Ako resetovať heslo na Mac

Tu je postup na obnovenie hesla pre systém Mac, ak ste zabudli heslo svojho účtu správcu alebo ak nepoznáte heslo pre žiadny iný používateľský účet Mac.

Obnovte si heslo v systéme Mac

Zabudnutie hesla pre používateľský účet Mac môže byť frustrujúce, pretože sa nemôžete prihlásiť do svojho počítača Mac. Podobne, ak zabudnete heslo svojho účtu správcu, nebudete môcť vykonať zmeny v počítači Mac.

Našťastie je možné obnoviť heslo na Mac a ponúkame nižšie tri spôsoby, ako to urobiť.

1, Obnovte heslo používateľského účtu v počítačoch Mac

Táto metóda je vhodná, ak máte prístup k svojmu účtu správcu a chcete obnoviť heslo pre jeden z vašich používateľských účtov v systéme Mac.

Prihláste sa do svojho používateľského účtu pre správu a kliknite na Apple Kliknite na ikonu v hornom paneli ponuky a v rozbaľovacej ponuke kliknite na položku Nastavenia systému

Otvorte systémové nastavenia v systéme Mac

Kliknite na obrazovku Používatelia a skupiny systému

Karta Users and Groups na obrazovke nastavení systému Mac

Kliknite na obrazovku Používateľské účty používateľov a skupín, pre ktorú chcete obnoviť heslá, a kliknite na tlačidlo Obnoviť heslo v pravej časti okna.

Obnovte heslo používateľského účtu v počítačoch Mac

Na nasledujúcej obrazovke zadajte nové heslo, overte nové heslo, zadajte odkaz na heslo a kliknite na tlačidlo Zmeniť heslo

Zmeňte obrazovku s heslami v systéme Mac

Teraz sa môžete odhlásiť z účtu správcu a prihlásiť sa do používateľského účtu pomocou nového hesla.

2, Obnovte heslo správcu počítača Mac v režime obnovenia

Ak ste zabudli heslo svojho účtu správcu, najlepšou možnosťou je obnoviť heslo, aby sa váš počítač Mac mohol uviesť do režimu obnovenia, a pomocou terminálu resetovať heslo správcu v počítači Mac.

Reštartujte alebo reštartujte počítač Mac pomocou tlačidla napájania a okamžite stlačte klávesy COMMAND + R na klávesnici vášho počítača Mac, akonáhle budete počuť zvuk od počiatočných hodín.

Keď sa váš počítač Mac spustí v režime obnovenia, kliknite na paneli nástrojov v hornom paneli ponuky a v rozbaľovacej ponuke kliknite na položku Terminál.

Nástroje a možnosti terminálov v systéme Mac v režime obnovenia

Na obrazovke terminálu napíšte Reset hesla a stlačte kláves Enter.

Obnovte heslo Mac pomocou terminálu v režime obnovenia

Vyberte obrazovku na Vynulovanie účtu správcu hesiel, ktorá vyžaduje obnovenie hesla, a kliknite na Ďalej. Na nasledujúcej obrazovke zadajte Nové heslo, potvrďte nové heslo, nastavte tip na heslo (odporúčané) a kliknite na Uložiť.

Reštartujte počítač Mac kliknutím na možnosť Reštartovať a prihláste sa do svojho počítača Mac pomocou nového hesla.

3, Obnovte heslo používateľského účtu v systéme Mac pomocou Apple ID

Tento spôsob obnovenia strateného hesla v počítačoch Mac funguje, iba ak je váš Apple ID je prepojené s používateľským kontom na Mac.Also, táto možnosť nebude fungovať, ak je na vašom počítači Mac povolená ochrana FileVault.

Spustite počítač Mac a na prihlasovacej obrazovke sa pokúste zadať nesprávne heslo niekoľkokrát.

Zobrazí sa správa s textom „Ak ste zabudli svoje heslo, môžete ho resetovať pomocou svojho Apple ID.Kliknite na tlačidlo so šípkou a podľa pokynov na obrazovke obnovte svoje heslo pre systém Mac.