Ako pridať temný režim na panel správcu WordPress

Chcete do svojho panela správcov WordPress pridať temný režim? Farebná schéma v nočnom režime uľahčuje prácu v posledných hodinách a znižuje emisie bieleho svetla na obrazovke. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko pridať tmavý režim na panel správcu WordPress.

Pridajte temný režim do administratívnej oblasti WordPress

Čo je to tmavý režim a prečo ho používať na WordPress?

Ak pracujete neskoro v noci, silné svetlo na obrazovke vášho počítača spôsobuje napätie v očiach. Mnoho aplikácií, webových stránok a dokonca aj operačných systémov je alternatívou farebnej schémy v tmavom režime.

Tmavý režim v systéme MacOS

Populárne stránky ako YouTube ponúkajú tiež tmavú farebnú schému. To umožňuje používateľom pozerať videá neskoro v noci s pohodlnejším zážitkom zo sledovania.

Temná téma YouTube

WordPress sa dodáva s farebnými schémami správcu, ale žiadna zo štandardných farebných schém nezmenšuje biele svetlo z obrazovky.

Našťastie existuje doplnok, ktorý to rieši.

Pozrime sa na to, ako ľahko pridať tmavý režim do svojej administračnej oblasti WordPress, aby ste si v priebehu niekoľkých hodín spríjemnili používateľské prostredie.

Pridajte na panel správcu WordPress tmavý režim

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je nainštalovať a aktivovať doplnok Dark Mode. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť Užívatelia »Váš profil a začiarknite políčko vedľa možnosti „Temný režim“.

Povoliť tmavý režim

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť zmeny a nastavenia sa uložia.

Vaša administratívna oblasť WordPress sa teraz prepne do nočného režimu.

Tmavý režim je zapnutý

Pretože „Temný režim“ nie je farebnou schémou správcu, môžete ju ľahko použiť v kombinácii s existujúcou farebnou schémou správcu WordPress.

Schémy správcu v tmavom režime

V čase písania tohto textu nebol doplnok kompatibilný s ďalším editorom Gutenbergovcov. Pri písaní príspevkov pomocou nového editora sa však doplnok vráti k normálnym farbám správcu.

Očakáva sa, že bude pracovať s novým editorom v budúcej verzii. Medzitým môžete prepnúť na klasický editor WordPress, aby ste dosiahli stály zážitok z tmavého režimu.

Dúfame, že vám tento článok pomohol pridať temný režim na panel administrácie programu WordPress. Môžete sa tiež pozrieť na nášho sprievodcu históriou WordPress a pozrieť sa na vývoj rozhraní WordPress.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,