Ako rootovať Samsung Galaxy Alfa

Priemerný používateľ smartfónu, s ktorým si počas šoférovania môžete písať správy, pravdepodobne svoj telefón nezakorenil. V skutočnosti pravdepodobne nevedia, čo je rootovanie. A možno ani nie, a to je v poriadku, (pozrite sa na odkaz nižšie), ale je pravdepodobné, že ak to čítate, ste v technológiách múdrejší ako väčšina ostatných. A hoci Samsung Galaxy Alpha má toho tiež veľa, možno sa vám nebude páčiť každá jedna vec na ňom hneď po vybalení z krabice.

Aj keď napríklad aplikácia Flipboard môže byť pre niektorých nanajvýš dôležitá, pravdepodobne nie je pre funkčnosť vášho smartfónu zásadná. Zdá sa však, že sa s ním tak zaobchádza, pretože ho nemožno úplne odinštalovať bez root. A prečo by preboha bola aplikácia pre sociálne správy dôležitejšia ako aplikácia ako Titanium Backup, ktorá na inštaláciu vyžaduje prístup root? A čo keď si chcete svoj telefón prispôsobiť?

Android je známy ako jeden z najprispôsobiteľnejších operačných systémov. Takže to môže pôsobiť trochu ironicky, že vám to nedáva voľnosť v prístupe k tej časti vášho telefónu, ktorá umožňuje dokonalé prispôsobenie. Ľudia to samozrejme stále robia, ale môže vás to nechať náchylnými na zlomyseľné zneužívanie z tienistých zdrojov. Zakorenenie nie je nikdy bez rizika, ale my vám ukážeme, ako to urobiť najbezpečnejším možným spôsobom a môžete si prispôsobiť jadro telefónu aj priamo z neho.

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Než začneme:

Overte, či je vaším modelom zariadenia Samsung Alpha Galaxy. Súbor CF-Auto-Root použitý v metóde 1 funguje iba s modelom SM-G850-F. Vykonajte úplnú zálohu. Z „Zabezpečenia“ v nastavenie menu, povoliť Neznáme zdroje. Nabite telefón. Povoľte ladenie USB.

Metóda 1: Root pomocou Odina a CF-Auto-Rootu

Krok 1: Stiahnite si svoj koreňový balíček

Stiahnite a extrahujte tieto súbory do počítača: Kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok zip a zvoľte „Extrahovať všetko“. Alebo kliknite ľavým tlačidlom myši a kliknite na tlačidlo „Extrahovať všetko“ z „Nástrojov komprimovaných priečinkov“. Program Samsung Kies môžete použiť aj na stiahnutie softvéru ovládača USB do počítača. Uistite sa, že ste extrahovali koreňový súbor s príponou .tar.md5. .

Odin

Krok 2: Otvorte Odin3

Krok 3: Zavádzanie do režimu sťahovania

Vypnite telefón. Súčasne stlačte tlačidlá zníženia hlasitosti, domov a vypínač.

Režim sťahovania

Krok 4: Pripojte svoj Galaxy na pracovnú plochu pomocou kábla USB

Pôvodný kábel USB, ktorý bol dodaný so zariadením Samsung, bude určite fungovať, ak je v dobrom stave. Oddin by mal identifikovať vaše zariadenie a v aplikácii Odin by sa vám mala zobraziť správa „Pridané“

Krok 5: Kliknite na tlačidlo AP a vyberte súbor .tar.md5

Poznámka: Niektoré staršie verzie Odina vás požiadajú, aby ste namiesto AP klikli na tlačidlo PDA

Políčko pod ID: COM by malo byť modré (alebo žlté, v závislosti od verzie Odina). Ak to tak nie je, alebo sa vám správa „Pridané“ nezobrazuje, skúste znova pripojiť svoj Samsung a skúste to znova. Zaistite, aby bola zrušená voľba „Re-Partition“.

Odin-AP

Krok 6: Rootovanie spustíte stlačením tlačidla Štart.

Čoskoro by ste mali vidieť zelenú správu Pass.

Odin-Štart

Krok 7: Reštartovať

Do okamihu alebo dvoch, váš Galaxy Alpha by sa mal automaticky reštartovať

V takom prípade môžete kábel USB zo zariadenia odpojiť. Ak sa telefón nereštartuje, urobte to ručne

Riešenie problémov so zavádzacou slučkou

Tento problém sa môže zdať dosť desivý. Ak váš telefón neprestane reštartovať, vyskúšajte nasledujúce kroky.

Prejdite do režimu obnovenia

Vypnite telefón. Teraz súčasne stlačte tlačidlá zvýšenia hlasitosti, domov a vypínač. Keď telefón vibruje alebo keď uvidíte logo Samsung, uvoľnite iba tlačidlo napájania. Uvoľnenie hlasitosti by ste mali vykonať iba vtedy, keď sa zobrazí obrazovka Obnovenie systému Android Tlačidlá Hore a Domov.

Vymažte medzipamäť

Pomocou tlačidla zníženia hlasitosti vyberte „Vymazať oblasť vyrovnávacej pamäte“ a vyberte ju stlačením vypínača. Váš telefón by vás mal poučiť o reštartovaní.

Resetovať z obnovenia

Vráťte sa do režimu obnovenia. Pomocou klávesu zníženia hlasitosti zvýraznite „Vymazať údaje/obnoviť továrenské nastavenia“ a stlačte vypínač. Vyberte „Áno – odstrániť všetky údaje používateľa“. Reštartujte počítač, keď vám to Alpha povie. Je to rovnaké ako pri obnovení továrenských nastavení. Predchádzajúce kroky si môžete vyskúšať vopred, aby ste nemuseli začať úplne od začiatku, ale stále to môže byť nevyhnutné. Je ťažké vybrať si, ktoré informácie chcete vymazať, aby ste porazili bootovaciu slučku.

Obnovenie výrobných nastavení

Metóda 2: Root Samsung Galaxy Alpha pomocou Kingroot

Túto metódu je možné vykonať bez počítača, alebo ak ho chcete použiť, je to tiež možnosť. Ak sa rozhodnete používať počítač, uistite sa, že je spustený Windows. Počas celého procesu budete musieť udržiavať internetové pripojenie. KingRoot je čínština, aj keď vo verzii APK sa používa veľa angličtiny. Pokiaľ nechcete výlučne čínsku verziu, odporúčame vám použiť verziu APK (Android), ktorú je možné stiahnuť priamo do telefónu.

Krok 1: Stiahnite a nainštalujte si APK Kingroot do svojho Alpha alebo Windows Verzia pre váš počítač

Stiahnite si Kingroot Táto aplikácia kontroluje, či už máte prístup root. Ak sťahujete priamo z Google Play Store, použite King Pro Root.

Kingroot-angličtina

Krok 2: Otvorte svoju novú aplikáciu KingRoot

Nájdete ho vo svojom GalaxyKeď je inštalácia dokončená, šuplík s aplikáciami. Alebo otvorte súbor v počítači a pripojte sa k telefónu pomocou kábla USB.

Kingroot-Pro

Krok 3: Zaistite, aby bolo v spodnej časti displeja vidieť tlačidlo Spustiť koreň

To vám povie, že vaše zariadenie je podporované.

Krok 4: Klepnutím na tlačidlo Štart spustíte rootovanie

Zakorenenie môže chvíľu trvať. Po dokončení zakorenenia by ste mali vidieť „Úspech!“ na obrazovke a ikonou KingRoot v ponuke Launcher.

Krok 5: Reštartujte svoj Samsung

Ak vaše zariadenie nie je kompatibilné so softvérom na rootovanie, zobrazí sa výzva na vyskúšanie verzie KingRoot pre stolné počítače, ktorá by pre vás mohla fungovať lepšie. Vo verzii pre stolné počítače však v súčasnosti neexistuje žiadne anglické používateľské rozhranie.

Metóda 3: Root Samsung Galaxy Alpha pomocou iRoot

Táto metóda rootovania funguje v rozsahu systému Android 4.0 do 4.4. Ponúka tiež možnosti pre rootovanie z počítača alebo stiahnutie APK priamo do telefónu. Môže sa pochváliť vysokou úspešnosťou a Alpha je zaradená medzi kompatibilné zariadenia spolu s mnohými ďalšími zariadeniami Samsung.

Krok 1: Ak je funkcia Knox momentálne povolená, prejdite na položku Zabezpečenie a zrušte začiarknutie políčka Uzamknúť znova

K Zabezpečeniu sa dostanete z ponuky Nastavenia.

Krok 2: Stiahnite si iRoot do počítača alebo iRoot APK do svojho Samsungu

Toto je ďalší koreň podporovaný čínskymi vývojármi. Angličtiny na zvládnutie je však určite dosť.

Krok 3: Ak je to potrebné, pripojte svoj Galaxy Alpha k počítaču pomocou kábla USB

Ak používate súbor APK stiahnutý priamo do telefónu, nie je na to dôvod.

iRoot-PC

Krok 4: iRoot by mal rozpoznať váš Samsung a malo by sa objaviť koreňové tlačidlo

Krok 5: Kliknite na Root Now

Softvér dokončí proces za vás. Po dokončení odpojte kábel USB od telefónu a počítača, ak je to potrebné.

Root-Now

Krok 6: Reštartujte zariadenie

Pravdepodobne sa automaticky reštartuje, ale v prípade, že potrebuje malú pomoc, reštartujte telefón ručne.

Záver

Teraz, keď ste s rootovaním hotoví, nainštalujte a odinštalujte všetky požadované aplikácie. Ak si teda stiahnete vlastnú ROM, môžete mať úplne inú verziu operačného systému. Aktualizácie operačného systému už nie ste vydaní na milosť svojho operátora. Môžete si dokonca stiahnuť aplikácie a hrať sa s hardvérom.

Možno ste sa bez problému nedostali cez koreň, ale napriek tomu by ste chceli. Vyskúšajte článok nižšie o riešení problémov alebo nám o ňom povedzte v nižšie uvedených komentároch. Našťastie sme z vás urobili presvedčeného, ​​že výhody zakorenenia prevažujú nad všetkými tienistými stránkami.

Odporúčaný kredit obrázku