Ako rootovať Samsung Galaxy Eso 4 (4 Metódy)

Na chvíľu prestaňte čítať a vráťte sa do prvých dní alebo týždňov, keď bol váš Samsung úplne nový. Toľko nepreskúmaných možností; cítili ste, že oblohou je limit. Teraz ste možno v zhone. Možno budete chcieť nový telefón, ale je to strašne drahé.

Obloha nemusí byť limitom; predsa išiel človek na mesiac. Svoju iskru, ktorú ste prvýkrát pocítili, môžete znova rozžhaviť Galaxy Eso tak, že ho zakoreníte. Môžete mať väčší prístup k požadovaným aplikáciám, inštalovať si aktualizácie, keď sa rozhodnete, a budete sa môcť prispôsobiť svojim nerdovým túžbam. Najprv však musíme prediskutovať, ako rootovať spoločnosť Samsung Galaxy Eso 4.

Zakorenenie nie je bez rizika. Skôr ako sa pustíte do rootovania, prečítajte si viac o preventívnych opatreniach a prípravách. Budete sa tiež musieť naučiť zálohovať všetky údaje, ktoré chcete uložiť. Zaistite, aby boli nainštalované všetky správne ovládače. Ak si nie ste istí, ako to urobiť, máme článok, ktorý hovorí o sťahovaní ovládačov. A nakoniec, ak sa váš systém zdá váhavý sťahovať aplikácie mimo tých, ktoré sú v Google Play Store, prečítajte si niečo o sťahovaní aplikácií z obchodov s aplikáciami tretích strán.

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Metóda 1: Koreň Galaxy Eso 4 s Odinom

Existuje veľa možností rootovania, ale nie všetky budú fungovať s esom 4. Niektoré modely, ako napríklad SM-G357FZ, sa zameriavajú predovšetkým na to, čo je povolené. Odin bol vytvorený a Samsung ho stále používa na mnohé procedúry; nielen na zakorenenie. Tiež si stiahneme nejaký softvér z MediaFire na vykonanie skutočného rootovania, ale Odin je nástroj, ktorý použijeme na flashovanie operačného systému vášho telefónu.

Krok 1: Stiahnite si a rozbaľte svoj koreňový balík do počítača.

Stiahnuť balíček

Kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok zip a zvoľte „Extrahovať všetko“. Alebo kliknite ľavým tlačidlom myši a kliknite na tlačidlo „Extrahovať všetko“ z „Nástrojov komprimovaných priečinkov“.

Media-Fire

Krok 2: Stiahnite si a rozbaľte najnovšiu verziu Odina na plochu.

Stiahnite si Odin3

Používanie Odindoes vyžaduje Windows OS, aby fungoval na vašom PC. Teraz ste rovnakým spôsobom extrahovali koreňový balík v kroku 1, budete tiež musieť extrahovať Odina.

Nástroje pre komprimované priečinky

Krok 3: Prejdite do režimu sťahovania.

Keď je telefón vypnutý, súčasne na niekoľko sekúnd podržte tlačidlá napájania, domov a zníženie hlasitosti.

Režim sťahovania

Krok 4: Spustite Odin3. Pripojte svoj Galaxy do počítača pomocou kábla USB.

Kábel USB dodaný s telefónom bude určite fungovať, ak je všetko v dobrom stave.

Krok 5: Dosiahnutie stavu vývojára (prístup do vnútornej pamäte).

V ponuke Nastavenia prejdite na položku „Informácie o zariadení“. Niekoľkokrát (približne sedemkrát) klepnite na „Číslo zostavy“. Malo by sa objaviť okno s overením, či je „Režim vývojára (je) povolený“. Ak ste tento krok už urobili, váš telefón vám povie, že je to zbytočné.

Už vývojár

Krok 6: Povoliť ladenie USB.

Môžete to dosiahnuť tak, že prejdete na „Nastavenia“ a klepnete na „Možnosti vývojára“. Alternatívnou metódou je vybrať „Nastavenia“, potom „Informácie o telefóne“ a „Možnosti vývojára“.

Ladenie USB 3288

Krok 7: V Odine kliknite na tlačidlo „AP“ (Alebo v niektorých prípadoch na „PDA“) a vyberte súbor .tar.md5, ktorý ste extrahovali v kroku 1.

Odin by mal rozpoznať vaše zariadenie a v ľavom dolnom paneli zobraziť správu „Pridané“. Políčko pod ID: COM by malo byť tiež modré. V opačnom prípade sa budete musieť pokúsiť znova pripojiť svoj Samsung. Zaistite, aby bolo zrušené začiarknutie políčka „Znova rozdeliť“.

Odin-AP

Krok 8: Rootovanie spustíte stlačením tlačidla „Štart“.

Že rootovanie bolo úspešné, budete vedieť, keď sa vám zobrazí správa „Pass“.

Za chvíľu alebo dve, vaše eso 4 by sa mal reštartovať.

Ak sa to nestane automaticky, vykonajte manuálne reštartovanie.

Metóda 2: Root eso 4 pomocou Kingo Root

Ďalšou rootovacou aplikáciou, ktorú väčšina ľudí považuje za úspešnú, ak je vykonaná správne, je Kingo Root. V skutočnosti niektorí tvrdia, že môže rootovať akýkoľvek Samsung. Aj keď za to nemôžem ručiť, môžem potvrdiť, že veľa ľudí to považuje za jednoduchý a všestranný nástroj. Dá sa použiť aj s PC alebo bez neho. Toto možno použiť na rootovanie spoločnosti Samsung Galaxy Android 2.3.4.

Kingo-PC

Krok 1: Nainštalujte si Kingo Android Root do počítača.

Odkaz na stiahnutie Kingo Android Root PC

Je kompatibilný s Windows iba. Je v poriadku ponechať súbor a umožniť mu vykonávať zmeny. Sprievodca nastavením vás tým prevedie. Alebo ak chcete, môžete si ho stiahnuť priamo do telefónu. V takom prípade nie je potrebné pripojiť telefón k počítaču.

Krok 2: Povoliť ladenie USB v telefóne.

Môžete to dosiahnuť tak, že prejdete na „Nastavenia“ a klepnete na „Možnosti vývojára“. Alternatívna metóda pre Android 4.3 alebo neskôr vyberte kartu „Informácie o telefóne“, sedemkrát klepnite na číslo zostavy a potom vyberte „Nastavenia“, potom „O telefóne“ a nakoniec „Možnosti vývojára“.

Krok 3: Otvorte softvér Kingo Root a spustite ho.

Dvakrát kliknite na ikonu na pracovnej ploche. Dá vám vedieť, že nie ste pripojení.

Nepripojený

Krok 4: Získajte stav vývojára (prístup do vnútornej pamäte).

V ponuke Nastavenia prejdite na „Informácie o zariadení“. Niekoľkokrát (približne sedemkrát) klepnite na „Zostaviť číslo“. Malo by sa objaviť okno s overením, či je „režim vývojára (je) povolený“.

Krok 5: Pripojte zariadenie Android pomocou kábla USB.

Kingo Root by mal zistiť vaše eso 4 a nainštalovať ovládače.

Nezabudnite si prečítať oznámenia, aby ste vedeli, do čoho idete.

Krok 6: Kliknite na „Root“.

Mohlo by to tiež znamenať „One Click Root“, ak ste si aplikáciu stiahli priamo do telefónu.

Kingo-Button

Krok 7: Kliknutím na „Dokončiť“ reštartujte zariadenie.

Malo by to byť automatické a trvá to len niekoľko minút.

Aby ste sa uistili, že váš telefón bol úspešne rootovaný, overte, či je nainštalovaná aplikácia SuperSu.

Mal by byť prítomný v ponuke Aplikácie. Ak ste si nainštalovali aplikáciu jedným kliknutím, je to jednoduchšie. Doslova to bude znamenať „Koreň bol úspešný“ alebo „Koreň zlyhal“.

Kingo-Root

Metóda 3: Koreňové eso 4 Neo s MobileGo

Cieľom MobileGo je byť komplexným riešením pre váš Android. A určite má veľa funkcií; ako je správa médií, optimalizácia a správa aplikácií a záloh, ako aj jednoduchý spôsob zrkadlenia telefónu v počítači. Hlavne to, na čom nám teraz záleží, je obsiahnuté v jeho pokročilých funkciách – Samsung Galaxy Eso 4 koreň.

Krok 1: Stiahnite si MobileGo.

Tento odkaz stiahne inštalátor do súboru Windows PC.

MobileGo

Krok 2: Nainštalujte MobileGo.

Kliknite na tlačidlo sťahovania. Povedzte svojmu počítaču, že je v poriadku, aby si súbor ponechal a aby program vo vašom počítači vykonal zmeny. Na požiadanie vyberte telefón Android, samozrejme.

Krok 3: Povoliť ladenie USB v telefóne.

Môžete to dosiahnuť tak, že prejdete na „Nastavenia“ a klepnete na „Možnosti vývojára“. Alternatívna metóda pre Android 4.3 alebo neskôr vyberte kartu „Informácie o telefóne“, sedemkrát klepnite na číslo zostavy a potom vyberte „Nastavenia“, potom „O telefóne“ a nakoniec „Možnosti vývojára“.

Krok 4: Pripojte svoje eso k počítaču.

Spoločnosť MobileGo na tom bude trvať. Dôrazne sa odporúča použiť kábel USB. Uistite sa, že máte začiarknuté políčko „Mediálne zariadenie (MTP)“.

Pripojte sa

Krok 5: Začnite rootovať.

Vyberte tlačidlo „Root jedným kliknutím“ umiestnené v hlavnom okne. Počas tohto procesu neodpájajte svoj Samsung.

Metóda 4: Root Samsung Galaxy Hviezda s koreňom jedným kliknutím.

Rovnako ako niektoré ďalšie aplikácie na rootovanie uvedené v predchádzajúcich metódach, root One Click Root je pôsobivý na množstvo rôznych zariadení, ktoré môže rootovať. One Click Root tvrdí, že dokáže rootovať asi 250 typov zariadení od všetkých hlavných výrobcov.

Krok 1: Stiahnite si root jedným kliknutím.

Odkaz na stiahnutie koreňa jedným kliknutím

Root One Click Root je kompatibilný s počítačmi Mac aj Windows. Sprievodca vás prevedie procesom nastavenia, ktorý v skutočnosti vyžaduje iba súhlas s podmienkami a kliknutie na „Ďalej“.

Root jedným kliknutím

Krok 2: Pripojte telefón k počítaču alebo notebooku pomocou originálneho kábla USB.

Možno postačí aj štandardný USB kábel, ale pôvodný kábel je stávka na istotu.

Krok 3: Otvorte aplikáciu One Click Root.

Krok 4: Povoliť ladenie USB v telefóne.

Môžete to dosiahnuť tak, že prejdete na „Nastavenia“ a klepnete na „Možnosti vývojára“. Alternatívna metóda pre Android 4.3 alebo neskôr vyberte kartu „Informácie o telefóne“, sedemkrát klepnite na číslo zostavy a potom vyberte „Nastavenia“, potom „O telefóne“ a nakoniec „Možnosti vývojára“.

Krok 5: Kliknite na tlačidlo „Root now“.

Softvér dokončí proces za vás.

Root-Now

Po dokončení by sa mal váš telefón automaticky reštartovať.

Ak chcete skontrolovať, či bol koreň úspešný, pozrite sa vo svojich aplikáciách, či nie je nainštalovaná aplikácia Super User.

Ak chcete, môžete si tiež nainštalovať aplikáciu s názvom Root Checker, ktorá je k dispozícii na Google Play.

Záver

Ak teda chcete použiť metódu, ktorá je vyrobená iba pre Samsung, Method 1 môže to byť vaša najlepšia stávka. Ostatní ľudia prisahajú na Kingo Root. Ak hľadáte viac ako len root, MobileGo má čo ponúknuť, ale je to len zadarmo počas skúšobnej ponuky. Ak potrebujete rýchle riešenie, vyskúšajte Metódu 4.

Pozrite sa na tento článok o nevyhnutných aplikáciách pre rootované telefóny. Povedzte nám o svojich vlastných nálezoch aplikácií. Vyhnite sa sťahovaniu akéhokoľvek súboru z akéhokoľvek webu, ktorý sa vám zdá tienistý.

Možno ste sa bez problému nedostali cez koreň, ale napriek tomu by ste chceli. Skúste tento článok o riešení problémov s Androidom určeným pre Samsung Galaxy S3, ale je užitočný pre všetky telefóny Samsung.

Mali ste nejaké komplikácie alebo ste mali lepší spôsob, ako rootovať svoj Samsung Galaxy Eso 4? Dajte nám vedieť v nižšie uvedených komentároch.

Odporúčaný kredit obrázku