Ako rootovať Samsung Galaxy Poznámka 4 (Verzia 5.1.1)

Samsung Galaxy Poznámka 4 od uvedenia na trh v októbri 2014 postupne klesá cena. Pri uvedení na trh to stálo oko 800 dolárov, ale niekoľko znížení cien viedlo k zvýšeniu predaja a veľa nových majiteľov sa pýta, ako môžu rootovať svoj phablet 5.1.1.

Pripravili sme nasledujúceho sprievodcu, aby sme sa presvedčili, že sa počas procesu rootovania nič nepokazilo.

Varovanie: Rootovanie vášho zariadenia môže viesť k problémom, ako napríklad bootloops. Postupujte opatrne podľa pokynov v sprievodcovi.

Okrem svojho zariadenia budete potrebovať:

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Dokončenie koreňa bude trvať zhruba 15 minút.

Poznámka: Táto metóda nebude fungovať pre modely zariadení AT&T a Verizon, pretože nemáte povolené inštalovať vlastné jadro Android. Malo by to byť v poriadku pre všetky ostatné modely.

Čo potrebujeme:

Krok 1:

Najprv by ste mali skontrolovať číslo modelu vášho zariadenia a uistiť sa, že používa 5.1.1 aktualizovať.

Môžete to skontrolovať:

Ťukanie O zariadení v ponuke Nastavenia. Tu bude uvedené číslo vášho modelu. Tu nájdete aj informácie o verzii vášho systému Android.

Krok 2:

Budete tiež musieť povoliť Možnosti vývojára ak ste to ešte neurobili.

Z O zariadení v ponuke klepnite na svoje Číslo zostavy niekoľko krát.

Stavba č.

Zobrazí sa vám upozornenie, že teraz máte prístup k možnostiam pre vývojárov. Možnosti pre vývojárov nájdete po povolení v hlavnej ponuke nastavení. Niektoré modely majú nastavenie, ktoré bude potrebné vybrať v možnostiach pre vývojárov. Hovorí sa tomu OEM odomknutie. Uistite sa, že je prepnutý, ak je to v možnostiach vývojára, ale ak nie, pokračujte krokmi.

Krok 3:

Budete si musieť stiahnuť niekoľko súborov do počítača.

Krok 4:

Pripojte zariadenie k počítaču pomocou kábla USB.

Skopírujte súbor jadra a súbor SuperSU a nainštalujte ich do svojej poznámky 4.Nainštalujte Odin do počítača a otvorte aplikáciu. Odpojte zariadenie od počítača.

COM_Number

Ak nie, nainštalujte si predtým stiahnuté ovládače Samsung. Kliknite na AP v Odine a zvoľte súbor TWRP .TAR, ktorý ste stiahli predtým.

Krok 5:

Teraz budete musieť aktivovať Režim sťahovania na zariadení. Ak to chcete urobiť, podržte tlačidlo Znížiť hlasitosť, Domova Tlačidlá napájania keď je zariadenie vypnuté.

Uvidíte varovný signál, ktorý je znamením, že musíte pustiť tlačidlá.

Vlastné upozornenie OS

Stlačte Zvýšiť hlasitosťa pomocou kábla znova pripojte zariadenie k počítaču. Vráťte sa na počítači k Odinovi. Zaistite, aby bolo viditeľné číslo COM. Odtiaľto budete vidieť, či je to viditeľné;

Teraz ste pripravení začať proces rootovania.

The Root: Inštalácia a zálohovanie

Pripravte sa na reštartovanie telefónu na obnovenie.

Krok 1:

Stlačte Začnite v Odine.

Keď obrazovka na vašom slúchadle zhasne, podržte tlačidlo Zvýšiť hlasitosť, Domova Moc tlačidlá. Tým sa spustí režim obnovenia. (Ak vám v tomto kroku chýba zavedenie, vyberte batériu a skúste to znova.)

Načíta sa TWRP, čo vám poskytne množstvo možností.

V tomto mieste je dôležité zálohovať si jadro zásoby, pre prípad, že by ste po rootovaní narazili na nejaké problémy.

Zálohujte TWRP

Krok 2:

Klepnite na Záloha, a zrušte začiarknutie všetkého, čo v tejto ponuke očakávate pri zavádzaní systému, ktoré je prvé v zozname.

Toto je vaše skladové jadro a mali by ste ho premenovať na niečo nezabudnuteľnejšie, ak ho budete musieť v budúcnosti použiť.

Prejdením prstom po spodnej časti obrazovky vytvoríte zálohu, ku ktorej je možné pristupovať prostredníctvom TWRP, len pre prípad, že by ste svoje zariadenie zmäkčili.

Krok 3:

Klepnite na Inštaláciaa nájdite jadro, ktoré ste si stiahli predtým. Akciu potvrďte prejdením prstom po spodnej časti obrazovky.

Krok 4:

Teraz môžete nainštalovať SuperSU rovnakou metódou ako vyššie z Inštalácia Ponuka. Nainštaluje sa súbor Flash a po výzve teraz môžete zariadenie reštartovať.

Krok 5:

Otvorené SuperSU, a mali by ste mať plný prístup používateľov k oprávneniam.

Tu je video od obľúbeného youtubera Maxa Leeho, ktoré vás prevedie krokmi v tejto príručke.

Ak narazíte na nejaké problémy so zariadením Android Lollipop, môžete kedykoľvek obnoviť pôvodné uložené jadro.

Záver

Zakorenenie vašej poznámky 4 by nemal byť problém, ak budete starostlivo postupovať podľa pokynov v sprievodcovi. Ak váš model nie je podporovaný, sledujte fóra XDA a v prípade prelomu uverejníme sprievodcu.

Ak sa nám podarí pomôcť vám vykoreniť váš Galaxy Poznámka 4 alebo máte akékoľvek problémy, dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch alebo nám môžete tiež poslať správu (alebo follow) k obom Facebook a Twitter.

Odporúčaný kredit obrázku