Ako prida┼ą karty na pr├şspevky a str├ínky WordPress

Sprievodcovia sa ─Źasto pou┼ż├şvaj├║ na mnoh├Żch webov├Żch str├ínkach, najm├Ą v obchodoch s elektronick├Żm obchodom. Majitelia elektronick├ęho obchodu ─Źasto pou┼ż├şvaj├║ sprievodcov v oblasti popisu produktu, kde zdie─żaj├║ koment├íre, popisy, technick├ę ┼ípecifik├ície at─Ć. na viacer├Żch kart├ích.

Pr├şklad sprievodcov v akcii na str├ínkach elektronick├ęho obchodu

Karty sa v┼íak pou┼ż├şvali na mnoh├Żch ─Ćal┼í├şch typoch webov├Żch str├ínok, nielen na str├ínkach elektronick├ęho obchodu. Aj ofici├ílny web WordPress.org pou┼ż├şva karty na str├ínkach s popisom doplnkov. Nasleduj├║ci obr├ízok zobrazuje karty zv├Żraznen├ę na WP.org.

Karty na stránke s popisom doplnku wordpress.org

Mnoho ─Ćal┼í├şch vlastn├şkov webov├Żch str├ínok pou┼ż├şva pr├şru─Źky pre r├┤zne typy webov├Żch str├ínok. Karty by sa v┼íak nemali zamie┼ła┼ą s harmonikami, ktor├ę sa roz┼íiruj├║ a zobrazuj├║ inform├ície. V┼íimnite si, ako som pou┼żil akorde├│n na svojej webovej str├ínke.

Akordy na vistamedia.xyz

Ale okrem akordeonistov tu m├íme hovori┼ą aj o tom. separ├ítoryNestr├ícajme sa preto. Musel som objasni┼ą rozdiel medzi kartami a harmonikou. Teraz d├║fam, ┼że sme na rovnakej str├ínke ­čÖé

Majitelia webov├Żch str├ínok v podstate pou┼ż├şvaj├║ sprievodcov na zdie─żanie inform├íci├ş, ktor├ę by zaberali cel├║ str├ínku alebo publik├íciu. To znamen├í, ┼że karty u─żah─Źuj├║ preh─żad├ívanie inform├íci├ş bez toho, aby pou┼ż├şvatelia museli mili├│nkr├ít hra┼ą trackball.

In├Żmi slovami, pr├şru─Źky zlep┼íuj├║ pou┼żite─żnos┼ą va┼íich webov├Żch str├ínok, najm├Ą vo svete menej pozornosti. Ak teda chcete udr┼ża┼ą pou┼ż├şvate─żov na svojom webe dlh┼íie bez toho, aby v├ís unavovali dlh├ę str├ínky, zv├í┼żte pou┼żitie sprievodcov.

V dne┼ínom pr├şspevku v├ím uk├í┼żeme, ako presne prida┼ą karty na svoje pr├şspevky a str├ínky WordPress. Na konci tohto pr├şspevku budete ma┼ą v┼íetky potrebn├ę pokyny na to, aby ste karty mohli vyu┼ż├şva┼ą vo svoj prospech. D├║fame, ┼że sa v├ím bude p├í─Źi┼ą a┼ż do konca a neod├şdete bez zdie─żania svojich my┼ílienok v sekcii koment├írov. Za─Źnime.

Pou┼żite gener├ítor str├ínky

Ak ste u┼ż nain┼ítalovali n├ístroj na tvorbu str├ínok, m├íte ┼í┼ąastie – pravdepodobne u┼ż m├íte k dispoz├şcii modul sprievodcu. V├Ą─Ź┼íina tvorcov hlavnej str├ínky pon├║ka sprievodcov ako s├║─Źas┼ą ich hlavnej sady prvkov na tvorbu str├ínky. Tu je r├Żchly poh─żad na dve z na┼íich ob─ż├║ben├Żch polo┼żiek.

Elementor Free Page Builder

Sprievodca tvorcom stránok Elementor

Popul├írny n├ístroj na tvorbu str├ínok Elementor obsahuje pr├şru─Źky ako s├║─Źas┼ą bezplatnej verzie doplnku. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je vlo┼żi┼ą na str├ínku vodiaci prvok a upravi┼ą n├ízov, obsah, ┼ít├Żl at─Ć. To je v┼íetko!

WPBakery Premium Page Builder

Návody pre WPBakery Page Builder

Pou┼ż├şvate pr├ęmiov├║ t├ęmu, ktor├í zah┼Ľ┼ła WPBakery Page Builder (ako na┼íu vlastn├║ v┼íeobecn├║ t├ęmu)? Skvel├ę! Sprievodcovia s├║ integrovan├ę a ─żahko sa pou┼ż├şvaj├║.

Modul kariet WPBakery sa mierne l├ş┼íi od predch├ídzaj├║ceho pr├şkladu, preto┼że karty s├║ pri pridan├ş spo─Źiatku pr├ízdne. Ak chcete prida┼ą svoj obsah, mus├şte na karty prida┼ą ─Ćal┼íie prvky str├ínky (textov├║ oblas┼ą, obr├ízky, ikony at─Ć.). To v├ím v┼íak d├íva ve─żk├║ slobodu pri vytv├íran├ş sprievodcov pod─ża va┼íich predst├ív (okrem zabudovan├Żch nastaven├ş ┼ít├Żlov). Tento gener├ítor blogov sme u┼ż pokryli. Podrobnej┼íie pokyny n├íjdete v na┼íej pr├şru─Źke WPBakery (pozn├ímka: tento doplnok sa predt├Żm naz├Żval Visual Composer, vopred sa ospravedl┼łujeme za zm├Ątok).

Nainštalujte doplnok karty WordPress

Zadarmo Sprievodcovia doplnkami WordPress

Ak nepou┼ż├şvate n├ístroj na tvorbu str├ínok, nemus├şte pou┼ż├şva┼ą jednu kartu. Existuje ve─ża dobr├Żch alternat├şv, napr├şklad bezplatn├Ż doplnok WordPress, ktor├Ż WP Shop Mart jednoducho vol├í karty. Karty s├║ vynikaj├║ci doplnok WordPress, ktor├Ż v├ím umo┼ż┼łuje vytv├íra┼ą neobmedzen├ę mno┼żstvo kr├ísnych sprievodcov bez preru┼íenia potu.

Za─Źnime in┼ítal├íciou sprievodcu doplnkom WordPress. Ke─Ć┼że je k dispoz├şcii v ofici├ílnom s├║bore doplnku WordPress, m├┤┼żete ho nain┼ítalova┼ą priamo prostredn├şctvom administra─Źn├ęho panela WordPress.

Pou┼ż├şvame bezplatn├║ verziu, ale ak si prajete inovova┼ą na ─Ćal┼íie funkcie nesk├┤r, je k dispoz├şcii pr├ęmiov├í verzia.

Nainštalujte doplnok karty WordPress

Prihl├íste sa do svojej administrat├şvnej oblasti WordPress a prejdite na Doplnky> Prida┼ą nov├ę a do po─ża pre k─ż├║─Źov├ę slov├í s k─ż├║─Źov├Żmi slovami zadajte ÔÇ×karty wpshopmartÔÇť. Ke─Ć n├íjdete spr├ívny doplnok, stla─Źte tla─Źidlo nain┼ítalova┼ą teraz Tla─Źidlo, ako je zn├ízornen├ę ni┼ż┼íie.

Nainštalujte doplnok karty WordPress

Potom kliknite na tla─Źidlo OK umo┼żni┼ą Tla─Źidlo. A to je to, ─Źo je responz├şvny doplnok karty WordPress pripraven├Ż na pou┼żitie. Teraz vytvorme nieko─żko sprievodcov, aby sme zistili, ─Źo tento doplnok pon├║ka.

Nakonfigurujte responz├şvny doplnok na kartu WordPress

Aktiv├ícia doplnku prid├í nov├║ polo┼żku do ponuky spr├ívcu WordPress. Prejdite na a vytvorte nov├ę karty Pr├şru─Źky, ktor├ę sa maj├║ prij├şma┼ą> Prida┼ą nov├Żch sprievodcov ako je op├şsan├ę na sn├şmke obrazovky ni┼ż┼íie.

Pridajte nov├ę karty pomocou doplnku kariet WordPress

T├Żmto sa dostanete na kartu Tvorca odpoved├ş, ktor├í obsahuje v┼íetky zdroje potrebn├ę na vytvorenie kr├ísnych sprievodcov ┼í├ęfov. Pozrite sa na obr├ízok ni┼ż┼íie a z├şskajte predstavu o tom, ─Źo m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą.

Citliv├Ż doplnok pre tvorcov sprievodcov WordPress

V┼íetko je pergamen, v┼íak? V├Ą─Ź┼íina funkci├ş sa nach├ídza v pravom bo─Źnom paneli. Upozor┼łujeme tie┼ż, ┼że jednotliv├ę karty maj├║ svoje nastavenia. M├┤┼żete dokonca pou┼żi┼ą editory kariet WYSIWYG, ─Źo znamen├í, ┼że m├íte nad svojimi kartami ve─ża kontroly.

Teraz vytvorme uk├í┼żky sprievodcov a zobraz├şme ich na str├ínke alebo v pr├şspevku.

Prida┼ą n├ízov

Pridajte názov karty

Najsk├┤r dajte svojim sprievodcom popisn├Ż n├ízov (ako aj naviga─Źn├ę ponuky), ako je to zn├ízornen├ę na obr├ízku vy┼í┼íie. T├Żmto sp├┤sobom m├┤┼żete svoje karty ─żahko identifikova┼ą nesk├┤r v administra─Źnej oblasti WordPress, ak potrebujete nie─Źo upravi┼ą. Na ├║─Źely tohto tutori├ílu som nazval svojich sprievodcov ÔÇ×Testovac├şmi sprievodcamiÔÇť.

Vyberte kartu Šablóna návrhu

Vyberte kartu Šablóna návrhu

Ako je vidie┼ą na obr├ízku vy┼í┼íie, ─Ćal┼íia vec, ktor├║ treba urobi┼ą, je vybra┼ą ┼íabl├│nu n├ívrhu, ktor├║ chcete pou┼żi┼ą pre svojich sprievodcov. Bezplatn├í verzia karty Doplnky WordPress pon├║ka iba jednu ┼íabl├│nu n├ívrhu, ale kedyko─żvek m├┤┼żete upgradova┼ą na pr├ęmiov├║ verziu. 19 ─Ćal┼í├şch, Hovorte o slobode dizajnu.

Pridajte karty

Potom pridajte ─żubovo─żn├Ż po─Źet kariet (pozrite ni┼ż┼íie).

prida┼ą nov├ę karty

Vytvorili sme o─Ź├şslovan├Ż zoznam toho, ─Źo m├┤┼żete v tomto zozname urobi┼ą. Pridajte karty ─îasti uveden├ę vy┼í┼íie. ─î├şsla zodpovedaj├║ ka┼żdej oblasti.

 1. N├ízov fan├║┼íikov – Do tohto po─ża zadajte n├ízov karty. Popis, ┼ípecifik├ície, podrobnosti at─Ć.
 2. Popis Tab – Sem zadajte popis sprievodcu. V tomto poli m├┤┼żete prida┼ą obsah na svoju kartu. Najlep┼íie na tom je, ┼że m├┤┼żete pou┼żi┼ą editor WYSIWYG (pozri obr├ízok) 3 ni┼ż┼íie) a pridajte na svoje karty bohat├Ż obsah vr├ítane fotografi├ş, hudby a vide├ş
 3. Pou┼żite WYSIWYG – Ak chcete pou┼ż├şva┼ą zn├íme W.Has-AND.UNEDS.A JEmas-W.Has-AND.UNEDslnkoAk chcete vytvori┼ą obsah karty, stla─Źen├şm tohto tla─Źidla v editore otvorte kontextov├ę okno
 4. Ikona karty – V tomto poli m├┤┼żete vybra┼ą ikonu pre svoju kartu. Sprievodcovia Doplnok WordPress v├ím umo┼ż┼łuje pr├şstup k mnoh├Żm symbolom ├║┼żasn├Żch p├şsiem, ktor├ę o┼żivuj├║ va┼íich sprievodcov ako profesion├íli
 5. Zobrazi┼ą ikonu vy┼í┼íie – Ak chcete ved─ża n├ízvu zobrazi┼ą nadpis karty, t├íto funkcia sa v├ím bude p├í─Źi┼ą. Ikona m├┤┼żete zak├íza┼ą aj bez dotknutia sa n├ízvu karty.
 6. ust├║pi┼ą – Stla─Źen├şm tohto tla─Źidla odstr├ínite konkr├ętnu kartu
 7. Pridajte nov├ę karty – Kliknut├şm na toto tla─Źidlo prid├íte ─Ćal┼íie karty
 8. Vy─Źistite v┼íetko – U┼ż v├ís nebav├ş v┼íetky riasy? Sta─Ź├ş stla─Źi┼ą Vy─Źistite v┼íetko Tla─Źidlo na resetovanie v┼íetk├ęho

Nieko─żko ─Ćal┼í├şch tipov, ktor├ę v├ím pom├┤┼żu. Najprv m├┤┼żete potiahnut├şm a presunut├şm sprievodcov usporiada┼ą a usporiada┼ą ich pod─ża svojich predst├ív.

Po druh├ę, nezabudnite stla─Źi┼ą tla─Źidlo ulo┼żi┼ą koncepty Pri vytv├íran├ş sprievodcov kliknite raz alebo dvakr├ít na tla─Źidlo, aby ste sa uistili, ┼że pri n├íhodnom ukon─Źen├ş gener├ítora sprievodcov nezme┼ík├íte ┼żiadne zmeny.

Ak potrebujete pomoc, je tu ve─żk├í modr├í Z├şskajte pomoc Tla─Źidlo tesne pod Pridajte karty Sekcia (a v├Ą─Ź┼íina doplnkov├Żch str├ínok), ktor├í v├ís zavedie na ofici├ílne f├│rum podpory zalo┼żen├ę na pr├şru─Źke na WordPress.org. Ak potrebujete pomoc, kedyko─żvek stla─Źte tla─Źidlo pomocn├şka.

ID karty

Sprievodcovia krátkym kódom

Ni┼ż┼íie je uveden├Ż k├│d sprievodnej karty na prid├ívanie a zobrazovanie sprievodcov na ─żubovo─żnej str├ínke alebo pr├şspevku. Napr├şklad n├í┼í k├│d karty (TABS_R id = 443). Ak chcete zobrazi┼ą karty na str├ínke, jednoducho skop├şrujte k├│d karty hore a vlo┼żte ho na t├║to str├ínku.

Karta miniaplikácie

Podpora kariet

Chcete prida┼ą svoje karty do oblasti miniaplik├íci├ş na va┼íom webe? Ak je to vynikaj├║ce ├íno, bude sa v├ím p├í─Źi┼ą podpora widgetu, ktor├í je s├║─Źas┼ąou sprievodcu doplnkom WordPress.

Udrel ho kliknite tu Odkaz na obr├ízku vy┼í┼íie v├ís zavedie na obrazovku miniaplik├ície WordPress, kde m├┤┼żete prida┼ą svoje karty v┼żdy, ke─Ć sa v t├ęme nach├ídza oblas┼ą miniaplik├íci├ş.

Karta miniaplikácie

Vlastn├ę CSS

Zatia─ż ─Źo doplnok kariet WordPress obsahuje ve─ża mo┼żnost├ş prisp├┤sobenia kariet (sta─Ź├ş sa pozrie┼ą na prav├Ż bo─Źn├Ż panel, je pln├Ż mo┼żnost├ş ┼ít├Żlov!), M├┤┼żete prida┼ą svoje vlastn├ę ┼ít├Żly CSS, ako je to zn├ízornen├ę ni┼ż┼íie.

WordPress CSS vlastn├Ż doplnok CSS

Svoje vlastn├ę nastavenia m├┤┼żete tie┼ż nastavi┼ą ako predvolen├ę pre v┼íetky nov├ę karty jednoduch├Żm kliknut├şm Aktualizova┼ą predvolen├ę hodnoty Tla─Źidlo, ako je zn├ízornen├ę na obr├ízku vy┼í┼íie.

Prav├Ż bo─Źn├Ż panel

Sprievodcovia s nastaveniami ┼ít├Żlov doplnkov WordPress

Prav├Ż bo─Źn├Ż panel, zv├Żraznen├Ż na obr├ízku vy┼í┼íie, sumarizuje de┼ł. Obsahuje v┼íetky mo┼żnosti potrebn├ę na vytvorenie sprievodcov k obsahu v├í┼ího srdca. Pozoruhodn├ę konfigur├ície zah┼Ľ┼łaj├║:

 • Farba pozadia Tab
 • Sprievodca farba
 • P├şsmo a ┼ít├Żl
 • Zobrazi┼ą nastavenia ikony n├ízvu a z├ílo┼żky
 • Umiestnite adresu ikony karty, tj H. pred alebo za kartu
 • Sprievodca Kanter
 • Anim├ície s popismi r├┤znych kariet
 • A ove─ża viac
 • Pridajte svoje karty na web alebo pr├şspevok v slu┼żbe WordPress

  Po pridan├ş nastaven├ş obsahu a ┼ít├Żlov na kartu sa posu┼łte nahor a kliknite na tla─Źidlo Pr├şspevok Tla─Źidlo, ako je zn├ízornen├ę ni┼ż┼íie.

  Ako prida┼ą karty na pr├şspevky a str├ínky WordPress 1

  V tomto okamihu s├║ va┼íi sprievodcovia pripraven├ş. Karty jednoducho pridajte na webov├║ str├ínku alebo publik├íciu WordPress. Sta─Ź├ş skop├şrova┼ą k├│d z karty, ktor├║ ste predt├Żm videli. Na┼íe je (TABS_R id = 443).

  Spustite editor pr├şspevkov (aj ke─Ć pou┼ż├şvate Gutenberg) a vlo┼żte k├│d karty na pr├şspevok / str├ínku. Potom stla─Źte tla─Źidlo Pr├şspevok Tla─Źidlo, ako je zn├ízornen├ę ni┼ż┼íie.

  Ako prida┼ą karty na pr├şspevky a str├ínky WordPress 2

  Po cca. 5 Stanovi┼ą protokoly; Pou┼ż├şvam t├ęmu dvadsa┼ą sedemn├ís┼ą a trochu Lorem Ipsum. Dostal som nasleduj├║ci v├Żsledok.

  Ako prida┼ą karty na pr├şspevky a str├ínky WordPress 3

  V┼íimnite si, ┼że som neupravil farby ani ni─Ź. Povedz mi, ─Źo si mysl├ş┼í; Nebolo to ─żahk├ę?

  Pridanie kariet na va┼íe str├ínky a pr├şspevky WordPress je asi ┼ítvrt├ę. Neo─Źak├ívam ┼żiadne probl├ęmy, najm├Ą ak pou┼ż├şvate doplnky ako WP Shop Mart Tabs.

  Ako prid├ívate karty na svoje str├ínky a pr├şspevky WordPress? Ak├Ż je v├í┼í ob─ż├║ben├Ż doplnok sprievodcu WordPress? Pode─żte sa o svoj n├ízor v koment├íroch. ┼á┼ąastn├ę stvorenie!