Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako prida┼ą SVG v 2 jednoduch├ę rie┼íenia)

Chcete na svoje str├ínky WordPress prida┼ą s├║bory SVG? V predvolenom nastaven├ş v├ím WordPress umo┼ż┼łuje na─Ź├şta┼ą v┼íetky popul├írne obrazov├ę, zvukov├ę a obrazov├ę form├íty, ale SVG medzi nimi nie je. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako ─żahko prida┼ą SVG do WordPress.

─îo je to SVG?

SVG alebo Scalable Vector Graphics je form├ít s├║boru, ktor├Ż definuje vektorov├║ grafiku pomocou zna─Źkovacieho jazyka XML. Hlavnou v├Żhodou SVG je to, ┼że v├ím umo┼ż┼łuje zv├Ą─Ź┼íova┼ą obr├ízky bez straty kvality alebo bez ak├Żchko─żvek pixelov.

Ako SVG ├║─Źinkuje?

┼ák├ílovate─żn├í vektorov├í grafika (SVG) je technol├│gia, ktor├í zobrazuje dvojrozmern├ę v├Żkresy pomocou XML. L├ş┼íia sa od obrazov├Żch form├ítov be┼żne pou┼ż├şvan├Żch ako PNG, GIF alebo JPEG.

Ak nasn├şmate obrazov├Ż s├║bor png / jpeg a pribl├ş┼żite ho, v┼íimnete si, ┼że sa obr├ízok za─Źne rozmaz├íva┼ą a pixelova┼ą.

Ako prida┼ą SVG v 2 jednoduch├ę rie┼íenia) 1

Vektorov├í grafika nepou┼ż├şva pixely. Namiesto toho pou┼ż├şvaj├║ dvojrozmern├║ mapu, ktor├í definuje graf, ktor├Ż si prezer├íte. Ke─Ć sa pribl├ş┼żite, obraz sa nerozptyluje.

Ako prida┼ą SVG v 2 jednoduch├ę rie┼íenia) 2

To v├ím umo┼żn├ş zv├Ą─Ź┼íi┼ą vektorov├║ grafiku bez straty kvality. Najd├┤le┼żitej┼íie je, ┼że obr├ízky SVG m├┤┼żu ma┼ą omnoho men┼íiu ve─żkos┼ą s├║boru ako JPEG alebo PNG.

Vektorov├í grafika sa be┼żne pou┼ż├şva pre ikony, fonty ikon, log├í webov├Żch str├ínok a obr├ízky zna─Źiek. Mo┼żno budete chcie┼ą prida┼ą s├║bory SVG do WordPress pre svoje firemn├ę logo, ikony alebo in├║ grafiku.

Ke─Ć s├║ s├║bory SVG v pohode, s├║bory SVG s├║ st├íle trochu neist├ę. Preto WordPress v predvolenom nastaven├ş nepodporuje nahr├ívanie s├║borov SVG.

Ak do programu WordPress odovzd├íte obr├ízok SVG, zobraz├ş sa nasleduj├║ca chybov├í spr├íva:

─Żutujeme, tento typ s├║boru nie je z bezpe─Źnostn├Żch d├┤vodov povolen├Ż.

Chyba zabezpe─Źenia SVG vo WordPress

Probl├ęmy s bezpe─Źnos┼ąou s├║visiacej so SVG vo WordPress

S├║bory SVG obsahuj├║ k├│d v zna─Źkovacom jazyku XML, ktor├Ż je podobn├Ż HTML. V├í┼í prehliada─Ź alebo softv├ęr na ├║pravu SVG analyzuje zna─Źkovac├ş jazyk XML a zobraz├ş v├Żsledok na obrazovke.

To v┼íak otvor├ş va┼íe webov├ę str├ínky mo┼żn├Żm zranite─żnostiam XML. M├┤┼że sa pou┼żi┼ą na z├şskanie neopr├ívnen├ęho pr├şstupu k pou┼ż├şvate─żsk├Żm ├║dajom, na spustenie ├║tokov hrubou silou alebo na ├║toky skriptov naprie─Ź str├ínkami.

Met├│dy, ktor├ę budeme zdie─ża┼ą v tomto ─Źl├ínku, sa bud├║ sna┼żi┼ą dezinfikova┼ą s├║bory SVG, aby sa zv├Ż┼íila ich bezpe─Źnos┼ą. Tieto doplnky v┼íak nem├┤┼żu ├║plne zabr├íni┼ą ┼íkodliv├ęmu k├│du pri na─Ź├ştan├ş alebo vlo┼żen├ş.

Najlep┼í├şm rie┼íen├şm je pou┼ż├şva┼ą iba s├║bory SVG vytvoren├ę d├┤veryhodn├Żmi zdrojmi a obmedzova┼ą odovzd├ívanie s├║borov SVG iba na d├┤veryhodn├Żch pou┼ż├şvate─żov.

─Äal┼íie inform├ície o zabezpe─Źen├ş n├íjdete v na┼íej ├║plnej pr├şru─Źke zabezpe─Źenia WordPress pre za─Źiato─Źn├şkov.

Po tom sa pozrime na to, ako ─żahko a bezpe─Źne pou┼ż├şva┼ą s├║bory SVG vo WordPress.

met├│da 1, Nahrajte s├║bory SVG do WordPress pomocou podpory SVG

T├íto met├│da pon├║ka pln├║ podporu pre prid├ívanie s├║borov SVG do WordPress. Umo┼ż┼łuje v├ím tie┼ż zobrazi┼ą SVG online v pr├şspevkoch a str├ínkach WordPress.

Najprv mus├şte nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok podpory SVG. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii mus├şte nav┼ít├şvi┼ą Konfigur├ícia ┬╗Podpora SVG na konfigur├íciu nastaven├ş doplnku.

Nastavenia podpory SVG

Na konfigura─Źnej str├ínke by ste mali za─Źiarknu┼ą pol├ş─Źko ved─ża mo┼żnosti ÔÇ×Obmedzi┼ą spr├ívcov?ÔÇť. To umo┼żn├ş iba spr├ívcovi lokality nahr├íva┼ą s├║bory SVG do WordPress.

─Äal┼íou mo┼żnos┼ąou je aktiv├ícia roz┼í├şren├ęho re┼żimu. T├║to mo┼żnos┼ą mus├şte skontrolova┼ą, iba ak chcete pou┼ż├şva┼ą pokro─Źil├ę funkcie, ako s├║ anim├ície CSS a vlo┼żen├ę vykres─żovanie SVG.

Nezabudnite klikn├║┼ą na tla─Źidlo Ulo┼żi┼ą zmeny a nastavenia sa ulo┼żia.

Teraz m├┤┼żete vytvori┼ą nov├Ż pr├şspevok alebo upravi┼ą existuj├║ci pr├şspevok. V po┼ítovom editore sa na─Ź├şta v├í┼í s├║bor SVG rovnako ako ak├Żko─żvek in├Ż obrazov├Ż s├║bor. Do editora jednoducho pridajte blok obr├ízkov a potom nahrajte s├║bor SVG.

Teraz budete m├┤c┼ą nahr├íva┼ą a vklada┼ą s├║bory SVG do WordPress.

S├║bor SVG vlo┼żen├Ż do pr├şspevku WordPress

met├│da 2, Nahrajte s├║bory SVG do WordPress pomocou Bezpe─Źn├ęho SVG

T├íto met├│da tie┼ż pou┼ż├şva doplnok a umo┼ż┼łuje dezinfikova┼ą s├║bory SVG nahran├ę do WordPress.

Prv├í vec, ktor├║ by ste mali urobi┼ą, je in┼ítal├ícia a aktiv├ícia doplnku Safe SVG. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Doplnok funguje hne─Ć po vybalen├ş a nie je potrebn├ę konfigurova┼ą ┼żiadne nastavenia. M├┤┼żete len pokra─Źova┼ą a za─Źa┼ą nahr├íva┼ą s├║bory SVG.

Nev├Żhodou je, ┼że tento doplnok umo┼ż┼łuje na─Ź├ştanie SVG v┼íetk├Żmi pou┼ż├şvate─żmi, ktor├ş m├┤┼żu p├şsa┼ą pr├şspevky na svojich str├ínkach WordPress.

Aby ste ur─Źili, kto m├┤┼że nahr├íva┼ą s├║bory, budete si musie┼ą k├║pi┼ą pr├ęmiov├║ verziu doplnku.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa, ako bezpe─Źne prida┼ą SVG do WordPress. M├┤┼żete si tie┼ż pre─Ź├şta┼ą n├í┼í ─Źl├ínok o najbe┼żnej┼í├şch probl├ęmoch s obr├ízkami WordPress a o ich rie┼íen├ş.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,