Ako prida┼ą tla─Źidl├í opakovania do dokumentov PDF

v pr├şpade, Twitter je hor├║co. V┼íimli ste si tento rast├║ci trend: tla─Źidl├í opakovania sa objavuj├║ na webov├Żch str├ínkach v┼íade?

Vedeli ste, ┼że m├┤┼żete do svojich s├║borov PDF prida┼ą tla─Źidl├í na prevzatie? V├Żhoda: ─îitatelia sa m├┤┼żu bez n├ímahy podeli┼ą o svoju skvel├║ pr├ícu Twitter sledovate─żov jednoduch├Żm kliknut├şm na tla─Źidlo v s├║bore PDF.

Tu je n├ívod, ako to urobi┼ą v ┼íiestich jednoduch├Żch krokoch. Mimochodom, ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źi, kliknite na tla─Źidlo retweet, ktor├ę vid├şte vy┼í┼íie.

Ako to funguje

Ak m├íte dokumenty white paper, elektronick├ę knihy alebo spr├ívy, budete chcie┼ą do svojich s├║borov PDF prida┼ą vlo┼żen├ę tla─Źidl├í na prevzatie. Ke─Ć ─Źitatelia objavia v├í┼í cenn├Ż dokument PDF, jednoducho klikn├║ na tla─Źidlo retweet v s├║bore PDF. V├Żsledok: na va┼íu spr├ívu sa odo┼íle spr├íva Twitter nasledovn├şci, ktor├ş ich nasmeruj├║ na v├í┼í dokument (m├┤┼żete to poveda┼ą?).

Tla─Źidlo retweet umo┼ż┼łuje ka┼żd├ęmu ─Źitate─żovi ─żahko uverejni┼ą tweet na svoje Twitter ├║─Źet, A nie je to len nejak├Ż tweet, ale tak├Ż, ktor├Ż ste prefabrikovali vy a ktor├Ż obsahuje odkazy na p├┤vodn├║ vstupn├║ str├ínku, na ktorej sa nach├ídza v├í┼í dokument.

Tu je pr├şklad:

Upozor┼łujeme, ┼że som pripravil vy┼í┼íie uveden├Ż tweet. ─îitatelia musia urobi┼ą iba kroky, ke─Ć klikn├║ na tla─Źidlo retweet v s├║bore PDF a potom klikn├║ na tla─Źidlo obnovenia Twitter (pozri obr├ízok vy┼í┼íie). Ak nie je pripojen├í ─Ź├şta─Źka Twitterst├íle to funguje. ─îitate─ż sa jednoducho vyzve, aby sa prihl├ísil, a potom sa jeho tweet dokon─Ź├ş v ─Źasti ÔÇ×─îo rob├şte?ÔÇť. Ako je uveden├ę vy┼í┼íie.

Pre─Źo by ste mali vytv├íra┼ą tla─Źidl├í opakovania v s├║boroch PDF

Z d├┤vodu ich prenosnej povahy sa s├║bory PDF ─Źasto s┼ąahuj├║ do stolov pre ─Źitate─żov. S├║bory PDF sa navy┼íe daj├║ ─żu─Ćom ─żahko posiela┼ą e-mailom alebo zverej┼łova┼ą na f├│rach alebo in├Żch webov├Żch str├ínkach.

Preto┼że sa s├║bor PDF m├┤┼że vzn├í┼ía┼ą, propaga─Źn├ę mo┼żnosti, ktor├ę sa be┼żne nach├ídzaj├║ na va┼íej vstupnej str├ínke (napr├şklad tla─Źidlo retweet), nie s├║ dostupn├ę pre niekoho, kto m├í dan├Ż s├║bor len, Preto je d├┤le┼żit├ę poskytn├║┼ą svojim ─Źitate─żom jednoduch├Ż sp├┤sob, ako zdie─ża┼ą vynikaj├║ci dokument so svojimi fan├║┼íikmi. A presne tam sa hod├ş tla─Źidlo PDF retweet.

Medzi v├Żhody, ktor├ę m├í tla─Źidlo retweet v s├║bore PDF, patria:

  • Umo┼ż┼łuje ─Źitate─żom ─żahko zdie─ża┼ą svoje s├║bory PDF so svojimi fan├║┼íikmi
  • Umo┼ż┼łuje ─Źitate─żom uk├íza┼ą svoje ocenenie za svoju pr├ícu jednoduch├Żm kliknut├şm na tla─Źidlo
  • Poskytuje st├íly tok ├║dajov do v├í┼ího s├║boru PDF (preto┼że ako ─żudia s├║bor objavia, bud├║ ho opakova┼ą, ak sa im bude p├í─Źi┼ą obsah)
  • Umo┼żn├ş v├ím presne vedie┼ą, kto zdie─ża v├í┼í dokument (kv├┤li marketingov├ęmu nasadeniu)

A som si ist├Ż, ┼że existuje mnoho ─Ćal┼í├şch v├Żhod.

6 Postup vytvorenia tla─Źidla pre opakovanie v s├║bore PDF

krok 1- Vytvorte retweet graf a vlo┼żte ho do svojho dokumentu

Budete si musie┼ą vytvori┼ą mal├║ grafiku, ktor├║ m├┤┼żete umiestni┼ą do p├┤vodn├ęho dokumentu. Ak m├íte pr├şstup k dizajn├ęrovi, budete chcie┼ą vytvori┼ą nie─Źo skuto─Źne jednoduch├ę, ktor├ę hovor├ş ÔÇ×vynechajte totoÔÇť. Mohol by som navrhn├║┼ą, aby ste do grafu vlo┼żili modr├ęho vt├íka, ktor├Ż by v├ím dal vizu├ílny podnet Twitter u┼ż├şvate─żov.

Alebo m├┤┼żete prejs┼ą prstom nad t├Żm, ktor├Ż vytvoril m├┤j n├ívrh├ír (pozri ni┼ż┼íie):

Ako prida┼ą tla─Źidl├í opakovania do dokumentov PDF 1

Tento obr├ízok budete musie┼ą umiestni┼ą do jeho p├┤vodn├ęho zdrojov├ęho s├║boru. Ak ste teda vytvorili dokument v programe Microsoft Word, budete musie┼ą na umiestnenie obr├ízka zvoli┼ą nieko─żko strategick├Żch umiestnen├ş. Navrhujem umiestni┼ą obr├ízok retweet na viac ako jednom mieste,

V mojej spr├íve o marketingu v odvetv├ş soci├ílnych m├ędi├ş som dal obr├ízok retweet na tri miesta: str├ínky 2, 5 a 25.

krok 2: Vytvorte sledovaciu webovú adresu, ktorá odkazuje na vstupnú stránku dokumentu

Potrebujete trval├Ż domov pre svoj s├║bor PDF, kde je domov Twitter Fan├║┼íikovia m├┤┼żu ├şs┼ą z├şska┼ą dokument. Napr├şklad adresa http://www.whitepapersource.com/socialmediamarketing/report/ je miestom odpo─Źinku pre moju spr├ívu o priemysle v oblasti marketingu soci├ílnych m├ędi├ş.

Odpor├║─Źam, aby to bola vstupn├í str├ínka, ktor├í odkazuje na aktu├ílny s├║bor PDF, NIE JE odkaz, ktor├Ż ─żud├ş posiela priamo do s├║boru PDF, Skuto─Źn├í vstupn├í str├ínka (napr├şklad odkaz, ktor├Ż vid├şte vy┼í┼íie) v├ím poskytuje v├Żhodu pri vysvet─żovan├ş toho, o ─Źom je tento dokument. Na vstupn├║ str├ínku m├┤┼żete navy┼íe prida┼ą vide├í, koment├íre a ─Ćal┼íie funkcie, ktor├ę ─żud├ş povzbudia k ├║─Źasti.

potom po z├şskan├ş skuto─Źnej adresy URL pre vstupn├║ str├ínku je ─Ćal┼í├şm krokom pou┼żitie skr├ítenia adresy URL, Tieto slu┼żby z├şskaj├║ va┼íu dlh├║ webov├║ adresu a vytvoria kr├ítku. N├íjdite ten, ktor├Ż sleduje aj marketing,

Navrhujem dve: http://bit.ly a http://cli.gs. Som trochu fan├║┼íikom, preto┼że poskytuje ├║daje o kliknutiach v re├ílnom ─Źase, je schopn├Ż vedie┼ą, kde na svete ─żudia klikaj├║, a tie┼ż sleduje konverz├ície v soci├ílnych m├ędi├ích prepojen├ę s jeho bit.ly URL ( pozri obr├ízok ni┼ż┼íie).

Ako prida┼ą tla─Źidl├í opakovania do dokumentov PDF 2

krok 3: Nap├ş┼íte svoj Tweet

Teraz, ke─Ć m├íte skr├íten├║ sledovaciu webov├║ adresu, pokra─Źujte a vytvorte presved─Źiv├Ż tweet pre v├í┼í dokument PDF. Tu je nieko─żko tipov:

  • Nechaj to jednoduch├ę, Pok├║ste sa zachova┼ą celkov├║ d─║┼żku 120 znakov alebo menej (ide├ílne 100). To umo┼ż┼łuje Twitter priatelia, ktor├ş do tweetu pridaj├║ koment├íre alebo obsah.
  • Zv├í┼żte pou┼żitie zna─Źky hashtag na ├║─Źely sledovania, M├┤┼żete jednoducho prejs┼ą na str├ínku http://search.twitter.com a vyh─żada┼ą re┼ąazec ÔÇ×#yourtagÔÇť (kde nahrad├şte re┼ąazec ÔÇ×yourtagÔÇť radom jedine─Źn├Żch p├şsmen). Napr├şklad pou┼ż├şvame ÔÇ×#smreportÔÇť pre spr├ívu o priemyselnom marketingu soci├ílnych m├ędi├ş. To n├ím umo┼żnilo jednoducho sledova┼ą po─Źet spr├ív jednoduch├Żm vyh─żad├ívan├şm Twitter s hashtagom
  • Pou┼żite svoj Twitter KARTA IDENTITY: Ak chcete zv├Ż┼íi┼ą po─Źet svojich sledovate─żov, zv├í┼żte pou┼żitie svojho Twitter Identifik├ícia v tweetu. V mojom pr├şklade som pou┼żil @Mike_Stelzner, aby som pomohol rozv├şja┼ą nasleduj├║ce. Niektor├ę konvencie tu zah┼Ľ┼łaj├║ pridanie ÔÇ×via @ YourNameÔÇť na koniec tweetu alebo ÔÇ×RT: @ YourNameÔÇť na predn├║ stranu tweetu.

krok 4: vytvorte s├║bor PDF

Teraz by ste mali ma┼ą svoje grafick├ę odkazy na niektor├Żch k─ż├║─Źov├Żch miestach v s├║bore PDF. Pokra─Źujte a vygenerujte s├║bor PDF. Ak pou┼ż├şvate po─Ź├şta─Ź a nem├íte mo┼żnos┼ą vytv├íra┼ą s├║bory PDF, m├┤┼żete sa dozvedie┼ą, ako postupova┼ą tu: https://createpdf.adobe.com/.

Ak pou┼ż├şvate po─Ź├şta─Ź Mac, sta─Ź├ş vybra┼ą z ponuky tla─Źe mo┼żnos┼ą PDF (pozri obr├ízok ni┼ż┼íie).

Ako prida┼ą tla─Źidl├í opakovania do dokumentov PDF 3

krok 5: vytvorte špeciálnu adresu URL

Tu prich├ídza k├║zlo. Je to naozaj ve─żmi jednoduch├ę. Budete si musie┼ą vytvori┼ą ┼ípeci├ílnu adresu URL, ktor├í v├ím to ozn├ími Twitter v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą, aby v┼íetko fungovalo.

Prv├í ─Źas┼ą: Skop├şrujte tento text: https://twitter.com/?status=

O druhej ─Źasti: Pridajte svoj tweet z Paso 3 vy┼í┼íie. Napr├şklad: https://twitter.com/?status=RT: @mike_stelzner Spr├íva o priemyselnom medi├ílnom marketingu (zadarmo, mus├ş sa pre─Ź├şta┼ą) http://cli.gs/QYEpY2 #smreport.

https://twitter.com/?status=RT: @mike_stelzner Spr├íva o priemyselnom medi├ílnom marketingu% 28Free, mali by ste si pre─Ź├şta┼ą% 29 http://cli.gs/QYEpY2% 23smreport

Pozn├ímka o hashtagoch, Ak m├íte v tweetu hashtag (symbol #), mali by ste ho nahradi┼ą nasleduj├║cim textom:% 23. Napr├şklad #mydoc sa stane% 23mydoc vo va┼íej ┼ípeci├ílnej URL. Vezmite pros├şm na vedomie, ┼że som videl niektor├ę situ├ície, ke─Ć # to funguje a in├ę tam, kde to nefunguje, tak┼że hrajte bezpe─Źne.

Teraz otestujte odkaz, Ak ho prilep├şte do prehliada─Źa, mal by sa objavi┼ą vo va┼íom prehliada─Źi Twitter stavov├ę okno Uistite sa, ┼że sa zobrazuje v├í┼í hashtag.

krok 6: Zaškrtnite odkazovú grafiku vo vašom súbore PDF

─Äal┼í├ş krok bude vy┼żadova┼ą program Adobe Acrobat Pro. Ak nem├íte aplik├íciu Acrobat Pro, sk├║ste n├íjs┼ą niekoho, kto to rob├ş. Aplik├ícia Acrobat Pro v├ím umo┼żn├ş vytv├íra┼ą odkazy vo va┼íom s├║bore PDF.

V aplik├ícii Acrobat vyh─żadajte tla─Źidl├í retweet, ktor├ę ste pridali do svojho s├║boru, a jednoducho vytvorte odkaz, na ktor├Ż sa d├í klikn├║┼ą pre ka┼żd├║ grafiku retweet. Pou┼żite ┼ípeci├ílnu adresu URL, ktor├║ ste vytvorili v kroku 5 vy┼í┼íie.

To by ste mali urobi┼ą. Ak ste v aplik├ícii Acrobat Professional, chcete pou┼żite n├ístroj na prepojenie, V aplik├ícii Acrobat Professional 8N├íjdete ju v ponuke N├ístroje a potom v podponuke Roz┼í├şren├ę ├║pravy.

Po v├Żbere prepojovacieho n├ístroja m├┤┼żete jednoducho zobra┼ą my┼íou a pretiahnu┼ą obd─║┼żnik cez grafu opakovania, Hore s n├ízvom ÔÇ×Vytvori┼ą odkazÔÇť sa zobraz├ş vy┼í┼íie (pozri ni┼ż┼íie). Ak chcete zachova┼ą nevidite─żnos┼ą typu odkazu, zv├Żraznite ┼ít├Żl v ─Źasti ÔÇ×┼ŻiadneÔÇť a ako akciu odkazu vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Otvori┼ą webov├║ str├ínkuÔÇť.

Ako prida┼ą tla─Źidl├í opakovania do dokumentov PDF 4

Potom stla─Źte tla─Źidlo ÔÇ×─ÄalejÔÇť. Zobraz├ş sa v├Żzva na zadanie ┼ípeci├ílnej adresy URL. Len to nalepte.

teraz zopakujte postup pre v┼íetky tla─Źidl├í opakovania, ktor├ę m├íte v s├║bore PDF, Ulo┼żte to a cho─Ćte. Posledn├Żm krokom je nahranie s├║boru na vstupn├║ str├ínku.

Teraz sa m├┤┼żete posadi┼ą a sledova┼ą, ako sa k├║zlo stane, ke─Ć ─żudia opakuj├║ v├í┼í dokument PDF. P├í─Źi sa mi vytvori┼ą vyh─żad├ívac├ş dopyt ulo┼żen├Ż v mojom Twitter profil, aby ste mohli jedin├Żm kliknut├şm zobrazi┼ą frekvenciu, s ktorou sa dokument opakuje.

─îo si mysl├ş┼í? M├┤┼że to by┼ą pr├şnosom pre va┼íe podnikanie? Dajte mi vedie┼ą svoju sk├║senos┼ą.