Ako prida┼ą mega menu na va┼íe str├ínky WordPress (krok za krokom)

Ned├ívno sa jeden z na┼íich ─Źitate─żov op├Żtal, ─Źi je mo┼żn├ę na v├í┼í web WordPress prida┼ą mega menu. Menu Mega v├ím umo┼ż┼łuje prida┼ą rozba─żovacie ponuky s viacer├Żmi st─║pcami do multimedi├ílnej navig├ície, ako s├║ obr├ízky a vide├í. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako ─żahko prida┼ą mega menu na va┼íe str├ínky WordPress.

Ako prida┼ą mega menu v

Pre─Źo a kto by mal prida┼ą ponuku Mega do WordPress?

Ponuky Mega Menus s├║ u┼żito─Źn├ę najm├Ą pre str├ínky s ve─żk├Żm obsahom. To umo┼ż┼łuje vlastn├şkom webov├Żch str├ínok zobrazi┼ą viac polo┼żiek v hornom menu.

Popul├írne str├ínky ako Reuters, Buzzfeed a Starbucks pou┼ż├şvaj├║ mega menu na zobrazenie vysoko atrakt├şvnych a interakt├şvnych naviga─Źn├Żch pon├║k.

Webová stránka Starbucks zobrazujúca mega menu

Zatia─ż ─Źo ┼ítandardn├ę naviga─Źn├ę ponuky WordPress v├ím umo┼ż┼łuj├║ prida┼ą rozba─żovacie ponuky a dokonca prida┼ą obr├ízkov├ę ikony ved─ża ka┼żdej polo┼żky, niekedy potrebujete iba mega ponuku.

Pozrime sa, ako ─żahko prida┼ą mega menu na va┼íe str├ínky WordPress.

V├Żukov├Ż program pre video

Zaregistrujte sa do programu WPBeginner

Ak sa v├ím video nep├í─Źi alebo potrebujete ─Ćal┼íie pokyny, ─Ź├ştajte ─Ćalej.

Pridajte do programu WordPress mega ponuku

Prv├í vec, ktor├║ by ste mali urobi┼ą, je nain┼ítalova┼ą a aktivova┼ą doplnok Max Mega Menu. Je to najlep┼í├ş bezplatn├Ż doplnok mega menu pre WordPress dostupn├Ż na trhu. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke o tom, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii doplnok prid├í do va┼íej ponuky spr├ívy WordPress nov├║ polo┼żku ponuky Mega Menu. Kliknut├şm sa dostanete na konfigura─Źn├║ str├ínku doplnku.

Nastavenia ponuky Mega

Predvolen├ę nastavenia bud├║ fungova┼ą pre v├Ą─Ź┼íinu webov├Żch str├ínok. Budete v┼íak musie┼ą zmeni┼ą farby ponuky tak, aby sa zhodovali s farbami pou┼ż├şvan├Żmi v kontajneri naviga─Źnej ponuky t├ęmy WordPress.

Ak chcete zisti┼ą, ak├ę farby sa vo va┼íej t├ęme pou┼ż├şvaj├║, m├┤┼żete pou┼żi┼ą n├ístroj Kontrola v prehliada─Źi.

Pomocou n├ístroja na kontrolu m├┤┼żete zisti┼ą farby naviga─Źnej li┼íty

Po z├şskan├ş hexadecim├ílneho k├│du farby ho m├┤┼żete vlo┼żi┼ą do textov├ęho s├║boru na neskor┼íie pou┼żitie.

Potom by ste mali nav┼ít├şvi┼ą konfigura─Źn├║ str├ínku mega ponuky, klikn├║┼ą na kartu ÔÇ×T├ęmy ponukyÔÇť a potom na ─Źas┼ą ÔÇ×Panel s ponukamiÔÇť.

 Farby lišty ponuky

Tu m├┤┼żete nahradi┼ą farbu pozadia pou┼żit├║ v mega ponuke, aby sa zhodovala s kontajnerom naviga─Źnej ponuky t├ęmy.

Nezabudnite klikn├║┼ą na tla─Źidlo Ulo┼żi┼ą zmeny a nastavenia sa ulo┼żia.

Teraz, ke─Ć sme nakonfigurovali nastavenia mega ponuky, pokra─Źujme a vytvorme na┼íu mega menu.

Najprv mus├şte nav┼ít├şvi┼ą Vzh─żad ┬╗Ponuky na str├ínku a pridajte do svojej navig├ície prvky najvy┼í┼íej ├║rovne. Podrobn├ę pokyny n├íjdete v pr├şru─Źke pre za─Źiato─Źn├şkov o vytv├íran├ş naviga─Źn├Żch pon├║k WordPress.

Potom na obrazovke ponuky mus├şte aktivova┼ą ponuku mega za─Źiarknut├şm pol├ş─Źka v ─Źasti ÔÇ×Maxim├ílna konfigur├ícia ponuky megaÔÇť.

Povoli┼ą mega menu

Potom mus├şte umiestni┼ą kurzor my┼íi na polo┼żku ponuky a na karte ponuky sa zobraz├ş tla─Źidlo ÔÇ×Mega MenuÔÇť.

Po kliknut├ş na tla─Źidlo sa zobraz├ş kontextov├ę okno. Tu m├┤┼żete do ponuky mega prida┼ą ─żubovo─żn├Ż widget WordPress a vybra┼ą po─Źet st─║pcov, ktor├ę chcete zobrazi┼ą.

Pridajte miniaplikácie do svojej mega ponuky

M├┤┼żete tie┼ż klikn├║┼ą na ikonu k─ż├║─Źa na miniaplik├ícii a upravi┼ą nastavenia miniaplik├ície. Nezabudnite klikn├║┼ą na tla─Źidlo Ulo┼żi┼ą, aby ste ulo┼żili nastavenia miniaplik├ície.

Ke─Ć skon─Ź├şte, m├┤┼żete vyskakovacie okno zatvori┼ą a nav┼ít├şvi┼ą jeho webov├║ str├ínku, aby ste videli mega ponuku v akcii.

Zobrazenie ponuky Mega

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa, ako do programu WordPress prida┼ą mega menu. M├┤┼żete si tie┼ż pre─Ź├şta┼ą n├í┼ího sprievodcu o tom, ako zr├Żchli┼ą WordPress a zlep┼íi┼ą v├Żkonnos┼ą pre za─Źiato─Źn├şkov.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,