Ako rootovať kútik HD pre smiešne čítanie

Prídete domov, aby ste rozbalili svoj úplne nový kút Nook HD, a uvedomíte si, že nemáte prístup k bežným aplikáciám pre Android ani k akciovým funkciám. Vieme, že existuje niekoľko čitateľov techie, ktorí chcú nainštalovať nejaké sladké ROMy, aby rozšírili možnosti Nooka. Root je vaše riešenie a naozaj nemôžete používať všetky funkcie Nook bez rootovania zariadenia.

Pokračujte v čítaní a zistite, ako môžete rootovať Nook HD. Pomocou tejto príručky budete môcť rootovať tablety Nook HD a Nook HD +.

Prečo by ste mali rootovať svoj tablet Nook HD

Aj keď nie ste vývojár a nechcete inštalovať ROM a mody tretích strán, stále máte čo robiť, aj keď rootujete svoje zariadenie Nook HD. Zariadenia ako Nook HD a Kindle Oheň z Amazon sú dodávané s predinštalovanou upravenou verziou systému Android a nemôžete získať prístup k väčšine funkcií systému Android, ktoré môžete používať na iných tabletoch s Androidom.

Vďaka rootovaniu budete môcť svoj Nook HD používať ako oveľa lepšie zariadenie, než len elektronickú čítačku.

Predpoklad

Zakorenenie je riskantný proces, pretože ruší vašu záruku a existuje šanca, že nakoniec svoje zariadenie zamurujete. Zariadenie by ste mali rootovať iba vtedy, ak ste ochotní riskovať a prevziať plnú zodpovednosť, ak sa niečo pokazí.

To znamená, že väčšina používateľov je schopná úspešne rootovať svoje zariadenia, ak správne postupuje podľa týchto pokynov. Na rootovanie zariadenia budete potrebovať Windows PC a karta micro SD s najmenej 4 GB bezplatného úložiska. Karta micro SD sa bude používať iba ako spôsob zavádzania, takže si zálohujte všetko na kartu alebo si kúpte novú prídavnú kartu iba na zavedenie. Na premenu karty na bootovacie zariadenie budete potrebovať aj čítačku kariet micro SD.

Metóda zakorenenia

Táto metóda premení vašu kartu micro SD na bootovateľnú obnovu, ktorú môžete použiť na inštaláciu potrebných súborov do tabletu Nook HD alebo Nook HD+. Toto je možno najefektívnejšia a najspoľahlivejšia metóda na rootovanie zariadenia a mala by fungovať s väčšinou zariadení.

Poznámka: Pre ľahké, bezpečné a zaručené rootovanie zariadení Android s 24 ×7 Podporu, ktorú môžete skúsiť použiť, stačí kliknúť na Root

Táto metóda tiež inštaluje Cyanogenmod priamo počas koreňového procesu, čo znamená, že vo vašom zariadení bude pravdepodobne fungovať jeden z najlepších vlastných ROM.

Krok 1

Stiahnite a nainštalujte si Win32 Disk Imager do počítača.

Krok 2

Stiahnite si súbor CWM Recovery Zip do svojho počítača. Ne extrahujte to, pretože ho použijeme ako blikateľný zips na zariadení.

Krok 3

Stiahnite si bootovací Cip súbor Zip do svojho počítača. Pre Nook HD použite túto verziu a pre Nook HD+použite túto verziu. Extrahujte zips vo svojom počítači. Veľkosť súboru bude viac ako 3 GB s príponou .img.

Krok 4

Tu si stiahnite súbor zip pre aplikácie Google a ROM Cyanogenmod pre svoje zariadenie pomocou tohto odkazu. Ne extrahujte tieto súbory do počítača.

Krok 5

Vložte kartu micro SD do čítačky kariet a zapojte ju do počítača. Kartu naformátujte tak, že prejdete na položku Tento počítač, pravým tlačidlom myši kliknete na jednotku a vyberiete položku Formátovať.

Formát disku

Krok 6

Otvorte aplikáciu Win32 Disk Imager, ktorú ste nainštalovali predtým, kliknite na ikonu Priečinok a vyberte zavádzací súbor .img CWM, ktorý ste predtým extrahovali v kroku 3.

Priečinok Win32

Krok 7

Kliknite na rozbaľovaciu ponuku pod zariadením a vyberte názov disku micro SD karty.

Zariadenie Win32

Krok 8

Kliknite na tlačidlo Napísať a počkajte, kým sa proces nedokončí.

Win32 Napíšte

Krok 9

Vyberte kartu micro SD z čítačky kariet a znova ju vložte. Skopírujte všetky súbory zip, ktoré ste predtým stiahli, do koreňového adresára karty vrátane obnovy CWM, Cyanogenmod ROM a aplikácií Google.

Krok 10

Switch vypnite zariadenie Nook HD, vložte do neho bootovaciu kartu SD a zapnite ho. Mali by ste vidieť novú obrazovku Cyanoboot a dostanete sa do programu CWM Recovery. Ak sa vám táto obrazovka nezobrazuje a zariadenie sa normálne zavádza, reštartujte zariadenie znova.

Krok 11

Prejdite na možnosť Zálohovanie a obnovenie pomocou klávesov na ovládanie hlasitosti a pomocou klávesu N túto možnosť vyberte. Vyberte položku Zálohovať a vaše zariadenie by malo začať vytvárať zálohu vášho zariadenia. Toto je zásadné, ak chcete zálohovať úplný obraz firmvéru svojho zariadenia a obnoviť ho, ak sa niečo pokazí. Proces bude trvať asi 15 až 20 minút.

Zálohovanie CWM

Krok 12

Vyberte možnosť Inštalovať zip z karty SD a vyberte súbory zip, ktoré ste predtým skopírovali do zariadenia. Vyberte napríklad súbor cwm-recovery-ovation.zip na flashovanie obnovy CWM. Všetky tri zipsy budete musieť nainštalovať oddelene.

CWM Zip

Krok 13

Vyberte kartu micro SD zo zariadenia a reštartovaním zariadenia vyberte možnosť Reštartovať systém teraz. To je všetko! Vaše zariadenie sa teraz spustí s koreňovou pamäťou Cyanogenmod ROM a budete ho môcť používať ako bežný tablet s Androidom.

Záver

Nook HD je fantastická elektronická čítačka a zariadenie môžete používať na čítanie kníh a prehrávanie médií. Aj keď sú Nook HD aj Nook HD+ skvelé zariadenia, nie sú to bežné tablety s Androidom ako Nexus 7, čo znamená, že použiteľnosť je stále obmedzená. Barnes & Noble aktualizovali zariadenia a predstavili Google Play Store na sťahovanie aplikácií tretích strán, ale používanie zariadenia sa bude cítiť veľmi obmedzene, ak ste predtým používali bežný tablet s Androidom. Aby ste naplno využili potenciál svojho tabletu Nook HD a urobili z neho bežný tablet s Androidom, môžete zariadenie ľahko rootovať pomocou počítača pomocou vyššie uvedených krokov. Fanúšikovia zákutí by tiež mohli mať záujem o zakorenenie svojej Nook Color.

Po procese rootovania spustíte vlastnú ROM Cyanogenmod, ktorá je jednou z najobľúbenejších firmvérov dostupných pre Android. smartphones a tablety. Budete tiež mať prístup ku všetkým základným funkciám systému Android, ktoré Nook HD postráda. Okrem toho, že získate základné funkcie systému Android, ktoré sú už k dispozícii na väčšine zariadení, budete si tiež môcť nainštalovať ROM a mody z fór XDA pomocou obnovy CWM. Aj keď má rootovanie zariadenia Nook HD niekoľko výhod, rootovanie je rozhodne riskantný proces, pretože zariadenie môžete murovať a rušiť tak záruku výrobcu. Zariadenie by ste mali rootovať iba vtedy, ak ste ochotní prevziať plnú zodpovednosť za čokoľvek, čo sa pokazí. Uistite sa, že budete postupovať podľa všetkých pokynov, ako rootovať Nook HD, a pokojne položte otázky nižšie!