Ako rootovať Samsung Galaxy S6 Edge+

Samsung Galaxy S6 Edge Plus je jedným z najmodernejších telefónov (určených predovšetkým!) Na súčasnom trhu. To vám však nezabráni drotári a technologickí čarodejníci, ktorí chcú mať úplnú kontrolu nad zariadením a dať vlastnú pečiatku už tak úžasnému operačnému systému.

Bohužiaľ, pre tých z vás, ktorí používajú AT&T a Verizon, táto príručka nemá odpovede, ktoré hľadáte. V súčasnosti pre týchto dopravcov neexistuje spoľahlivá alebo široko dostupná metóda rootovania. Držte nám však palce a dúfajte v to najlepšie!

Ospravedlňujeme sa, momentálne vám nemôžem ponúknuť viac, ako dúfam.

SLOVO UPOZORNENIA!

Zakorenenie vášho Galaxy S6 Edge Plus vypne váš počítač Knox.

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Prečo by ti to malo vadiť?

Po prvé, toto bude zrušiť záruku. Ale to nie je novinka pre väčšinu z vás, ktorí už predtým rootovali telefón. Možno neviete, že vypnutím počítadla Knox sa deaktivuje aj služba Samsung Pay.

Počítadlo Knox je v zásade zavedený bezpečnostný systém, ktorý upozorňuje systém v prípade narušenia bezpečnosti. Inštalácia vlastných ROM alebo rootovanie telefónu je technicky forma narušenia bezpečnosti. V súčasnej dobe nie je známy žiadny spôsob reverzácie počítadla Knox.

Krátky príbeh: Zakorenenie telefónu znamená, že nebudete môcť používať Samsung Pay.

Ak to stále čítate, znamená to, že máte Samsung Galaxy S6 Edge Plus, nie sú na AT&T ani Verizon a nevadí im stratiť možnosť používať Samsung Pay, poďme teda na vec!

Metóda 1: Použitie vlastného jadra Odina a Arter97

Pokiaľ viem, existuje iba jedna súčasná a spoľahlivá metóda na zakorenenie spoločnosti Samsung Galaxy S6 Edge Plus. Rovnako ako v dnešnej dobe je k dispozícii mnoho spôsobov rootovania, aj za tento proces musíme poďakovať členom fóra vývojárov XDA, konkrétne Arter97. Arter97 je zodpovedný za vytvorenie vlastného jadra, ktoré umožňuje rootovanie na Galaxy S6 Edge Plus a je skutočným hrdinom tohto príbehu.

Táto koreňová metóda by mala fungovať na ľubovoľnom Galaxy S6 Edge Plus bol zakúpený u T-Mobile, Sprint alebo iných medzinárodných verzií. Toto NEBUDE, a opakujem, NEBUDE funguje na väčšine zariadení zakúpených prostredníctvom AT&T alebo Verizon (s možnou výnimkou odomknutých, medzinárodných variantov). Títo operátori zablokovali svoje bootloadery a pokus o túto metódu na týchto telefónoch s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobí, že sa stane niečo zlé.

Čísla modelov, ktoré sú v súčasnosti podporované touto metódou:

SM-G928FSM-G928iSM-G928GSM-G928CSM-G928SSM-G928KSM-G928LSM-G928TSM-G928W8

Tu v Joy of Android vám radi poskytneme najľahšie a najbezpečnejšie metódy rootovania telefónu, kedykoľvek je to možné. Avšak Samsung Galaxy Zdá sa, že S6 Edge Plus je vrtkavá šelma, pokiaľ ide o zakorenenie. Ak vám nie je príjemné blikať sériové obrázky z Odina späť do telefónu v prípade, že sa niečo pokazí, alebo vás desí pokus o riešenie problémov s mäkkou tehlou, NEODPORÚČAME VÁS TÚTO METÓDU!

Vylúčenie zodpovednosti: Radosť zo systému Android a (a zo mňa!) Nemôže byť zodpovedná za nič, čo sa pokazí v procese rootovania. Zakorenenie je vo svojej podstate riskantné a môže byť niekedy komplikované. Vždy existuje šanca, že telefón rozbijete, a vždy existuje aj šanca, že stratíte všetky svoje údaje. Predtým, ako budete pokračovať, zálohujte všetko, čo nemôžete vydržať stratiť. Pokračovaním nás zbavujete akýchkoľvek záväzkov a prijímate všetky dôsledky. Tiež chápete, že možnosť zamontovať telefón je možnosť, a TÁTO METÓDA ZNÍŽI VÁŠ POČÍTAČ KNOX!

Existuje niekoľko používateľov, ktorí pri pokuse o rootovanie systému Samsung nahlásili rôzne problémy Galaxy S6 Edge Plus, ako napríklad získanie bootovacích slučiek a odstránenie účtov Google z telefónu, aby sa rootovali ich zariadenia. Ak vám nie je príjemné odstraňovať technické problémy, ak nastanú, nepokračujte. Šanca, že sa niečo pokazí, sa zdá pri tejto metóde vyššia ako mnohé koreňové metódy, ktoré odporúčame.

Nie je to pre začínajúcich používateľov ani pre slabých.

Čo budete potrebovať

Počítač so systémom Windows Samsung Galaxy Kábel S6 Edge Plus USB kábel Ovládače Samsung nainštalované vo vašom počítačiOdin v3.10.7 SoftwareArter97 vlastný KernelArter 97 vlastný PhilZ RecoverySuperSU

Krok 1: Zálohujte svoje informácie

Našťastie porozumiete príslušným rizikám spojeným s rootovaním telefónu, inak by ste si mali dať na čas a urobiť viac výskumu. Vždy je dobré zálohovať si kontakty, súbory, obrázky, hudbu alebo čokoľvek, čo nechcete stratiť, ak sa niečo pokazí. Nezabudnite, že sme vašim komplexným obchodom pre všetky vaše potreby zálohovania!

Krok 2: Nabite svoj telefón

Nesmiete sa pokúšať o root s ničím menším ako 75-80% batérie. Čím viac je váš telefón nabitý, tým ste na tom lepšie. Ak počas tohto procesu váš telefón zomrie, všetko sa pre vás skončí veľmi zle.

Krok 3: Skontrolujte si číslo modelu

Skontrolujte číslo modelu svojho telefónu. Toto nájdete pod Nastavenia> O zariadení. Tu je opäť zoznam čísel modelov, ktoré je možné v súčasnosti rootovať pomocou tejto metódy:

SM-G928FSM-G928iSM-G928GSM-G928CSM-G928SSM-G928KSM-G928LSM-G928TSM-G928W8

Krok 4: Stiahnite si ovládače Samsung USB do počítača

Tieto si môžete zadarmo stiahnuť a nájdete ich na oficiálnych stránkach spoločnosti Samsung alebo pomocou tohto odkazu.

Stránka na stiahnutie Root S6 Edge Plus samsung

Rozbaľte priečinok do počítača.

Krok 5: Povoliť možnosti vývojára

Ísť do Nastavenia> O zariadení a zistite, kde je napísané Číslo zostavy. Klepnite na túto časť obrazovky 7 niekoľkokrát za sebou, aby ste povolili Možnosti vývojára.

Krok 6: Povoliť ladenie USB a odblokovanie OEM

Ísť do Nastavenia> Možnosti pre vývojárov> Povoliť ladenie USB.

Tiež pod Možnosti vývojára, nezabudnite povoliť OEM odblokovanie.

Krok 7: Stiahnite si Odina do počítača

Pri použití tejto metódy je dôležité, aby ste si stiahli najnovšiu verziu Odina, pretože existujú dôkazy, že predchádzajúce verzie spôsobovali problémy. Verzia uvedená v tejto príručke je v3.10.7. Stiahnutie nájdete tu. (Prevzatie pochádza z fóra XDA Developers.)

Rozbaľte priečinok Odin do vášho počítača.

Krok 8: Stiahnite si Arter Kernel, PhilZ Recovery a SuperSU

Vlastné jadro, ako aj vlastnú obnovu PhilZ, poskytol Arter97, ktorý tu súbory sám hostí.

Tento odkaz by vás mal dostať priamo na Exynos 7420 6.0 priečinok. (Exynos je procesor v S6 Edge Plus, 6.0 je najaktuálnejšou stabilnou verziou jadra.)

Rootujte priečinok exynos S6 Edge Plus

Tu nájdite zodpovedajúce číslo modelu a otvorte priečinok. Niektoré z jadier sú kombinované tak, aby podporovali viac modelov v jednom jadre, takže napríklad jadro G928S funguje aj pre modely G928K a G928L, čo znamená, že priečinok je označený ako „g928skl“. Nenechajte sa zmiasť tu.

Root S6 Edge Plus g928skl priečinok

Budete si chcieť stiahnuť jadro, ktoré bude označené ako „arter97-kernel-g928skl-6.0.zip “(nahradenie„ skl “vašim konkrétnym modelom).

Jadro Root S6 Edge Plus

Tiež si chcete stiahnuť obnovenie PhilZ, súbor, ktorý končí príponou „tar.md5“.

Stiahnutie obnovy Root S6 Edge Plus

Keď už ste pri tom, zamierte na stránku ChainFire a stiahnite si najnovšiu verziu SuperSU.

Stiahnite si supersu Root S6 Edge Plus

Krok 9: Prenos jadra Arter a SuperSU do telefónu

Môžete použiť ktorýkoľvek spôsob prenosu súborov, ktorý je pre vás najľahší; USB, Bluetooth, bezdrôtový, cloudový prenos, akýkoľvek systém, ktorý vám najlepšie vyhovuje. Konečným cieľom je načítať súbory Kernel.zip a SuperSU.zip do interného úložiska vášho telefónu.

Obnovenie PhilZ zatiaľ neprenášajte do telefónu (súbor tar.md5).

Prípadne sa s najväčšou pravdepodobnosťou môžete dostať iba na webové stránky uvedené v zozname Krok 8 z telefónu a priamo si ich stiahnite, čím si ušetríte starosti.

Krok 10: Spustite telefón v režime sťahovania

Vypnite telefón, a potom podržte tlačidlo Zníženie hlasitosti + Domov + vypínače súčasne, kým sa nezobrazí varovná obrazovka. Stlačte Zvýšenie hlasitosti na obrazovke s upozornením, aby ste pokračovali do režimu sťahovania.

Krok 11: Flash Philz Recovery pomocou Odina

Keď je telefón v režime sťahovania, otvorte Odin a pripojte telefón k počítaču pomocou kábla USB. Počkajte, kým Odin telefón nerozpozná.

Zadajte Odin možnosti kartu a uistite sa jediné začiarknuté políčko je „F. Resetovať čas ”.

Root S6 Edge Plus f čas resetu

Na hlavnej obrazovke Odina začiarknite políčko vedľa položky AP.

Root S6 Edge Plus ap

Teraz, kliknite na tlačidlo AP a načítajte súbor tar.md5 stiahnuté v Krok 8.

Root S6 Edge Plus tar

Kliknutím na „Štart“ spustíte proces blikania obnovy PhilZ; nemalo by to trvať dlho

Root S6 Edge Plus štart

Keď od Odina dostanete upozornenie „PASS“, úspešne ste spustili obnovu.

Root S6 Edge Plus odin pass

Krok 12: Nainštalujte aplikáciu Recovery a SuperSU

Keď je nainštalované vlastné obnovenie, podržte Zvýšenie hlasitosti + Domov + Napájanie reštartujte zariadenie do režimu obnovenia.

Keď ste v obnove PhilZ, zvoľte „Nainštalujte Zip“A zvoľte predtým stiahnutý súbor„ kernel.zip “a za ním súbor„ SuperSU.zip “.

Teraz reštartujte zariadenie a mali by ste ísť! Neváhajte si stiahnuť ktorúkoľvek z rôznych aplikácií na kontrolu koreňov, aby ste potvrdili, že proces bol skutočne úspešný.

********POZNÁMKA******** Niektorí používatelia MALI problémy s Krok 12. Ak vám telefón nedovolí spustiť režim obnovenia z režimu sťahovania, skúste ho reštartovať znova. Podržte zníženie hlasitosti + domov + napájanie. Po vstupe do režimu sťahovania stlačením tlačidla zníženia hlasitosti zrušíte režim sťahovania, ktorý by mal reštartovať zariadenie.

HNEĎ AKO SA ZARIADENIE RESTARTUJE, podržte tlačidlo Zvýšenie hlasitosti + Domov + Napájanie a naštartujte sa do vlastnej obnovy. Ak vám to bude chýbať, je možné, že systém preinštaluje obnovu zásob. V takom prípade sa budete musieť vrátiť k Krok 11 a začať odtiaľ znova.

Záver

Zdá sa, že výrobcovia a dopravcovia sa všemožne snažia zabrániť nám v rootovaní našich telefónov; ale kde je vôľa, tam bude dúfajme, že vždy aj bude.

Dúfame, že ste s týmto procesom uspeli a že sa vám páči novo zakorenený Samsung Galaxy S6 Edge Plus.

Ak máte akékoľvek otázky alebo komentáre k metóde alebo ak poznáte inú metódu, napíšte komentár nižšie.

Špeciálne ďakujem Arter97 za vlastné jadro a PhilZ Recovery, ktoré túto metódu umožňujú, a ChainFire za stiahnutie SuperSU.