Ako rootovať Samsung Galaxy A5, aby našiel svoju skutočnú silu (3 Metódy)

Nikdy ste necítili potrebu byť ako všetci ostatní. Nechcete mať najnovší iPhone alebo dokonca najobľúbenejší Android. Ste v poriadku, ak ste drsný individualista a máte telefón, ktorý je možno dokonca trochu nejasný. Ako povedal Mark Twain – „Kedykoľvek sa ocitnete na strane väčšiny, je načase zreformovať (alebo pozastaviť a premýšľať).“

Jeden problém s telefónmi, ktoré nie sú veľmi populárne, však je, že nájdenie softvéru na rootovanie môže byť trochu ťažké. Buďte si však istí, že sme vám chrbtom. JOA má záujem poskytnúť slobodu prostredníctvom rootovania všetkým telefónom; nielen najbežnejšie. Ak ste v rootovaní nováčik a chcete sa o ňom dozvedieť viac, máme na našich stránkach aj niekoľko všeobecných informácií.

Než začneme:

Overte číslo modelu svojho zariadenia. Uvedomte si, že rootovanie ruší vašu záruku. Vykonajte úplnú zálohu. Stiahnite si a nainštalujte do počítača ovládače USB. V Zabezpečení v ponuke Nastavenia povoľte položku Neznáme zdroje, aby ste mohli sťahovať a inštalovať aplikácie mimo aplikácií na serveri Google. -Play store. Nabite telefón. Povoliť ladenie USB.

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Metóda 1: Root pomocou Odina a CF-Auto-Rootu

Čas: 15 – 30 minút

Krok 1: Stiahnite si koreňový balík

Stiahnite si svoj koreňový balík. Stiahnite si a rozbaľte tieto súbory do počítača: Stiahnite si súbor špecifický pre váš model! V opačnom prípade by ste riskovali zmarenie telefónu! Kliknite pravým tlačidlom myši na priečinok zip a vyberte Extrahovať všetko. Alebo kliknite ľavým tlačidlom myši a stlačte kláves Extrahovať všetko tlačidlo od Nástroje pre komprimované priečinky. Na prevzatie softvéru ovládača USB do počítača môžete použiť aj webovú stránku Samsung. Uistite sa, že ste extrahovali koreňový súbor s príponou .tar.md5.

Odin

Krok 2: Otvorte Odin3

Krok 3: Zavádzanie do režimu sťahovania

Vypnite telefón. Súčasne stlačte tlačidlá na zvýšenie hlasitosti, domov a vypínač.

Režim sťahovania

Krok 4: Pripojenie k počítaču

Pripojte svoj Galaxy pomocou kábla USB. Pôvodný kábel USB, ktorý bol dodaný so zariadením Samsung, bude fungovať, ak je v dobrom stave. Dinos by mal identifikovať vaše zariadenie a mali by ste vidieť Pridané správa v Odinovom okne.

Krok 5: Kliknite na AP

Kliknite na AP (alebo PDA v závislosti od verzie Odina) a vyberte súbor .tar.md5. Políčko pod ID: COM by malo byť modré (alebo žlté, v závislosti od verzie Odina). Ak to tak nie je, alebo to nevidíte Pridané znova pripojte svoj Samsung a skúste to znova. Zaistite to Znovu rozdeliť je zrušené.

Odin-AP

Krok 6: Vyberte položku Štart

Rootovanie spustíte stlačením tlačidla Štart. Čoskoro by ste mali vidieť zelenú Pass masáž.

Odin-Štart

Krok 7: Reštartovať

Za chvíľu alebo dve, vaše Galaxy A5 by sa mal automaticky reštartovať. V tom mieste môžete zo svojho zariadenia odpojiť kábel USB. Ak sa telefón nereštartuje, urobte to ručne.

Metóda 2: Root Samsung Galaxy Alpha pomocou Kingroot

Čas: 10-15 minút

Túto metódu je možné vykonať bez počítača; ale ak dávate prednosť použitiu, je to tiež možnosť. Ak sa rozhodnete používať počítač, uistite sa, že je spustený Windows. Počas celého procesu budete musieť udržiavať stabilné internetové pripojenie.

KingRoot je čínština, aj keď vo verzii APK sa používa veľa angličtiny. Pokiaľ nechcete výlučne čínsku verziu, odporúčame vám použiť verziu APK (Android), ktorú je možné stiahnuť priamo do telefónu.

Krok 1: Stiahnite si Kingroot

Stiahnite si a nainštalujte si APK Kingroot do svojho A5 alebo Windows verzia pre váš počítač. Táto aplikácia skontroluje, či už máte prístup root. Ak sťahujete súbory priamo z Google Play Store, použite King Pro Root.

Stiahnite si Kingroot

Ako rootovať Samsung Galaxy A5, aby našiel svoju skutočnú silu (3 Metódy) 2

Krok 2: Spustite KingRoot

Otvorte svoju novú aplikáciu KingRoot. Nájdete ju vo svojom GalaxyKeď je inštalácia dokončená, šuplík s aplikáciami. Alebo otvorte súbor v počítači a pripojte sa k telefónu pomocou kábla USB.

Kingroot-Pro

Krok 3: Vyhľadajte tlačidlo

Uistite sa, že v spodnej časti obrazovky vidíte tlačidlo Spustiť koreň. To znamená, že je vaše zariadenie podporované.

Krok 4: Začnite rootovať

Rootovanie spustíte klepnutím na tlačidlo Štart. Zakorenenie môže chvíľu trvať. Po dokončení rootovania by ste mali vidieť Úspech! na obrazovke a ikonou KingRoot v ponuke Launcher.

Krok 5: Reštartujte svoj Samsung.

Ak vaše zariadenie nie je kompatibilné so softvérom na rootovanie, budete vyzvaní, aby ste vyskúšali verziu KingRoot pre stolné počítače, ktorá by vám mohla fungovať lepšie. V súčasnosti však vo verzii pre stolné počítače neexistuje žiadne anglické používateľské rozhranie.

Metóda 3: Root Samsung J3 pomocou Root Genius

Čas: 7-10 minút

Root Genius tvrdí, že dokáže veľmi ľahko rootovať akýkoľvek telefón Samsung.

Krok 1: Stiahnite si Root Genius

Nainštalujte si ho na plochu. Budete musieť súhlasiť s užívateľskou zmluvou.

Stiahnite si Root Genius

http://www.shuame.com/en/root/

Krok 2: Spustite Root Genius

Otvorte softvér Root Genius. Mala by sa vám zobraziť obrazovka nižšie. Kliknite na tlačidlo Začíname.

Root-Genius

Krok 3: Pripojte A5

Pripojte svoje zariadenie k počítaču pomocou kábla USB. Root Genius by mal automaticky rozpoznať váš J3.

Pripojte sa

Krok 4: Root teraz

Kliknite na tlačidlo Root It. Tým sa spustí proces rootovania. Môže to trvať niekoľko minút.

Krok 5: Počkať na to

Root Genius by mal rootovať váš A5 a nainštalovať aplikáciu KingUser. Telefón zatiaľ neodpájajte od počítača.

KingUser

Krok 6: Skontrolujte úspech

Otvorte ponuku Aplikácie a uistite sa, že je prítomný KingUser. Môžete to tiež potvrdiť pomocou aplikácie, ako je Root Checker, ktorá je k dispozícii v Google Play Store.

Root-Checker

Záver

CF-Auto-Root s Odinom je osvedčená a najbežnejšia metóda, ale určite to nie je jediná cesta. Kingroot je životaschopná možnosť, ktorá nevyžaduje použitie počítača. Aj keď Root Genius používa počítač, môže sa vám zdať užívateľsky prívetivejšie ako Method 1. Ako to už v živote býva, neexistuje len jeden správny spôsob rootovania, ale môžu existovať aj kompromisy.

Teraz, keď ste rootovaní, môžete začať využívať prístup k ďalším aplikáciám, dokonca aj k tým, ktoré by inak mohli byť obmedzené. S väčším výkonom prichádza aj väčšia zodpovednosť, buďte preto opatrní a sťahujte iba z dôveryhodných zdrojov. Niektoré rootované aplikácie vám umožňujú zlepšiť životnosť a výkon batérie. Ak potrebujete nejaké rady o nových aplikáciách, ktoré môžete vyskúšať, prečítajte si tento článok o rootovaných aplikáciách.

Napíšte nám, ako sa vám páči váš nový rootovaný A5 do sekcie komentárov nižšie. Ak máte problémy s inštaláciou koreňa, povedzte nám o svojich problémoch.