Ako resetovať Samsung Galaxy S2 pre čistú bridlicu

Po kúpe nového telefónu používatelia načítajú do telefónov aplikácie, režimy a ďalšie údaje, ktoré môžu ovplyvniť výkon zariadenia. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, aké by to bolo vrátiť sa k výkonu vášho telefónu, keď ste ho prvýkrát vybrali z krabice? Ak hľadáte rovnaký pocit, potom môžete svoj Samsung jednoducho resetovať Galaxy S2 a vráťte sa k pôvodnému výkonu.

Všetci sme toho s telefónmi urobili toľko a možno je načase všetko vyčistiť a zaobstarať si nové zariadenie. Pomocou tejto príručky sa naučíte, ako resetovať Samsung Galaxy S2. Resetovanie môže tiež zachrániť život, ak máte v telefóne veľké problémy so softvérom.

Kroky pred resetovaním

Ak ste sa rozhodli, že chcete resetovať svoj Galaxy S2, potom sú určité veci, ktoré by ste mali mať na pamäti, než budete pokračovať v akejkoľvek z metód. Všetky nižšie uvedené metódy odstránia všetko z vášho zariadenia a aj keď by váš telefón mal byť rýchlejší a bez softvérových chýb, budú odstránené aj veci, ako sú vaše kontakty a nastavenia.

Preto by ste mali vytvoriť zálohu všetkých dôležitých súborov pomocou predvolenej funkcie zálohovania na disku Galaxy S2 alebo prostredníctvom záložnej aplikácie tretej strany od Google Play Store. Uistite sa, že ste záložný súbor preniesli do počítača. Je tiež vhodné synchronizovať zariadenie s účtom Google, aby ste mohli niektoré údaje načítať hneď po prihlásení pomocou účtu Google ID po resetovaní telefónu.

Metóda 1: Reset prostredníctvom ponuky Nastavenia

Toto je najľahší a najefektívnejší spôsob resetovania Galaxy S2, pretože je predinštalovaný na väčšine zariadení s Androidom. Stačí, keď v aplikácii Nastavenia prejdete niekoľkými ponukami, a váš telefón sa za niekoľko minút resetuje.

Je to perfektná voľba, ak je váš telefón použiteľný, pretože budete potrebovať prístup k aplikácii nastavení. Ak sa však váš telefón nespustí alebo nie je použiteľný, budete musieť použiť metódu resetovania hardvéru.

Krok 1

Otvorte aplikáciu Nastavenia a klepnite na Súkromie.

Krok 2

Klepnite na Obnovenie továrenských nastavení pod kartou Osobné údaje. Na tejto obrazovke môžete tiež vytvoriť zálohu povolením možnosti Zálohovať moje údaje.

Obnovenie výrobných nastavení

Krok 3

Klepnite na Obnoviť telefón.

Resetovať telefón

Krok 4

Stlačte tlačidlo Vymazať všetko. Teraz by sa mal začať proces resetovania. Po dokončení procesu resetovania sa telefón automaticky reštartuje. To je všetko! Úspešne ste vykonali reset zariadenia Galaxy S2.

Vymazať všetko

Krok 5

Obnovte svoje súbory zo zálohy, ktorú ste vytvorili predtým, a prihláste sa pomocou svojho účtu Google, aby ste získali späť údaje, napríklad svoje kontakty.

Metóda 2: Hardvérový reset

Toto je ďalší spôsob resetovania súboru Galaxy S2 a podobne ako Metóda 1, odstráni všetko z vášho zariadenia. Funguje to takmer rovnakým spôsobom ako metóda 1, ale namiesto použitia aplikácie nastavení používa hardvérové ​​kľúče a ponuku obnovenia telefónu na resetovanie zariadenia.

Táto metóda je pre väčšinu používateľov zvyčajne poslednou možnosťou, pretože ak sa zariadenie ani nezapína alebo je murované, nie je možné nič iné robiť. Ak vaše zariadenie nie je použiteľné, je to ideálna voľba.

Krok 1

Switch z tvojho Galaxy S2.

Krok 2

Súčasne podržte stlačené klávesy zvýšenia hlasitosti a zníženia hlasitosti. Bez uvoľnenia týchto tlačidiel podržte vypínač, kým telefón nezavibruje a na obrazovke sa nezobrazí ponuka.

s2 Reset

Krok 3

Prejdite nadol na možnosť s názvom Vymazať údaje/Obnoviť továrenské nastavenia pomocou tlačidla zníženia hlasitosti a vyberte ju pomocou tlačidla napájania.

Vymazať obnovenie

Krok 4

Pomocou klávesov na zníženie hlasitosti naskenujte položku Áno – odstráňte všetky údaje používateľa a vyberte ich pomocou vypínača.

Obnovenie potvrďte

Krok 5

Počkajte na dokončenie procesu resetovania a kliknutím na vypínač vyberte možnosť Reštartovať systém teraz. To je všetko! Tvoj Galaxy S2 sa teraz reštartuje a budete mať nové zariadenie.

Reštartovanie obnovy

Krok 6

Obnovte svoje údaje prostredníctvom zálohy, ktorú ste vytvorili predtým.

Záver

Spoločnosť Samsung za posledných pár rokov vydala niekoľko prémiových telefónov Galaxy S2 bol jedným z najpopulárnejších Androidov smartphones svojho času. Aj keď je telefón relatívne starý, stále je to slušné zariadenie Android na inštaláciu aplikácií z obchodu Google Play a na flashovanie vlastných ROM a režimov z fór XDA. Čím dlhšie však telefón používate, tým je náchylnejší na chyby a problémy so softvérom. Preto by ste mali zvážiť resetovanie zariadenia, ak máte veľa problémov alebo dokonca chcete iba čistý štart.

Či už chcete predať svoje Galaxy S2 a chcete vyčistiť všetko, alebo potrebujete vyriešiť problémy so softvérom, môžete na resetovanie zariadenia použiť ktorýkoľvek z vyššie uvedených spôsobov. Ak vaše zariadenie funguje normálne, potom Metóda 1 je najlepšia voľba, a ak nemôžete ani spustiť, potom metóda 2 je perfektná možnosť. Ak obe tieto metódy nefungujú s vašim zariadením, potom Metóda 3 je ďalšou najlepšou alternatívou. Bez ohľadu na to, ktorý spôsob si vyberiete, uistite sa, že dodržiavate všetky pokyny na resetovanie Samsungu Galaxy S2 a akékoľvek otázky môžete napísať nižšie!