Ako prida┼ą interakt├şvnu mapu vo WordPress

Chcete do aplik├ície WordPress prida┼ą interakt├şvnu mapu? Interakt├şvne mapy umo┼ż┼łuj├║ va┼íim pou┼ż├şvate─żom objavova┼ą trasy, cesty a trasy kliknut├şm na zna─Źky na mape alebo pohybom my┼íi. V tomto ─Źl├ínku v├ím uk├í┼żeme, ako ─żahko prida┼ą interakt├şvnu mapu do WordPress.

Pridajte interakt├şvnu mapu do WordPress

V├Żukov├Ż program pre video

Zaregistrujte sa do programu WPBeginner

Ak sa v├ím video nep├í─Źi alebo potrebujete ─Ćal┼íie pokyny, ─Ź├ştajte ─Ćalej.

met├│da 1: Pridajte interakt├şvnu mapu na WordPress pomocou Mojich m├íp Google

T├íto met├│da je jednoduch┼íia a nevy┼żaduje in┼ítal├íciu doplnku na va┼íe str├ínky WordPress.

Najprv mus├şte nav┼ít├şvi┼ą webov├║ str├ínku Moje mapy Google a klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Vytvori┼ą nov├║ mapuÔÇť.

Vytvorte nov├║ mapu

T├Żm sa dostanete na str├ínku ├║prav mapy. Na tejto obrazovke si m├┤┼żete vytvori┼ą mapu v├Żberom z├íkladnej mapy, pridan├şm bodov POI, vrstiev a ─Ćal┼í├şch.

Úpravy mapy

Pomocou li┼íty n├ístrojov v hornej ─Źasti m├┤┼żete nakresli┼ą ─Źiary na mape, prida┼ą trasy, pou┼żi┼ą prav├ştka a vybra┼ą prvky.

Pomocou panela s nástrojmi mapy

V┼íetky prvky mapy s├║ ulo┼żen├ę vo vrstv├ích na ─żavej strane. Vrstvy m├┤┼żete prid├íva┼ą, upravova┼ą, premenova┼ą alebo dokonca odstr├íni┼ą. M├┤┼żete tie┼ż klikn├║┼ą na ─żubovo─żn├║ polo┼żku vo va┼íej vrstve a prida┼ą popis, zmeni┼ą n├ízov alebo prida┼ą fotografie / vide├í.

Pridajte popisy

Po dokon─Źen├ş ├║prav mapy mus├şte mapu zverejni┼ą, aby ste ju mohli pou┼ż├şva┼ą na svojom webe. M├┤┼żete to urobi┼ą kliknut├şm na tla─Źidlo zdie─żania na paneli ├║prav.

Pode─żte sa o svoje interakt├şvnu mapu

Otvor├ş sa centrum zdie─żania, v ktorom mus├şte klikn├║┼ą na polo┼żku Zmeni┼ą v ─Źasti Kto m├í pr├şstup.

Nastavenia zdie─żania

Potom mus├şte vybra┼ą mo┼żnos┼ą ÔÇ×Povolen├ę – verejn├ę na webeÔÇť a klikn├║┼ą na tla─Źidlo Ulo┼żi┼ą.

Zverejnite svoju mapu

Potom kliknut├şm na tla─Źidlo ÔÇ×HotovoÔÇť zatvorte centrum zdie─żania.

Na paneli ├║prav kliknite na ikonu ponuky ved─ża n├ízvu mapy a vyberte mo┼żnos┼ą ÔÇ×Vlo┼żi┼ą na moju str├ínkuÔÇť.

Vlo┼żte mapu na web

Zobraz├ş sa k├│d na vlo┼żenie, ktor├Ż potrebujete skop├şrova┼ą.

Zadajte k├│d

Potom prejdite na po┼íte alebo str├ínku, kam chcete prida┼ą interakt├şvnej mapy WordPress. Na nasleduj├║cej obrazovke ├║prav mus├şte prepn├║┼ą do textov├ęho editora a prilepi┼ą k├│d na vlo┼żenie mapy, ktor├Ż ste predt├Żm skop├şrovali.

Vlo┼żte svoj interakt├şvny mapov├Ż k├│d do WordPress

Teraz m├┤┼żete ulo┼żi┼ą zmeny a zobrazi┼ą uk├í┼żku svojho pr├şspevku, aby ste si mohli pozrie┼ą interakt├şvnu mapu v akcii.

Zobrazenie mapy

met├│da 2: Pridajte interakt├şvnu mapu do WordPress pomocou doplnku

Aj ke─Ć s Mapami Google m├┤┼żete vytv├íra┼ą a prid├íva┼ą interakt├şvne mapy, st├íle jej ch├Żbaj├║ ur─Źit├ę funkcie a je obmedzen├í na Mapy Google.

Ak chcete pou┼ż├şva┼ą Open Street Maps, Bing alebo in├ę mapov├ę slu┼żby, t├íto met├│da je pre v├ís.

Prv├í vec, ktor├║ by ste mali urobi┼ą, je in┼ítal├ícia a aktiv├ícia doplnku Maps Marker Pro. ─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v na┼íej podrobnej pr├şru─Źke, ako nain┼ítalova┼ą doplnok WordPress.

Po aktiv├ícii mus├şte nav┼ít├şvi┼ą Maps Marker Pro vytvorte svoju interakt├şvnu mapu. Ak chcete za─Źa┼ą, mus├şte klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Prida┼ą nov├║ vrstvuÔÇť.

Pridajte nov├║ mapu na svoju mapu

─Äalej mus├şte zada┼ą n├ízov vrstvy a klikn├║┼ą na publikova┼ą.

Vytvorte nov├║ vrstvu a zverejnite ju

Teraz, ke─Ć ste vytvorili vrstvu, ste k nej pripraven├ş prida┼ą zna─Źky mapy. go Mapy Marker Pro ┬╗Pridajte nov├║ zna─Źku Str├ínka prida┼ą svoj prv├Ż z├ílo┼żku.

Pridajte prv├Ż ┼ít├ştok

Najprv mus├şte zada┼ą n├ízov zna─Źky a potom vyh─żada┼ą miesto a vybra┼ą ho.

Mus├şte tie┼ż umiestni┼ą svoju zna─Źku na vrstvu, ktor├║ ste vytvorili sk├┤r. M├┤┼żete to urobi┼ą zadan├şm n├ízvu vrstvy do po─ża Vrstvy a jeho v├Żberom.

Nezabudnite klikn├║┼ą na tla─Źidlo ÔÇ×Publikova┼ąÔÇť, aby ste si ulo┼żili svoje ob─ż├║ben├ę.

Opakujte postup a do vrstvy pridajte ─Ćal┼íie zna─Źky.

Po pridan├ş z├ílo┼żiek m├┤┼żete upravi┼ą ─żubovo─żn├Ż pr├şspevok alebo str├ínku WordPress, na ktor├║ chcete prida┼ą mapu.

Na obrazovke ├║prav publik├ície kliknite na tla─Źidlo ÔÇ×Prida┼ą mapuÔÇť.

Tla─Źidlo Prida┼ą mapu

Zobraz├ş sa kontextov├ę okno so v┼íetk├Żmi zna─Źkami mapy a predt├Żm vytvorenou vrstvou. Mus├şte vybra┼ą vrstvu a kliknite na tla─Źidlo Vlo┼żi┼ą mapu.

Vyberte a vlo┼żte vrstvu mapy na svoj pr├şspevok alebo str├ínku

Doplnok prid├í po┼żadovan├Ż kr├ítky k├│d do oblasti v├í┼ího editora pr├şspevkov. Teraz m├┤┼żete svoj pr├şspevok a zobrazenie ulo┼żi┼ą alebo zverejni┼ą a zobrazi┼ą interakt├şvnu mapu.

Zobrazi┼ą interakt├şvnu mapu

V┼żdy m├┤┼żete upravova┼ą svoju hlavn├║ vrstvu a upravova┼ą tak ve─żkos┼ą a rozmery mapy.

Mapy Marker Pro je v├Żkonn├Ż doplnok s mno┼żstvom mo┼żnost├ş, ako s├║ viacvrstvov├ę mapy, vlastn├ę zna─Źky, smery, podpora GPX, exportn├í mapa v r├┤znych form├ítoch a mnoho ─Ćal┼íieho. Tieto mo┼żnosti m├┤┼żete presk├║ma┼ą, aby boli va┼íe mapy e┼íte interakt├şvnej┼íie.

D├║fame, ┼że v├ím tento ─Źl├ínok pomohol nau─Źi┼ą sa, ako prida┼ą interakt├şvnu mapu do WordPress. M├┤┼żete si tie┼ż pozrie┼ą zoznam najlep┼í├şch doplnkov M├íp Google pre WordPress.

Ak sa v├ím tento ─Źl├ínok p├í─Źil, prihl├íste sa na odber n├í┼ího kan├íla YouTube pozera┼ą vide├í s programami WordPress. N├íjdete n├ís aj na Twitter a Facebook,