Ako rootovať HTC Evo 4G LTE, aby sa zvýšila užitočnosť telefónu

Smartfón HTC Evo 4G LTE bol podpisovým zariadením spoločnosti v roku 2012 a nástupcom staršieho modelu Evo 4G. Aj keď toto zariadenie v súčasnosti nie je najnovším zariadením Android od spoločnosti HTC, stále je to fantastické vlajkové zariadenie Android, ktoré vám umožní zažiť to najlepšie z používateľského rozhrania Android a HTC Sense. Keďže Android je OS priateľský k vývojárom, rootovanie zariadenia Android posúva zážitok na úplne novú úroveň a zvyšuje celkový dojem.

Rootovanie telefónu HTC Evo 4G LTE je jednoduché a priamočiare. Po rootovaní zariadenia môžete nielen nainštalovať aplikácie z obchodu Google Play, ktoré vyžadujú prístup root, ale môžete do svojho zariadenia nainštalovať aj mody a vlastné pamäte ROM, ktoré zmenia celkový vzhľad a dojem z vášho zariadenia. Tu uvedené metódy sú jednoduché a boli rozsiahle testované používateľmi HTC Evo 4G LTE. Zariadenie by ste však mali rootovať iba na vlastnú zodpovednosť.

Súvisiace: Ako rootovať Android – všetko, čo potrebujete vedieť

Metóda 1: Root jedným kliknutím

Toto je možno najjednoduchší a najbezpečnejší spôsob rootovania zariadenia HTC Evo 4G LTE. Rootovanie vášho zariadenia touto metódou trvá len niekoľko minút a nemôže ho nijako zamurovať. Aj keď je to najspoľahlivejší spôsob rootovania zariadenia, táto metóda bude fungovať iba s verziou firmvéru 10,22,651.1 alebo staršie verzie. Pred začatím postupu rootovania sa uistite, že vo vašom zariadení zostáva najmenej 70% batérie.

Krok 1

Najprv si stiahnite a nainštalujte ovládače HTC do počítača. Pre Windows 32-bitové, ovládače si môžete stiahnuť tu a pre Windows 64-bitové, ovládače získate tu. Po stiahnutí stačí rozbaliť súbor zip a nainštalovať ovládače do počítača.

Krok 2

Potom si pomocou tohto odkazu stiahnite nástroj na rootovanie pre svoj počítač. Po stiahnutí priečinok jednoducho rozbaľte do počítača.

Krok 3

Teraz vo svojom zariadení prejdite na aplikáciu Nastavenia. Kliknite na Aplikácie a prejdite na Vývoj. V ponuke Vývoj sa uistite, že je začiarknuté políčko Ladenie USB.

Ladenie USB

Krok 4

Pripojte svoje Evo 4G LTE k počítaču pomocou kábla micro USB a uistite sa, že na svojom zariadení kliknete na možnosť Nabíjať iba.

Režim iba nabíjania

Krok 5

Prejdite do priečinka, z ktorého ste extrahovali nástroj na rootovanie, a otvorte súbor runme.bat. Teraz by sa vo vašom počítači malo otvoriť okno príkazového riadka.

Súbor Runme.bat

Krok 6

Na príkazovom riadku stlačte na počítači kláves Enter. Po stlačení klávesu Enter spustite proces rootovania ľubovoľným náhodným klávesom.

CMD root jedným kliknutím

Krok 7

Teraz by sa mal začať proces rootovania a váš telefón sa počas tohto procesu môže niekoľkokrát spustiť. Akonáhle je rootovanie dokončené, vaše zariadenie sa automaticky reštartuje a na príkazovom riadku dostanete správu s textom Hotovo. Teraz môžete zariadenie odpojiť a budete mať v telefóne prístup root.

Metóda 2: RegawMOD

RegawMOD je ďalšou populárnou metódou zakorenenia smartfónu HTC Evo 4G LTE. Metóda je pomerne jednoduchá a mala by fungovať s väčšinou zariadení EVO 4G LTE. Pred rootovaním sa odporúča vykonať úplnú zálohu zariadenia a nabiť ho najmenej na 70%.

Krok 1

Stiahnite si do svojho počítača nástroj root root RegawMOD. Verziu x86 získate tu a verziu x64 tu.

Krok 2

Povoľte ladenie USB vo svojom zariadení podľa nasledujúceho kroku 3 metódy 1.

Krok 3

Otvorte na počítači aplikáciu RegaqMOD a pripojte telefón k počítaču pomocou kábla micro USB.

Krok 4

Potom, čo aplikácia rozpozná, že je váš telefón pripojený, na vašom počítači sa otvorí nové okno pomocou tlačidla ROOT ME. Jednoducho kliknite na tlačidlo ROOT ME a výberom položky Yes spustíte proces rootovania.

Krok 5

Proces rootovania by mal trvať niekoľko minút a možno budete musieť potvrdiť niekoľko vecí podľa pokynov na obrazovke. Akonáhle je proces rootovania dokončený, vaše zariadenie sa reštartuje a mali by ste mať vo svojom zariadení prístup root.

Metóda 3: TWRP a SuperSU

Táto metóda by mala fungovať aj na väčšine zariadení HTC Evo 4G LTE a na nainštalovanie aplikácie SuperSU priamo do vášho zariadenia používa obnovenie. Aj keď je táto metóda jednoduchá, bude fungovať, iba ak máte odomknutý bootloader. V prípade používateľov, ktorí neodomkli svoje zavádzače, by ste mali buď prejsť na iný spôsob, alebo najskôr odomknúť bootloader. Uistite sa, že je vaše zariadenie nabité najmenej na 70% a že ste si zálohovali všetky údaje, pre prípad, že by sa niečo pokazilo.

Krok 1

Stiahnite si tento súbor zip do počítača. Po stiahnutí premenujte súbor na PJ75IMG.zip.

Krok 2

Teraz umiestnite tento súbor do koreňového adresára vášho HTC Evo 4G LTE. Môžete to urobiť pripojením zariadenia k počítaču pomocou kábla micro USB a následným prenosom pomocou úložiska USB.

Krok 3

Potom vypnite zariadenie a podržte tlačidlo zníženia hlasitosti a súčasne stlačte vypínač, aby sa spustil do režimu bootloadera. To by malo automaticky detekovať súbor PJ75IMG.zip vo vašom telefóne. Nainštalujte ho jednoducho stlačením tlačidla Zvýšenie hlasitosti.

Nainštalujte aktualizačný bootloader

Krok 4

Reštartujte telefón a pripojte ho k počítaču v režime úložiska USB. Teraz odstráňte súbor PJ75IMG..zip vo svojom zariadení.

Krok 5

Stiahnite si SuperSU do počítača pomocou tohto odkazu. Po stiahnutí súboru zip preneste do telefónu.

Krok 6

Spustite telefón v režime zavádzača tak, že pri zapnutí telefónu podržíte tlačidlo zníženia hlasitosti. Teraz sa nachádzate v režime bootloadera. Prejdite nadol na položku Obnovenie pomocou tlačidla zníženia hlasitosti a vyberte položku Obnovenie stlačením vypínača.

Obnovenie Evo 4G LTE

Krok 7

Teraz stlačte Inštalovať a vyberte súbor zip SuperSU, ktorý je umiestnený vo vašom zariadení. Súbor by mal byť nainštalovaný za niekoľko sekúnd.

Nainštalujte bootloader SuperSU

Krok 8

Reštartujte zariadenie a teraz by malo mať prístup root.

Rooting určite posunie váš zážitok z Androidu na úplne novú úroveň, pretože vám umožní nainštalovať mody a vlastné pamäte ROM. Pre Evo 4G LTE sú k dispozícii rôzne režimy, ktoré môžete získať z fór XDA. Zariadenie by ste však mali rootovať iba na vlastnú zodpovednosť. Vyššie uvedené metódy nemusia fungovať na všetkých zariadeniach a ak konkrétna metóda vo vašom zariadení nefunguje, môžete skúsiť inú metódu. Dbajte na to, aby ste správne dodržiavali všetky pokyny, a kľudne sa pýtajte nižšie uvedené otázky.

Neváhajte sa pozrieť na obaly pre svoj Evo 4G LTE, aby váš rootovaný telefón vyzeral úžasne.