Ako pripojiť telefón Android k počítaču – 5 Metódy

Ako pripojiť telefón Android k počítaču - 5 Metódy 1

Existuje niekoľko dôvodov, prečo musíme pripojiť svoje telefóny s Androidom k počítaču. Mohlo by ísť o kopírovanie alebo prenos súborov medzi súbormi 2 zariadenia alebo synchronizovať obe zariadenia navzájom. Okrem toho môže byť tiež potrebné, aby ste svoj telefón s Androidom pripojili k počítaču, ak:

Zariadenie Android musíte aktualizovať pomocou počítačového softvéru od svojho výrobcu. Vlastné pamäte ROM a režimy Flash. Upravujte, upravujte alebo spravujte súbory a priečinky vo svojom zariadení s Androidom pomocou počítača/prenosného počítača. Zariadenie so systémom Android musíte spravovať z počítača pomocou správca zariadení tretích strán.

Nech už je váš dôvod akýkoľvek, tento článok vám pomôže zistiť, ako môžete ľahko pripojiť zariadenie Android k počítaču bez námahy.

5 Spôsoby pripojenia telefónu Android k počítaču

1. Použitie nabíjacieho kábla USB

Toto je najpohodlnejší spôsob prenosu súborov z telefónu s Androidom do počítača a naopak.

USB nabíjací kábel

Káble USB sú takmer vždy k dispozícii. Vezmite nabíjací kábel USB, zapojte ho do telefónu a zapojte ho do portu USB počítača a môžete začať.

Po pripojení vás zariadenia s Androidom požiadajú o povolenie na prístup k súborom z vášho zariadenia. Vyberte OK. Alternatívne sa na vašom PC/prenosnom počítači zobrazí vyskakovacie okno podobné obrázku 1. Vyberte položku „Otvoriť priečinok na zobrazenie súborov“.

Vyskakovacie okno žiadosti o prístupObrázok 1

Prenos súborov môže byť taký jednoduchý ako kopírovanie a vkladanie súborov z jedného úložiska do druhého. Ak chcete aktualizovať svoje zariadenie s Androidom alebo použiť vlastnú pamäť ROM, otvorte v počítači správcu systému Android alebo inú aplikáciu od iného dodávateľa. Vaše zariadenie by sa teraz malo v softvéri javiť ako prepojené a môžete vykonávať požadovanú funkciu.

2. Pripojenie cez Bluetooth

Používanie pripojenia Bluetooth na odosielanie súborov na vaše zariadenia je ďalšou najlepšou vecou po pripojení USB.

Ak nie je k dispozícii pripojenie Wi-Fi, je táto metóda najlepšia. Pripojenie cez Bluetooth je jednou z najspoľahlivejších metód prenosu alebo zdieľania súborov do počítača/prenosného počítača. Stačí obe zariadenia spárovať.

Na počítači/prenosnom počítači a zariadení s Androidom otvorte Bluetooth najskôr ich musíte spárovať pomocou kódu. Po spárovaní klepnite na súbor, ktorý chcete preniesť. Ak chcete prenášať súbory z počítača do telefónu, kliknite na ikonu Bluetooth v pravom rohu obrazovky a zvoľte „Odoslať Súbor “.

Ak váš počítač nemá funkciu Bluetooth, môžete si kúpiť adaptéry Bluetooth, ktoré môžu počítač/prenosný počítač bez Bluetooth prepnúť na Bluetooth. Pozrite sa na Bluetooth adaptér Avantree DG40S USB.

Avantree USB adaptérAvantree USB adaptér

Ak používate Windows 8 alebo 10, ovládače sa automaticky nainštalujú po pripojení zariadenia.

Pre Windows 7, XP alebo Vista, môžete nainštalovať ovládač z disku CD, ktorý je súčasťou balenia. Alternatívne si môžete stiahnuť softvér Avantree tu a nainštalovať ho do počítača/prenosného počítača.

amazon-kupit-tlacitko-3

3. Pripojte sa pomocou AirDroid

Na pripojenie telefónu s Androidom k počítaču môžete použiť svoje miestne pripojenie Wi-Fi.

AirDroid

AirDroid je jednou z najlepších aplikácií dostupných v Obchode Play, ktorá vám umožňuje bezdrôtovo vykonávať rôzne funkcie na vašom zariadení s Androidom. Na rozdiel od iných bezdrôtových možností AirDroid nevyžaduje inštaláciu ovládača. Do počítača tiež nemusíte inštalovať aplikácie tretích strán.

Ako pripojiť telefón Android k počítaču - 5 Metódy 2Prevezmite plnú kontrolu nad svojim zariadením Android na počítači/prenosnom počítači

Uistite sa, že máte funkčné internetové pripojenie a v zariadení Android je nainštalovaný AirDroid. Otvorte aplikáciu. Budete vyzvaní na prihlásenie alebo registráciu. Malo by sa objaviť vyskakovacie okno „Nájsť telefón“. Stačí kliknúť na tlačidlo „Neskôr“. Budete presmerovaní na hlavnú obrazovku aplikácie. Vyberte „Zapnúť teraz“. Pripojte svoj Android k počítaču prostredníctvom siete Wi-Fi. Uistite sa, že je váš počítač pripojený k rovnakej sieti.

V prehliadači počítača zadajte IP adresu a číslo portu, ktoré sa zobrazia na vašom zariadení s Androidom. Prípadne môžete prejsť na stránku http://web.airdroid.com a zadať podrobnosti o svojom účte. Zobrazí sa vyskakovacie okno so žiadosťou o prístup na vašom zariadení s Androidom. Vyberte „Prijať“.

Web AirDroidWeb AirDroid

AirDroid podporuje odosielanie a prijímanie správ SMS, import a export súborov, vytváranie snímok obrazovky, správu multimediálnych súborov, úpravu kontaktov a mnoho ďalších.

Google Play

4. Použitie pripojenia NFC

Novšie zariadenia (Android 8.0 a vyššie) môžu prenášať súbory z počítača a systému Android prostredníctvom technológie Near Field Communication (NFC). Ak chcete použiť túto metódu, obe zariadenia by mali mať technológiu NFC a mať nainštalovanú aplikáciu Android Beam.

Majte na pamäti, že táto metóda funguje iba vtedy, ak sú obe zariadenia v tesnej blízkosti. Tiež sa uistite, že sú vaše zariadenia odomknuté.

Zapnite NFC klepnutím na svoje nastavenia. Vyberte položku Pripojené zariadenia> Predvoľby pripojenia Zapnúť NFC. Spustiť Android Beam Otvorte obsah, ktorý chcete zdieľať. Umiestnite obe zariadenia blízko seba alebo „chrbtom k sebe“. Zvuk alebo vibrácie vás upozornia, že obe zariadenia sú už prepojené. Vyberte „Klepnutím prenášajte lúč“/„Dotykom prenášajte“

Ak váš počítač nemá technológiu NFC, môžete použiť bezkontaktný port NFC, ako je ACS NFC ACR122U.

Bezkontaktný port NFCBezkontaktná čítačka čipových kariet IC ACS NFC ACR122U RFID
amazon-kupit-tlacitko-3

5. Pripojte sa pomocou účtu Google

Svoj účet Google môžete použiť aj na prenos súborov medzi počítačom a zariadením Android.

disk Google

Otvorte na svojom zariadení s Androidom aplikáciu Disk Google Vyberte „Pridať“ Vyberte „Odovzdať“ Vyberte súbory, ktoré chcete nahrať. V prehliadači prejdite na stránku https://www.google.com/drive/ a prihláste sa do svojho účtu. potom si budete môcť pozrieť svoj nahraný súbor na „Môj disk“

Google Play

Ako môžem pripojiť svoje zariadenie Android k monitoru?

Chcete si zobraziť obrazovku telefónu na väčšom zariadení, napríklad na monitore počítača alebo televízore? Telefón s Androidom môžete pripojiť k monitoru pomocou kábla HDMI. Odporúčame kábel WEILIANTE MHL na HDMI. Používajte ho ako plug-and-play a je kompatibilný so zariadeniami iPhone aj Android.

WEILIANTE HD USBWEILIANTE HD USB
amazon-kupit-tlacitko-3

Ľudia sa tiež pýtali

Môžem pripojiť svoj telefón s Androidom a používať ho ako myš?

Áno. Na to budete musieť nainštalovať aplikáciu tretej strany. Odporúčame používať Unified Remote. Dodáva sa s bezplatnou a platenou verziou. Bezplatná verzia má 18 diaľkových ovládačov a podporu klávesnice tretích strán. Aby fungovala, musíte si nainštalovať počítač a mobilnú aplikáciu.

Jednoduché pripojenie vašich zariadení

Prepojenie medzi vašim zariadením Android a počítačom je nevyhnutné pre vykonávanie rôznych úloh na oboch zariadeniach. Pripojenie gadgetu Android k počítaču je predpokladom funkcií, ako je aktualizácia zariadenia alebo inštalácia ROM a režimov tretích strán.

Väčšina výrobcov zariadení s Androidom má svoju počítačovú aplikáciu, ktorá používateľom umožňuje spravovať ich zariadenia Android zo svojich počítačov.

Poznáte ďalšie spôsoby pripojenia telefónu Android k počítaču? Existujú nejaké techniky, o ktoré by ste sa chceli podeliť o tom, ako prenášať súbory na zariadení Android? Podeľte sa o to s nami v sekcii komentárov nižšie!

Odporúčaný obrázok