Ako rootovať Samsung Transform Ultra pre extrémne chladný telefón

Nie každý vie, aké výhody má rootovanie telefónu s Androidom, ale je dôležité pochopiť, že keď si kúpite telefón s Androidom, máte široké spektrum možností, ku ktorým nemáte prístup iba pomocou predvolených funkcií telefónu. Povedzme napríklad, že ste si kúpili Samsung Transform Ultra a premýšľate, či existuje spôsob, ako predĺžiť výdrž batérie. Zakorenenie je odpoveďou. Možno chcete zistiť, ako zablokovať všetky reklamy v každej jednej aplikácii, ktorú používate. Zakorenenie je odpoveďou. Povedzme, že chcete odinštalovať tie zbytočné aplikácie, ktoré sú súčasťou úplne nového telefónu. Rovnaká odpoveď.

Naučte sa, ako rootovať technológiu Samsung Transform Ultra, aby sa z jednoduchého malého zariadenia stalo niečo, na čo môžete byť hrdí.

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Niekoľko poznámok pred zakorenením

Uistite sa, že si stiahnete všetky najnovšie ovládače pre svoje zariadenie. To je nevyhnutné, inak začnete byť frustrovaní, pretože proces rootovania zvyčajne nefunguje bez správnych ovládačov.

Ak plánujete rootovať telefón prvýkrát, musíte mať na pamäti, že pri rootovaní telefónu rušíte záruku výrobcu. Riskujete tiež zničenie telefónu. Preto sa riaďte týmito pokynmi poriadne, inak by ste mohli prísť o nepoužiteľný telefón.

Predtým, ako začnete s rootovaním, nabite telefón najmenej na 70 percent. Posledným varovaním je zálohovanie všetkých informácií, ktoré vo svojom telefóne môžete. Som si istý, že máte pri sebe cenné dokumenty alebo osobné fotografie, ktorých sa chcete držať, a tak sa naučte zálohovať svoje informácie pomocou niektorých aplikácií.

Metóda 1: Použitie Odina s Transform Ultra

Táto metóda je pravdepodobne najkomplexnejším spôsobom, ako rootovať zariadenie Transform Altra. Na začiatok budete musieť stiahnuť štyri samostatné súbory, aby ste mohli rootovať svoj telefón. Použitie týchto súborov sa môže na prvý pohľad zdať komplikované, ale na rootovanie telefónu nemusíte nutne presne vedieť, čo robia.

Stiahnite si nasledujúce tri súbory a umiestnite ich na pracovnú plochu počítača. Môžete ich uložiť do ľubovoľného priečinka, ak si presne pamätáte, kde sa nachádzajú.

odin sťahovanie

Odin

TransformUltra.ops

Build7.tar

Stiahnite si tento konečný súbor a umiestnite ho do koreňa vašej karty SD. Nájdete ho vo svojom telefóne a nemusíte ho dávať do počítača.

tu_root.zip

tu root zip

Krok 1

Keď si stiahnete všetky tieto súbory a umiestnite ich na správne miesta, budete musieť povoliť ladenie USB. Jedná sa o jednoduchý proces, ktorý v podstate vášmu telefónu oznámi, že to, čo sa chystáte urobiť, je v poriadku. Ak chcete povoliť ladenie USB, prejdite na položku Nastavenia a potom kliknite na položku Aplikácie. Vyberte položku Vývoj a potom kliknite na ladenie USB. Akonáhle je začiarkavacie políčko ladenie USB začiarknuté, môžete začať. Môžete tiež zvážiť možnosť zostať hore, aby sa váš telefón počas rootovania nevypínal.

ladenie USB

Krok 2

Vypnite telefón a počkajte niekoľko sekúnd, kým sa presvedčíte, že je úplne vypnutý.

Krok 3

Nájdite program ODIN, ktorý ste umiestnili na plochu počítača, a spustite tento program.

odin run program

Krok 4

V tomto ďalšom kroku prepnite telefón do režimu sťahovania. Jediné, čo musíte urobiť, je stlačiť a podržať tlačidlo fotoaparátu, tlačidlo hlasitosti a vypínač. Podržte tieto tlačidlá, kým sa nezobrazí vyskakujúca obrazovka, ktorá naznačuje, že ste v režime sťahovania. Pokračujte pomocou tlačidla zvýšenia hlasitosti.

režim sťahovania

Krok 5

Odstráňte zadnú časť telefónu, aby ste odhalili batériu. Tu je postupnosť udalostí dosť dôležitá. Pripojte telefón k počítaču, ktorý používate, pomocou kábla USB. Keď kábel prepojí telefón aj počítač, vyberte z telefónu batériu. Na obrazovke ODIN vo vašom počítači sa zobrazí žlté pole, ktoré ukazuje, že ste pripojení.

Krok 6

V tomto poli uvidíte sériu štyroch možností. Začiarknite prvé tri políčka a zrušte začiarknutie posledného políčka. To znamená, že by mali byť začiarknuté políčka Jeden balík, Automatické reštartovanie a Ochrana OPS. Políčko Reset Time (Sec) by malo zostať nezaškrtnuté.

jedno reštartovanie balíka atď

Krok 7

Vyhľadajte možnosť IBA ladenie pod oblasťou Možnosti a možnosti ladenia. Uistite sa, že táto možnosť nie je začiarknutá. Posuňte sa trochu nadol a vyhľadajte možnosť Vybrať OPS. Kliknite na toto tlačidlo OPS a vyhľadajte súbor TransformUltra.ops, ktorý ste predtým stiahli.

Krok 8

Vyhľadajte oblasť vpravo dole a skúste nájsť možnosť Vybrať integrovaný balík. Vyberte možnosť Jeden balík a vyhľadajte súbor build_7, ktorý ste si predtým stiahli. Stlačte tlačidlo štart. Obrazovka bude čierna. Keď obrazovka stmavne, musíte odpojiť kábel USB od telefónu. Tento krok je mimoriadne dôležitý. Ak to preskočíte, budete musieť začať odznova. Vložte batériu späť do telefónu a pokračujte v obnove.

Nie každý vie, ako sa dostať do obnovy, takže tu sú kroky. Nájdite tlačidlo zníženia hlasitosti a podržte ho. Nájdite aj vypínač a podržte ho. Na obrazovke sa zobrazí logo Samsung. Akonáhle sa to zobrazí, pustite tlačidlo napájania.

Krok 9

Posuňte zobrazenie nadol a nájdite možnosť „Inštalovať zip z karty SD“. Akonáhle to nájdete, kliknite na tlačidlo napájania. Na ďalšej obrazovke sa vám otvorí niekoľko možností. Jednoducho vyberte úplne prvý, ktorý znie „Vyberte zips z karty sdcard“. Znova stlačte vypínač a posuňte sa nadol, kým nenájdete súbor tu_root.zip. Na dokončenie postupu ešte raz stlačte vypínač a nechajte rootovanie dokončiť. Po dokončení spracovania môžete telefón reštartovať. Užite si svoj úplne nový rootovaný telefón.

nainštalovať ZIP z pamäťovej karty

Metóda 2: Root jedným kliknutím s počítačom

Táto metóda je o niečo komplikovanejšia ako ďalšia, ale zdá sa, že funguje celkom dobre pre tých, ktorí majú viac skúseností. Budete potrebovať počítač, preto pripojte telefón k počítaču káblom USB.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte framework Microsoft .NET do svojho počítača.

.net

Krok 2

Stiahnite si a nainštalujte si program SuperOneClick do počítača.

Krok 3

Zapnite ladenie USB tak, že zapnete telefón a prejdete na položku Nastavenia> Aplikácie> Vývoj. Zaškrtnite ladenie USB.

ladenie USB

Krok 4

Keď je telefón pripojený k počítaču, nemontujte kartu SD.

Krok 5

Nájdite program SuperOneClick a spustite ho. Prejdite sa krokmi zakorenenia. V programe sú dosť zrozumiteľné. Potom je váš telefón rootovaný. Ak postup nefunguje, možno budete musieť stiahnuť ovládače Android, aby fungovali.

Metóda 3: Root jedným kliknutím bez počítača

Táto metóda je veľmi jednoduchá, pretože po nastavení trvá iba jedno kliknutie.

Krok 1

Stiahnite si súbor APK root jedným kliknutím do počítača.

koreň apk

Krok 2

Prejdite do priečinka na karte SD a umiestnite tento súbor do odporúčaného súboru sdcard. Toto by sa malo zobraziť ako prvý súbor na karte sdcard.

Krok 3

Nainštalujte súbor do telefónu kliknutím na súbor a spustením inštalátora balíkov. Reštartujte telefón a telefón by mal byť rootovaný.

Záver

Dajte nám vedieť v nižšie uvedenej sekcii komentárov, ak máte akékoľvek otázky o tom, ako rootovať Samsung Transform Ultra pre maximálny zážitok z telefónu. Na to, aby ste mohli využívať svoj telefón, nemusíte byť odborníkom na rootovanie, ale odporúčame vám dôsledne dodržať všetky tieto kroky, aby ste sa vyhli problémom. Ak narazíte na jeden z krokov, neváhajte nám položiť akékoľvek otázky a my vám odpovieme čo najskôr.