Ako rie┼íi┼ą probl├ęmy s MMS v syst├ęme Android

Mali ste niekedy probl├ęmy s Android MMS cez Wi-Fi, 4G alebo kombin├íciu oboch? ─îo keby sa obr├ízky jednoducho nena─Ź├ştali do va┼íej dom├ícej siete? Nezobrazuj├║ uk├í┼żky va┼íich spr├ív pri odoslan├ş obr├ízka ni─Ź in├ę ne┼ż iba ÔÇ×(bez predmetuÔÇť)? Ak sa v├ím zd├í, ┼że sa nie─Źo deje s va┼íim telef├│nom, alebo m├íte in├ę probl├ęmy, pokra─Źujte v ─Ź├ştan├ş.

MMS na takmer v┼íetk├Żch verzi├ích syst├ęmu Android sa buguje bez varovania. Existuje viac r├┤znych ch├Żb, ako m├┤┼żem uvies┼ą v nieko─żk├Żch vet├ích, ale budem sa zaobera┼ą ka┼żd├Żm v├Ą─Ź┼í├şm probl├ęmom s MMS v syst├ęme Android a t├Żm, ako ho m├íte vyrie┼íi┼ą. spr├íva pln├í ch├Żb je v┼żdy frustruj├║ca, ale s trochou ─Źasu a rie┼íen├şm probl├ęmov to nemus├ş by┼ą.

K├Żm sa dostanem do probl├ęmov s MMS, neodpovedal som na dos┼ą d├┤le┼żit├║ ot├ízku. ─îo je to Android MMS?

─îo je to Android MMS?

MMS je skratka pre slu┼żbu multimedi├ílnych spr├ív a funguje ako platforma, v ktorej m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia odosiela┼ą obr├ízky, vide├í a hlasov├ę klipy na in├ę zariadenia. Na druhej strane, SMS je skratka pre Short Message Service, ─Źo je pre textov├ę spr├ívy, ktor├ę s├║ len to, iba textov├ę.

Ikona MMS

Odosiela┼ą a prij├şma┼ą spr├ívy MMS m├┤┼że takmer ka┼żd├Ż, alebo aspo┼ł vy m├┤┼żete, ak v┼íetko funguje, ako m├í. Pr├íve tam prich├ídza na rad rie┼íenie probl├ęmov. Ak m├íte probl├ęmy s Android MMS, ni┼ż┼íie som uviedol v┼íetky najv├Ą─Ź┼íie probl├ęmy a na konci je zoznam krokov, ktor├ę je potrebn├ę vykona┼ą na vyrie┼íenie ka┼żd├ęho probl├ęmu.

V├Ą─Ź┼íina t├Żchto krokov sa t├Żka v┼íetk├Żch uveden├Żch probl├ęmov, ale ak m├í probl├ęm konkr├ętnu opravu, uvediem ho priamo v r├ímci diskutovan├ęho probl├ęmu.

Nem├┤┼żem odosiela┼ą ani prij├şma┼ą obrazov├ę/video spr├ívy

Bez oh─żadu na to, ─Źi m├┤┼żete odosla┼ą spr├ívu s obr├ízkom alebo videom, alebo ju nem├┤┼żete prija┼ą, oba probl├ęmy s├║ rovnako frustruj├║ce a maj├║ podobn├ę rie┼íenia. Odo┼íle v├í┼í telef├│n obr├ízok alebo video, ktor├ę ste vybrali, alebo v├ím ani nedovol├ş spusti┼ą MMS? Tento probl├ęm m├┤┼że dokonca znamena┼ą, ┼że si nem├┤┼żete stiahnu┼ą ┼żiadne spr├ívy MMS, ktor├ę vid├şte, alebo neposiela┼ą skupinov├ę rozhovory.

Skupinov├Ż chat android mms rie┼íenie probl├ęmov

V kontrolnom zozname sa budem zaobera┼ą t├Żm, ako to opravi┼ą, ale do tej doby bude potrebn├ę pokry┼ą ─Ćal┼íie probl├ęmy.

Moje MMS nebud├║ fungova┼ą so skupinov├Żmi spr├ívami pre Android

Je to podobn├ę ako v predch├ídzaj├║com pr├şpade, ale s├║vis├ş to so skupinov├Żmi spr├ívami. Toto zah┼Ľ┼ła:

MMS s├║ ur─Źen├ę pre skupinov├ę spr├ívy, ktor├ę sa zobrazuj├║ na in├Żch miestach. MMS sa neposielaj├║ v skupinov├Żch spr├ívach. MMS sa nes┼ąahuj├║ v skupinov├Żch spr├ívach. MMS nie je mo┼żn├ę zobrazi┼ą v skupinov├Żch spr├ívach. MMS sa zobrazuje viackr├ít, aj ke─Ć bolo odoslan├ę iba raz. Funkcie MMS nie s├║ v skupine k dispoz├şcii spr├ívy.

V┼íetky tieto probl├ęmy je mo┼żn├ę opravi┼ą pomocou kontroln├ęho zoznamu na konci ─Źl├ínku. Ak m├íte v spr├ívach skupiny Android ─Ćal┼íie probl├ęmy s MMS, zanechajte k probl├ęmu podrobn├Ż koment├ír.

S├║visiace: Ako odosiela┼ą skupinov├ę texty zo zariaden├ş Android na vypnutie pou┼ż├şvate─żov iPhone

Mysl├şm, ┼że by som mohol ma┼ą v├şrus MMS

Ak si mysl├şte, ┼że ste sa dostali k v├şrusu, jedin├Ż sp├┤sob, ako sa ho zbavi┼ą bez vymazania telef├│nu, je antiv├şrus. Jedn├Żm z ve─żk├Żch indik├ítorov toho, ┼że probl├ęm sp├┤sobuje v├şrus, je to, ┼że probl├ęm nevyrie┼íia be┼żn├ę met├│dy rie┼íenia probl├ęmov. V┼íetky be┼żn├ę met├│dy rie┼íenia probl├ęmov n├íjdete na konci str├ínky v kontrolnom zozname.

AVG Android

Ak si skuto─Źne mysl├şte, ┼że v├şrus je probl├ęm, skenovanie v├í┼ího syst├ęmu Android pomocou antiv├şrusu m├í prioritu.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Vyberte si najlep┼íiu antiv├şrusov├║ aplik├íciu pre Android, aby boli va┼íe osobn├ę ├║daje v bezpe─Ź├ş

Pre─Źo m├ím prie─Źinok/s├║bor Mmsycache? Sp├┤sobuje to probl├ęm?

Ak ste sa niekedy prehrab├ívali vo svojich s├║boroch, pravdepodobne m├íte prie─Źinok alebo mo┼żno iba s├║bor s n├ízvom mmsycache. Nejde o chybu ani o rootkit, ale o to, kam smeruj├║ ├║daje pre v┼íetky va┼íe odstr├ínen├ę s├║bory, aby ste ich mohli nesk├┤r obnovi┼ą. Kedyko─żvek nie─Źo odstr├ínite, neodstr├ínite v┼íetko. To, ─Źo zostane, skon─Ź├ş vo va┼íej mmsycache.

mmsycache

Prie─Źinok alebo s├║bor nem├í vo vn├║tri ni─Ź ┼íkodliv├ę, tak┼że nezasahuje do va┼íich MMS, aj ke─Ć m├í v n├ízve MMS. Tento prie─Źinok/s├║bor m├┤┼żete ignorova┼ą bez toho, aby ste sp├┤sobovali probl├ęmy.

Pre─Źo sa ÔÇ×com.android.mmsÔÇť zobrazuje v mojej aktivite? Je to nie─Źo zl├ę?

Ak ste niekedy vo svojej ─Źinnosti videli com.android.mms, neprepadajte panike. Toto nie je cudzia spr├íva, nie─Źo ┼íkodliv├ę alebo cudz├ş k├│d; je to len n├ízov bal├şka, ktor├Ż je do zna─Źnej miery ved─żaj┼í├şm produktom v┼íetk├Żch spr├ív pre Android. Ak odosielate a prij├şmate spr├ívy MMS, niekde vo fronte sa v├ím pravdepodobne zobraz├ş aktivita com.android.mms.

Ak to vid├şte, je to vlastne znak toho, ┼że v┼íetko funguje, ako m├í; je to teda presn├Ż opak probl├ęmu.

Chyba pri rie┼íen├ş probl├ęmov so syst├ęmom Android mms

Ak dostanete t├║to spr├ívu pri odosielan├ş SMS alebo MMS, a dostanete odpove─Ć ako pr├ízdnu spr├ívu alebo nakoniec po┼ílete pr├ízdnu spr├ívu; zmaza┼ą spr├ívu. Odstr├ínen├şm spr├ívy sa probl├ęm vyrie┼íi, aspo┼ł do─Źasne, k├Żm sa nedostanete do kontroln├ęho zoznamu na rie┼íenie probl├ęmov v spodnej ─Źasti.

V syst├ęme Android nem├┤┼żem n├íjs┼ą obr├ízky a vide├í MMS

Povedzme, ┼że m├┤┼żete odosiela┼ą a prij├şma┼ą spr├ívy MMS v pohode, ale kedyko─żvek sa ho pok├║site n├íjs┼ą inde vo svojom syst├ęme Android, nikde ho nen├íjdete. Je to bu─Ć probl├ęm so spr├ívnym s┼ąahovan├şm MMS, alebo probl├ęm s pam├Ą┼ąou, ak ste si ├║plne ist├ş, ┼że ulo┼żen├ę s├║bory MMS nie s├║ v telef├│ne.

Nezabudnite skontrolova┼ą predvolen├Ż prie─Źinok, do ktor├ęho spadaj├║ obr├ízky a vide├í, na zariaden├ş Android aj na po─Ź├şta─Źi pomocou k├íbla USB a overte, ─Źi sa skuto─Źne ukladaj├║. Ak ich st├íle nem├┤┼żete n├íjs┼ą, vyrie┼íte probl├ęm pomocou kontroln├ęho zoznamu na rie┼íenie probl├ęmov.

MMS sa v uk├í┼żkach spr├ív v┼żdy zobrazuje ako ÔÇ×(bez predmetu)ÔÇť

Ak ste niekedy odoslali obr├ízok alebo video prostredn├şctvom MMS a k nemu bol pripojen├Ż predmet s textom ÔÇ×(┼żiadny predmet)ÔÇť, ste pravdepodobne rovnako frustrovan├ş ako ja. Sp├┤sob, ak├Żm sa tento probl├ęm vyskytuje, sa l├ş┼íi v z├ívislosti od telef├│nu a oper├ítora. V├Ą─Ź┼íinou je to kv├┤li v├í┼ímu klientovi na odosielanie spr├ív.

Ak pou┼ż├şvate aplik├íciu Messenger, je na─Źase vykona┼ą zmenu, ak budete st├íle dost├íva┼ą spr├ívy ÔÇ×(bez predmetu)ÔÇť.

Mus├ş┼í si pre─Ź├şta┼ą: Ako zdie─ża┼ą a odosiela┼ą ak├ęko─żvek s├║bory v syst├ęme Android prostredn├şctvom WhatsApp a SMS

Pr├şpadne, ak st├íle m├íte Google Hangouts, sk├║ste vymaza┼ą jeho vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą, a potom skontrolujte, ─Źi sa probl├ęm ÔÇ×(┼żiadny predmet)ÔÇť st├íle opakuje.

Nem├┤┼żem odosiela┼ą spr├ívy MMS medzi zariadeniami Android a iPhone

Je prekvapuj├║ce, ┼że v dne┼ínej dobe je to st├íle probl├ęm, ale spr├ívy MMS sa st├íle nedaj├║ bezchybne pren├í┼ía┼ą medzi zariadeniami iPhone a Android. Nie v┼żdy to plat├ş a ┼ípecifik├í probl├ęmu sa medzi pou┼ż├şvate─żmi menia, ale kore┼łom probl├ęmu je syst├ęm iMessage. Tento probl├ęm sa vyskytuje v├Ą─Ź┼íinou u predch├ídzaj├║cich pou┼ż├şvate─żov iPhone, ktor├ş pre┼íli na Android.

iMessage

K odpojeniu d├┤jde, ke─Ć sa v├ím in├Ż iPhone pok├║si odosla┼ą spr├ívu iMessage v domnen├ş, ┼że sa st├íle pok├║┼ía hovori┼ą s telef├│nom iPhone. Preto┼że v├í┼í Android nepou┼ż├şva spr├ívy iMessages, dostanete v doru─Źenej po┼íte ve─ża miesta.

Existuj├║ dva sp├┤soby, ako to vyrie┼íi┼ą. Po prv├ę, ak m├íte svoj iPhone st├íle po ruke:

Spustite svoj iPhone. Prejdite na nastavenia svojho iPhone. Prejdite nadol na polo┼żku Spr├ívy a vyberte ju. V hornej ─Źasti alebo kdeko─żvek inde v ponuke je prep├şna─Ź iMessage. Switch toto VYPNUT├ë.

Aby to fungovalo, v├í┼í iPhone bude musie┼ą by┼ą pripojen├Ż k funguj├║cej sieti. Ak prepnete prep├şna─Ź, ktor├Ż nie je s ni─Ź├şm spojen├Ż, z├şskate len pokoj v du┼íi.

Ak u┼ż svoj iPhone nem├íte, ale st├íle pozn├íte svoj Apple ID; treba zavola┼ą Apple podpora priamo. Akon├íhle budete ma┼ą svoje Apple ID, sta─Ź├ş sa op├Żta┼ą Apple podporuje tak pekne, ako len m├┤┼żete, na odstr├ínenie v├í┼ího ID zo syst├ęmov├Żch serverov iMessage. T├Żm sa odstr├ínia v┼íetky probl├ęmy, s ktor├Żmi m├í v├í┼í telef├│n s Androidom odosielanie a prij├şmanie spr├ív od pou┼ż├şvate─żov iPhone.

Nem├┤┼żem odosiela┼ą MMS cez Wi-Fi / mobiln├ę d├íta

Toto je jeden z najbe┼żnej┼í├şch probl├ęmov s MMS, ale je na┼í┼ąastie jedn├Żm z naj─żah┼í├şch sp├┤sobov rie┼íenia. Hne─Ć pod touto sekciou sa nach├ídza m├┤j kontroln├Ż zoznam na rie┼íenie probl├ęmov a ak budete postupova┼ą pod─ża v┼íetk├Żch krokov, budete m├┤c┼ą odosiela┼ą a prij├şma┼ą spr├ívy MMS prostredn├şctvom siete Wi-Fi a vlastn├Żch mobiln├Żch d├ít presne pod─ża pl├ínu.

Kontroln├Ż zoznam na rie┼íenie probl├ęmov

Tu je zodpovedan├í ka┼żd├í ot├ízka alebo probl├ęm, ktor├Ż nemal vlastn├║ odpove─Ć. Prejdite v┼íetk├Żmi krokmi, k├Żm sa probl├ęm nevyrie┼íi, od prv├ęho. Do konca posledn├ęho kroku sa zbav├şte v┼íetk├Żch probl├ęmov s MMS.

Krok 1: R├Żchly reset

Prv├Żm krokom v ka┼żdom procese odstra┼łovania probl├ęmov je vypnutie a op├Ątovn├ę zapnutie ak├ęhoko─żvek zariadenia, s ktor├Żm odstra┼łujete probl├ęmy. Ke─Ć to skon─Ź├şte, pok├║ste sa zisti┼ą, ─Źi m├┤┼żete probl├ęm, ktor├Ż m├íte, zopakova┼ą. Ak probl├ęm st├íle pretrv├íva, vysk├║┼íajte ─Ćal┼í├ş krok.

Krok 2: Reset siete

─Äalej je ─Źas obnovi┼ą siete, ─Źi u┼ż ide o sie┼ą Wi-Fi alebo mobiln├ę d├íta. Najjednoduch┼í├şm sp├┤sobom je prepn├║┼ą Android r├Żchlo do re┼żimu v lietadle a potom z neho op├Ą┼ą vypadn├║┼ą.

Re┼żim Lietadlo

Ke─Ć to urob├şte a znova sa pripoj├şte k v┼íetk├Żm svojim pr├şslu┼ín├Żm sie┼ąam, skontrolujte, ─Źi va┼íe mo┼żnosti spr├ív MMS funguj├║.

Krok 3: Obnovenie smerova─Źa

Ak nem├┤┼żete odosiela┼ą alebo prij├şma┼ą spr├ívy MMS vo svojej dom├ícej sieti Wi-Fi, ─Źo najsk├┤r resetujte smerova─Ź. Je mal├í ┼íanca, ┼że to bude fungova┼ą, ak reset siete v zariaden├ş nie, ale stoj├ş za to vysk├║┼ía┼ą to rovnako ako ─Źoko─żvek.

Krok 4: Vytiahnutie bat├ęrie

Ak ste st├íle tu, minuli ste v┼íetky ─Źasti ÔÇ×Sk├║sili ste ho vypn├║┼ą a znova zapn├║┼ą?ÔÇť etapy. Tento ─Ćal┼í├ş krok je ako pokro─Źil├í verzia tejto met├│dy. Hovor├ş sa tomu m├Ąkk├Ż reset, niekedy sa hovor├ş aj ┼ąahanie bat├ęrie.

Vyberate─żn├í bat├ęria

Ak m├í v├í┼í telef├│n vymenite─żn├║ bat├ęriu, je ─żahk├ę to vysk├║┼ía┼ą. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je:

Vypnite zariadenie Android. Vyberte bat├ęriu zo zadnej strany. Po─Źkajte najmenej ┼íes┼ądesiat sek├║nd alebo viac. Znova vlo┼żte bat├ęriu. Zapnite zariadenie.

Ak va┼íe zariadenie nem├í vymenite─żn├║ bat├ęriu, mus├şte simulova┼ą vytiahnutie bat├ęrie. Najlep┼íie, ─Źo m├┤┼żete zvl├ídnu┼ą, je podr┼ża┼ą Moc a Zn├ş┼żi┼ą hlasitos┼ą tla─Źidl├í, k├Żm sa obrazovka nevypne. Od tohto bodu po─Źkajte ┼íes┼ądesiat sek├║nd a potom telef├│n znova zapnite.

Krok 5: Vyma┼żte svoju vyrovn├ívaciu pam├Ą┼ą

U┼ż n├ím doch├ídzaj├║ v┼íetky veci, ktor├ę je potrebn├ę resetova┼ą a vypn├║┼ą, ale m├┤┼żete urobi┼ą aj nie─Źo in├ę vyma┼żte oddiel vyrovn├ívacej pam├Ąte. Na to by ste si mali pravidelne zvyka┼ą a nerobi┼ą to len vtedy, ke─Ć m├íte probl├ęm. To je v┼íak dokonal├í v├Żhovorka, ako si zo zvyku za─Źa┼ą robi┼ą.

Krok 6: Vyma┼żte star├ę spr├ívy

Nerob├şm to r├íd, ale sk├║ste vymaza┼ą svoje star├ę spr├ívy, ak m├íte probl├ęm s odosielan├şm a prij├şman├şm MMS. Probl├ęm je niekedy spojen├Ż s va┼íim messengerom, ─Źo ma priv├ídza k ─Ćal┼íej met├│de rie┼íenia probl├ęmov.

Krok 7: Pou┼żite nov├Ż Messenger

Ak v├ím v├í┼í s├║─Źasn├Ż posol rob├ş probl├ęmy, vysk├║┼íajte nov├Ż. Toto je krok, ktor├Ż bude vy┼żadova┼ą ur─Źit├ę experimentovanie a ├║silie z va┼íej strany na pou┼ż├şvanie nov├ęho syst├ęmu spr├ív.

In├ę Messenger

Ak├Ż posol si vyberiete, okrem svojho akciov├ęho, je len na v├ís.

Krok 8: Zavolajte podporu operátora

Zost├ívaj├║ iba dve mo┼żnosti a jednou z nich je zavola┼ą svojmu telef├│nnemu oper├ítorovi. Pr├şle┼żitostne je probl├ęm s MMS ┼ípecifick├Ż pre konkr├ętneho oper├ítora, tak┼że v├í┼í oper├ítor bude ma┼ą rie┼íenie. Bu─Ćte pripraven├ş na to, ┼że v├ís nejak├Ż ─Źas pozastav├ş.

Krok 9: Obnovenie v├Żrobn├Żch nastaven├ş

Toto je posledn├Ż krok pri rie┼íen├ş probl├ęmov, ktor├Żm sa v┼íetko kon─Ź├ş, v┼íetko na rie┼íenie probl├ęmov so softv├ęrom. Ak va┼íe zariadenie v┼żdy nemalo tento probl├ęm, obnov├ş sa tov├írensk├ę nastavenie, ktor├ę v├í┼í telef├│n spr├ívne nastav├ş.

Jedin├Żm kompromisom je, ┼że v├í┼í telef├│n ├║plne vy─Źist├ş. Nemysl├şm t├Żm, ┼że v├ím to len le┼ít├ş obrazovku; vyma┼że v┼íetko okrem skladov├Żch aplik├íci├ş a inform├íci├ş. Hovor├ş sa mu obnovenie tov├írensk├Żch nastaven├ş, preto┼że vr├íti v├í┼í telef├│n do p├┤vodn├ęho stavu. D├┤razne sa odpor├║─Źa z├ílohova┼ą v┼íetko d├┤le┼żit├ę pred ve─Źerom o tom prem├Ż┼í─ża┼ą.

Pros├şm ─Ź├ştajte: Pou┼żitie z├ílohovania tit├ínu, jednoduch├í cesta

Met├│da sa mierne l├ş┼íi od telef├│nu k telef├│nu, ale cel├Ż proces sme pokryli. Toto je ├║plne posledn├í mo┼żnos┼ą, ktor├║ chcete vysk├║┼ía┼ą. Nepok├║┼íajte sa preto obnovi┼ą tov├írensk├ę nastavenia, k├Żm si nie ste ist├ş, ┼że neexistuje in├Ż sp├┤sob, ako probl├ęm vyrie┼íi┼ą.

Záver

Android MMS u┼ż nie je tak├Ż vyberav├Ż ako v nov┼íej verzii opera─Źn├ęho syst├ęmu, ale st├íle m├í probl├ęmy bez oh─żadu na to, ako opera─Źn├Ż syst├ęm napreduje. Existuje mnoho faktorov, ktor├ę s┼ąa┼żuj├║ rie┼íenie probl├ęmov, ale s dostatkom ─Źasu a trpezlivosti sa ak├Żko─żvek probl├ęm s MMS vyrie┼íi.

Ak m├íte st├íle probl├ęmy s MMS, nechajte ich ni┼ż┼íie a my v├ím ─Źo najsk├┤r pom├┤┼żeme.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku