Ako pridať písma Google do WordPress

Ako pridať písma Google do WordPress 1

Jedným zo spôsobov, ako drasticky vylepšiť dizajn a profesionalitu svojich webových stránok, je použitie skvelých písiem.

Väčšina ľudí nikdy nemyslí na písmo, ktoré používajú na svojich webových stránkach. Ak však vyvíjate svoju vlastnú tému alebo upravujete tému, ktorú ste práve nainštalovali, veľká časť procesu by mala obsahovať dobrý výber písiem.

Výber písma alebo kombinácie písma pre váš web bol obyčajne jednoduchou a priamo nudnou úlohou. Na použitie bolo len veľmi málo zabezpečených webových písiem, ale teraz, keď sa neustále vytvára veľké množstvo písiem optimalizovaných pre web, môže byť ťažké určiť, ktoré z nich sa majú použiť.

S vytvorením fontov Google a viac ako 900 rodín písiem, ktoré sú teraz k dispozícii, je proces výberu dobrého písma ešte zložitejší. V posledných rokoch však vývoj Google Fonts uľahčil implementáciu akejkoľvek voľby ľahšie ako kedykoľvek predtým.

Prečo by som mal používať písma Google?

Ako pridať písma Google do WordPress 2

Google Fonts sa stal jedným z najlepších zdrojov fontov dostupných na dnešnom webe.

Nielenže máte k dispozícii viac ako 900 rodín fontov, ale všetky sú to písma typu open source, ktoré môže vytvoriť a vylepšiť niekto.

Dizajnéri, ktorí vytvárajú písma, musia prejsť procesom posudzovania, aby ich písmo bolo zahrnuté do adresára Google. To znamená, že okrem prístupu k tisícom dizajnérov na celom svete nie je možné do adresára pridať fonty bez toho, aby sa najprv zabezpečilo, že sú úplné a optimalizované pre web.

Používanie rôznych typov písma v minulosti znamenalo, že ľudia museli mať nainštalované písmo na svojom počítači, aby ich prehliadač mohol správne zobraziť. V prípade písiem Google sú všetky písma prístupné priamo z adresára Google, čo zaisťuje, že pracujú prakticky na akomkoľvek počítači s akýmkoľvek prehliadačom. Tým sa otvára nebývalá sloboda dizajnu pri vývoji webových stránok.

Ako môžem používať písma Google na svojej webovej stránke?

Niektoré témy WordPress, napríklad Total WordPress Theme, obsahujú vstavané možnosti tém, pomocou ktorých môžete ľahko meniť svoje písma Google. Stačí prejsť na Customizer a kliknite na typografie Sprievodca na úpravu hlavných písem, veľkosti písma, hrúbky písma a rovnomerného rozstupu medzi riadkami prvkov témy.

Celkový počet možností písma témy

Ak však používate inú tému, môžete písma Google pridať ručne alebo použiť doplnok.

Doplnky WordPress na pridávanie písiem Google

Ako pridať písma Google do WordPress 3

Jedným z najlepších bezplatných doplnkov na pridávanie písiem Google na vaše webové stránky je použitie bezplatného doplnku Easy Google Fonts, ktorý si môžete stiahnuť z úložiska WordPress. Najjednoduchší spôsob, ako si ho stiahnuť, je však priamo z ovládacieho panela WordPress. Stačí sa prihlásiť na svoju stránku WordPress a prejsť na stránku Doplnky> Pridať nové, Potom vyhľadajte „Easy Google Fonts“ pre rýchlu a jednoduchú inštaláciu.

Ako pridať písma Google do WordPress 4

Ďalším skvelým doplnkom na prispôsobenie vašich písiem na webe je zásuvný modul editora Žltá ceruzka CSS (zahrnutý bezplatne v našej newyorskej téme WordPress). Výhodou tohto doplnku je to, že vám nielen umožňuje meniť písma na vašej stránke jednoduchou metódou klikania a úprav. Môžete tiež prispôsobiť všetky farby, veľkosti a hmotnosti písma, výplne, okraje atď. témy WordPress.

Aké písma by som mal používať?

Väčšia sila adresára Google Source Directory môže tiež sťažiť váš život. Existuje toľko zdrojov, ktoré možno použiť, že nájdenie a výber slušnej kombinácie zdrojov môže byť výzvou.

Písma, ktoré vyberiete, budú úplne závisieť od toho, čo sa snažíte oznámiť pomocou svojho návrhu. Písma sa používajú na zachytenie záujmu čitateľov webu. Používajú sa na upozornenie na rôzne aspekty webovej stránky a skvelý dizajnér dokáže robiť zázraky s veľmi jemnými rozdielmi v typoch písiem, ktoré používajú.

Jedna vec, ktorú by ste mali pochopiť, je rozdiel medzi fontom a fontom. Tieto dva pojmy sa používajú často a nesprávne zameniteľne. Písmo je úplná zbierka písmen, číslic, symbolov atď. Keď hovorím o dizajne tejto zbierky, nazval som ju typografiou.

Hodnotenia písiem

Existuje niekoľko klasifikácií, ktoré možno použiť na písma. Sú to: Serif, Sans Serif, Display, Rukopis (alebo Script) a Monospace. V tlači sa používajú aj iné, aj keď sa ich momentálne nemusíme obávať.

Aké sú medzi nimi rozdiely?

serif písma majú chvost visiaci od okraja každého znaku.

Patkové písmo

Sans serif fonty nemajú fronty.

Sans serif typography

monitor Postavy sú nezvyčajné a dekoratívne.

Typ dodávky

písanie fonty vyzerajú ručne alebo blokovane.

Kaligrafická typografia

A konečne, neproporcionálne písma sa skladajú zo znakov, ktoré zaberajú presne rovnaké množstvo miesta.

Monospatial Typography

Osvedčené postupy pre písma webového dizajnu

Pri výbere písiem, ktoré sa majú použiť, existuje niekoľko pokynov týkajúcich sa osvedčených postupov.

Je to dobrý nápad nepoužívajte viac ako dva rôzne zdroje v dizajne vašich webových stránok. Môže byť ťažké vyvážiť viac ako dva zdroje. A zmiešanie viac ako dvoch zdrojov na webovej stránke môže spôsobiť vážne vizuálne problémy.

Ak používate dve rôzne písma, napríklad jedno pre názvy a jedno pre obsah, nezabudnite ich vybrať v rovnakej klasifikácii typov. ich lepšie kombinovať písma, Inými slovami, nepoužívajte dve rôzne serifové fonty alebo dve rôzne bezpatkové fonty.

Existujú písma, ktoré veľmi dobre fungujú pre titulky, ale nie sú ideálne pre obsah tela a naopak. Existujú webové stránky, ktoré pre svoj obsah používajú písma, ktoré je ťažké prečítať. Zdroje obsahu musia byť čisté a ľahko čitateľné. zatiaľ čo Na dosiahnutie maximálneho účinku by sa mali používať písma nadpisov a upozorniť na konkrétne oblasti vášho webu.

Dokončenie písiem Google pre WordPress

Ako môžete začať oceňovať, výber písiem pre návrh webových stránok môže byť komplikovaný a zapojený proces. Toto rozhodnutie má oveľa viac ako len výber jedného z týchto dvoch zdrojov.

Pri výbere by ste sa mali snažiť zabezpečiť niekoľko vecí. Uistite sa, že hierarchia triedy záhlavia je vyvážená a relatívna veľkosť štítkov hlavičky je znížená.

Polovica bitky medzi dobrým dizajnom a typografiou webových stránok je v súlade s možnosťami písma. To zahŕňa veľkosti písma, hmotnosti a medzery. Používanie písma Google a doplnku Google Typography umožňuje tento proces omnoho ľahší ako kedykoľvek predtým. Aj s týmito zdrojmi zostáva výzva profesionálne a vyvážené písmo.

Ak si stále nie ste istí voľbami, ktoré robíte, a stratíte sa pri snahe odhaliť rozdiely medzi všetkými vašimi možnosťami. Možno je čas, aby sa profesionálny dizajnér pozrel na vaše webové stránky.

Implementovali ste na svoje webové stránky Google Fonts? Vytvorili ste motív od začiatku, ktorý obsahuje písma Google? V nasledujúcich komentároch by sme radi počuli vaše názory na typografiu a vaše obľúbené písma.