Ako prida┼ą titulky k filmom a telev├şznym rel├íci├ím v syst├ęme Android

Ostr├ę ve─żk├ę obrazovky a vysok├ę r├Żchlosti internetu robia zo sledovania filmov na va┼íom zariaden├ş Android ┼żivotaschopn├║ alternat├şvu v dobe, v ktorej sa n├ím zd├í, ┼że na tradi─Źn├║ telev├şziu nem├íme ─Źas. Titulky m├┤┼żu pom├┤c┼ą v r├┤znych situ├íci├ích, preto stoj├ş za to zozn├ími┼ą sa s ich fungovan├şm.

Ak v├ím vo va┼íom zariaden├ş nedok├í┼żu fungova┼ą titulky alebo si nie ste ├║plne ist├ş, ─Źo robi┼ą, tu je n├ívod na v┼íetko, ─Źo potrebujete vedie┼ą, od s┼ąahovania titulkov a┼ż po najvhodnej┼í├ş prehr├íva─Ź m├ędi├ş.

Ktor├ę prehr├íva─Źe m├ędi├ş Android podporuj├║ titulky?

Ktor├ę prehr├íva─Źe videa v├ím umo┼ż┼łuj├║ sledova┼ą vide├í s titulkami? V├Ą─Ź┼íina prehr├íva─Źov videa je k dispoz├şcii s touto mo┼żnos┼ąou, ale odpor├║─Źa sa stiahnu┼ą robustnej┼í├ş prehr├íva─Ź m├ędi├ş z Obchodu Play. Po─Ćme sa pozrie┼ą na niektor├ę z najlep┼í├şch mo┼żnost├ş.

Jeden z najlep┼í├şch prehr├íva─Źov filmov dostupn├Żch pre Android je MX prehr├íva─Ź, a je mo┼żn├ę ho zadarmo stiahnu┼ą z Obchodu Play.

Ikona aplikácie MX PlayerAplikácia MX Player
Stiahnu┼ą z Google Play

Okrem hardv├ęrovej akceler├ície a detskej poistky je prehr├íva─Ź dod├ívan├Ż aj s gestami titulkov, ktor├ę v├ím umo┼ż┼łuj├║ jednoduch├Żm ┼ąuknut├şm zmeni┼ą ve─żkos┼ą a r├Żchlos┼ą titulkov. M├┤┼żete nimi pos├║va┼ą nahor a nadol a tie┼ż sa m├┤┼żete pos├║va┼ą po texte dopredu a dozadu pre pr├şpad, ┼że by v├ím nie─Źo pri sledovan├ş ch├Żbalo.

Nasleduj├║ce form├íty titulkov s├║ podporovan├ę prehr├íva─Źom MX Player;

Stopy titulkov DVD, DVB, SSA/ASS. SubStation Alpha (.ssa/.ass) s pln├Żm ┼ít├Żlom. SAMI (.smi) s podporou rub├şnov├Żch zna─Źiek. SubRip (.srt) MicroDVD (.sub) VobSub (.sub/.idx ) SubViewer2.0(.sub) MPL2 (.mpl) TMPlayer (.txt) TeletextPJS (.pjs) WebVTT (.vtt)

MX Player zvl├ídne v┼íetky va┼íe potreby titulkovania. VLC Player je alternat├şva, ktor├í podporuje v├Ą─Ź┼íinu vy┼í┼íie uveden├Żch typov titulkov, a je to jeden z najlep┼í├şch bezplatn├Żch prehr├íva─Źov m├ędi├ş Android, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii online.

Ikona aplikácie VLC PlayerAplikácia VLC
Stiahnite si z Google Play7

Ak sa v├ím nep├í─Źi vzh─żad MX Player, VLC zvl├ídne v┼íetko, ─Źo MX prehr├íva─Ź dok├í┼że. M├ím tie┼ż zoznam najlep┼í├şch prehr├íva─Źov videa v syst├ęme Android, z ktor├Żch si m├┤┼żete vybera┼ą.

1. S┼ąahovanie filmov├Żch titulkov do zariadenia

Ke─Ć sa usad├şte v prehr├íva─Źi, pravdepodobne si budete musie┼ą stiahnu┼ą titulky do zariadenia. Je pravdepodobn├ę, ┼że podstr├ínky bud├║ vyroben├ę fan├║┼íikmi, ale vo v┼íeobecnosti n├íjdete vysoko kvalitn├║ pr├ícu, ktorej zostavenie muselo zabra┼ą primeran├Ż ─Źas a ├║silie.

(Nekvalitn├ę titulky, ktor├ę sa takmer nedaj├║ pou┼żi┼ą, s├║ v┼íak ─Źasto zabalen├ę v najnov┼í├şch rel├íci├ích, napr├şklad snaha dosta┼ą ich ─Źo najr├Żchlej┼íie von.)

M├┤┼żete pou┼żi┼ą aplik├íciu ako SubLoader nieko─żk├Żmi kliknutiami si stiahnete titulky k svojim filmom a telev├şznym rel├íci├ím. (D├┤razne sa odpor├║─Źa a je to jednoduch┼íie, ako pres├║va┼ą s├║bory ru─Źne.)

Aplikácia Subloader pre titulkyAplikácia SubLoader
Stiahnite si z Google Play7

S┼ąahovanie titulkov do zariadenia pomocou Subloaderu je dos┼ą jednoduch├ę a zvy─Źajne je na v├Żber ┼íirok├í ┼ík├íla mo┼żnost├ş titulkov. Ak chcete s├║bor stiahnu┼ą, sta─Ź├ş na┼ł klepn├║┼ą a automaticky nain┼ítaluje titulky do v├í┼ího zariadenia. (Subloader m├┤┼że tie┼ż skenova┼ą va┼íe zariadenie a vyh─żad├íva┼ą vide├í a filmy, ─Źo u─żah─Źuje pou┼ż├şvanie.)

Torrent titulky

V aplik├ícii m├┤┼żete dokonca otv├íra┼ą svoje vide├í a jedinou cenou je ob─Źas sa pozrie┼ą na pr├şle┼żitostn├║ reklamu na cel├║ obrazovku. (A ├íno, s├║ uzatv├írate─żn├ę).

Kde inde n├íjdete titulky? Rovnako ako pre v├Ą─Ź┼íinu vec├ş je internet pravdepodobne dobr├Żm za─Źiatkom. Existuje mno┼żstvo webov├Żch str├ínok, ktor├ę pon├║kaj├║ ve─ża titulkov, a n├íjdete ich pomocou r├Żchleho vyh─żad├ívania Google. Vyh─żadajte s├║bory, ktor├ę sa zhoduj├║ s podporovan├Żmi typmi s├║borov MX Player.

2. Pridávanie titulkov k filmu (vkladanie) (MX Player)

Ke─Ć u┼ż m├íte video a titulky, ako ich prin├║tite spolupracova┼ą? Ak s├║ n├ízvy s├║borov rovnak├ę, bud├║ fungova┼ą automaticky, ale ak sa neprehr├ívaj├║, mus├şte ich pripoji┼ą ru─Źne.

(.srt s├║bory s├║ niektor├ę z najbe┼żnej┼í├şch s├║borov s titulkami, ktor├ę n├íjdete online).

Kroky:

    Otvorte na svojom zariaden├ş MX Player. Klepnite na mo┼żnos┼ą ponuky a potom na ÔÇ×Podtitul. ÔÇťKlepnite naÔÇ×Otvoren├ęÔÇŁA tu si m├┤┼żete vybra┼ą s├║bor s titulkami, ktor├Ż ste si predt├Żm stiahli. Prehr├íva─Ź teraz prehr├í titulky vo va┼íom videu.

M├ím ─Źl├ínok, ktor├Ż t├║to met├│du podrobne rozober├í, ak chcete ─Ćal┼íie podrobnosti o prid├ívan├ş titulkov v prehr├íva─Źi MX Player

3. Pridanie stiahnut├Żch titulkov do prehr├íva─Źa VLC Player

Ak pou┼ż├şvate VLC pre Android a zd├í sa, ┼że v├í┼í s├║bor titulkov nefunguje, jeho premenovanie na rovnak├Ż n├ízov ako s├║bor filmu (s koncovkou .srt) umo┼żn├ş jeho automatick├ę prehr├ívanie. Pri prehr├ívan├ş vide├ş s titulkami bude MX Player aj VLC prehr├íva─Ź fungova┼ą dobre.

─îast├ę ot├ízky

M├┤┼żem ku v┼íetk├Żm svojim filmom prida┼ą titulky?

├üno, ak je to mo┼żn├ę. Je to obzvl├í┼í┼ą jednoduch├ę pre VLC. Srt s├║bory m├┤┼żete automaticky vyh─żad├íva┼ą pod─ża hash alebo pod─ża n├ízvu prostredn├şctvom nastavenia ÔÇ×VLsubÔÇť.

Ako m├┤┼żem automaticky prid├íva┼ą titulky?

V├Ą─Ź┼íina dostupn├Żch prehr├íva─Źov m├ędi├ş dok├í┼że automaticky detekova┼ą s├║bory s titulkami, ak ich m├íte v rovnakom prie─Źinku vo svojom zariaden├ş.

Záver

Ke─Ć som cestoval vlakom na vysok├║ ┼íkolu, sledoval som Komunitu a titulky boli z├íchrancom pri t├Żchto hlu─Źn├Żch a upon├íh─żan├Żch cest├ích. (Pokia─ż neboli skomolen├Żmi hl├║pos┼ąami, ─Źo sa z ─Źasu na ─Źas st├íva).

Hluch├ş alebo inak sluchovo postihnut├ş majitelia Androidu by tie┼ż ┼ąa┼żili z jasnosti slu┼ín├Żch titulkov, tak┼że kvalitn├Żch subwooferov je slu┼ín├ę publikum a pre v├Ą─Ź┼íinu rel├íci├ş a filmov n├íjdete dobr├ę, ak sa budete dostato─Źne pozera┼ą.

Ak som zme┼íkal jednoduch├Ż sp├┤sob prid├ívania titulkov k va┼íim vide├ím alebo m├íte ot├ízky t├Żkaj├║ce sa jedn├ęho z krokov v tomto zozname, dajte n├ím vedie┼ą v koment├íroch ni┼ż┼íie.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku