Ako pripojiť ovládač PS4 k systému Android

Ovládač PS4 pre Android

Ak ste dokonca uvažovali o pripojení systému PS4 k systému Android, ste buď dobrodruh alebo neofilik. Ale toto nie je hoax! A ani nežartujem!

Môže to znieť hlúpo, ale v skutočnosti môžete ovládač PS4 pripojiť k systému Android. Neveríš mi? Čítajte ďalej a omráčim vás!

Mobilné hry už nie sú iba o plynutí času alebo o zábave. Stala sa profesiou a úplne novým odvetvím, ktoré každý rok zhrabne miliardy dolárov. Vytvára obrovské príležitosti pre jednotlivých hráčov, vývojárov hier a obchodníkov.

Aj keď väčšina odvetví zasiahla v pandemickom roku 2020, v prípade herného priemyslu to tak nebolo. Ľudia si vybrali mobilné hry pred akýmkoľvek iným kanálom, pretože sú pohodlnejšie, prenosnejšie a jednoduchšie.

Hry ako PUBG, Fortnite, LudoKing a COD upútali pozornosť ľudí a stále viac ľudí prešlo na mobilné hry ako kedykoľvek predtým.

A to je dôvod, prečo hráči chceli hrať hry PS v systéme Android, aby im poskytli štipku vzrušenia a prebudili v nich experimentujúce dieťa, napriek tomu, že vedeli, že to nebude taká zábava ako hranie na prenosných počítačoch alebo na ešte väčšej obrazovke.

V tomto článku sa naučíte, ako pripojiť ovládač PS4 k systému Android. Ale skôr, ako sa na to vrhneme, uvediem zoznam kompatibilných zariadení, ku ktorým môžete pripojiť ovládač PS4, a hry, ktoré môžete hrať s ovládačom PS4.

Súvisiace:

10 problémov a riešení pre systém PS4

15 najlepších a ľahkých hackov PS4, ktoré môžete použiť

Kompatibilné zariadenia a hry

Pre článok som použil DUALSHOCK 4 bezdrôtový ovládač. DUALSHOCK 4 Bezdrôtový ovládač je kompatibilný so zariadeniami Sony Xperia a Android so systémom Android 10 a novším. Nasledujúce hry podporujú akýkoľvek ovládač Bluetooth v systéme Android.

    GTA San AndreasCall of Duty MobileTesla vs LovecraftOceanhorn UnkilledOnly OneSkate Party 3Evoland 2Horizon Chase World 2Castlevania: Symphony of the NightModern Combat 5 BlackoutRiptide GP: Renegade

Pripojte ovládač PS4 k systému Android

Ovládač PS4Bezdrôtový ovládač Dualshock PS4

Nasledujúci dvojkrokový sprievodca vám pomôže pripojiť ovládač PS4 k systému Android. Vezmite si teda ovládač PS4 a začnite ho párovať so zariadením Android, aby ste získali úplne nový zážitok z mobilných hier.

Začnite sledovaním tohto videa, alebo preskočte, ak dávate prednosť písomnému sprievodcovi.

Prečítajte si tiež:

Vzdialené prehrávanie PS4 je k dispozícii na zariadeniach s Androidom

The 7 Najlepšie cloudové herné aplikácie pre Android

Krok 1: Zapnite režim párovania bezdrôtového ovládača

Ak chcete pripojiť svoj bezdrôtový ovládač k systému Android prostredníctvom Bluetooth, budete musieť aktivovať režim párovania.

Ak chcete aktivovať režim párovania, súčasne stlačte a podržte tlačidlo PS a tlačidlo zdieľania. Po zapnutí režimu párovania začne kontrolka na zadnej strane ovládača blikať.

Krok 2: Zapnite Bluetooth na svojom zariadení s Androidom

Prejdite nadol po paneli upozornení a klepnutím na ikonu Bluetooth ho zapnite. Prípadne prejdite do aplikácie Nastavenia> Bluetooth> Zapnite prepínač.

Krok 3: Pripojte sa k bezdrôtovému ovládaču

Obnovte zoznam dostupných zariadení klepnutím na ikonu Obnoviť. Klepnutím na „Bezdrôtový ovládač“ pripojíte ovládač PS4 k zariadeniu Android.

Bingo! Môžete hrať svoje obľúbené hry PlayStation na zariadení Android.

Ale sú k dispozícii všetky funkcie ovládača pri pripojení k systému Android? Odpoveď je jednoduchá, nie! Keď pripojíte ovládač PS4 cez Bluetooth k systému Android, môže to mať niekoľko obmedzení.

    Touchpad nebude funkčný Farbu svetelnej lišty nie je možné zmeniť Vibračná odozva, pohybový senzor a konektor pre slúchadlá nebudú funkčné

Časté otázky

Môžem spárovať ovládač PS4 s tabletom Android?

Áno, ovládač PS4 môžete spárovať s akýmkoľvek zariadením Android so systémom Android 10 alebo novším. Za týmto účelom zapnite na ovládači PS4 režim párovania a na tablete Android zapnite bluetooth. Potom v zozname rozpoznaných zariadení klepnutím na „bezdrôtový ovládač“ pripojte ovládač PS4 k tabletu Android.

Môžem pripojiť svoj ovládač PS4 k systému Android prostredníctvom USB?

Áno, je možné pripojiť váš ovládač PS k systému Android prostredníctvom USB. Na ich pripojenie potrebujete iba adaptér OTG. Pripojte C-koniec kábla k nabíjaciemu portu zariadenia s Androidom a koniec micro-USB zapojte do ovládača PS4 a môžete začať.

Na akých zariadeniach funguje ovládač DUALSHOCK PS4?

Ovládač DUALSHOCK PS4 funguje na zariadeniach Sony Xperia a Android so systémom Android 10 a novším.

Odporúčané čítanie:

Prečo sa môj PS4 nezapne? – Sprievodca rýchlou opravou

3 Musíte vyskúšať ovládač PS4 v systéme Android

Výkon systému PS4 v systéme Android

Nebudete so mnou nesúhlasiť, keď poviem, že hranie našich obľúbených hier PS na telefónoch sa mi vždy zdalo ako sen. Vďaka možnosti pripojenia ovládača PS4 k systému Android sa tento sen môže stať skutočnosťou.

Hranie hier PS na malej obrazovke nemusí byť také zábavné ako na veľkej obrazovke, ale určite to naplní chuť hrať tieto hry obratom.

Vďaka vyššie uvedenému sprievodcovi pripojením ovládača PS4 k systému Android máte všetko pripravené na to, aby ste to vyskúšali sami a predviedli svojim priateľom svoj nový herný trik.

Dúfam, že tento článok priniesol určitú hodnotu pre vaše používanie systému Android a mobilné hry. Dajte mi vedieť v sekcii komentárov nižšie o vašich skúsenostiach s pripojením ovládača PS4 k vášmu zariadeniu Android a ak vás a vašich blízkych tento pohľad prekvapil. Zostaňte v bezpečí a dávajte si pozor! Na zdravie!