Ako prudko st├║pnu┼ą v produktivite p├şsania?

Bez oh─żadu na to, ─Źi ide o kr├ítky blogov├Ż pr├şspevok alebo plnohodnotn├Ż rom├ín, jednou z najd├┤le┼żitej┼í├şch vlastnost├ş ├║spe┼ín├ęho spisovate─ża je vedie┼ą, ako maximalizova┼ą svoju produktivitu. Aj ke─Ć existuj├║ r├┤zne techniky, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą dosiahnu┼ą to, ich ├║─Źinnos┼ą sa l├ş┼íi od ─Źloveka k ─Źloveku. Dobr├Ż pl├ínovan├Ż pr├şstup je to, ─Źo odde─żuje dobr├Żch spisovate─żov od vynikaj├║cich.

Fotografick├Ż kredit: Pexels

Pre─Źo by ste mali zv├Ż┼íi┼ą svoju produktivitu?

V├Ą─Ź┼íinou to plat├ş pre autorov, ktor├ş sa zaoberaj├║ blogov├Żmi pr├şspevkami, alebo pre t├Żch, ktor├ş s├║ platen├ş na z├íklade toho, ko─żko slov dok├í┼żu vyda┼ą. ─î├şm viac ste schopn├ş p├şsa┼ą za hodinu, t├Żm vy┼í┼í├ş je v├í┼í plat. Mus├şte v┼íak dr┼ża┼ą krok s ur─Źit├Żm ┼ítandardom kvality, ktor├Ż mnoh├Żm spisovate─żom prek├í┼ża, ke─Ć sa pok├║┼íaj├║ zv├Ż┼íi┼ą r├Żchlos┼ą. Krut├í pravda je – produktivita nepr├şde zo d┼ła na de┼ł. Pokia─ż ste d├┤sledn├ş a ve─ża cvi─Ź├şte, pr├şdete na to, ┼że to ide prirodzene.

Rozpt├Żlenie je pre nov├í─Źikov, ktor├ş pr├íve prist├║pili k svojmu prv├ęmu p├şsaniu, ├║plne be┼żn├ę. Mo┼żno je to upozornenie na soci├ílne siete, telefon├ít alebo dokonca ─Źast├ę prest├ívky. Je to jedna z naj─Źastej┼í├şch pr├ş─Źin n├şzkej produktivity a ─Źasto je ┼ąa┼żk├ę zlomi┼ą to. Ke─Ć sa zameriate na v├Ą─Ź┼íiu produktivitu, je ove─ża jednoduch┼íie nahradi┼ą zl├ę n├ívyky dobr├Żmi. Koniec koncov, je to discipl├şna, v─Ćaka ktorej budete vytrval├ş – motiv├ícia je pominute─żn├í.

Ke─Ć za─Źnete by┼ą so svojimi pr├şspevkami produkt├şvnej┼í├ş a pravidelnej┼í├ş, va┼ía expoz├şcia bude zaru─Źene st├║pa┼ą. To tie┼ż zvy┼íuje va┼íe hodnotenie vo v├Żsledkoch vyh─żad├ívania Google, preto┼że jeho mechanizmus uprednost┼łuje webov├ę str├ínky, ktor├ę s├║ pravidelne aktualizovan├ę. Na druhej strane to znamen├í, ┼że viac ─żud├ş si v┼íimne v├í┼í blog a pravdepodobne na┼ł klikne. Okrem toho z├şskate viac zdie─żan├ş na soci├ílnych m├ędi├ích, ─Źo v├ím v podstate prinesie exponenci├ílny n├írast n├ív┼ítev.

Popri t├Żchto met├│dach existuje nieko─żko r├┤znych n├ístrojov, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą na tejto ceste. Nasleduj├║cich p├Ą┼ą je t├Żch, ktor├ę viac ne┼ż stoja za v├í┼í ─Źas.

P├Ą┼ą najlep┼í├şch n├ístrojov na zv├Ż┼íenie efektivity

  1. Google

Ak h─żad├íte nevy─Źerpate─żn├Ż zdroj inform├íci├ş, Google je jedn├Żm z prv├Żch miest, kam sa m├┤┼żete vyda┼ą. Je dokonca be┼żn├ę, ┼że aj t├ş najsk├║senej┼í├ş zo spisovate─żov tak ─Źasto str├ícaj├║ my┼ílienkov├ę pochody. Na┼í┼ąastie m├íte jednoduch├Ż sp├┤sob, ako zv├Ż┼íi┼ą predstavivos┼ą priamo na dosah ruky. Spustite vyh─żad├ívanie na t├ęmu, o ktorej p├ş┼íete – je ve─żk├í ┼íanca, ┼że n├íjdete stovky r├┤znych zdrojov, z ktor├Żch v┼íetky sa m├┤┼żete in┼ípirova┼ą. Ak svoj mozog nestimulujete neust├íle, bude ove─ża ┼ąa┼ż┼íie udr┼ża┼ą si koncentr├íciu a myslie┼ą na nov├ę inform├ície, o ktor├Żch budete p├şsa┼ą. Pokia─ż nekop├şrujete, je to jeden z naju┼żito─Źnej┼í├şch n├ístrojov.

  1. Evernote

K─ż├║─Źom k ├║spe┼ín├ęmu p├şsaniu je vopred si premyslie┼ą r├┤zne n├ípady. Mus├şte v┼íak ma┼ą miesto, kde ich budete m├┤c┼ą ─żahko sledova┼ą. Evernote je pod─ża ich webov├Żch str├ínok najlep┼íia aplik├ícia na vytv├íranie pozn├ímok. Je zadarmo, podporuje projekty v┼íetk├Żch ve─żkost├ş a pom├┤┼że v├ím udr┼ża┼ą si organiz├íciu. Pou┼ż├şvate─żom d├íva mo┼żnosti prid├íva┼ą pr├şlohy, orez├íva┼ą zodpovedaj├║ce webov├ę str├ínky a tie┼ż usporad├║va┼ą pozn├ímky do svojich pr├şslu┼ín├Żch prenosn├Żch po─Ź├şta─Źov. V z├ívislosti od typu pozn├ímok, ktor├ę si chcete urobi┼ą, existuje mno┼żstvo r├┤znych vopred pripraven├Żch ┼íabl├│n – sledova─Źe n├ívykov, podporn├ę siete, pozn├ímky zo sch├┤dz├ş at─Ć. Ak pracujete z viacer├Żch r├┤znych zariaden├ş naraz, nie je d├┤vod sa znepokojova┼ą, preto┼że Evernote synchronizuje sa medzi stoln├Żmi po─Ź├şta─Źmi, smartphonesa tablety.

  1. Audext

Namiesto toho, aby ste pre┼íli v┼íetky ├║navn├ę a trvanliv├ę zvukov├ę materi├íly v snahe n├íjs┼ą u┼żito─Źn├ę inform├ície, je ove─ża jednoduch┼íie ich prelistova┼ą v p├şsomnej podobe. Na prv├Ż poh─żad sa m├┤┼że zda┼ą, ┼że je to ne├║─Źinn├ę a efekt├şvne rie┼íenie. Ako sa ukazuje, s Audextom, slu┼żbou prepisu zvuku, to m├┤┼że by┼ą ve─żmi jednoduch├ę.

Audext je webov├í str├ínka, kde m├┤┼żu u┼ż├şvatelia nahr├íva┼ą zvukov├ę s├║bory, ktor├ę s├║ potom nahran├ę do cloudu poh├í┼łan├ęho AI, kde prech├ídzaj├║ procesom prepisu. Tento n├ístroj je schopn├Ż previes┼ą hlas na text ├║h─żadne form├ítovan├Żm sp├┤sobom presne tak, ako keby bol nap├şsan├Ż. Je dokonca schopn├Ż zodpovedaj├║cim sp├┤sobom ozna─Źi┼ą ka┼żd├ęho reproduktora, ak existuje viac reproduktorov, pokia─ż zad├íte ich men├í pred za─Źiatkom procesu. Vstavan├Ż textov├Ż editor v├ím potom umo┼żn├ş skop├şrova┼ą a prilepi┼ą v┼íetky detaily, ktor├ę pova┼żujete za u┼żito─Źn├ę, alebo dokonca upravi┼ą niektor├ę z prep├şsan├Żch ─Źast├ş, ak si to ┼żel├íte.

Ak ste nov├Ż pou┼ż├şvate─ż, Audext pon├║ka bezplatn├║ 30-min├║tov├║ sk├║┼íobn├║ dobu prepisu-jedinou po┼żiadavkou je registr├ícia pomocou e-mailu a hesla. Ak sa rozhodnete, ┼że potrebujete viac, m├┤┼żete si vybra┼ą jeden z mnoh├Żch cenov├Żch pl├ínov, ktor├ę vyhovuj├║ va┼íim potreb├ím.

  1. Teraz Román

Ako nazna─Źuje n├ízov, Now Novel sa zameriava konkr├ętne na spisovate─żov, ktor├ş chc├║ za─Źa┼ą pracova┼ą na rom├íne. Samotn├Ż web bol vytvoren├Ż men┼í├şm z├íkladn├Żm t├şmom piatich ─żud├ş, z ktor├Żch traja sa ┼ípecializuj├║ na p├şsanie. Vie, ako m├┤┼że by┼ą cesta n├íro─Źn├í, a preto pon├║kaj├║ slu┼żby, ktor├ę s├║ rozdelen├ę do troch skup├şn pod─ża toho, s ─Ź├şm z├ípas├şte. Budete sa m├┤c┼ą pozrie┼ą na oba p├şsomn├ę kurzy a nau─Źi┼ą sa prostredn├şctvom interakt├şvnych lekci├ş videa. Novel m├í teraz r├┤zne nov├ę bal├ş─Źky, ktor├ę odpor├║─Źaj├║ pod─ża va┼íich amb├şci├ş a aktu├ílnej ├║rovne znalost├ş. Ceny sa pohybuj├║ od 15 do 149 dol├írov za mesiac a s ka┼żd├Żm pl├ínom s├║ spojen├ę r├┤zne v├Żhody.

  1. Trello

Na prv├Ż poh─żad vyzer├í Trello ako ve─żmi jednoduch├Ż program v ┼ít├Żle zoznamu ├║loh. Ale v skuto─Źnosti je to n├ístroj produktivity vyvinut├Ż hlavne pre t├şmy dvoch alebo viacer├Żch ─żud├ş. Trello automatizuje pracovn├Ż tok, ako sa hovor├ş, prostredn├şctvom ur─Źit├Żch sp├║┼í┼ąa─Źov udalost├ş, kariet/tla─Źidiel, kalend├íra a pr├şkazov d├ítumu splatnosti. Akon├íhle vytvor├şte projekt, m├íte mo┼żnos┼ą prida┼ą ├║lohy a tie┼ż ich term├şny, pri─Źom ka┼żd├í ├║loha m├í svoje podkateg├│rie. Ka┼żd├Ż v t├şme m├┤┼że tieto prvky aktualizova┼ą vpred a dokonca prida┼ą nov├ę k─ż├║─Źov├ę body. Trello m├í bezplatn├║ verziu, ktor├í podporuje a┼ż desa┼ą t├şmov├Żch dosiek, zatia─ż ─Źo platen├ę rady tento limit odstra┼łuj├║ a prid├ívaj├║ nieko─żko ─Ćal┼í├şch v├Żhod.

Na dosiahnutie najlep┼í├şch v├Żsledkov je ide├ílne implementova┼ą v┼íetky vy┼í┼íie uveden├ę met├│dy a n├ístroje. Pam├Ątajte si, ┼że aj ke─Ć sa m├┤┼że zda┼ą, ┼że sa nepohnete dopredu, je d├┤le┼żit├ę zosta┼ą vytrval├ş a┼ż do konca.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/3lo2qGE