Ako rootovať telefón HTC One na prvom mieste

Zakorenenie je prírodná sila, vďaka ktorej máte pocit, že máte silu sveta vo svojich rukách. Práve ste si kúpili HTC One a teraz chcete zistiť, ako ho môžete posunúť na doraz. Podobne ako úplne nové auto ste pripravení ho nalomiť a predviesť ho svojim priateľom a rodine. Túžite po najlepších funkciách a chcete zistiť, ako presne môžete za svoje peniaze vyťažiť maximum.

Pri telefónoch s Androidom táto hodnota pochádza priamo z rootovania. Môžete predĺžiť výdrž batérie, zvýšiť výkon telefónu a dokonca použiť vlastnú ROM. To vám umožní zmeniť operačný systém a zahrnúť jedinečné funkcie, ktoré by ste možno nemohli nájsť v telefóne, ktorý je hneď z regálu.

Poďme sa pozrieť na to, ako rootnúť telefón HTC One a urobiť zo svojho zariadenia niečo priamo z budúcnosti.

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Niekoľko poznámok pred začiatkom

Nie každý je v rootovaní nový, ale je dobré mať na pamäti niekoľko pripomienok, ako zaistiť bezpečnosť telefónu a chrániť sa pri rootovaní telefónu. Pred rootovaním sa uistite, že máte vždy všetky najnovšie ovládače pre svoje zariadenie, inak procesy pravdepodobne nebudú fungovať.

Vždy si musíte pamätať, že ak rootujete telefón, záruka výrobcu je úplne neplatná. To znamená, že v budúcnosti nemôžete odoslať telefón, ak sa niečo pokazí a chcete to opraviť. Ide o kompromis, pretože rootovaním získate širokú škálu nových funkcií, ale nemáte prístup k podpore výroby. Ak nedodržíte správne pokyny, riskujete tiež zničenie telefónu. To v podstate znamená, že telefón je zbytočný a musíte si zaobstarať nový.

Niekoľko záverečných tipov je zabezpečiť, aby bol váš telefón nabitý najmenej zo 60 percent. To zaisťuje, že telefón nie je vypnutý počas procesu rootovania. Tiež by ste si mali zálohovať všetky dôležité informácie. Máme niekoľko návodov na zálohovanie vašich informácií, ako sú kontakty, aplikácie a kalendáre.

Metóda 1: HTC One and Only

Keď prehľadávate internet a hľadáte proces rootovania zariadenia HTC One, všimnete si, že mnohé webové stránky obsahujú postupy, ktoré úplne nefungujú. HTC One je považovaný za pomerne zložité zariadenie v oblasti telefónov s Androidom, ale jeden proces, ktorý vám umožní úspešne rootovať telefón, je v skutočnosti relatívne jednoduchý.

Krok 1

Ak chcete začať, navštívte webovú stránku vývoja HTC a nájdite bootloader pre svoje zariadenie. Jeden z dôvodov, prečo je pre ľudí také ťažké prísť na to, ako rootovať HTC One, je ten, že je to skutočne nemožné, pokiaľ neodomknete bootloader. HTC uznáva, že to ľudia používajú na rootovanie svojich telefónov, a tak v skutočnosti naznačujú, ako na tomto webe odomknúť bootloader. V tomto konkrétnom kroku postupujte podľa ich postupov. Bude zbytočné opakovať to, čo hovoria.

HTC dev

Krok 2

Po odomknutí bootloadera prenesiete niekoľko súborov. Teraz si môžete jednoducho stiahnuť súbor na obnovenie TWRP, ktorý sa nakoniec použije pre váš HTC One. Stiahnite si súbor a preneste ho do rovnakého priečinka, do ktorého ste presunuli všetky súbory bootloadera. Nezáleží na tom, ako tento priečinok nazývate alebo kam ho umiestnite. Ak máte AT&T, budete musieť použiť tento súbor na obnovenie.

twrp

Krok 3

Pri prezeraní priečinka, do ktorého ste vložili všetky svoje súbory, otvorte príkazový riadok. Môžete to urobiť otvorením ponuky Štart, zadaním „cmd“ a stlačením klávesu Enter. Priečinok môžete nájsť pomocou príkazu cd. Ak ste napríklad vytvorili priečinok s názvom android, zadajte príkaz cd Desktop android.

cmd plocha

Krok 4

Vezmite svoj HTC One a umiestnite ho do režimu rýchleho spustenia. To sa dá dosiahnuť vypnutím zariadenia a súčasným podržaním tlačidiel napájania a zníženia hlasitosti. Všimnete si ponuky, ktorá sa otvorí. V tejto ponuke sa pohybujte pomocou klávesov na ovládanie hlasitosti a vyberte možnosť rýchleho spustenia. Keď je to hotové, môžete telefón pripojiť k počítaču pomocou kábla USB.

rýchla topánka

Krok 5

Vráťte sa na príkazovú stránku a zadajte „fastboot flash recovery twrp.img“ (bez úvodzoviek). Do vášho telefónu sa tým rozbliká súbor na obnovenie. Po dokončení tohto postupu môžete telefón vypnúť a znova zapnúť.

Krok 6

Počkajte, kým sa telefón znova úplne nezapne. Stiahnite si superuser zip do počítača. Presuňte ho do telefónu a potom reštartujte telefón, aby sa znova zapol v režime obnovenia. Keď je telefón v režime obnovenia, môžete potom blikať súbor zip.

Krok 7

Vypnite telefón a pokračujte zapnutím v režime zavádzača. Urobte to tak, že podržíte tlačidlá napájania a zníženia hlasitosti. Vyhľadajte možnosť obnovenia a vyberte ju stlačením vypínača. To vo vašom telefóne vyvolá obnovu TWRP. K dispozícii budete mať štyri možnosti: Inštalovať, Vymazať, Zálohovať a Obnoviť. Kliknite na tlačidlo Inštalovať.

inštalačné tlačidlo

Po kliknutí na toto tlačidlo telefón rozbliká súbor zip. Po dokončení celého procesu nájdete tlačidlo Reštartovať systém, ktoré vám umožní úplne reštartovať telefón HTC One. Gratulujem Práve ste úspešne rootovali svoj HTC One. Bavte sa so zmenou nastavení a používaním vlastných ROM a aplikácií iba pre root.

Metóda 2: Odomknutie zadarmo alebo za poplatok so službou

Existuje množstvo služieb na odomknutie telefónu, niektoré sú však trochu diskutabilné. Použite tento na potenciálne získanie bezplatného odomknutia alebo zaplatenie poplatku za rýchlejšie získanie kódu na odomknutie.

Krok 1

Prejdite na Odblokovače telefónov.

odblokovače telefónov

Krok 2

Vyberte Odomknúť? kartu a začnite odomykať svoj telefón.

tlačidlo odomknutia

Krok 3

Vyplňte všetky informácie vo formulári, ktorý sa zobrazí. Ak chcete nájsť svoje číslo IMEI, môžete ísť na číselník v telefóne a napísať *#06#.

zadajte svoje informácie

Krok 4

Pokračujte kliknutím na tlačidlo Vyžiadať odomknutie.

Krok 5

Oblasť Štatistiky zobrazuje, ako dlho trvá prijatie kódu odomknutia. Pošlú vám e -mail a potom ho môžete vložiť do telefónu po vložení novej SIM karty.

štatistiky a informácie

Metóda 3: Zavolajte svojmu operátorovi

Táto metóda nie vždy funguje, v závislosti od nosiča, ale stojí za to ju vyskúšať, pretože je zadarmo.

Krok 1

Nájdite svoj kód IMEI a zapíšte si ho. Nájdite to tak, že prejdete na číselník a zadáte *#06#.

Krok 2

Zavolajte svojmu poskytovateľovi služieb a povedzte mu, že chcete odomknúť telefón. Môžu sa vás opýtať prečo alebo vám povedať, že je to možné iba vtedy, ak cestujete.

Krok 3

Ak vám poskytnú odblokovací kód, môžete telefón vypnúť a vytiahnuť SIM kartu. Vložte tam novú SIM kartu a potom, keď sa objaví obrazovka, môžete zadať nový odblokovací kód. Gratulujem! Váš telefón je teraz odomknutý.

Záver

Dajte nám vedieť v sekcii komentárov, ak máte nejaké otázky o tom, ako rootovať HTC One. HTC One je celkom populárny a výkonný, pokiaľ ide o telefóny s Androidom, ale nikdy neviete, akým spôsobom sa odchyľujete od funkcií výrobcu a rootujete telefón. Rootovací proces nie je pre každého, ale ak budete postupovať podľa vyššie uvedených krokov, nemali by ste mať problémy s murovaním telefónu alebo s tým, aby ste museli začať od začiatku. Ak narazíte na nejaké problémy, dajte nám vedieť svoje otázky a my vám odpovieme čo najskôr.