Mobilné Správy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako pripojiť šifrované VeraCrypt alebo iné zväzky na zariadenie s Androidom

– Reklama –

Ak chcete šifrovať všetko, čo je v počítači, existuje množstvo riešení pre šifrovanie. Jedným z najpopulárnejších a najsilnejších šifrovacích riešení spomedzi dostupných riešení je VeraCrypt, čo je šifrovacie riešenie s otvoreným zdrojom, ktoré funguje na väčšine systémov.

Keďže však VeraCrypt predstavuje riešenie s otvoreným zdrojovým kódom na šifrovanie všetkých citlivých súborov, môže vám napadnúť otázka, ako pripojiť zväzky VeraCrypt na vaše zariadenie s Androidom. Z času na čas musíte prenášať určité súbory z jedného miesta na druhé, a ak potrebujete pracovať so šifrovanými súbormi na cestách, ich pripojenie na zariadenie Android je jediným riešením. Aj keď sa jedná o open-source riešenie, VeraCrypt oficiálne nepodporuje zariadenia s Androidom, existuje však riešenie, ktoré umožňuje možnosť pripojiť zväzky VeraCrypt na vaše zariadenie s Androidom. Dnes tu budem diskutovať o tom, ako to urobiť.

Môžete tiež vidieť, ako môžete nastaviť zväzok VeraCrypt v počítači a tam uložte všetky citlivé súbory. Hlavne som diskutoval o tom, ako môžete vytvoriť virtuálny zväzok VeraCrypt na ukladanie všetkých citlivých súborov v ňom, a zdá sa, že to je všestranné riešenie ako šifrovanie celého fyzického zväzku.

Takže, bez ďalšieho zdržania, začnime s tým, ako môžete pripojiť zariadenia VeraCrypt na svojom zariadení s Androidom a obmedzeniami, ktorým by ste mohli čeliť.

Pripája sa VeraCrypt na Android


Na zariadení s Androidom otvorte Google Play Store a stiahnuť EDS Lite, alebo si dokonca môžete kúpiť EDS aplikácie pre vaše zariadenie Android, ktorá vás bude stáť okolo INR 480 alebo okolo $6- $7, Tu používam aplikáciu EDS Lite, pretože to bude užitočné pre takmer všetky úlohy.

Aplikácia EDS Lite,EDS Lite aplikácia

Možno vás napadne otázka obmedzení lite vydania. EDS Lite je bezplatný doplnok EDS s otvoreným zdrojovým kódom a prichádza s výraznými obmedzeniami. Ak však chcete iba zväzky VeraCrypt čítať a zapisovať do týchto zväzkov na vašom zariadení s Androidom, nebudete čeliť žiadnym problémom. Ďalším bodom je, že obe aplikácie sú vyvíjané tým istým vývojárom, t.j. sovworks, Môžete si tiež stiahnuť zdrojový kód EDS Lite zo stránky Githuba môžete ho podľa svojich požiadaviek upraviť, samozrejme, ak viete, čo robíte a máte kódovacie schopnosti. Po stiahnutí a inštalácii EDS Lite do zariadenia s Androidom otvorte aplikáciu a klepnite na ikonu hamburgera v ľavom hornom rohu aplikácie. Teraz klepnite na ‘Spravujte kontajnery,.

Spravujte kontajnerySpravujte kontajnery

Teraz klepnite na ikonu ‘+“.

VeraCrypt v systéme Android pomocou EDS Lite VeraCrypt v systéme Android pomocou EDS Lite

Montáž existujúceho zväzku


Teraz získate dve možnosti. Môžete buď vytvoriť nový kontajner, alebo dokonca pripojiť existujúci kontajner. Pod pojmom kontajner sa rozumie objem. Najprv budem hovoriť o tom, ako môžete pripevniť existujúci kontajner, aka. Hlasitosti. Ak to chcete urobiť, klepnite na ikonu ‘Pridajte existujúci kontajner“.

Pridajte existujúci kontajnerPridajte existujúci kontajner

V zobrazenej ponuke teraz zmeňte ikonu ‘Formát kontajnera'To , VeraCrypt ', klepnutím na ikonu , Zmena ' Tlačidlo.

zmeňte formát kontajnera na VeraCrypt zmeňte formát kontajnera na VeraCrypt

Teraz budete musieť vybrať cestu, kde sa nachádza zväzok VeraCrypt. Som si istý, že ste nejakým spôsobom skopírovali zväzok VeraCrypt do svojho Androidu. Stačí kliknúť na ikonu ‘Vyberte cestu“A vyberte zväzok VeraCrypt. Nakoniec klepnite na malé začiarkavacie tlačidlo. Teraz stačí klepnutím na tlačidlo začiarknutia ukončiť proces pridávania nového zväzku.

Vyberte cestu zväzku VeraCrypt Vyberte cestu zväzku VeraCrypt

Teraz sa vám zobrazí zväzok VeraCrypt. Jednoducho klepnite na tlačidlo Späť, pokiaľ sa nevrátite na hlavnú obrazovku aplikácie.

Zväzok VeraCrypt sa zobrazí v systéme Android EDS Lite Zväzok VeraCrypt sa zobrazí v systéme Android EDS Lite

Teraz znova klepnite na ikonu hamburgera a nájdete vami pridaný objem VeraCrypt. Tu FAT je názov zväzku.

FAT je názov zväzkuFAT je názov zväzku

V ďalšom kroku zadajte heslo pre zväzok a klepnite na , OK ',

zadajte heslo pre zväzokzadajte heslo pre zväzok

Teraz sa vám zobrazí obsah zväzku VeraCrypt.

obsah zväzku VeraCrypt v systéme Androidobsah zväzku VeraCrypt v systéme Android

Zväzok sa tam pripojí, pokiaľ zväzok neodpojíte manuálne alebo ak prinútite EDS Lite, aby sa pri ďalšom pokuse o jeho otvorenie pýtal na heslo. Stačí klepnúť na ikonu hamburgera a potom klepnúť na malú ikonu štítu zodpovedajúcu hlasitosti.

EDS Lite vyžaduje heslo na otvorenie obsahu zväzkuEDS Lite vyžaduje heslo na otvorenie obsahu zväzku

Teraz budete musieť zadať heslo pre zväzok, nabudúce, keď sa pokúsite zobraziť obsah alebo upraviť čokoľvek v zväzku.

Vytvorenie nového zväzku


Medzi dvomi dostupnými možnosťami klepnite na ‘Vytvorte nový kontajner“A začnite vytvárať nový kontajner alebo zväzok.

Vytvorte nový kontajnerVytvorte nový kontajner

Teraz zmeňteFormát kontajnera'To , VeraCrypt ', nastavte cestu kontajnera ťuknutím na ikonu ‘Vyberte cestu’,‘Heslo kontajnera“Klepnutím na ikonu , Zmena ' tlačidlo, ‘Veľkosť kontajnera“, Algoritmus šifrovania a hashovania atď. Mali by ste zadať aj názov súboru alebo virtuálneho zväzku, ktorý vytvárate. Nakoniec klepnite na značku začiarknutia. Tu, vera je názov zväzku.

Vyberte formát kontajneraVyberte formát kontajnera

Teraz znova klepnite na ikonu hamburgera a potom klepnite na názov nového kontajnera, ktorý ste vytvorili.

Otvorte vytvorený kontajnerOtvorte vytvorený kontajner

Ako zvyčajne, pri pripájaní jednotky zadajte heslo ako predtým a do zväzku môžete pridať nové súbory. Potom môžete zväzok pripevniť na VeraCrypt bežiaci na vašom počítači obvyklým spôsobom.

Po dokončení všetkej práce so zväzkom VeraCrypt na EDS Lite je bezpečné odpojiť celý zväzok. Ak to chcete urobiť, jednoducho stiahnite panel oznámení a klepnite na ‘Zatvorte všetky pripojenia EDS'. Týmto sa okamžite uzavrú všetky pripojenia a zväzky sa neodpojia.

Zatvorte všetky pripojenia EDSZatvorte všetky pripojenia EDS

EDS Lite umožňuje pripojiť váš VeraCrypt alebo iné šifrované zväzky priamo na váš smartphone so systémom Android. To môže byť užitočné, prinajmenšom, v niekoľkých situáciách. Aj keď existujú určité obmedzenia týkajúce sa spôsobov, ako môžete čítať a zapisovať súbory zo šifrovaných zväzkov pomocou aplikácie, mali by ste aplikáciu ponechať nainštalovanú v zariadení Android, aby ste zo šifrovaných zväzkov získali to najlepšie.

Medzi hlavné obmedzenia, ktoré môžete nájsť v EDS Lite, nemôžete pripojiť NTFS alebo zväzky naformátované v iných formátoch pomocou EDS Lite. Takže, pokiaľ ide o pripojenie šifrovaných zväzkov pomocou EDS Lite, ste do značnej miery obmedzení na systém súborov tuku. Môžete však pripojiť zväzky exFAT, ale bude potrebné nainštalovať ďalší doplnok, ktorý si môžete stiahnuť tu,

Ďalším obmedzením je, že nemôžete otvoriť obsah kontajnerov pre zväzky vo vašom obľúbenom Správcovi súborov, aby ste mali lepší zážitok pri čítaní a zapisovaní súborov do kontajnerov. Aj keď v nastaveniach existuje možnosť, ktorá by mala tejto funkcii umožniť otvorenie obsahu zväzkov v inom správcovi súborov, ale nemôžem si to vybaviť. Napriek všetkým možným obmedzeniam EDS Lite je to stále vynikajúci šifrovací nástroj, ktorý môžete použiť na svojom systéme Android a ktorý podporuje niekoľko riešení šifrovania. Takže to bolo všetko o tom, že na svoje zariadenie s Androidom môžete pripojiť šifrované zväzky VeraCrypt pomocou EDS Lite. Máte nejaké otázky? Neváhajte komentovať to isté nižšie.