Ako rootova┼ą s├║bor Galaxy Pozn├ímka 5

The Galaxy Pozn├ímka 5 je skvel├í aktualiz├ícia z pozn├ímky 4. Jedn├í sa o telef├│n, ktor├Ż sa v├Żrazne zameriava na stylus. Viete, elektronick├ę pero, ktor├ę je s├║─Źas┼ąou v├í┼ího telef├│nu. Ten, ktor├Ż v├ím umo┼żn├ş robi┼ą si skvel├ę pozn├ímky a pou┼ż├şva┼ą ─Ćal┼íie ├║┼żasn├ę funkcie.

V┼íetci v┼íak vieme, ┼że po dlh┼íom pou┼ż├şvan├ş telef├│nu sa m├┤┼że za─Źa┼ą spoma─żova┼ą a spotrebov├íva┼ą prebyto─Źn├║ bat├ęriu. Najm├Ą preto, ┼że bat├ęria nie je na za─Źiatku tak├í ve─żk├í. Najlep┼í├şm sp├┤sobom, ako to vyrie┼íi┼ą, je rootova┼ą n├í┼í telef├│n.

V tejto pr├şru─Źke sa presne nau─Ź├şte, ako na to kore┼ł Galaxy Pozn├ímka 5. Rootovanie v├í┼ího zariadenia znamen├í z├şska┼ą pr├şstup k ur─Źit├Żm ─Źastiam telef├│nu, ku ktor├Żm sa be┼żne nem├┤┼żete dosta┼ą kv├┤li obmedzeniam, ktor├ę zaviedol v├í┼í v├Żrobca. Predstavte si to ako a Windows po─Ź├şta─Ź. K tomuto opera─Źn├ęmu syst├ęmu m├íte neobmedzen├Ż pr├şstup, pokia─ż viete, ─Źo m├íte h─żada┼ą.

Tento pr├şstup v├ím umo┼ż┼łuje stiahnu┼ą si do telef├│nu ur─Źit├ę aplik├ície, ktor├ę dok├í┼żu robi┼ą veci, ktor├ę sa nedali vykona┼ą v telef├│ne, ktor├Ż nie je rootovan├Ż. Rooting v├ím tie┼ż umo┼ż┼łuje stiahnu┼ą opera─Źn├ę syst├ęmy (zn├íme ako ROM), ktor├ę s├║ extr├ęmne r├Żchle, odstr├ínili bloatware a dok├í┼żu robi┼ą veci, ktor├ę v├í┼í telef├│n predt├Żm nedok├ízal.

S├║visiace: Ako rootova┼ą Android – v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą

Postup je pomerne jednoduch├Ż. Pokia─ż budete postupova┼ą pod─ża podrobn├Żch pokynov, nebudete ma┼ą probl├ęmy. Upozor┼łujeme, ┼że rootovanie telef├│nu prebieha pomocou t├íto met├│da vypne v├í┼í po─Ź├ştadlo Knox. Po─Ź├ştadlo Knox je bezpe─Źnostn├Ż mechanizmus v zariaden├ş, ktor├Ż d├íva spolo─Źnosti Samsung vedie┼ą, ─Źi ste sa pok├║sili zariadenie ak├Żmko─żvek sp├┤sobom zmeni┼ą.

U┼ż nebudete m├┤c┼ą pou┼ż├şva┼ą Samsung pay a ak niekedy po┼ílete svoj telef├│n Samsungu na opravu, v├í┼í telef├│n neoprav├ş. Ak v├ím v ur─Źitom okamihu v├í┼í telef├│n prestane fungova┼ą, budete musie┼ą d├║fa┼ą, ┼że v├í┼í telef├│n bude opravova┼ą v├í┼í poskytovate─ż slu┼żieb mobiln├ęho telef├│nu, a nie spolo─Źnos┼ą Samsung.

Upozornenie na klepanie!

V├Żstraha!

Zakorenenie telef├│nu s Androidom je vo svojej podstate riskantn├ę ├║silie! Bez oh─żadu na to, ako rada znie, alebo ako spo─żahlivo sa tento proces jav├ş, v┼żdy s n├şm bude spojen├ę obrovsk├ę riziko. Z├ílohujte svoje inform├ície a postupujte pod─ża ka┼żd├ęho kroku presne tak, ako je podrobne uveden├ę, a ak si nie─Ź├şm nie ste ist├ş, polo┼żte ot├ízky alebo urobte ─Ćal┼í├ş prieskum.

Nem├┤┼żem nies┼ą zodpovednos┼ą za chybn├Ż kore┼łov├Ż proces. Rados┼ą zo syst├ęmu Android nem├┤┼że by┼ą bran├í na zodpovednos┼ą, ak sa nie─Źo pokaz├ş a vy zamurujete telef├│n. Rados┼ą zo syst├ęmu Android nem├┤┼że by┼ą zodpovedn├í za ┼żiadne poruchy telef├│nu po zakorenen├ş telef├│nu. Vstupujte na vlastn├ę riziko a postupujte opatrne. Pam├Ątajte si: rootovan├şm telef├│nu strat├şte z├íruku!

Vyl├║─Źenie zodpovednosti: Berte pros├şm vy┼í┼íie uveden├ę rady ve─żmi v├í┼żne. Ja a webov├í str├ínka Joy of Android nezodpoved├íme za ┼żiadne probl├ęmy, s ktor├Żmi sa stretnete po─Źas a po procese rootovania pri dodr┼żan├ş tejto pr├şru─Źky. Ak si telef├│n tehla, je to ├║plne va┼ía chyba. Ak zru┼í├şte platnos┼ą z├íruky, je to ├║plne va┼ía chyba. Dodr┼żiavan├şm tohto sprievodcu prizn├ívate, ┼że preber├íte pln├║ zodpovednos┼ą.

Rootujte pozn├ímku 5 Pou┼żitie Odina

Teraz, ke─Ć sme to dostali z cesty, za─Źnime s rootovan├şm v├í┼ího zariadenia

Va┼íe zariadenie rootujeme pomocou aplik├ície s n├ízvom Odin, ktor├í je v podstate aplik├íciou ur─Źenou na in┼ítal├íciu s├║borov Samsung do zariaden├ş Samsung. Aby t├íto met├│da rootovania fungovala, mus├şte ma┼ą nain┼ítalovan├║ verziu Android 5.1.1 Po─Ćme teda zisti┼ą, ak├║ verziu m├íte.

Ak chcete zisti┼ą, ─Źi m├íte spr├ívnu verziu, nav┼ít├şvte str├ínku nastavenie>O zariaden├ş > a skontrolujte, ─Źi je tam nap├şsan├ę Verzia pre Android 5.1.1

Ak va┼ía verzia syst├ęmu Android uv├ídza ak├ęko─żvek in├ę ─Ź├şslo, NEPOKRA─îUJTE. N├íjdite ─Ćal┼í├ş n├ívod pre svoju verziu syst├ęmu Android.

─îo budete potrebova┼ą:

T├íto pr├şru─Źka je pre Windows iba po─Ź├şta─Źe. Ak pou┼ż├şvate Apple po─Ź├şta─Ź, mo┼żno nebudete chcie┼ą pokra─Źova┼ą. Nem├┤┼żem overi┼ą, ─Źi Odin funguje na in├Żch opera─Źn├Żch syst├ęmoch.

Krok 1: Zálohujte si svoje veci

Zálohujte svoje informácie!

Ak ste osobou, ktor├í v telef├│ne uchov├íva ve─ża d├┤le┼żit├Żch s├║borov a dokumentov, mali by ste si svoje ├║daje ur─Źite z├ílohova┼ą. Nechcete pr├şs┼ą o svoje obr├ízky, kontakty, spr├ívy, aplik├ície a ─Ćal┼íie inform├ície, ktor├ę si m├┤┼żete necha┼ą. Je pravda, ┼że ak svoj telef├│n synchronizujete s Googlom, va┼íe kontakty sa do v├í┼ího telef├│nu automaticky na─Ź├ştaj├║ hne─Ć, ako sa znova prihl├ísite.

Existuj├║ v┼íak aj in├ę sp├┤soby, ako ulo┼żi┼ą kontakty. Svoje fotografie m├┤┼żete tie┼ż synchronizova┼ą s Facebook, Flickr alebo Box, ak si ich chcete necha┼ą. Ak chcete alternat├şvne sp├┤soby ukladania inform├íci├ş, kliknite na ni┼ż┼íie uveden├ę odkazy

Zv├í┼żte tie┼ż stiahnutie inteligentn├ęho prep├şna─Źa, ak chcete z├ílohova┼ą s├║bory. M├║dry Switch zaz├ílohuje do po─Ź├şta─Źa takmer v┼íetko vo va┼íom zariaden├ş a obnov├ş va┼íe zariadenie tak, ako bolo. Nezabudnite si stiahnu┼ą verziu, ktor├í sa prip├íja k v├í┼ímu po─Ź├şta─Źu. Jednoducho pripojte k├íbel USB a postupujte pod─ża pokynov.

Stiahnu┼ą tu

Inteligentn├Ż prep├şna─Ź Samsung

Krok 2: Nabite telef├│n

Ke─Ć sa za─Źne proces rootovania, v├í┼í telef├│n sa nebude stara┼ą o to, ko─żko nabitia m├íte na bat├ęrii. Ak m├íte 5Zost├ívaj├║ca % va┼íej bat├ęrie sa pok├║si rootova┼ą telef├│n, a┼ż k├Żm nevybije. Ke─Ć v├í┼í telef├│n zomrie uprostred procesu rootovania, je v├í┼í telef├│n zamurovan├Ż.

D├┤vodom je, ┼że nikdy nedostal ┼íancu ├║plne nain┼ítalova┼ą softv├ęr, ktor├Ż potrebuje na svoju funkciu. Aby ste boli v bezpe─Ź├ş, nabite svoj telef├│n a┼ż na 100%. Aj ke─Ć pod─ża mojej osobnej sk├║senosti m├ím zakorenen├ę telef├│ny s menej ako 100% bat├ęriou, je lep┼íie by┼ą v bezpe─Ź├ş a ospravedlni┼ą sa v zriedkav├Żch pr├şpadoch, ke─Ć v├í┼í telef├│n potrebuje na dokon─Źenie kore┼ła ve─żmi dlh├Ż ─Źas.

Krok 3: Stiahnite si ovl├ída─Źe Samsung USB

Potrebn├ę ovl├ída─Źe z├şskate dvoma sp├┤sobmi, nepriamo prostredn├şctvom Kies 3, ─Źo je program vytvoren├Ż spolo─Źnos┼ąou Samsung, ktor├Ż v├ím nain┼ítaluje ovl├ída─Źe, alebo ho stiahnete priamo bez s┼ąahovania Kies.

Krok 4: Zapnite ladenie USB a odomknite bootloader

Ladenie USB umo┼ż┼łuje zmenu telef├│nu pomocou k├íbla USB. Ak to chcete povoli┼ą, prejdite na str├ínku nastavenie>Viac>O zariaden├ş a h─żada┼ą ─î├şslo zostavy. Klepnite na to 7 alebo 8 kr├ít, aby ste odomkli ÔÇ×Re┼żim v├Żvoj├íraÔÇť Ke─Ć sa zobraz├ş hl├ísenie ÔÇ×Teraz ste v├Żvoj├írÔÇť, vr├í┼ąte sa na nastavenie>viac a Mo┼żnosti v├Żvoj├íra sa zobraz├ş nad O zariaden├ş. Potom m├┤┼żete za─Źiarknu┼ą pol├ş─Źko ved─ża polo┼żky Ladenie USB a odblokovanie OEM.

Nexus 6 OEM odomknutie

Krok 5: Ur─Źite ─Ź├şslo modelu v├í┼ího telef├│nu

Budete musie┼ą zisti┼ą, ─Źi je v├í┼í telef├│n spr├ívnym telef├│nom pre tento konkr├ętny proces rootovania. Ak je v├í┼í telef├│n zo siete alebo z in├ęho umiestnenia, na ktor├ę sa tento sprievodca nevz┼ąahuje, existuje ve─żk├í pravdepodobnos┼ą, ┼że telef├│n zamurujete. Ak chcete zisti┼ą, ak├Ż model m├í v├í┼í telef├│n, prejdite na nastavenie>Viac>O zariaden├ş. Tu je uveden├ę ─Ź├şslo modelu.

Ak je model jedn├Żm z t├Żchto ─Ź├şsel, m├┤┼żete pokra─Źova┼ą v pou┼ż├şvan├ş tejto pr├şru─Źky:

SM-N920C
SM-N920CD
SM-N9200
SM-N920I
SM-N9208
SM-N920P
SM-N920T

Stiahnite si jadro tu.

Krok 6: Prepnite telef├│n do re┼żimu s┼ąahovania

T├Żm sa v├í┼í telef├│n uvedie do re┼żimu, ktor├Ż umo┼żn├ş v├í┼ímu po─Ź├şta─Źu rootova┼ą v├í┼í telef├│n. Najprv vypnite telef├│n. Potom s├║─Źasne podr┼żte stla─Źen├ę tla─Źidlo hlasitosti, nap├íjania a domov na nieko─żko sek├║nd.

Zobraz├ş sa varovn├í obrazovka. Pokra─Źujte stla─Źen├şm hlasitosti. Teraz sa povie S┼ąahovanie. Nevyp├şnajte cie─ż!

Krok 7: Spustite Odina a rootujte telef├│n.

Ak ste to e┼íte neurobili, stiahnite si Odina a rozba─żte s├║bor na pracovn├║ plochu.

Otvorte aplik├íciu Odin a pripojte telef├│n. Ak Odin v├í┼í telef├│n rozpozn├í, zobraz├ş sa ako modr├ę pole pod 0: COMM

Odin 3COMM

Za─Źiarknite pol├ş─Źko ved─ża polo┼żky PDA a potom kliknut├şm na tla─Źidlo PDA na─Ź├ştajte s├║bor kore┼łov├ęho jadra, ktor├Ż ste stiahli v kroku 5.

Za─Źiarknut├ę tla─Źidlo PDA

Akon├íhle otvor├şte s├║bor v Odine, kliknite na tla─Źidlo ┼átart a Odin rootuje v├í┼í telef├│n. V├í┼í telef├│n je ├║spe┼íne zakorenen├Ż, ke─Ć hl├ísi prejs┼ą zelenou farbou.

Odinova prihrávka

Ke─Ć bude v├í┼í telef├│n op├Ą┼ą zapnut├Ż, mus├şme si teraz stiahnu┼ą aplik├íciu z obchodu Play s n├ízvom SuperSU. T├íto aplik├ícia zaist├ş, aby v├ís v┼íetky aplik├ície po┼żiadali o povolenie sp├║┼í┼ąa┼ą procesy vo va┼íom telef├│ne, ktor├ę s├║ be┼żne obmedzen├ę.

Záver

Gratulujeme k ├║spe┼ín├ęmu kore┼łu v├í┼ího telef├│nu. V├í┼í telef├│n teraz bude m├┤c┼ą sp├║┼í┼ąa┼ą aplik├ície, ktor├ę vy┼żaduj├║ root. Pre─Ź├ştajte si t├║to pr├şru─Źku a zistite, ┼że 17 aplik├íci├ş mus├ş ma┼ą rootovan├ę aplik├ície pre Android, aby ste z├şskali, ─Źo chcete.

Nap├ş┼íte tweet alebo zdie─żajte t├║to str├ínku na Facebook alebo google+ kliknut├şm na tla─Źidl├í v hornej ─Źasti tejto str├ínky.

Ak m├íte ot├ízky, koment├íre alebo met├│dy, ktor├ę by ste chceli navrhn├║┼ą, nechajte ich ni┼ż┼íie.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku