Ako rootovať Samsung Galaxy A7 a získajte úplnú kontrolu (3 Metódy)

Samsung Galaxy A7 je vonku už niečo vyše roka, ale nikdy nie je neskoro na rootnutie. Zakorenenie má svoje nebezpečenstvá a problémy, ale keď ste vyzbrojení opatrnosťou a znalosťami, proces je dostatočne bezpečný na to, aby sa mohol vykonávať. Ak máte nejaké otázky týkajúce sa rootovania, vyriešim ich tu a upokojím vašu myseľ.

Predtým, ako sa dostanem k samotnému rootovaniu, chcem vás vopred upozorniť. Ako varovanie niektoré, ak nie všetky, tieto možnosti zakorenenia zrušíte svoju záruku alebo poškodíte údaje používateľa. Zálohujte si telefón pred pokusom o root.

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Metóda 1: Zakorenenie s Odinom

Najprv budem hovoriť o najtradičnejšej metóde rootovania, flashovaní súborov s Odinom. Pre túto možnosť rootovania budete potrebovať:

Dátový kábel Súbory PCRoot, ktoré sa zhodujú s číslom vášho modelu Najnovšia kópia Odin10-20 minút vášho času

Pri tejto metóde nemusíte odomknúť bootloader, ale napriek tomu vám odporúčam zálohovať si zariadenie pre prípad, že sa niečo pokazí.

Krok 1:

Pred akýmkoľvek ďalším krokom musíte potvrdiť, že sa číslo vášho modelu zhoduje s akýmikoľvek dostupnými koreňovými súbormi kompatibilnými s Odinom.

Čísla modelov Samsung a7

Ak vaše číslo modelu nie je v zozname uvedenom vyššie, táto metóda nebude fungovať. NEROBTE flashujte súbor s iným číslom modelu, ako je to vaše.

Ak zablikáte súborom pre iné číslo modelu, ako je vaše vlastné, zariadenie sa muruje.

Ak nepoznáte číslo svojho modelu, môžete ho nájsť, ak:

Prejdite do svojho nastaveniePrejdite na položku O telefóne alebo O zariadenía vyberte ho Prejdite nadol na Číslo modelu v novej ponuke a potvrďte to

Krok 2:

Teraz, keď máte svoje číslo modelu, musíte si súbor, ktorý je s ním spojený, stiahnuť z webových stránok chainfire. V záujme tohto príkladu budem predpokladať, že vaše číslo modelu je SM-A7009.

Stiahnite si model Samsung a7

Kliknite Stiahnuť ▼ úplne napravo od panela s číslom vášho modelu. Dostanete sa na novú stránku, túto, ak je číslo modelu SM-A7009. Stiahnite si rar v spodnej časti stránky a uložte súbor na ľahko dostupné miesto.

Krok 3:

Potom si stiahnite Odin v3.09, na tejto stránke je niekoľko odkazov, ale v3.09 je ten, ktorý chcete.

Odin

http://odindownload.com/Samsung-Odin/
Odin Samsung a7 Odin na stiahnutie

Po stiahnutí súboru ho umiestnite na miesto, na ktoré budete mať ľahký prístup.

Krok 4:

Teraz si budete musieť pripraviť telefón a súbory potrebné pre root. Najprv rozbaľte súbory rar Odin a chainfire a uložte ich spolu do priečinka. V závislosti od stiahnutej verzie chainfire už budete mať exe pre Odina zabalené s koreňovými súbormi. Na dokončenie koreňa môžete použiť ktorúkoľvek verziu Odina.

Teraz, keď máte pripravené súbory, úplne vypnite telefón a spustite ho v režime sťahovania:

Keď je telefón vypnutý, stlačte a podržte tlačidlo Domov, sila a Znížiť hlasitosť tlačidlá spolu na niekoľko sekúnd

Mali by ste vidieť varovnú obrazovku.

Stlačte Zvýšiť hlasitosť prijať upozornenie a prejsť do režimu sťahovania

S pripraveným dátovým káblom nechajte telefón zatiaľ bokom.

Krok 5:

Keď je všetko pripravené, spustite vami preferovanú kópiu Odina.

Samsung a7 Odin

Teraz pripojte telefón v aktuálnom stave k počítaču, Odin by mal reagovať tak, že v jednom z polí v hornej časti zobrazí žlté svetlo. Teraz v Odine:

Vyberte buď AP alebo PDA kliknutím na tlačidlo Prejdite na miesto, kde sa nachádza stiahnutý súbor .tar alebo .md5 Vyberte súbor a potvrďte svoj výber

Navyše, ak Automatické reštartovanie a F. Čas reštartu políčka nie sú začiarknuté, začiarknite ich.

Kontrola odin Samsung a7

Teraz trafiť Začnite začať koreňový proces. To by nemalo trvať dlho a keď je proces dokončený, váš telefón by sa mal automaticky zaviesť do obnovy.

Krok 6:

Váš telefón je teraz rootovaný, ak ste úspešne vykonali všetky kroky, takže posledná vec, ktorú musíte urobiť, je vyhľadať vo svojich aplikáciách program SuperSU. Ak ho nemôžete nájsť, môžete si ho stiahnuť z webu Google Play Store.

Táto aplikácia bude potrebná na poskytnutie prístupu root k iným aplikáciám vo vašom zariadení. Okrem toho si môžete kedykoľvek stiahnuť koreňovú kontrolu a uistiť sa, že vaše zariadenie bolo rootované.

Metóda 2: Kingroot APK (nie je potrebný počítač)

Kingroot je jednou z mnohých koreňových služieb, ktoré si pre pohodlie užívateľa vyžadujú veľa práce. Kingroot v skutočnosti nepotrebuje počítač na rootovanie telefónu, stačí vám APK. Sťahovanie a inštalácia by vám mala trvať iba päť minút alebo menej, takže je to veľmi odporúčaná možnosť.

Krok 1:

Najprv si urobte zálohu všetkých svojich používateľských údajov. Bez ohľadu na to, ako je metóda osvedčená, vždy existuje možnosť chyby. Zaistite, aby boli vaše údaje chránené.

Krok 2:

Ak ste to nepochopili skôr, nájdete tu APK Kingroot, ktorý je k dispozícii na stiahnutie. Uistite sa, že si APK stiahnete z telefónu, nie z počítača.

Samsung a7 Kingroot na stiahnutie

Uisti sa stiahnete si najnovšiu verziu Kingroot.

Krok 3:

Teraz nainštalujte stiahnutý súbor APK, nebude to trvať dlho. Ak je inštalácia zablokovaná, môžete povoliť inštalácie z neznámych zdrojov vo vašom nastavenie.

Zdroje Samsung a7 King

Po inštalácii môžete aplikáciu spustiť ako obvykle.

Krok 4:

Spustite aplikáciu a klepnite na Skús to v spodnej časti obrazovky. Dostanete sa do novej ponuky, ktorá tvrdí, že nemáte prístup root.

Samsung a7 King Get

Momentálne je to správne, ale potom, čo narazíte na Získaj teraz tlačidlo, spustí sa koreňový proces. Čas na dokončenie procesu sa líši. Neprepadajte panike, ak koreňové percento na chvíľu visí, čoskoro sa obnoví.

Krok 5:

Akonáhle sa proces skončí, vráťte sa znova na domovskú obrazovku a stiahnite si aplikáciu Root Checker, aby ste potvrdili, či koreň fungoval. Ak sa tak stalo, blahoželáme, teraz ste rootovaní!

Metóda 3: Root jedným kliknutím

Root One Click Root robí to, čo hovorí, že robí väčšinu zariadení jediným kliknutím. To však platí iba vtedy, ak nepočítate niekoľko kliknutí potrebných na inštaláciu a rozbalenie softvéru.

Krok 1:

Najprv navštívime webovú stránku. To je presne ten druh webdizajnu, ktorý sa mi páči, bez vláskov a priamo k tomu, čo chcete, odkaz na stiahnutie vpredu a v strede.

Samsung a7 jedným kliknutím

Kliknutím na tlačidlo sťahovania na webe stiahnete potrebný softvér. Okrem toho je k dispozícii tlačidlo na kontrolu, či je váš model kompatibilný s touto metódou.

Krok 2:

Po stiahnutí nainštalujte softvér pomocou sprievodcu nastavením.

Nastavenie Samsung a7 One

Nebude to dlho trvať a Root One Click Root sa otvorí hneď, ako potvrdíte, že inštalácia bola dokončená.

Krok 3:

Predtým, ako budete pokračovať, Odporúčame vám zálohovať si zariadenie a potom ešte raz skontrolovať, či je model vášho zariadenia kompatibilný s koreňom One Click Root.

Krok 4:

Zostáva urobiť len jednu vec, a to riadiť sa pokynmi na obrazovke. Zaistite, aby malo vaše zariadenie aspoň 25% batérie, pripojte ho k počítaču pomocou dátového kábla a potom kliknite na tlačidlo Root teraz.

Teraz stačí počkať a váš telefón bude úspešne rootovaný.

Krok 5:

Ako ďalší krok si stiahnite nástroj Root Checker a uistite sa, že vaše zariadenie bolo úspešne rootované. Keď to potvrdíte, celý koreňový svet je vašou klišé ustricou.

Záver

Akonáhle ste rootovali Galaxy A7, nemožno tvrdiť, že je to už lepšie zariadenie. Zvyšok sveta Androidu sa vám otvára, či už prostredníctvom rootovaných aplikácií, vlastných ROM alebo čohokoľvek iného, ​​po čom túžite. Teraz, keď ste zakorenení, si určite užite svoju novú slobodu.

Máte akékoľvek problémy s rootovaním vášho súboru Galaxy A7? Akékoľvek otázky môžete zanechať v nižšie uvedených komentároch a získať pomoc čo najskôr!

Odporúčaný kredit obrázku