Ako rootovať zariadenie Nexus 5: Dve jednoduché metódy

Nexus 5 je najnovším dielom zo série smartfónov Google Nexus a patrí k najhorúcejším zariadeniam roka. Root prístup je už k dispozícii pre Nexus 5 a je to relatívne ľahký proces. Aj napriek tomu, že Nexus 5 je brilantný smartfón, používatelia sa vždy tešia na to, ako ich zakorenia smartphones akonáhle sa im to dostane do rúk. Nielenže môžete inštalovať aplikácie, ktoré vyžadujú prístup root, priamo z Google Play Store, ale do Nexusu si môžete nainštalovať aj najnovšie režimy a ROM 5 po získaní prístupu root.

Veci, ktoré budete potrebovať

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Začnime

Metóda 1 -CF Auto-Root

Krok 1

Vo svojom zariadení Nexus povoľte režim vývojára 5. Ak to chcete urobiť, prejdite do časti Nastavenia> Informácie o telefóne.

povoliť režim vývojára

Krok 2

Klepnite na „Číslo zostavy“ 7 krát. Potom sa zobrazí vyskakovacie okno s textom „Teraz ste vývojár“.

Klepnite na „Číslo zostavy“ 7 krát

Krok 3

Hneď ako sa zobrazí vyskakovacie okno vyššie, v oblasti nastavení sa zobrazí „Možnosti vývojára“. Kliknite na položku Možnosti vývojára a začiarknite políčko „Ladenie USB“.

Možnosti vývojára

Krok 4

Nainštalujte do počítača príslušné ovládače pre svoje zariadenie. Tu si môžete stiahnuť ovládače ADB. Po stiahnutí nainštalujte ovládače do počítača. Uistite sa, že vaše zariadenie nie je pripojené k počítaču, a podľa pokynov na obrazovke nainštalujte ovládače.

vhodných vodičov

Krok 5

Teraz si môžete stiahnuť softvér Auto Root tu. Po stiahnutí môžete súbor zip extrahovať do počítača.

softvér auto root

Krok 6

Vypnite zariadenie Nexus.

Krok 7

Ak chcete prejsť do režimu „rýchleho spustenia“, súčasne stlačte tlačidlo napájania, tlačidlo zvýšenia hlasitosti a tlačidlo zníženia hlasitosti. Keď ste v režime rýchleho spustenia, mala by sa vám zobraziť obrazovka podobná tej nižšie.

rýchla topánka

Krok 8

Pripojte zariadenie k počítaču pomocou kábla micro USB.

Krok 9

Vráťte sa do priečinka, z ktorého ste predtým extrahovali softvér Auto Root. Otvorte „root-windows.bat “. Ak vás počítač varuje, kliknite na položku „Spustiť napriek tomu“.

koreň-windows.bat

Krok 10

Príkazový riadok windows by sa teraz malo objaviť. Začnite stlačením ľubovoľného klávesu.

príkazový riadok

Krok 11

Vaše zariadenie teraz zobrazí obrazovku s požiadavkou „Odomknúť bootloader“. Stlačením tlačidla zvýšenia hlasitosti vyberte „Áno“ a vypínačom pokračujte v procese.

Odomknite bootloader

Krok 12

Po niekoľkých sekundách sa vaše zariadenie reštartuje a mali by ste byť rootovaní. Vyhľadajte v priečinku s aplikáciami aplikáciu „SuperUser“.

Metóda 2 – Nexus Root Toolkit

Krok 1

Stiahnite si softvér Nexus Root Toolkit do počítača a rootujte svoj Nexus 5. Súbor by sa mal stiahnuť do niekoľkých minút, pretože je tesne pod 70 MB.

Krok 2

Keď si súbor stiahnete, musíte ho spustiť a nastaviť softvér pre svoje zariadenie. V rozbaľovacej ponuke zariadenia vyberte Nexus 5 ako vaše zariadenie. Bude tiež potrebné, aby ste vybrali „číslo zostavy“ svojho telefónu. Číslo svojej zostavy môžete skontrolovať v časti Nastavenia/Informácie o telefóne.

Klepnite na „Číslo zostavy“ 7 krát

Krok 3

Akonáhle vyberiete Nexus 5 Ako zariadenie skontrolujte, či ste pripojení k internetu, pretože softvér stiahne ďalšie súbory pre Nexus 5.

Krok 5

Postupujte podľa krokov 1, 2 a 3 z predchádzajúcej metódy, aby ste na svojom zariadení povolili „ladenie USB“.

Krok 4

Po stiahnutí ďalších súborov by ste mali vidieť hlavnú obrazovku softvéru Nexus Root Toolkit, podobnú tej nižšie. Kliknutím na „Sprievodca úplnou inštaláciou ovládača“ nainštalujete ovládače pre svoj Nexus 5. Tento proces je jednoduchý a ak vás softvér požiada o reštartovanie počítača, uistite sa, že ho reštartujete, aby sa inštalácia dokončila.

Súbor rootov Nexus

Krok 5

Po inštalácii ovládačov by sa vám malo zobraziť vyskakovacie okno „úspech“. Pokračujte v procese kliknutím na „Ok“.

úspech

Krok 6

Súprava nástrojov Nexus Root Toolkit má vynikajúcu funkciu zálohovania. Vytvorte zálohu kliknutím na „Zálohovať“.

Záloha

Krok 7

Teraz môžete vytvoriť prispôsobenú zálohu v ponuke Zálohovanie v súbore nástrojov Nexus Root Toolkit. Akonáhle kliknete na niektorú z možností zálohovania, uistite sa, že súhlasíte s vytvorením zálohy na vašom zariadení, ak sa zobrazí vyskakovacie okno. Po dokončení zálohovania sa záloha uloží do počítača.

súhlasiť s vytvorením zálohy

Krok 8

Po dokončení zálohovania zariadenia kliknite na „Odomknúť bootloader“. Vymažú sa tým údaje z vášho zariadenia, preto sa riaďte krokom 7 najprv.

Odomknite bootloader

Krok 9

Váš Nexus 5 zariadenie by teraz malo prejsť do režimu „bootloader“ a mala by sa vám zobraziť obrazovka podobná tej nižšie. Vaše zariadenie sa vás opýta, či chcete „Odomknúť bootloader“. Stlačením tlačidla zvýšenia hlasitosti vyberte „Áno“ a stlačením vypínača pokračujte. Počkajte niekoľko sekúnd, kým sa zariadenie reštartuje.

Odomknite bootloader

Krok 10

Raz váš Nexus 5 zariadenie sa reštartuje, postupujte podľa kroku 5 znova aktivujte režim „USB ladenie“.

Krok 11

Začiarknite políčko „Vlastné obnovenie“ a v súprave nástrojov Nexus Root Toolkit kliknite na „Root“. Po dokončení postupu váš Nexus 5 zariadenie by malo byť rootované.

Root

Kontrola, či máte koreňový prístup

Potom, čo rootujete svoj Nexus 5 pomocou jednej z vyššie uvedených metód môžete pomocou koreňovej kontroly skontrolovať, či máte prístup root. Po inštalácii do zariadenia Nexus 5 zariadenie, klepnite na „overiť prístup root“ a v prípade, že bol proces rootovania úspešný, mala by sa vám zobraziť správa „Blahoželáme“.

overte prístup root

Záver

Teraz je na vás, aby ste skúsili rootovať svoj Nexus 5. Tento proces je dostatočne jednoduchý na to, aby si ho vyskúšal každý užívateľ. Otvorte so svojim Nexusom rôzne možnosti 5 a za svoje peniaze získate maximum. Zvýšte rýchlosť telefónu, nájdite skrytý úložný priestor, odhaľte skvelé aplikácie a ďalšie.

Dajte nám vedieť v sekcii komentárov, ak máte nejaké otázky týkajúce sa procesu rootovania zariadenia Nexus 5 Telefón s Androidom.