Ako pridať Click to Load for GIF v WordPress

Chcete pridať kliknutie a načítať prehrávač GIF na svoju webovú stránku WordPress? Načítanie animovaných obrázkov GIF trvá dlhšie, čo ovplyvňuje rýchlosť stránky a dojem používateľa. To je dôvod, prečo veľa populárnych blogovacích platforiem nenačíta GIF do svojich aplikácií automaticky. V tomto článku vám ukážeme, ako môžete ľahko pridať kliknutie na načítanie GIF do WordPress.

Prečo pridať doplnok Click to Load for GIF v WordPress?

Ak často pridávate animované obrázky GIF do WordPress, už viete, že sú oveľa väčšie ako bežné obrázky. To znamená, že načítanie trvá dlhšie, čo ovplyvňuje rýchlosť a výkonnosť vášho webu.

Niektoré webové stránky sa o to starajú pomalým načítaním obrázkov do WordPress. To však stále ovplyvňuje dojem používateľa, pretože načítanie súborov GIF trvá dlhšie, ako sa používateľ posúva nadol.

Populárne platformy ako Tumblr a ďalšie používajú prehrávač Click na načítanie GIF na zmiernenie tohto problému. Namiesto načítania všetkých snímok do animácie GIF načítajú iba prvý snímok animácie. Tlačidlo prehrávania alebo značka GIF na obrázku označuje, že používatelia môžu kliknutím zobraziť animovaný GIF.

Príklad pozastaveného GIF

Po tomto sa pozrime na to, ako môžete pridať kliknutie na načítanie tlačidla GIF na svoju webovú stránku WordPress.

Pridať kliknutím načítať GIF v WordPress

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť, je nainštalovať a aktivovať doplnok WP GIF Player. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Tento doplnok funguje hneď po vybalení a nie sú k dispozícii žiadne nastavenia.

Môžete prejsť na obrazovku úpravy príspevkov a zobraziť ju v akcii.

Tlačidlo Pridať GIF v editore príspevkov WordPress

Na obrazovke úpravy príspevkov si všimnete tlačidlo Pridať GIF nad editorom príspevkov. Kliknutím na ňu sa otvorí kontextové okno zavádzacieho média, kde môžete nahrať svoje obrázky GIF podobné akýmkoľvek iným obrázkom.

Načítajte GIF pomocou tlačidla Pridať GIF

Po načítaní musíte pokračovať kliknutím na tlačidlo Vložiť obrázok.

Doplnok prehrávača WP GIF teraz pridá požadovaný krátky kód do vášho editora príspevkov WordPress.

GIF skrátený kód v poštovom editore WordPress

Teraz môžete svoj príspevok / stránku uložiť a kliknutím na tlačidlo ukážky zobrazíte kliknutie na načítanie GIF v akcii.

Všetky vložené súbory GIF vo vašom príspevku budú mať teraz tlačidlo v hornej časti označeného GIF. Kliknutím na tlačidlo sa animovaný obrázok GIF načíta na pozadí a zobrazí sa.

Kliknutím prehráte animovaný GIF

Nevýhodou tohto doplnku je, že funguje iba pre nové načítané súbory GIF. Nepridá kliknutie, aby sa načítali súbory GIF načítané pomocou bežného zavádzača médií WordPress. To znamená, že všetky predtým načítané súbory GIF nebudú mať tlačidlo na načítanie kliknutím.

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť, ako pridať prehrávač kliknutí na načítanie GIF do WordPress. Môžete si tiež prečítať nášho sprievodcu o tom, ako vyriešiť bežné problémy s obrázkami vo WordPress.

Ak sa vám tento článok páčil, prihláste sa na odber nášho kanála YouTube pozerať videá s programom WordPress. Nájdete nás aj na Twitter a Facebook,