Ako prida┼ą ovl├ídanie gestami na ─żubovo─żn├ę zariadenie Android za ├║─Źelom vlastn├ęho ovl├ídania

Existuje ve─ża d├┤vodov, pre─Źo vo svojom Androide chcie┼ą ovl├ídanie gestami. Tieto d├┤vody m├┤┼żu siaha┼ą od nevyhnutnosti sp├┤sobenej nespr├ívne funguj├║cim tla─Źidlom, cez jednoduch├ę pou┼ż├şvanie a┼ż po pocit, ┼że ste sa ocitli v Star Wars. Preto je t├íto funkcia na nov┼í├şch zariadeniach st├íle be┼żnej┼íia. Pozrite sa napr├şklad na to, ako urobi┼ą sn├şmku obrazovky na S7. Ale nepotrebujete na to, aby to fungovalo, nov┼íie zariadenie, mo┼żno Samsung?

Vlastne nie. Namiesto toho m├┤┼żete dop─║┼ła┼ą aplik├ície, sp├║┼í┼ąa─Źe alebo dokonca prehliada─Źe. Gestami, ako napr├şklad potrasen├şm alebo potiahnut├şm prsta, otvor├şte ─Ćal┼íie aplik├ície, slu┼żby, webov├ę str├ínky, nastavenia, hudbu a z├ílo┼żky. S pomocou niektor├Żch z t├Żchto programov m├┤┼żete interagova┼ą tak, ┼że sa svojho syst├ęmu Android ani nedotknete.

Metóda 1: Všetko v jednom Gestá

Pou┼żit├şm V┼íetko v jednom Gest├í, m├┤┼żete potiahnu┼ą prstom z okrajov zariadenia, stla─Źi┼ą a podr┼ża┼ą kl├ívesov├║ skratku, dvakr├ít ┼ąukn├║┼ą na stavov├Ż riadok alebo ovl├ída┼ą zariadenie pomocou my┼íi alebo dotykov├ęho pera. Vstup a zodpovedaj├║ca akcia je na v├ís. Po nain┼ítalovan├ş aplik├ície m├┤┼żete ur─Źi┼ą gest├í, ktor├ę chcete vykona┼ą Domov, do Ned├ívne aplik├ície, sp├Ą┼ą, vypnite obrazovku alebo cho─Ćte do Ponorn├Ż re┼żim. M├┤┼żete si tie┼ż vybra┼ą gest├í, ktor├Żmi sa spust├ş skratka alebo aplik├ícia.

Krok 1: In┼ítalova┼ą aplik├íciu

Stiahnite si a nain┼ítalujte aplik├íciu All in one Gestures z obchodu Google Play. Aplik├íciu z├şskate pomocou tla─Źidla Google Play ni┼ż┼íie. Mus├şte ma┼ą Android 4.1 alebo viac.

Všetko v jednom Gestá

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play
Gestá v jednom

Krok 2: Spusti┼ą aplik├íciu

Otvorte aplik├íciu. Budete musie┼ą s├║hlasi┼ą s obchodn├Żmi podmienkami. Ihne─Ć v├ím bude chcie┼ą poveda┼ą, ─Źo je nov├ę.

Gestá v jednom

Krok 3: Vyberte Gesto

Vyberte Tvrd├ę kl├ívesy, Prejdite prstom, alebo Stavov├Ż riadok.

Vyberte Gesto

Krok 4: Povoli┼ą slu┼żbu

Ak sa pok├║site povoli┼ą napr├şklad stavov├Ż riadok, aplik├ícia v├ís nasmeruje na povolenie slu┼żby prostredn├şctvom Nastavenia> Pr├şstupnos┼ą. Klepnut├şm na samotn├║ spr├ívu z├şskate skratku. Prepn├║┼ą aplik├íciu na ZAPNUT├ë a stla─Źte OK.

Povoli┼ą slu┼żbu

Krok 5: Skontrolujte akciu

V sekcii, ktor├í sa t├Żka v├í┼ího k─ż├║─Źa, okraja alebo stavov├ęho riadka, za─Źiarknite pol├ş─Źko akcie, ktor├║ vyberiete. V┼íimnite si, ┼że v Tvrd├ę kl├ívesy Na karte sa zobraz├ş modr├Ż kruh so znamienkom plus. To v├ím poskytne nieko─żko ─Ćal┼í├şch k─ż├║─Źov├Żch mo┼żnost├ş.

Skontrolova┼ą akciu

Krok 6: Potvrdi┼ą

Ke─Ć za─Źiarknete pol├ş─Źko, zobraz├ş sa vyskakovacie menu, ktor├ę v├ím poskytne e┼íte viac mo┼żn├Żch kombin├íci├ş. Potvr─Ćte svoju vo─żbu. Niektor├ę akcie, ako napr Vypnut├í obrazovka, v├ím umo┼żn├ş tie┼ż priradi┼ą zvuk alebo ho inak doladi┼ą.

Vypnutá obrazovka

Met├│da 2: Nova Launcher

Pou┼żitie vlastn├ęho sp├║┼í┼ąa─Źa domovskej obrazovky m├┤┼że dramaticky zmeni┼ą v├í┼í celkov├Ż dojem z pou┼ż├şvania, a ─Źo je d├┤le┼żitej┼íie, umo┼żn├ş v├ím pr├şstup k funkci├ím gest. Aby ste naplno vyu┼żili v┼íetky gest├í, mali by ste zv├í┼żi┼ą hlavn├Ż verzia Novy, ktor├í v s├║─Źasnosti stoj├ş v predaji 99 centov. Tu na Joy of Android je tie┼ż k dispoz├şcii mnoho sp├║┼í┼ąa─Źov, ktor├ę m├┤┼żete vysk├║┼ía┼ą.

Krok 1: Nainštalujte Nova Launcher

Stiahnite si a nain┼ítalujte aplik├íciu Nova Launcher z obchodu Google Play. Aplik├íciu z├şskate pomocou tla─Źidla Google Play ni┼ż┼íie.

Nova Launcher Prime

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play

Krok 2: Otvorte prie─Źinok s aplik├íciami

Chyst├íte sa n├íjs┼ą Novu nastavenie Ponuka.

Nastavenia Nova

Krok 3: Otvorte Nastavenia sp├║┼í┼ąa─Źa

Krok 4: Vyberte Gestá a vstupy

Je to asi siedma mo┼żnos┼ą smerom dole.

Vstupy pre gestá

Krok 5: Vyberte Gesto

Vyberte si z asi deviatich r├┤znych mo┼żnost├ş, ak m├íte Prime.

Gesta Nova

Krok 6: Vyberte kateg├│riu akcie

Teraz by sa mala objavi┼ą nov├í ponuka, z ktorej si m├┤┼żete vybra┼ą mo┼żnosti, ako je samotn├Ż sp├║┼í┼ąa─Ź (Nova), Aplik├ície, alebo Skratky.

Krok 7: Vyberte akciu

Napr├şklad, ak ste sa rozhodli Aplik├ícieTeraz zadajte aplik├íciu, ktor├║ chcete otvori┼ą.

Krok 8: Konfigurácia zostávajúcich gest

The Skratky T├íto mo┼żnos┼ą m├┤┼że vykon├íva┼ą akcie, ako je otvorenie konkr├ętnej textovej konverz├ície a dokonca aj vytvorenie novej tabu─żky.

Met├│da 3: Dolphin – najlep┼í├ş webov├Ż prehliada─Ź

V tomto prehliada─Źi m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą gest├í nielen na sp├║┼í┼ąanie webov├Żch str├ínok, ale aj na vykon├ívanie ur─Źit├Żch funkci├ş, napr├şklad otv├íranie nov├Żch kariet. Aby toho nebolo m├ílo, okrem gest to naozaj nie je zl├Ż prehliada─Ź, ─Źo s vysokou r├Żchlos┼ąou, AdBlockom, prehr├íva─Źom videa HTML5, panelom s kartami, prehliadan├şm inkognito, bo─Źn├Żmi panelmi a prehr├íva─Źom flash.

Krok 1: Nain┼ítalujte prehliada─Ź

Stiahnite si a nain┼ítalujte aplik├íciu Dolphin Browser z obchodu Google Play. Aplik├íciu z├şskate pomocou tla─Źidla Google Play ni┼ż┼íie.

Dolphin – najlep┼í├ş webov├Ż prehliada─Ź

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play
Prehliada─Ź delf├şnov

Krok 2: Spustite prehliada─Ź

Otvorte prehliada─Ź. Ak chcete, m├┤┼żete prehliada─Ź nastavi┼ą ako predvolen├Ż v ─Źasti Ponuka> Viac> Nastavenia> Nastavi┼ą ako predvolen├Ż prehliada─Ź.

Otvorte Dolphin

Krok 3: Klepnite na Dolphin

V spodnej ─Źasti obrazovky stla─Źte ikonu delf├şna.

Ikona delf├şna

Krok 4: Vyberte polo┼żku Nastavenia

Vyzer├í to ako mal├í ikona ozuben├ęho kolieska.

Krok 5: Vyberte polo┼żku Gest├í a sonar

Sonary gestami

Krok 6: Klepnite alebo zadajte webovú stránku

Ak v zozname nevid├şte svoj ob─ż├║ben├Ż web, zadajte ho ru─Źne.

Krok 7: Vytvorte alebo pou┼żite odpor├║─Źan├ę gesto

Ak chcete napr├şklad srdce, nakreslite srdce prstom.

Vytvorte gesto

Krok 8: Otestujte nov├ę gesto

Zvl├í┼í┼ą, ak ste si nevytvorili svoj vlastn├Ż, uistite sa, ┼że symbol m├┤┼żete replikova┼ą a prehliada─Ź ho dok├í┼że priradi┼ą k va┼íej webovej str├ínke.

Testovacie gesto

Krok 9: Nav┼ít├şvte ─Ćal┼íie akcie

Ak chcete nastavi┼ą gest├í pre naviga─Źn├ę tla─Źidl├í alebo pre r├Żchly pr├şstup, na─Ź├ştanie v┼íetk├Żch obr├ízkov, z├ílohovanie ├║dajov a ─Ćal┼íie, klepnite na ─Äal┼íie akcie.

Ďalšie akcie

Met├│da 4: Gravita─Źn├ę gest├í

Pozn├íte Moto Actions? Potom sa v├ím t├íto aplik├ícia bude zda┼ą druhou prirodzenos┼ąou. Aj ke─Ć ste nikdy nepou┼ż├şvali Moto Actions, mali by ste t├║to aplik├íciu vysk├║┼ía┼ą, ak sa v├ím p├í─Źi my┼ílienka, ┼że budete m├┤c┼ą zdvihn├║┼ą telef├│n, zapn├║┼ą fotoapar├ít, otvori┼ą aplik├íciu, zapn├║┼ą Wi-Fi at─Ć. gesto. T├íto aplik├ícia funguje na v├Ą─Ź┼íine Androidov, ale funguje najlep┼íie na t├Żch, ktor├ş maj├║ gyroskop a akcelerometer.

Krok 1: Nain┼ítalujte gravita─Źn├ę gest├í

Stiahnite si a nain┼ítalujte aplik├íciu Gravity Gestures z obchodu Google Play. Aplik├íciu z├şskate pomocou tla─Źidla Google Play ni┼ż┼íie.

Gravita─Źn├ę gest├í

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play
Nainštalujte Gravitáciu

Krok 2: Otvorte aplikáciu

Je celkom u┼żito─Źn├ę prejs┼ą sa n├ívodom na in┼ítal├íciu, ktor├Ż je k dispoz├şcii.

Otvorená gravitácia

Krok 3: Povoli┼ą gravita─Źn├ę gest├í

Prep├şna─Ź n├íjdete v pravom hornom rohu. Po aktiv├ícii sa aplik├ícia automaticky spust├ş, ke─Ć zapnete zariadenie.

Aktivujte gestá

Krok 4: Vytvorte gesto

N├íjdite ikonu + v spodnej ─Źasti obrazovky a klepnite na ┼łu. T├║to rovnak├║ ikonu m├┤┼żete pou┼żi┼ą na pridanie ─żubovo─żn├ęho po─Źtu gest.

Krok 5: Vyberte Gesto

┼átyri gest├í, z ktor├Żch si m├┤┼żete vybra┼ą, s├║ rot├ícia x, y-rot├ícia, z-rot├ícia a trasenie.

3D karteziánsky

Krok 6: Vyberte akciu

Tu m├┤┼żete ur─Źi┼ą, ktor├║ aplik├íciu chcete otvori┼ą alebo ktor├║ oper├íciu vykona┼ą.

Krok 7: Opakujte pod─ża potreby

Zost├ívaj├║ce gest├í m├┤┼żete prida┼ą rovnak├Żm sp├┤sobom. Odstr├í┼łte potiahnut├şm.

Krok 8: Otestujte nov├ę gesto

Vysk├║┼íajte svoje nov├ę gest├í.

Met├│da 5: Vyh─żad├ívanie gestami Google

Nakreslite p├şsmen├í alebo ─Ź├şsla, aby ste si u┼íetrili ─Źas a n├ímahu pri pr├şstupe k aplik├íci├ím, hudbe, kontaktom, nastaveniam a z├ílo┼żk├ím. Vyh─żad├ívanie gestami Google funguje od roku 2010 a pom├íha svojim pou┼ż├şvate─żom n├íjs┼ą ┼ąa┼żko dostupn├ę veci vo svojich telef├│noch. A vyu┼ż├şva know-how vyh─żad├ívania Google, ktor├ę sa m├í pou─Źi┼ą z va┼íej hist├│rie vyh─żad├ívania. Aplik├ícia podporuje viac ako 40 jazykov a rozpozn├íva ve─żk├ę aj mal├ę p├şsmen├í.

Krok 1: In┼ítalova┼ą aplik├íciu

Stiahnite si a nain┼ítalujte aplik├íciu Google Gesture Search z obchodu Google Play. Aplik├íciu z├şskate pomocou tla─Źidla Google Play ni┼ż┼íie. Prijmite zmluvn├ę podmienky.

Vyh─żad├ívanie gestami Google

Tla─Źidlo s┼ąahovania Google Play
Google vyh─żad├ívanie

Krok 2: Otvorte aplikáciu

Budete vyzvan├ş, aby ste prijali e┼íte ─Ćal┼íie zmluvn├ę podmienky – Podmienky slu┼żby pre mobiln├ę zariadenia a Z├ísady ochrany osobn├Żch ├║dajov spolo─Źnosti Google.

Ďalšie podmienky

Krok 3: Vyberte polo┼żky, ktor├ę je mo┼żn├ę preh─żad├íva┼ą

Za─Źiarknite pol├ş─Źka ved─ża polo┼żiek, ktor├Żm chcete udeli┼ą aplik├ícii povolenie na vyh─żad├ívanie.

H─żadate─żn├ę polo┼żky

Krok 4: Nakreslite postavu

Nakreslite ─Ź├şslo alebo p├şsmeno.

Krok 5: ─Äalej upresni┼ą (volite─żn├ę)

Ak je st├íle pr├şli┼í ve─ża mo┼żnost├ş, m├┤┼żete pokra─Źova┼ą v p├şsan├ş cel├ęho slova alebo vety.

Krok 6: Pozrite sa na Nastavenia

Tu m├┤┼żete ur─Źi┼ą, ktor├║ aplik├íciu chcete otvori┼ą alebo ktor├║ oper├íciu vykona┼ą.

Nastavenia gest

Záver

Spotreba bat├ęrie pri t├Żchto aplik├íci├ích v├Ą─Ź┼íinou nie je tak├í hrozn├í. Ak to st├íle pretrv├íva alebo ak doch├ídza k v├Ą─Ź┼íiemu vyb├şjaniu bat├ęrie po stiahnut├ş a pou┼żit├ş ktorejko─żvek z t├Żchto aplik├íci├ş, existuj├║ ─Ćal┼íie sp├┤soby, ktor├ę zmier┼łuj├║ a pom├íhaj├║ pred─║┼żi┼ą v├Żdr┼ż bat├ęrie vo va┼íom zariaden├ş. Ak probl├ęmy pretrv├ívaj├║, zv├í┼żte odin┼ítalovanie a vysk├║┼íanie inej aplik├ície.

To v┼íetko sa m├┤┼że zda┼ą ako ve─ża probl├ęmov, ke─Ć existuj├║ ur─Źite ─Ćal┼íie sp├┤soby, ako dosiahnu┼ą rovnak├ę veci vo svojom telef├│ne. Akon├íhle sa v┼íak dostanete za nastavenie, mo┼żno pr├şdete na to, ┼że v├ím to u┼íetr├ş ─Źas a ste radi, ┼że ste sa dostali do probl├ęmov. Smartf├│ny skuto─Źne nevybuchli, k├Żm sa z dotykov├Żch obrazoviek nestala vec. V┼íetci radi interagujeme so svojimi zariadeniami na r├┤znych ├║rovniach a r├┤znymi sp├┤sobmi, ale ve─ża ─żud├ş si pou┼ż├şvanie gest s technol├│giou skuto─Źne u┼ż├şva.

Povedzte n├ím o svojich nastaveniach gest v telef├│ne v ni┼ż┼íie uveden├Żch koment├íroch.

Odpor├║─Źan├Ż kredit obr├ízku