Ako prida┼ą monitor dotazov WordPress na svoju webov├║ str├ínku

Chcete na svoje str├ínky prida┼ą monitor dopytov WordPress? Monitor dopytov poskytuje inform├ície za sc├ęnami v├í┼ího webu WordPress. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako prida┼ą monitor dotazov WordPress na svoju webov├║ str├ínku a odladi┼ą probl├ęmy s v├Żkonom ako profesion├íl.

Pridajte monitor dotazov WordPress

─îo je to program WordPress Query Monitor?

Monitor dotazov WordPress je ladiaci n├ístroj, ktor├Ż monitoruje po┼żiadavky, ktor├ę webov├í str├ínka WordPress pod├íva serveru.

Tieto inform├ície m├┤┼żete potom pou┼żi┼ą na rie┼íenie probl├ęmov s WordPress alebo na n├íjdenie a opravu be┼żn├Żch ch├Żb WordPress.

Niektor├ę z vec├ş, ktor├ę m├┤┼żete h─żada┼ą, s├║:

 • Datab├ízov├ę dotazy vyvolan├ę str├ínkou na WordPress.
 • Po┼żiadavky HTTP, ktor├ę skripty vlo┼żili do t├ęm alebo doplnkov
 • H├í─Źiky a akcie spusten├ę na str├ínke
 • Jazyk, kontrola u┼ż├şvate─żsk├Żch rol├ş a s├║borov ┼íabl├│n pou┼żit├Żch na zobrazenie str├ínky
 • Va┼íe hostite─żsk├ę prostredie, napr├şklad verzie PHP a MySQL, limity pam├Ąte a ─Ćal┼íie.
 • Po tomto sa pozrime na to, ako prida┼ą monitor dotazov na svoju str├ínku WordPress.

  Pridajte dopyt Monitory do WordPress

  Najprv mus├şte nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok Query Monitor. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke o tom, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

  Po aktivácii doplnok pridá ponuku monitora dopytov na panel správcu WordPress.

  Ponuka Query monitor na paneli správcu WordPress

  Podr┼żan├şm my┼íi nad monitorom dopytov sa zobraz├ş ponuka, ktor├í v├ím umo┼żn├ş r├Żchlo prejs┼ą na parameter. Kliknut├şm na ┼ítatistiku sledovania dotazov zobraz├şte v┼íetky ├║daje.

  Vizualizácia údajov v nástroji WordPress Query Monitor

  Najprv mus├şte skontrolova┼ą, ─Źi je pri prezeran├ş va┼íich webov├Żch str├ínok vidite─żn├Ż panel spr├ívcu WordPress. Sta─Ź├ş ├şs┼ą na U┼ż├şvatelia ┬╗V├í┼í profil a za─Źiarknite pol├ş─Źko ved─ża mo┼żnosti ÔÇ×Zobrazi┼ą panel s n├ístrojmi pri prezeran├ş webuÔÇť.

  Zobrazi┼ą panel spr├ív

  Nezabudnite klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Aktualizova┼ą profilÔÇť a nastavenia sa ulo┼żia.

  Potom mus├şte nav┼ít├şvi┼ą str├ínku, pre ktor├║ chcete skontrolova┼ą ot├ízky. Na tejto str├ínke prejdite kurzorom my┼íi na ponuku Monitor dopytov na paneli spr├ívy a kliknite na ─Źas┼ą, ktor├║ chcete zobrazi┼ą.

  Monitorovanie dotazov SQL

  Doplnok na sledovanie dotazov v├ím umo┼ż┼łuje monitorova┼ą v┼íetky dotazy SQL, dotazy volaj├║cich a komponenty. V ─Źasti Komponentov├ę dotazy s├║ zobrazen├ę dotazy na doplnky, t├ęmy a hlavn├ę s├║bory.

  Dotazy SQL

  Pravidlá a šablóny prepisovania

  T├íto ─Źas┼ą zobrazuje pr├şslu┼ín├ę pravidl├í a ┼íabl├│ny prepisovania pou┼żit├ę na zobrazenie aktu├ílnej str├ínky.

  ┼Żiadosti, prep├şsa┼ą pravidl├í a ┼íabl├│ny

  Skripty a ┼ít├Żly

  V sekcii Skripty a ┼ít├Żly s├║ zobrazen├ę skripty Javascript a ┼ít├Żly na─Ź├ştan├ę pod─ża t├ęmy a doplnkov. Uvid├şte tie┼ż, kde sa tieto s├║bory na─Ź├ştaj├║ (napr├şklad hlavi─Źka alebo p├Ąta).

  Skripty a ┼ít├Żly

  H├í─Źiky a akcie

  T├íto ─Źas┼ą zobrazuje pou┼żit├ę h├í─Źiky a akcie aktivovan├ę pri na─Ź├ştan├ş aktu├ílnej str├ínky.

  H├í─Źiky a akcie

  Jazyková sekcia

  V tejto ─Źasti s├║ zobrazen├ę jazykov├ę s├║bory po┼żadovan├ę a na─Ź├ştan├ę aktu├ílnou str├ínkou. Ak prev├ídzkujete viacjazy─Źn├║ webov├║ str├ínku WordPress, pom├┤┼że v├ím zisti┼ą, ktor├ę t├ęmy a doplnky maj├║ k dispoz├şcii jazykov├ę s├║bory.

  Na─Ź├ştan├ę jazyky

  Hovory HTTP API

  T├íto ─Źas┼ą zobrazuje volania HTTP API uskuto─Źnen├ę do kni┼żn├şc API tret├şch str├ín.

  Hovory HTTP API

  Prechodn├ę aktualiz├ície

  Prechodn├ę API umo┼ż┼łuje v├Żvoj├írom uklada┼ą inform├ície do svojej datab├ízy WordPress s d├ítumom vypr┼íania platnosti. T├íto ─Źas┼ą zobrazuje prechodn├ę aktualiz├ície po┼żadovan├ę pri na─Ź├ştan├ş aktu├ílnej str├ínky.

  ─îas┼ą kontroly kapacity

  T├íto ─Źas┼ą zobrazuje overenie funkci├ş roly pou┼ż├şvate─ża, ktor├ę vykon├ívaj├║ hlavn├ę doplnky a t├ęmy WordPress pri na─Ź├ştan├ş aktu├ílnej str├ínky.

  Kontrola kapacity

  Sekcia ┼żivotn├ęho prostredia

  Tu z├şskate inform├ície z hostite─żsk├ęho prostredia WordPress, ako napr├şklad verzia PHP, verzia MySQL, hostite─ż MySQL, n├ízov datab├ízy WordPress a ove─ża viac.

  Hostingov├ę prostredie WordPress

  Podmienen├ę kontroly

  Tu doplnok zobrazuje podmienky potrebn├ę na zobrazenie zobrazenia aktu├ílnej str├ínky.

  Podmienen├ę kontroly

  D├║fame, ┼że tento ─Źl├ínok v├ím pomohol prida┼ą program Query Monitor na va┼íu lokalitu WordPress a vyrie┼íi┼ą probl├ęmy s v├Żkonom a bezpe─Źnos┼ąou. M├┤┼żete si tie┼ż pre─Ź├şta┼ą n├í┼ího sprievodcu o tom, ako WordPress skuto─Źne funguje v z├íkulis├ş.

  Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,