Ako rootovať Samsung Galaxy Star Pro ako profesionál

Nákup ste vykonali pre svoj Samsung Galaxy Star Pro; mali by ste mať možnosť prístupu k tomu na najhlbšej úrovni, ak chcete, nie? Koniec koncov, niektoré aplikácie absolútne vyžadujú root; a aby ste čo najlepšie využili každú funkciu v každej aplikácii, môže byť potrebné rootovanie. Pokiaľ sa však spoločnosť Google nerozhodne udeliť prístup typu root ako univerzálnu funkciu telefónov s Androidom, uviazol ste v náročnom a niekedy aj nebezpečnom procese pokusu o získanie prístupu root prostredníctvom využívania softvéru. Zakorenenie môže byť bolesť.

Ale vďaka niektorým skutočne múdrym ľuďom v komunite vývojárov systému Android existujú nástroje, ktoré vám pomôžu získať slobodu, ktorú rootovanie ponúka. A môžeme ukázať, ako tieto nástroje používať, aby rootovanie nemuselo byť zložité a náročné. Nie ste sami, ani ak potrebujete pomoc s riešením problémov. V článku uvedieme niekoľko tipov a ak zistíte, že potrebujete radu, alebo sa chcete len porozprávať hlúpo, zanechajte komentár.

Niektoré z koreňových nástrojov ponúkajú aj rôzne úrovne pomoci. Root One Click Root ponúka plnú službu podpory, ak by ste ju potrebovali, ale zvyčajne sú tieto možnosti k dispozícii iba vtedy, ak platíte. Ukážeme vám túto možnosť, ale taktiež sa pokúsime bezplatne vám pomôcť. Ukážeme vám, ako rootovať Android Samsung Star Pro.

Než začneme:

Overte, či je vaším modelom zariadenia Samsung Pro. Vykonajte úplnú zálohu. Stiahnite a nainštalujte si do počítača ovládače USB. V ponuke „Zabezpečenie“ v ponuke „Nastavenia“ povoľte „Neznáme zdroje“. Nabite telefón. Povoliť ladenie USB.

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Metóda 1: Root pomocou Odin a CWM Recovery

TWRP je ďalší skvelý program na obnovu, ak hľadáte alternatívu k CWM. Toto je jeden zo spôsobov, ako rootovať môj Samsung Galaxy Star Pro.

Krok 1: Stiahnite si svoj koreňový balík.

Stiahnite a extrahujte tieto súbory do počítača: Kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok zip a zvoľte „Extrahovať všetko“. Alebo kliknite ľavým tlačidlom myši a kliknite na tlačidlo „Extrahovať všetko“ z „Nástrojov komprimovaných priečinkov“. Teraz si stiahnite súbor SuperSU ZIP, ale nič nerozbaľujte. Nechajte súbor neporušený.

Odin

Krok 2: Pripojte svoj Galaxy na pracovnú plochu pomocou kábla USB.

Pôvodný kábel USB, ktorý bol dodaný so spoločnosťou Samsung, bude určite fungovať, ak je v dobrom stave.

Krok 3: Preneste súbor SuperSU zo rootovacej súpravy na kartu SD vášho telefónu.

super-reťazový oheň

Krok 4: Zavádzanie do režimu sťahovania.

Vypnite telefón. Súčasne stlačte tlačidlá zníženia hlasitosti, domov a vypínač. Pomocou tlačidla zvýšenia hlasitosti prejdite do režimu sťahovania.

Krok 5: Otvorte Odin3.

Odin by mal identifikovať vaše zariadenie a v okne Odin by sa vám mala zobraziť správa „Pridané“.

Krok 6: Kliknite na tlačidlo „AP“ (alebo „PDA“ v závislosti od verzie Odina) a vyberte súbor .tar.md5.

Políčko pod ID: COM by malo byť modré. Ak to tak nie je alebo sa vám správa „Pridané“ nezobrazuje, skúste znova pripojiť svoj Samsung. Zaistite, aby bola zrušená voľba „Re-Partition“.

Odin-AP

Krok 7: Rootovanie spustíte stlačením tlačidla „Štart“.

Čoskoro by ste mali vidieť zelenú správu „Pass“.

Odin-Štart

Krok 8: Do minúty alebo dvoch by sa mal váš Star Pro automaticky reštartovať.

V takom prípade môžete zo zariadenia odpojiť kábel USB. Ak sa telefón nereštartuje, urobte to ručne. Ak je to potrebné, vyberte batériu a znova ju vložte.

Krok 9: Teraz je načase vypnúť telefón a reštartovať počítač v programe Obnovenie.

Stlačením tlačidiel Zvýšenie hlasitosti, Domov a Napájanie by ste sa mali dostať do režimu obnovenia. Hneď ako sa zobrazí logo Samsung, uvoľnite ho. Na navigáciu použite tlačidlá hlasitosti a tlačidlo napájania.

Krok 10: V ponuke obnovenia pomocou klávesov na ovládanie hlasitosti prejdite na možnosť „Inštalovať“.

Vyhľadajte súbor zip SuperSU, ktorý ste predtým presunuli na kartu SD, výberom položky „Vybrať zip z karty SD“. Áno, chcete nainštalovať súbor zip z karty SD.

Krok 11: Po dokončení inštalácie sa dotknite tlačidla „Reštartovať systém teraz“ v hlavnej ponuke obnovenia.

Teraz ste nielen rootovaní, ale máte aj program obnovy a SuperUser!

Krok 12: Ak chcete zaistiť, aby všetko korektne fungovalo, otvorte ponuku Aplikácie.

Mali by ste vidieť novú aplikáciu s názvom SuperSU. Môžete si tiež stiahnuť aplikáciu, ako je Root Checker, a overiť, či je váš Galaxy Star Pro je úspešne zakorenený.

SuperSU

Riešenie problémov s bielou obrazovkou smrti:

Mnoho ľudí uviedlo problémy s bootovaním z prázdnej bielej obrazovky namiesto do režimu obnovenia. Ak sa stretnete s týmto problémom, je to celkom pravdepodobné, pretože používate staršiu verziu firmvéru. Odporúčame vám použiť verziu firmvéru novšiu ako S7262XXUAND5. Kam teda pôjdeme odtiaľto? Stále je možné sa naučiť, ako rootovať môj Samsung Galaxy Star Pro. Ešte to nevzdávaj Pozrite si nižšie uvedené kroky:

Krok 1) Stiahnite si lepší firmvér.

Stiahnuť ▼: Verzia firmvéru S7262XXUANF1

Krok 2) Extrahujte súbor ZIP.

Výsledkom by mal byť súbor .tar.md5. Tento súbor budete chcieť flashovať namiesto predchádzajúceho súboru na obnovenie .tar.md5, ktorý ste používali.

Krok 3) Opakujte kroky 4-8 z metódy 1, ale nezabudnite použiť nový súbor .tar.md5.

Krok 4) Teraz spustite obnovu.

Krok 5) Pokračujte krokmi 9-12, tentokrát s fungujúcim obnovením.

Metóda 2: Root Samsung Galaxy Star Pro pomocou Kingo Root

Nesmie sa zamieňať s KingRoot, ďalšou rootovacou aplikáciou, ktorú väčšina ľudí považuje za úspešnú, ak je vykonaná správne, je Kingo Root. V skutočnosti niektorí tvrdia, že môže rootovať akýkoľvek Samsung. Aj keď za to nemôžem ručiť, môžem potvrdiť, že veľa ľudí to považuje za jednoduchý a všestranný nástroj. Samsung je považovaný za veľmi populárnu značku (a oprávnene), preto vynaložil veľké úsilie na zariadenia Samsung.

Krok 1: Stiahnite a nainštalujte softvér Kingo Root do počítača.

Na túto metódu je potrebné stiahnuť Kingo RootWindows. Ak pracujete s počítačom Mac, budete chcieť použiť inú metódu, napríklad Metódu 1 vyššie alebo Metóda 3 nižšie.

Kingo-Root

Krok 2: Spustite softvér Kingo Root.

Dvakrát kliknite na ikonu na pracovnej ploche. Dá vám vedieť, že nie ste pripojení.

Nepripojený

Krok 3: Pripojte zariadenie Android pomocou kábla USB.

Kingo Root vám nainštaluje ovládač, ak ste to ešte neurobili. Predtým, ako sa pohnete vpred, si prečítajte oznámenia. Zostaňte v spojení, kým nebudeme hotoví.

Krok 4: Kliknite na tlačidlo „Root“.

Spustí sa proces rootovania. Môže to trvať niekoľko minút.

Kingo-Button

Krok 5: Kliknutím na „Dokončiť“ reštartujte zariadenie.

Nebojte sa odpojiť zariadenie. Počkajte, kým sa telefón reštartuje.

Krok 6: Poskytnite svojmu telefónu a sebe prístup superužívateľa.

Kingo Root overí, či je váš Pro rootovaný. Ďalšou peknou vecou na tejto aplikácii na rootovanie je, že máte tiež možnosť zrušiť rootovanie jediným kliknutím.

super používateľská aplikácia

Metóda 3: Root Samsung Galaxy Star Pro s koreňom jedným kliknutím

Rovnako ako niektoré ďalšie aplikácie na rootovanie uvedené v predchádzajúcich metódach, root One Click Root je pôsobivý na množstvo rôznych zariadení, ktoré môže rootovať. Odhaduje sa, že One Click Root dokáže rootovať asi 250 typov zariadení od všetkých hlavných výrobcov. A skutočne sa snažia, aby to bolo také jednoduché, ako jedno kliknutie. Toto je ľahký spôsob, ako rootovať moje Galaxy Star Pro.

Krok 1: Stiahnite si a nainštalujte koreň jedným kliknutím.

Root One Click Root funguje ako pre počítače Mac, tak aj pre Windows.

Root jedným kliknutím

Krok 2: Pripojte telefón k počítaču alebo notebooku pomocou originálneho kábla USB.

Možno postačí aj štandardný USB kábel, ale pôvodný kábel je stávka na istotu.

Krok 3: Otvorte aplikáciu One Click Root.

Krok 4: Kliknite na tlačidlo „Root now“.

Softvér dokončí proces za vás. Po dokončení odpojte kábel USB z telefónu a počítača.

Root-Now

Krok 5: Váš telefón by sa mal po dokončení automaticky reštartovať.

Všimnite si 24/7 podporu. Je tiež možné zrušiť rootovanie jediným kliknutím.

Záver

Takže ste rootli telefón a čo teraz? Teraz môžete inštalovať nové vlastné pamäte ROM, skúšať nové motívy a inštalovať ľubovoľné aplikácie-pozrite si tento článok o nevyhnutných aplikáciách. Teraz ovládate svoj telefón na úplne novej úrovni. Môžete zvýšiť pamäť RAM a dokonca blokovať otravné reklamy. Môžete si dokonca stiahnuť aplikácie a hrať sa s hardvérom.

Ľutujete svoj koreň? Prejdite na článok nižšie a zbavte sa ho. Je možné odfotiť nezakorenený skladový obrázok späť do telefónu.

Možno ste sa nedostali cez koreň, ale napriek tomu by ste chceli. Vyskúšajte článok nižšie o riešení problémov alebo nám o ňom povedzte v nižšie uvedených komentároch. Pamätajte si, že v tom nie ste sami.

Predtým ako pôjdeš: 17 Musíte mať rootované aplikácie, aby ste získali to, čo chcete, a ako zrušiť rootovanie spoločnosti Samsung Galaxy S6 (4 Metódy) a 10 bežných problémov s rootovaním systému Android a tipov na ich riešenie

Odporúčaný kredit obrázku