Ako rootovať Samsung Galaxy S5 vyrazí za iPhone

Samsung predal viac ako 11 miliónov Galaxy Jednotky S5 v prvom mesiaci vydania, čo znamená, že rýchlo narastá predaj S4 a výroba Apple trochu skeptický. Toľko ľudí používa Samsung Galaxy S5, musíme nájsť najlepšie spôsoby, ako rootovať telefón, aby ste sa mohli vrátiť domov a získať všetky výhody, ktoré so systémom Android prináša.

Pri rootovaní môžete nájsť tajné aplikácie, vylepšiť batériu a zautomatizovať rôzne časti svojho života.

Kým Galaxy S5 má niekoľko neuveriteľných funkcií, môžete sa naučiť, ako rootovať Samsung Galaxy S5 a získate ešte viac funkcií. Až po rootovaní zariadenia budete môcť odomknúť skutočný potenciál svojho smartfónu.

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Predpoklad

Rooting je jedným z najpopulárnejších hackov na zariadeniach Android, pričom milióny používateľov rootujú svoj Android smartphones a tablety. Rootovanie je však riskantný proces a môže zničiť váš telefón. Akonáhle rootujete svoje zariadenie, tiež stratíte platnosť záruky od výrobcu.

Ako už bolo povedané, nižšie uvedené metódy sú dosť jednoduché a väčšina používateľov ich úspešne používa. Uistite sa, že si vytvoríte zálohu všetkých dôležitých súborov, dokumentov, fotografií a videí, pre prípad, že by sa niečo pokazilo. Pred pokračovaním v akejkoľvek metóde rootovania sa tiež uistite, že je vaše zariadenie nabité najmenej 70%.

Metóda 1: CF Auto Root

Pokiaľ ide o rootovanie spoločnosti Samsung Galaxy smartphones, neexistuje populárnejšia metóda ako CF Auto Root. Pochádza od vývojára XDA Chainfire a je to jednoducho najlepšia metóda rootovania, s ktorou sa stretnete na väčšine zariadení Samsung Android. Táto konkrétna metóda je známa svojou spoľahlivosťou a jednoduchosťou, pretože dokáže rootovať zariadenia iba za niekoľko minút.

CF Auto Root je v zásade rootovací balík, ktorý je možné nainštalovať pomocou softvéru PC na Galaxy S5. Softvér ODIN PC sa používa veľmi ľahko a mal by fungovať na väčšine Windows PC. Okrem a Windows PC, na pripojenie svojho počítača budete potrebovať aj kábel micro USB Galaxy S5 do vášho počítača.

Krok 1

Stiahnite a nainštalujte si Samsung Galaxy Ovládače USB S5 na vašom Windows PC, ak ich ešte nemáte nainštalované. Ak máte nainštalovaný softvér Samsung Kies, nemusíte inštalovať ovládače. Ovládače získate tu. Po stiahnutí nainštalujte súbor exe ako každú inú aplikáciu pre počítač.

Krok 2

Stiahnite si balík CF Auto Root do počítača pomocou tohto odkazu. Musíte si stiahnuť koreňový balík pre váš konkrétny model alebo operátora. Ak nepoznáte číslo svojho modelu, môžete si ho skontrolovať v ponuke Informácie o zariadení v aplikácii Nastavenia.

Krok 3

Prejdite do aplikácie Nastavenia. Klepnite na Možnosti vývojára a uistite sa, že je povolená možnosť Ladenie USB. Ak sa vám nezobrazuje ponuka Možnosti pre vývojárov, prejdite do aplikácie Nastavenia, vyberte položku Informácie o zariadení a klepajte na číslo zostavy, kým sa nezobrazí vyskakovacie hlásenie pre režim vývojára. V aplikácii Nastavenia budete mať ponuku Možnosti vývojára.

Ladenie USB

Krok 4

Extrahujte súbor CF Auto Root, ktorý ste si predtým stiahli do počítača.

Krok 5

Switch z tvojho Galaxy S5 a súčasne podržte tlačidlá zníženia hlasitosti, vypínača a domov, kým sa na obrazovke nezobrazí ponuka. Stlačením tlačidla zvýšenia hlasitosti vstúpte do režimu sťahovania.

Krok 6

Otvorte aplikáciu ODIN na počítači z priečinka, ktorý ste predtým extrahovali.

Krok 7

Pripojte svoj Galaxy S5 k počítaču pomocou kábla micro USB. Nezabudnite najskôr pripojiť kábel k počítaču a potom k počítaču Galaxy S5. Ak sa úspešne pripojí, pole pod ID: COM sa zmení na modré.

ODIN Modrá

Krok 8

Kliknite na tlačidlo PDA a vyberte súbor CF Auto Root z priečinka, ktorý ste predtým extrahovali. Súbor bude mať príponu .tar.md5.

ODIN PDA

Krok 9

Uistite sa, že sú začiarknuté možnosti Automatický reštart a F. Čas resetovania a že nie je začiarknutá možnosť Znovu vytvoriť oddiel.

Krok 10

Proces rootovania sa spustí kliknutím na tlačidlo Štart. Tento proces môže chvíľu trvať a po dokončení sa v ODIN zobrazí správa PASS. To je všetko! Tvoj Galaxy S5 sa teraz reštartuje a budete mať prístup root.

ODIN Začnite

Metóda 2: Towelroot

CF Auto Root je jedinou hlavnou metódou rootovania pre Galaxy S5 na dlhú dobu, ale Geohot’s Towelroot výrazne uľahčilo rootovanie Galaxy S5. Towelroot sa za posledných niekoľko dní stal veľmi populárnym a používatelia boli ohromení tým, čo táto jednoduchá aplikácia dokáže.

Aplikácia v zásade umožňuje rootovať váš smartphone bez použitia počítača. Stačí nainštalovať súbor APK do zariadenia Android a Towelroot sa postará o ostatné. Ak hľadáte aplikáciu, ktorá nevyžaduje žiadne zložité postupy, je to pravdepodobne vaša najlepšia voľba.

Krok 1

Prejdite na oficiálnu webovú stránku Towelroot a stiahnite si súbor APK kliknutím na ikonu Orange Lambda.

Krok 2

Otvorte aplikáciu Nastavenia, prejdite na položku Zabezpečenie a uistite sa, že je povolená možnosť Neznáme zdroje.

Neznáme zdroje

Krok 3

Pripojte svoj Galaxy S5 do počítača pomocou kábla micro USB a kliknutím na položku Otvoriť priečinok zobrazíte súbory v rozbaľovacom okne Automatické prehrávanie.

Automatické prehrávanie systému Android

Krok 4

Preneste súbor APK Towelroot, ktorý ste si predtým stiahli, do koreňového adresára zariadenia.

Krok 5

Spustite na svojom zariadení ľubovoľného správcu súborov Galaxy S5, prejdite na miesto, kam ste preniesli súbor apk, a klepnite naň.

Krok 6

Kliknite na tlačidlo Inštalovať a počkajte na dokončenie procesu inštalácie.

Inštalácia uteráka

Krok 7

Aplikáciu spustíte kliknutím na tlačidlo Otvoriť.

Uterák otvorený

Krok 8

Kliknite na tlačidlo Make it ra1n a počkajte, kým aplikácia dokončí proces rootovania. Akonáhle je proces dokončený, uvidíte poďakovanie za použitie uteráka! správu a vaše zariadenie sa reštartuje. To je všetko! Úspešne ste rootovali svoje Galaxy S5.

Uterák

Towelroot úspešný

Záver

The Galaxy S5 je najnovší vlajkový telefón Samsung s Androidom a s hardvérovými a softvérovými funkciami zariadenia nemôžete od Samsungu žiadať oveľa viac. Stále však môžete zlepšiť výkon svojho zariadenia a otvoriť niekoľko ďalších možností získaním prístupu root. Aj keď je rootovanie považované za relatívne riskantný proces, milióny používateľov úspešne rootovali svoje zariadenia s Androidom bez akýchkoľvek problémov a vyššie uvedené metódy boli tiež rozsiahle testované na Galaxy S5.

Či už chcete na svojom zariadení flashovať režimy Galaxy S5 alebo si len chcete nainštalovať aplikácie podporujúce root z obchodu Google Play, môžete svoje zariadenie ľahko rootovať pomocou jednej z vyššie uvedených metód. Metóda 1 je v priebehu rokov veľmi populárny, pretože sa úspešne používal na zakorenenie rôznych Galaxy smartphones a je to pravdepodobne najspoľahlivejšia metóda. Ak však Metóda 1 nefungovalo s vašim zariadením alebo hľadáte metódu, ktorá by mohla priamo rootovať váš smartphone, potom položku Metóda 2 je možno ideálnou možnosťou. Bez ohľadu na to, akú metódu si vyberiete, uistite sa, že dodržujete všetky pokyny týkajúce sa rootovania spoločnosti Samsung Galaxy S5 a akékoľvek otázky môžete napísať nižšie!