stiahnite si tieto ovládače USB a nainštalujte ich do počítača.

Krok 4 – Aktualizujte ovládač

Krok 4 a Krok 5 sú voliteľné, ale odporúčané, aby ste neskôr nemali problémy. Prejdite na počítači do Správcu zariadení a v zozname vyhľadajte telefón Samsung Android, mobilné zariadenie alebo externé zariadenie. Akonáhle ho nájdete, dvakrát naň kliknite a zobrazí sa vám ďalšia možnosť, ako napríklad Samsung Android ADB Interface. Dvakrát naň kliknite, prejdite na kartu Ovládač a vyberte položku Aktualizovať ovládač.

Krok 5 – Potvrďte aktualizáciu ovládača

Kliknite na položku Vyhľadať softvér ovládača v počítači a vyberte položku Nechať ma vybrať zo zoznamu ovládačov zariadení v počítači. Ako výrobcu vyberte Samsung Electronics a ako model vyberte možnosť Rozhranie ADB. Kliknite na Ďalej a potvrďte výberom možnosti Áno.

Krok 6 – Na počítači otvorte príkazový riadok

Otvor 4.2UnrootNexus4 priečinok, ktorý ste predtým rozbalili na ploche. Podržte Shift a kliknite pravým tlačidlom myši na ľubovoľnú prázdnu oblasť v priečinku a zvoľte tu príkazové okno Otvoriť. Teraz by sa malo otvoriť okno príkazového riadka.

Tu otvorte príkazové okno

Krok 7 – Na počítači zadajte príkazy

Do príkazového riadka zadajte nasledujúce príkazy. Pred zadaním ďalšieho príkazu počkajte na vykonanie príkazu a po zadaní každého príkazu stlačte kláves Enter.

fastboot flash bootloader bootloader-mako-makoz10l.img
fastboot reboot-bootloader
rádio s rýchlym spustením rádia-mako-m9615a-cefwmazm-2.0.1700,33 obr
fastboot reboot-bootloader
fastboot -w aktualizácia image-occam-jop40c.zip

Krok 8 – Opravte problém so zavádzacou slučkou vo svojom zariadení Nexus 4

Počkajte, kým sa posledný príkaz úplne vykoná, a to môže chvíľu trvať. Po dokončení sa váš telefón automaticky reštartuje. Ak sa váš telefón zasekne v bootovacej slučke, odpojte ho od počítača a podržte vypínač, kým sa telefón nevypne. Keď je telefón vypnutý, súčasne stlačte a podržte tlačidlá zníženia hlasitosti, zvýšenia hlasitosti a vypínača a potom, čo telefón vibruje, pustite vypínač. Po spustení telefónu na novú obrazovku s robotom Android môžete pustiť ostatné klávesy.

Krok 9 – Spustite obnovu

Dvojitým stlačením tlačidla zvýšenia hlasitosti zvýraznite režim obnovenia a vstúpte do režimu obnovenia stlačením vypínača.

nexus 4 režim obnovenia

Krok 10 – Zadajte svoj Nexus 4 Do obnovy

Teraz uvidíte mŕtvu obrazovku systému Android. Podržte tlačidlo napájania a jedným stlačením tlačidla zvýšenia hlasitosti otvorte ponuku Obnovenie. Ak sa váš telefón stále neprebieha k obnoveniu, podržte súčasne stlačené tlačidlá zvýšenia hlasitosti, zníženia hlasitosti a vypínača, kým sa nedostanú do ponuky Obnovenie.

Krok 11 – Vymažte údaje v zariadení Nexus 4

V časti Obnovenie prejdite na vymazanie údajov/obnovenie továrenských nastavení pomocou klávesov na ovládanie hlasitosti a vyberte ich pomocou vypínača. Potvrďte výberom možnosti Áno. Po dokončení vymazania vyberte možnosť Reštartovať systém teraz. To je všetko! Úspešne ste zrušili rootovanie svojho zariadenia Nexus 4. Ak chcete svoj telefón odoslať v záruke, musíte tiež uzamknúť bootloader. Podľa nižšie uvedeného postupu zamknite bootloader.

nexus 4 utierku na obnovu

Krok 12 – Pripojte zariadenie Nexus 4 Do vášho počítača

Súčasne stlačte a podržte tlačidlá zvýšenia hlasitosti, zníženia hlasitosti a vypínača a potom, ako telefón vibruje, pustite vypínač. Ostatné tlačidlá môžete pustiť, keď sa telefón spustí, na novú obrazovku s robotom Android. Pripojte svoj Nexus 4 k počítaču pomocou kábla micro USB.

Krok 13 – Zadajte príkaz A do príkazového riadka

V tom istom okne príkazového riadka zadajte nasledujúci príkaz.

zámok oem rýchleho spustenia

Krok 14 – Zapnite telefón

Po úplnom vykonaní príkazu podržte tlačidlo napájania, aby sa váš telefón normálne spustil. To je všetko! Teraz môžete svoj telefón poslať na opravu v rámci záruky.

Metóda 2: Zrušte rootovanie zariadenia Nexus 4 Na počítači Mac

Ak vlastníte počítač Mac namiesto a Windows PC a potom zrušte rootovanie zariadenia Nexus podľa nižšie uvedených pokynov 4 na počítači Mac.

Krok 1 – Pripojte svoj Nexus 4 Na váš Mac

Vypnite telefón. Súčasne stlačte a podržte tlačidlá zvýšenia hlasitosti, zníženia hlasitosti a vypínača a vypínač pustite iba vtedy, keď telefón vibruje. Po spustení telefónu na novú obrazovku s robotom Android pustite ostatné tlačidlá. Pripojte telefón k počítaču Mac pomocou kábla micro USB.

nexus 4 zotavenie

Krok 2 – Stiahnite si súbor Unroot

Stiahnite si súbor 4.2UnrootNexus4 na počítači Mac a rozbaľte súbor ZIP na ploche. Teraz získate a 4.2UnrootNexus4 priečinok na ploche.

Krok 3 – Zadajte príkazy do terminálu

Otvorte na počítači Mac Terminal a zadajte nasledujúce príkazy. Pred zadaním nasledujúceho príkazu počkajte, kým sa každý príkaz úplne vykoná.

cd pracovná plocha
cd 4.2UnrootNexus4
./fastboot-mac flash bootloader bootloader-mako-makoz10l.img
./fastboot-mac reboot-bootloader
./fastboot-mac rádio s rádiovým bleskom-mako-m9615a-cefwmazm-2.0.1700,33 obr
./fastboot-mac reboot-bootloader
./fastboot-mac -w aktualizácia image-occam-jop40c.zip

Krok 4 – Opravte bootovaciu slučku na zariadení Nexus 4

Akonáhle je posledný príkaz úplne vykonaný, váš telefón by sa mal reštartovať a môže to chvíľu trvať. Ak sa váš telefón zasekne v zavádzacom cykle, odpojte ho a podržte vypínač, kým sa telefón nevypne. Podržte súčasne tlačidlá zvýšenia hlasitosti, zníženia hlasitosti a vypínača a pri vibrovaní telefónu pustite vypínač. Po spustení telefónu na novú obrazovku s robotom Android pustite ostatné klávesy.

Krok 5 – Na zariadení Nexus prejdite na Obnovenie 4

Dvakrát stlačte tlačidlo zvýšenia hlasitosti, aby ste zvýraznili režim obnovenia, a vstúpte do obnovenia stlačením vypínača. Ak vidíte mŕtvu obrazovku systému Android, podržte súčasne stlačené tlačidlá zníženia hlasitosti, zvýšenia hlasitosti a vypínača, kým sa na telefóne nezobrazí ponuka Obnovenie.

nexus 4 režim obnovenia

Krok 6 – Vymažte údaje vo svojom zariadení Nexus 4

Prejdite na položku Vymazať údaje/obnoviť továrenské nastavenia pomocou klávesov na ovládanie hlasitosti a vyberte ju pomocou tlačidla napájania. Potvrďte výberom možnosti Áno. Akonáhle je proces stierania dokončený, vyberte možnosť Reštartovať systém teraz a reštartujte telefón. To je všetko! Pri odosielaní telefónu v záruke budete musieť svoj bootloader zamknúť a bootloader zamknete podľa nižšie uvedených pokynov.

nexus 4 utierku na obnovu

Krok 7 – Pripojte telefón k počítaču Mac

Switch mimo zariadenia Nexus 4 a súčasne podržte tlačidlá zvýšenia hlasitosti, zníženia hlasitosti a napájania. Keď telefón vibruje, pustite vypínač. Nechajte ostatné klávesy ísť, akonáhle sa váš telefón zavedie na novú obrazovku, na ktorej je zobrazený robot Android. Pripojte telefón k počítaču Mac pomocou kábla micro USB.

Krok 8 – Príkaz typu A v termináli

Prejdite do rovnakého okna Terminál a zadajte nasledujúci príkaz.

./fastboot-mac oem ​​zámok

Krok 9 – Zapnite zariadenie Nexus 4

Keď je bootloader uzamknutý, zapnite telefón stlačením vypínača. To je všetko!

Záver

Nexus 4 je skvelé zariadenie s Androidom, ktoré vám umožní robiť takmer všetko, čo v najnovšom Androide môžete smartphones a aby bol váš zážitok ešte lepší, môžete svoj telefón rootovať. Ak vám rootovaný telefón nevyhovuje, môžete zariadenie Nexus ľahko rozbiť 4 použitím ktorejkoľvek z vyššie uvedených metód.

Uistite sa, že vyskúšate tieto zariadenia Nexus 4 metódy vykorenenia na vlastnú zodpovednosť. Nie je zaručené, že budú fungovať na všetkých zariadeniach a ak sa niečo pokazí, môžete skončiť s murovaným telefónom. Riaďte sa všetkými pokynmi a akékoľvek otázky môžete napísať nižšie.