Ako pridať sekciu slovníka alebo slovníka na svoju stránku WordPress

Chcete na svoju stránku WordPress pridať sekciu slovníka alebo slovníka? Časť slovníka obsahuje všetky výrazy a skratky týkajúce sa vášho podnikania, takže svojim zákazníkom môžete ľahko vysvetliť témy odvetvia. To vám pomôže získať dôveru a získať si pozíciu lídra v tomto odvetví. V tomto článku vám ukážeme, ako pridať sekciu slovníka alebo slovníka na svoju stránku WordPress.

Pridajte slovník WordPress

Čo je slovník alebo slovník?

Slovník alebo slovník obsahuje definície pojmov abecedne uvedené v konkrétnej téme. Zobrazuje kľúčové slová a vysvetlenia ako všeobecný slovník, ktorý pomáha používateľom nájsť význam konkrétneho výrazu, frázy alebo skratky.

Môžete sa pozrieť do slovníka WPBeginner WordPress Glossary a získať predstavu o tom, ako vyzerá typický slovník alebo slovník.

Slovník WordPress

Vďaka tomu sa pozrime na to, ako ľahko pridať časť slovníka alebo slovníka na svoju stránku WordPress.

Výukový program pre video

Zaregistrujte sa do programu WPBeginner

Ak si neželáte pozerať videopríručku, pokračujte v čítaní textovej verzie nižšie:

Pridajte na svoje stránky WordPress glosár alebo slovník

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať a aktivovať doplnok Glosár slovníka CM Tooltip. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii budete automaticky presmerovaní na konfiguračnú stránku doplnku.

Na karte „Všeobecné nastavenia“ môžete vybrať stránku, na ktorej sa majú zobraziť výrazy v slovníku, definovať adresu URL stránky v slovníku a spravovať možnosti zvýraznenia pojmov v slovníku. Vo svojom slovníku môžete tiež povoliť rozlišovanie malých a veľkých písmen.

Nastavenia slovníka

Ak váš web nemá stránku so slovníkom, môžete aktivovať možnosť „Vytvoriť stránku pre index slovníka“ a vytvoriť novú stránku pre svoj slovník. V predvolenom nastavení bude adresa URL slovníka „yoursite.com/glossary“.

Ak zmeníte nastavenie permalinku v slovníku na tejto stránke, môžete na zobrazenie stránky s glosárom použiť nové heslo (kľúčové slovo).

Po dokončení uložte tieto nastavenia kliknutím na tlačidlo „Uložiť zmeny“.

Ďalej by ste mali navštíviť kartu „Stránka indexu slovníka“, kde môžete nakonfigurovať nastavenia zobrazenia slovníka.

Každá možnosť má vedľa nej ikonu otáznika. Môžete umiestniť kurzor myši na túto ikonu, aby ste videli, čo robí každá konkrétna možnosť.

Nastavenia indexovej stránky

Potom budete musieť prepnúť na kartu „Slovník pojmov“, aby ste mohli spravovať nastavenia prepojení slovníka. Máte možnosť „Otvoriť stránku s pojmami glosár v novom okne / karte“. Aj keď si nemyslíme, že by to vytvorilo dobrý dojem používateľa, môžete si vybrať konfiguráciu, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Slovník pojmov

Pridajte nový výraz v slovníku

Po definovaní nastavení glosára ste pripravení začať pridávať výrazy a definície glosára.

Stačí ísť na Slovník tipov na používanie nástroja CM »Pridať nový Ak chcete do slovníka pridať nový výraz, kliknite v oblasti správcu WordPress.

Najprv musíte zadať názov výrazu v slovníku a do textového editora zadajte popis. Po dokončení písania podrobností kliknite na tlačidlo „Publikovať“.

Pridajte nový výraz v slovníku

Môžete pridať ľubovoľný počet slovníkových pojmov a na stránke s slovníkom budú automaticky usporiadané v abecednom poradí. Umožní vám tiež spustiť názov glosárového výrazu pomocou čísel a zobraziť ich pred abecednými výrazmi na glosárovej stránke.

Po pridaní niektorých výrazov môžete navštíviť stránku WordPress a pozrieť si stránku s slovníkom v akcii.

Poznámka: Adresa URL slovníka / slovníka je rovnaká ako adresa URL, ktorú ste vytvorili vo všeobecných nastaveniach vyššie.

Slovník pojmov

Ak máte stovky výrazov v slovníku, používatelia môžu kliknúť na ľubovoľnú abecedu alebo číselnú hodnotu vyššie a ľahko zobraziť konkrétne výrazy na stránke slovníka.

To je všetko. Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako pridať svoj slovník WordPress do slovníka alebo slovníka. Môžete si tiež pozrieť našu podrobnú podrobnú príručku o tom, ako začať blog WordPress pre začiatočníkov.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,