Ako robiť snímky obrazovky na Samsung Galaxy S6

Ak chcete vytvárať snímky obrazovky na Galaxy S6, počiatočné kroky snímky obrazovky nie sú ďaleko od toho, aby išlo o štandardný postup snímania obrazovky systému Android, prinajmenšom pokiaľ ide o stlačenie tlačidiel. Samsung Galaxy S6 má dve rôzne metódy prirodzeného snímania snímok obrazovky. Jedna z týchto metód je pomerne jednoduchá, zatiaľ čo druhá znie teoreticky skvele, ale v praxi je náročná.

Prejdem oboje, s ďalšou aplikáciou pre rootované telefóny, ktorá by sa mala osvedčiť. The Samsung Galaxy S6 je telefón plný užitočných schopností a trikov, takže nasnímanie snímky obrazovky nemusí byť utrpením.

Súvisiace čítanie: Snímka obrazovky systému Android

Metóda 1: Kombinácie tlačidiel

Začnime najskôr tou najpriamejšou metódou. Podržte niekoľko tlačidiel a nasnímajte obrázok obrazovky.

Najprv sa uistite, že obrazovka vášho telefónu ukazuje, čo chcete nasnímať.

Umiestnite jeden prst nad tlačidlo napájania a potom ďalší prst nad tlačidlo domovskej stránky. Stlačte obe tieto tlačidlá súčasne.

Ak nemáte deaktivované upozornenia, mali by ste počuť zvukový záznam, ktorý potvrdí, že bola snímka obrazovky nasnímaná.

Ak zvuk upozornení nedostanete, keď je zapnutý, vyskúšajte:

Miernym stlačením vypínača predtým podržte ich stlačené tlačidlo domovskej stránky.

ALEBO

Reštartujte telefón a skúste znova urobiť snímku obrazovky pomocou Krok 2.

Mali by ste vidieť svoju snímku obrazovky medzi ostatnými obrázkami a teraz by ste ju mali môcť zdieľať a/alebo upravovať.

Metóda 2: Prejdenie prstom po obrazovke

Odchod od samotného názvu metódy, potiahnutie prstom po obrazovke neznie ako zlý spôsob zhotovenia snímky obrazovky. Ak ste však vedeli, že na to musíte použiť celú ruku, tieto nové informácie môžu zmeniť váš názor.

Toto je metóda, ktorá teoreticky znie ako intuitívny spôsob zhotovenia snímky obrazovky, ale v praxi môže byť dosť neohrabaná a nespoľahlivá.

Táto funkcia potiahnutia dlaňou by mala byť predvolene povolená, ale ak nie je, budete ju musieť zapnúť:

Choďte do svojho nastavenie ponukaNaviguje k Pohyby a gestá

Potom povoľte Prejdením prstom zachytíte.

Keď je povolené potiahnutie dlaňou, môžete teraz na svojom zariadení vytvárať snímky obrazovky Galaxy S6 pomocou potiahnutia prstom sprava doľava bokom dlane.

Na vykonanie gesta musíte:

Natiahnite ruku, ako by ste sa ňou chystali niečo seknúť. Telefón nerozsekajte na polovicu, ale umiestnite okraj dlane do tejto polohy úplne vpravo na obrazovku telefónu. Teraz pomaly potiahnite dlaňou z jedného okraja obrazovky na druhú.

prejdenie prstom po snímke obrazovky

Ak to urobíte správne, mali by ste počuť zvuk upozornenia a vložiť snímku obrazovky do príslušného adresára.

Metóda 3: Aplikácia Easy Screenshot

Môžu nastať prípady, keď prvé dve metódy nie sú pre váš telefón možné, a to buď z dôvodu problémov s hardvérom alebo softvérových porúch. Pre tieto situácie existujú aplikácie, ktoré zvládnu zhotovenie snímok obrazovky za vás.

Ten, o ktorom budem hovoriť vyžaduje, aby bol váš telefón rootovaný, majte to preto na pamäti a nepokúšajte sa o to s telefónom, ktorý nie je rootovaný.

Táto aplikácia má jednoduchý názov Snímka obrazovky v službe Google Play, takže vyhľadávanie môže byť trochu ťažké nájsť. Ak však použijete nižšie uvedené tlačidlo Google Play, môžete si ho stiahnuť bez toho, aby ste museli hľadať.

Tlačidlo sťahovania Google Play

Keď ste v priečinku s aplikáciami, nájdete ju v časti Jednoduchá snímka obrazovky. Odtiaľto ho otvorte a pozrite sa na rozhranie.

screen-app-main

Keď chcete vytvárať snímky obrazovky, klepnite na Spustite aplikáciu Capture.

Easy Screenshot vás prevedie zvyškom a potom vám umožní upraviť všetky snímky obrazovky pred ich uložením.

úprava obrazovky

Okrem úprav môžete zdieľam a uložiť z ponuky úprav Easy Screenshot.

Záver

Aj keď by zhotovenie snímky obrazovky malo byť zvyčajne jednoduchou záležitosťou, v prípade spoločnosti Samsung môže byť náročné Galaxy S6. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako nasnímať snímky obrazovky v zariadení a v ďalších používateľoch, ktorí majú rovnaké obavy.

Tieto metódy by navyše mali fungovať pri vytváraní snímok obrazovky na S6 Edge, takže si nemusíte robiť starosti, ak plánujete prepnúť na jeden. Či už prejdete prstom po dlani, stlačíte niekoľko tlačidiel alebo použijete aplikáciu, snímka obrazovky na Galaxy S6 je len na skok.

Našťastie vám tieto metódy pomohli pri hľadaní snímok obrazovky, ale ak stále potrebujete pomoc, v nižšie uvedených komentároch sa môžete kedykoľvek opýtať.

Odporúčaný kredit obrázku