Ako pridať mega menu na vaše stránky WordPress (krok za krokom)

Nedávno sa jeden z našich čitateľov opýtal, či je možné na váš web WordPress pridať mega menu. Menu Mega vám umožňuje pridať rozbaľovacie ponuky s viacerými stĺpcami do multimediálnej navigácie, ako sú obrázky a videá. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko pridať mega menu na vaše stránky WordPress.

Ako pridať mega menu v

Prečo a kto by mal pridať ponuku Mega do WordPress?

Ponuky Mega Menus sú užitočné najmä pre stránky s veľkým obsahom. To umožňuje vlastníkom webových stránok zobraziť viac položiek v hornom menu.

Populárne stránky ako Reuters, Buzzfeed a Starbucks používajú mega menu na zobrazenie vysoko atraktívnych a interaktívnych navigačných ponúk.

Webová stránka Starbucks zobrazujúca mega menu

Zatiaľ čo štandardné navigačné ponuky WordPress vám umožňujú pridať rozbaľovacie ponuky a dokonca pridať obrázkové ikony vedľa každej položky, niekedy potrebujete iba mega ponuku.

Pozrime sa, ako ľahko pridať mega menu na vaše stránky WordPress.

Výukový program pre video

Zaregistrujte sa do programu WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, čítajte ďalej.

Pridajte do programu WordPress mega ponuku

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je nainštalovať a aktivovať doplnok Max Mega Menu. Je to najlepší bezplatný doplnok mega menu pre WordPress dostupný na trhu. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii doplnok pridá do vašej ponuky správy WordPress novú položku ponuky Mega Menu. Kliknutím sa dostanete na konfiguračnú stránku doplnku.

Nastavenia ponuky Mega

Predvolené nastavenia budú fungovať pre väčšinu webových stránok. Budete však musieť zmeniť farby ponuky tak, aby sa zhodovali s farbami používanými v kontajneri navigačnej ponuky témy WordPress.

Ak chcete zistiť, aké farby sa vo vašej téme používajú, môžete použiť nástroj Kontrola v prehliadači.

Pomocou nástroja na kontrolu môžete zistiť farby navigačnej lišty

Po získaní hexadecimálneho kódu farby ho môžete vložiť do textového súboru na neskoršie použitie.

Potom by ste mali navštíviť konfiguračnú stránku mega ponuky, kliknúť na kartu „Témy ponuky“ a potom na časť „Panel s ponukami“.

 Farby lišty ponuky

Tu môžete nahradiť farbu pozadia použitú v mega ponuke, aby sa zhodovala s kontajnerom navigačnej ponuky témy.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť zmeny a nastavenia sa uložia.

Teraz, keď sme nakonfigurovali nastavenia mega ponuky, pokračujme a vytvorme našu mega menu.

Najprv musíte navštíviť Vzhľad »Ponuky na stránku a pridajte do svojej navigácie prvky najvyššej úrovne. Podrobné pokyny nájdete v príručke pre začiatočníkov o vytváraní navigačných ponúk WordPress.

Potom na obrazovke ponuky musíte aktivovať ponuku mega začiarknutím políčka v časti „Maximálna konfigurácia ponuky mega“.

Povoliť mega menu

Potom musíte umiestniť kurzor myši na položku ponuky a na karte ponuky sa zobrazí tlačidlo „Mega Menu“.

Po kliknutí na tlačidlo sa zobrazí kontextové okno. Tu môžete do ponuky mega pridať ľubovoľný widget WordPress a vybrať počet stĺpcov, ktoré chcete zobraziť.

Pridajte miniaplikácie do svojej mega ponuky

Môžete tiež kliknúť na ikonu kľúča na miniaplikácii a upraviť nastavenia miniaplikácie. Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť, aby ste uložili nastavenia miniaplikácie.

Keď skončíte, môžete vyskakovacie okno zatvoriť a navštíviť jeho webovú stránku, aby ste videli mega ponuku v akcii.

Zobrazenie ponuky Mega

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako do programu WordPress pridať mega menu. Môžete si tiež prečítať nášho sprievodcu o tom, ako zrýchliť WordPress a zlepšiť výkonnosť pre začiatočníkov.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programami WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,