Ako pridať písma Google do WordPress

Jedným zo spôsobov, ako dramaticky vylepšiť dizajn a profesionalitu vášho webu, je použitie skvelých písiem.

Väčšina ľudí nikdy nemyslí na písmo, ktoré používajú na svojich webových stránkach. Ak však vyvíjate svoju vlastnú tému alebo upravujete tému, ktorú ste práve nainštalovali, veľká časť procesu by mala obsahovať dobrý výber písiem.

Výber písma alebo kombinácie písiem pre vaše webové stránky býval jednoduchou a úprimne otvorenou úlohou. Na použitie bolo len veľmi málo typov webových bezpečných písiem, ale teraz, keď sa neustále vytvára nespočetné množstvo webových optimalizovaných písiem, môže byť ťažké určiť, ktoré z nich sa majú použiť.

Vďaka vytvoreniu typov písma Google a viac ako 900 rodín písiem, ktoré máte teraz k dispozícii, je proces výberu dobrého písma ešte zložitejší. V posledných rokoch však vývoj okolo spoločnosti Google Fonts uľahčil implementáciu akejkoľvek voľby, ktorú urobíte, oveľa jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

Prečo by som mal používať písma Google?

Ako pridať písma Google do WordPress 1

Google Fonts sa stal jedným z najlepších zdrojov fontov dostupných na dnešnom webe.

Nielenže existuje viac ako 900 rodín písiem pre vaše použitie, ale všetky sú to písma typu open source, ktoré môže vytvoriť a vylepšiť niekto.

Dizajnéri, ktorí vytvárajú písma, musia prejsť procesom posudzovania, aby ich písmo bolo zahrnuté do adresára Google. To znamená, že okrem prístupu k tisícom dizajnérov z celého sveta nie je možné do adresára pridávať písma bez toho, aby sa najprv zabezpečilo, že sú úplné a optimalizované pre web.

Používanie rôznych typov písma v minulosti znamenalo, že ľudia museli mať nainštalované písmo na svojom počítači, aby ich prehliadač mohol správne zobraziť. V prípade písiem Google sú všetky písma prístupné priamo z adresára Google a zabezpečujú tak, že budú pracovať prakticky na akomkoľvek počítači s akýmkoľvek prehliadačom. Tým sa otvára nebývalá sloboda dizajnu pri vývoji webových stránok.

Ako môžem používať písma Google na svojej webovej stránke?

Niektoré motívy WordPress, ako napríklad Total WordPress Theme, obsahujú vstavané možnosti motívov, ktoré ľahko menia vaše písma Google. Stačí prejsť na Customizer a kliknite na ikonu typografie kartu, ak chcete upraviť hlavné písma, veľkosť písma, hmotnosť písma a rovnomerné rozmiestnenie riadkov pre prvky v rámci témy.

Celkový počet možností písma témy

Ak však používate inú tému, môžete písma Google pridať ručne alebo použiť doplnok.

Doplnky WordPress na pridávanie písiem Google

Ako pridať písma Google do WordPress 2

Jedným z najlepších bezplatných doplnkov na pridávanie písiem Google na vaše stránky je použitie bezplatného doplnku Easy Google Fonts, ktorý si môžete stiahnuť z úložiska WordPress. Najjednoduchší spôsob stiahnutia je však priamo z ovládacieho panela WordPress. Stačí sa prihlásiť na svoju stránku WordPress a prejsť na stránku Doplnky> Pridať nové, Potom vyhľadajte „Easy Google Fonts“ pre rýchlu a jednoduchú inštaláciu.

Ako pridať písma Google do WordPress 3

Ďalším skvelým doplnkom na prispôsobenie vašich písiem na webe je doplnok editora CSS Yellow Pencil Live CSS (zahrnutý bezplatne v našej newyorskej téme WordPress). Výhodou tohto doplnku je to, že vám nielen umožňuje meniť písma vašich webových stránok jednoduchou metódou klikania a úprav. Môžete tiež prispôsobiť všetky farby, veľkosti písma, hmotnosť písma, výplne, okraje atď. témy WordPress.

Aké písma by som mal používať?

Najväčší potenciál adresára písiem Google môže vášmu životu sťažiť. K dispozícii je také veľké množstvo písiem, že nájdenie a výber slušnej zmesi písiem môže byť náročné.

Písma, ktoré vyberiete, budú úplne závisieť od toho, čo sa snažíte oznámiť pomocou svojho návrhu. Písma sa používajú na zachytenie záujmu čitateľov webu. Používajú sa na upozornenie na rôzne aspekty webovej stránky a skvelý dizajnér dokáže robiť zázraky s veľmi jemnými rozdielmi v typoch písiem, ktoré používajú.

Jedna vec, ktorú musíte pochopiť, je rozdiel medzi typom písma a typom písma. Tieto dva pojmy sa používajú často a nesprávne zameniteľne. Písmo je úplná zbierka písmen, číslic, symbolov atď. Keď hovorím o dizajne tejto zbierky, nazval by som to typografiou.

Klasifikácie písiem

Existuje niekoľko klasifikácií, ktoré možno použiť na písma. Sú to: Serif, Sans Serif, Display, Handwriting (alebo Script) a Monospace. Existujú ďalšie, ktoré sa používajú v tlači, aj keď sa v tejto chvíli nebudeme musieť obávať.

Aké sú medzi nimi rozdiely?

serif písma majú chvost, ktorý visí od okraja každého znaku.

Pätkové písmo

Sans Serif písma nemajú žiadne fronty.

Sans Serif Typography

monitor Písma sú neobvyklé a dekoratívne.

Zobraziť písmo

písanie písma sa podobajú ručne písanému kurzívu alebo skriptu.

Rukopisná typografia

Do poslednej, neproporcionálne písma sa skladajú zo znakov, ktoré zaberajú presne rovnaké množstvo miesta.

Monospatial typography

Osvedčené postupy pre písma webového dizajnu

Pri výbere písiem, ktoré sa majú použiť, existuje niekoľko pokynov týkajúcich sa osvedčených postupov.

Je to dobrý nápad nepoužívajte viac ako dva rôzne zdroje pri navrhovaní vašich stránok. Môže byť ťažké vyvážiť viac ako dva zdroje. A zmiešanie viac ako dvoch písiem na jednom webe môže spôsobiť vážne vizuálne problémy.

Ak používate dve rôzne písma, napríklad jedno pre názvy a jedno pre obsah, nezabudnite si ich vybrať z rovnakej klasifikácie písma. ich lepšie kombinovať písma, Inými slovami, nepoužívajte dve rôzne serifové fonty alebo dve rôzne bezpatkové fonty.

Existujú písma, ktoré pre tituly fungujú naozaj dobre, ale nie sú ideálne pre obsah tela a naopak. Existujú weby, ktoré pre svoj obsah používajú písma, ktoré je ťažké prečítať. Zdroje obsahu by mali byť čisté a ľahko čitateľné. zatiaľ čo písma písma by sa mali používať na dosiahnutie maximálneho účinku a upozorniť na konkrétne oblasti vášho webu.

Dokončovanie písiem Google pre WordPress

Ako si možno začínate vážiť, výber písiem pre vzhľad vašich webových stránok môže byť komplikovaný a zapojený proces. Toto rozhodnutie má oveľa viac ako len výber jedného z týchto dvoch zdrojov.

Pri výbere by ste sa mali snažiť zabezpečiť niekoľko vecí. Uistite sa, že hierarchia triedy záhlavia je vyvážená a či sú štítky záhlaví v relatívnej veľkosti zmenšené.

Polovica bitky o dobrý dizajn a typografiu stránok je v súlade s výberom písma. To zahŕňa veľkosti písma, hmotnosti a medzery. Používanie písma Google a doplnku Google Typography umožňuje celý tento proces omnoho ľahšie, ako tomu bolo v minulosti. Aj s týmito zdrojmi zostáva výzva profesionálne vyvážené písmo.

Ak si stále nie ste istí, aké rozhodnutia sa rozhodujete a stratíte sami seba, keď sa pokúsite zistiť rozdiely medzi všetkými svojimi možnosťami. Je načase, aby sa profesionálny dizajnér pozrel na vaše stránky.

Implementovali ste na svoje webové stránky Google Fonts? Vytvorili ste už od začiatku motív, ktorý obsahuje písma Google? V komentároch nižšie by sme radi počuli vaše názory na typografiu a vaše obľúbené písma.