Ako rootovať zariadenie Nexus 6P

Viete, prečo ste tu, ale skôr, ako sa dostanem k skutočnému zrnu rootovania zariadenia Nexus 6P, sa musíte uistiť, že poznáte všetky riziká súvisiace s rootovaním zariadenia. Ak váš telefón tehly, exploduje alebo hlasuje za Donalda Trumpa, nemôžem za to niesť zodpovednosť, buďte si teda vedomí inherentných rizík a čo robiť v prípade, že narazíte na problémy s rootovaním.

Vďaka tomu je Google Nexus 6P jedným z prvých zariadení na spustenie systému Android so systémom Android 6.0 (Marshmallow) z krabice. Pretože Nexus 6P beží na najnovšej, nadýchanej sladkosti, je ťažké sa čudovať, čo zariadenie dokázalo, keď bolo rootované. Ukážem vám dva spôsoby, ako môžete svoj Nexus 6P prelomiť a používať ho tak, ako chcete.

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Metóda 1: Root bez úprav systémov

Táto prvá metóda je do istej miery experimentálna, takže na to nezabudnite, ak to chcete vyskúšať. Táto metóda je však tiež najľahším spôsobom, ako rootovať zariadenie Nexus 6P, pretože vyžaduje tak málo krokov. Táto metóda využíva SuperSU Beta od chainfire na flashovanie koreňa na vaše zariadenie bez toho, aby ste museli prepisovať systém.

Stále to však vyžaduje, aby ste odomkli bootloader, čo znamená, že zariadenie Nexus 6P nemôžete rootovať bez vymazania. Keď som na túto tému, poďme sa pozrieť na to, čo budete potrebovať pre túto metódu:

• Odomknutý bootloader na Nexus 6P
• Vlastná obnova TWRP
• Spôsob pripojenia zariadenia k počítaču
• Súbor zip SuperSU Beta
• Povolené nástroje rýchleho spustenia ABD
• Počítač a najmenej dvadsať minút vášho času

Ako predpoklad, prosím, stiahnite si zip súbor SuperSU Beta a umiestnite ho do telefónu v adresári, do ktorého môžete prejsť pomocou vlastného obnovenia na účely inštalácie.

super beta

Ak to neurobíte najskôr, budete musieť znova použiť svoje vlastné obnovenie.

Krok 1:

V tomto prvom kroku odomkneme bootloader. Ak je bootloader na vašom Nexus 6P už odomknutý, môžete tento krok preskočiť a pokračovať na Krok 2 bez problémov. Pred vykonaním tohto kroku alebo akýmkoľvek iným nezabudnite zálohovať telefón.

Aby to fungovalo, musíte mať najskôr počítač s povolenými nástrojmi rýchleho spustenia ABD a kompatibilný kábel USB na pripojenie zariadenia Nexus 6P k povolenému počítaču. Uistite sa, že máte pripravený tento príkazový riadok, čoskoro budete musieť zadať niektoré kódy.

Budete potrebovať:

• Ak ste to ešte neurobili, odomknite možnosti vývojára v telefóne. Na to budete potrebovať číslo zostavy (v sekcii Informácie o telefóne v časti Nastavenia) dostatočný počet klepnutí, než sa uvoľní, a ponúkne vám prístup vývojárov výmenou za to, že ho necháte na pokoji.
• Teraz, keď ste vývojár, povoľte odomknutie OEM kliknutím na zodpovedajúce začiarkavacie políčko v časti Možnosti vývojára v nastaveniach.
• Po dokončení prípravných prác vypnite zariadenie.
• Po niekoľkých sekundách spustite telefón do bootloadera podržaním moc tlačidlo a znížiť hlasitosť tlačidlo.

bootloader

• Obrazovka sa vám tak úplne nezobrazí, ale keď už ste v zavádzacom zariadení, budete musieť zariadenie pripojiť k počítaču pomocou kábla USB príslušného typu.
• Akonáhle je Nexus 6P pripojený, otvorte okno príkazového riadka zvnútra priečinka, v ktorom je spustiteľný súbor vášho rýchleho spustenia.

Odteraz budete krok dokončovať prostredníctvom príkazov ABD v príkazovom riadku. Tento proces úplne vymaže všetky údaje z vášho zariadenia, takže ste boli upozornení.

Na potvrdenie správneho pripojenia zadajte príkaz:

zariadenia na rýchle spustenie

Zadaním tohto príkazu by ste mali v príkazovom riadku zobraziť sériové číslo pripojeného zariadenia. Ak nevidíte svoje sériové číslo, potvrďte, že máte nainštalované správne ovládače, a potom skúste postup a príkaz znova.

Ďalej zadajte príkaz:

blikanie odomknutia rýchleho spustenia

Vymažú sa tým údaje vo vašom zariadení a na obrazovke (vo vašom telefóne) sa zobrazí výzva na potvrdenie odomknutia. Na posúvanie budete musieť použiť tlačidlá hlasitosti a potom stlačením vypínača potvrdiť svoj výber. Po potvrdení dajte telefónu určitý priestor na dokončenie postupu.

Po dokončení zadajte ešte jeden príkaz:

rýchle reštartovanie

Po zadaní príkazu a dokončení postupu môžete telefón bezpečne odpojiť od počítača. Môže sa stať, že budete pravidelne požiadaní o opätovné uzamknutie bootloadera, ale túto správu môžete ignorovať. Odporúča sa znova nezamknite bootloader, pokiaľ nie je vaše zariadenie úplne rovnaké, ako bolo na sklade. To znamená, že ste nenainštalovali inú ROM ani nevykonali žiadne zmeny iba pre root.

Krok 2:

Tento ďalší krok predpokladá, že ste do svojho zariadenia ešte nenainštalovali vlastné obnovenie, napríklad TWRP. Ak už to máte, pochopte, že vaše vlastné obnovenie je potrebné iba čítať pre túto metódu.

Na rootovanie zariadenia Nexus 6P budete potrebovať nainštalovanú vlastnú obnovu, pričom najbežnejšou a najznámejšou je TWRP. Majte priečinok s rýchlym spustením pripravený na spustenie, pretože budete musieť zadať niekoľko ďalších príkazov a druhýkrát vymazať údaje.

Ak chcete začať proces, pripojte zariadenie Nexus 6P k počítaču. Teraz sa môžete buď reštartovať z bootloadera manuálne pomocou zariadenia, alebo pomocou príkazu v priečinku fastboot v príkazovom riadku.

adb reboot bootloader

To by malo reštartovať telefón do bootloadera. Teraz si do počítača stiahnite najnovšie obnovenie TWRP.

sťahovanie obnovy

Umiestnite prijatý súbor do priečinka fastboot a potom zadajte príkaz:

flashboot obnova blesku .img

V čase písania tohto textu je posledná verzia súboru s názvom „twrp-2.8.7.2-angler “, ale to sa môže zmeniť v závislosti od stiahnutej verzie. Zadajte príslušný názov súboru do príkazu, kde je prítomný znak ””. V tomto prípade zadajte:

flashboot obnovenie blesku twrp-2.8.7.2-angler.img

Po zavedení TWRP sa zobrazí otázka, či chcete, aby bol TWRP iba ​​na čítanie, alebo mu povoľte úpravu systému. Nastavte TWRP iba ​​na čítanie. Ak to urobíte, TWRP bude potrebné znova načítať pri každom štarte systému Android, ale TWRP, ktoré je len na čítanie, je potrebné pre túto koreňovú metódu.

Okrem toho vás TWRP môže požiadať o flashovanie verzie SuperSU, aby ste získali root. Vynechajte to a neblikajte na túto verziu.
Blikanie prezentovanej verzie SuperSU môže potenciálne poškodiť vaše zariadenie alebo spôsobiť viacero chýb.

Krok 3:

Ak ste tu hotoví z päty Stepu 2Našťastie by ste mali byť stále v TWRP. Tu budete musieť nainštalovať svoj root, takže ak ste z neho vystúpili, spustite späť svoje vlastné obnovenie.

Z TWRP potrebujete:

• Prejdite na Inštalácia menu a zadajte ho.
• Keď ste v Inštalácia V ponuke budete musieť zistiť, kam ste umiestnili súbor zip SuperSU Beta.
• Keď ste našli zips, vyberte ho a potiahnutím spustite jeho inštaláciu.

Nemalo by to trvať dlho, takže sa posaďte a počkajte, kým sa proces dokončí. Keď bude hotový, zobrazí sa vám nová možnosť.

• Budete vyzvaní vymazať kešku dalvika ako aj reštart systému.
• Vymažte vyrovnávaciu pamäť a potom kliknite späť.
• Teraz stačí reštartovať systémovým tlačidlom reštartu a môžete ísť.

Krok 4:

(Voliteľné)

Ak vám root bez úpravy systémov spôsobuje problémy, môžete pomocou aplikácie a niekoľkých príkazov prejsť na tradičnejší root.

Prvá vec, ktorú budete potrebovať, je aplikácia s názvom Terminal Emulator. Stiahnite si ho kliknutím na tlačidlo Google Play nižšie.

tlačidlo Google Play

Keď si aplikáciu stiahnete a nainštalujete, budete musieť zadať sériu kódov, aby ste mohli zmeniť svoj root.

Postupne zadajte tieto kódy:

su

Vďaka tomu udelíte prístup SuperSU.

mount -o remount, rw /system
dotyk/systém/bin/su/systém/xbin/su
mount -o remount, ro /system

To by malo objasniť väčšinu, ak nie všetky problémy, ktoré by vaše zariadenie malo s touto novšou metódou zakorenenia, ak by ste s tým museli začať.

Metóda 2: Blikanie upraveného zavádzacieho obrazu pomocou funkcie Fastboot

Pohybujúc sa nad experimentálnejšou koreňovou metódou, táto ďalšia je tradičnejšia. Väčšina požiadaviek je viac -menej rovnaká, stále budete potrebovať:

• Odomknite bootloader Nexus 6P
• Nainštalujte si vlastnú obnovu TWRP
• Nájdite spôsob, ako pripojiť zariadenie k počítaču
• Nechajte zapnuté nástroje rýchleho spustenia ADB
• Vyhraďte si aspoň dvadsať minút svojho času

Ako dve ďalšie požiadavky však budete potrebovať:

• Nedávny zips SuperSU
• Upravený bootovací obraz, ktorý je kompatibilný s zostavou vášho zariadenia.

Posledná poznámka, než sa dostanem k týmto krokom, na obnovenie TWRP, na rozdiel od metódy 1, nebudete nastavovať obnovu iba na čítanie. Vy však stále Nebliká SuperSU, zobrazí sa výzva, aby ste blikali.

Tieto kroky budú predpokladať, že máte už odomkol bootloader a mám nainštalované obnovenie TWRP. Ak nie, postupujte podľa prvých dvoch krokov Metóda jedna.

Krok 1:

Najprv sa postarajme o získanie tohto súboru SuperSU zip. Ak ste neklikli na odkaz vyššie, môžete ho tu zachytiť.

super-tradičné

Akonáhle budete mať zip, umiestnite ho do adresára v telefóne, ku ktorému budete mať ľahký prístup, pretože to budete musieť neskôr v procese rootovania.

Krok 2:

Ďalej musíte zistiť, ktorý upravený bootovací obrázok musíte stiahnuť a potom flashovať. Na to sú potrebné štyri rôzne súbory a ich kompatibilita. Všetky okrem prvých sú kompatibilné iba s ich vlastným číslom.

Najprv máme MDB08K, ktorý je kompatibilný s MDB08K, MDB08L a MDB08M

Za druhé, máme MDB08M, ktorý, ako je uvedené vyššie, je kompatibilný iba s zostavou rovnakého čísla. Po tretie, máme MMB29N a potom vyvedenie zozadu je MMB29M. Tieto odkazy sú našťastie poskytnuté môjmu mrRobinsonovi na fórach XDA.

Akonáhle budete mať príslušný zip, rozbaľte súbor do priečinka, kde máte súbory rýchleho spustenia. V prípade potreby môžete súbor premenovať na boot.img, aby sa proces dokončil.

Krok 3:

Teraz spustite telefón do zavádzača, kým je telefón pripojený k počítaču, a potom otvorte príkazový riadok v priečinku, v ktorom sú uložené vaše súbory fastboot a boot.img. Ak chcete potvrdiť, že je všetko správne pripojené, zadajte príkaz:

zariadenia na rýchle spustenie

Môžete sa uistiť, že ste správne pripojení, ak vidíte sériové číslo svojho telefónu zobrazené na príkazovom riadku.

Krok 4:

Tento príkazový riadok nechajte otvorený, pretože na spustenie procesu root je potrebný ďalší príkaz.

Zadajte príkaz:

fastboot flash boot boot.img

cmd

Tým sa spustí blesk. Teraz pred pokračovaním počkajte, kým sa blesk nedokončí.

Krok 5:

Keď sa blesk dokončí, pomocou klávesov na ovládanie hlasitosti sa môžete na obrazovke pohybovať hore a dole a potom vypínačom vyberte Reštartujte bootloader. Urobí to, čo by malo, tj reštartuje bootloader.

Po reštarte bootloadera musíte vykonať niekoľko rôznych úloh:

• Spustite režim obnovenia TWRP.
• V režime obnovenia vyhľadajte zip SuperSU, ktorý ste si predtým stiahli.
• Keď nájdete súbor zip, vyberte ho a potom potiahnutím nainštalujte.

Po dokončení inštalácie sa vám zobrazí niekoľko možností.

• Budete vyzvaní, aby ste vymazať kešku dalvika. Vymažte vyrovnávaciu pamäť a potom kliknite na zobrazené tlačidlo Späť.
• Potom, čo ste to urobili, by malo byť tlačidlo na reštartovanie systému. Stlačte ho a máte hotovo.

Na záver ešte jedna poznámka, ak dostanete nejaké výzvy na stiahnutie verzie SuperSU alebo že nemáte root a potrebujete rootovať: ignorujte ich alebo ich preskočte. Ak budete postupovať podľa týchto pokynov, môžu vám vo vašom zariadení hroziť chyby.

Teraz by ste mali byť rootovaní, takže si užite všetky nové cesty, ktoré sa vám otvoria.

Záver

Nexus 6P, ktorý je jedným z prvých telefónov so systémom Android Marshmallow, je pomerne atraktívnym cieľom zakorenenia. Aj keď rootované aplikácie nemusia byť v programe 6.0 svete, Nexus 6P sa dá stále ľahko rootovať za niekoľko minút vášho času.

Vďaka najnovšiemu vývoju chainfire môžete dokonca rootovať svoje zariadenie bez toho, aby ste už museli upravovať alebo prepisovať systémové súbory, napriek tomu, že stále potrebujete vymazať údaje. Zakorenenie zariadenia Nexus 6P môže vyžadovať určité znalosti ADB, ale ak budete dôsledne dodržiavať všetky svoje pokyny, môžete to urobiť skôr, ako sa nazdáte.

Teraz, keď je váš Nexus 6P zakorenený, akú prvú vec urobíte so svojou novou slobodou? Svoju odpoveď môžete zanechať v nižšie uvedených komentároch spolu s akýmikoľvek otázkami, ktoré by ste k tomuto procesu mohli mať.

Odporúčaný kredit obrázku