Ako pridať čas v Tabuľkách Google?

Tabuľky Google sú pre väčšinu z nás jedným z obľúbených riešení tabuliek. Ponúka rozsiahle užitočné funkcie a poskytuje prístup k nádhernému online režimu vytvárania a úprav tabuliek. Ak však patríte k neskorším prijímateľom programu, každú chvíľu môžete naraziť na niekoľko škytaviek. Jedným z takýchto škytaviek môže byť nemožnosť zadať dátum a čas. Ako pridať čas v Tabuľkách Google? Pozrime sa na súvisiace kroky.

Ako pridať čas v Tabuľkách Google?

Tabuľky Google vám ponúkajú prístup k dvom metódam, pomocou ktorých môžete do tabuľky pridať aktuálny dátum a čas. Samozrejme, vždy existuje možnosť pridať čas ručne, ale čo keď chcete zobraziť aktuálny čas (a dátum, samozrejme – vždy spolu súvisia).

Dve metódy, o ktorých budeme diskutovať, budú používanie funkcií TERAZ a Dnes. Tieto funkcie budú zobrazovať aktuálny dátum a čas a budú sa aktualizovať tak, ako by ste naďalej menili tabuľku v pravidelných intervaloch.

Tieto dve funkcie slúžia ako prostriedok na automatickú aktualizáciu dátumu a času; neaktualizovaný dátum a čas môžete vložiť ručne.

Na pridanie času použite funkciu TERAZ

Ak chcete do tabuliek Google pridať aktuálny dátum a čas, TERAZ funkcia je jednou z najlepších možností. To by vo vašej tabuľke zobrazovalo aktuálny dátum a čas. Táto funkcia bude vynikajúcou možnosťou, ak hľadáte pomocou tabuliek Google monitorovať úlohy a výstupy.

Sledovanie vašich financií a plánovanie vašich úloh by bolo presnou možnosťou pre väčšinu vašich požiadaviek.

Takto by ste mohli pridať svoj aktuálny dátum a čas:

  • Spustite existujúcu tabuľku Google alebo otvorte novú.
  • Kliknite na prázdnu bunku a zadajte = TERAZ ().

Globálne nastavenia môžete zmeniť. Predvolené nastavenia sa budú vzťahovať na oblasť, v ktorej sa práve nachádzate. Predvolené nastavenia môžete zmeniť pomocou Súbor> Nastavenia tabuľky.

Na zobrazenie dátumu a času pomocou príkazu môžete použiť množstvo formátov možností:

  • Aktuálny deň, mesiac a rok: = TEXT (TERAZ (); „rrrr-Md“)
  • Aktuálny čas (so sekundami): = TEXT (TERAZ (); „VH: mm: ss“)
  • Aktuálny deň v týždni (a počet týždňov v mesiaci): = TEXT (TERAZ (); „rrrr ‘týždeň’ w“)
  • Aktuálny čas a časové pásmo: = TEXT (TERAZ (); „VH: mm z“)

Funkcia GoogleClock

Je to jedna z vynikajúcich možností, ak publikujete Tabuľky Google na webe; vyššie uvedený príkaz by nefungoval. Bola by to vynikajúca možnosť, ktorá môže byť skutočne nápomocná vo viacerých smeroch.

Funkcia s TERAZ nebude fungovať s webovou verziou, pretože sa aktualizuje iba vtedy, keď upravíte pracovný hárok. Úpravy zahŕňajú písanie, úpravy a písanie v akejkoľvek hodnote v ľubovoľnej bunke. Použitím = GoogleClock () funkcia môže byť tiež veľmi užitočná. Automaticky sa aktualizuje naživo pri každom zobrazení tabuľky. Ak je hárok zverejnený na webovej stránke, automaticky sa aktualizuje každých päť minút.

Upozorňujeme, že táto funkcia nemusí v niektorých prípadoch fungovať.

Ako vypočítať časový rozdiel v Tabuľkách Google?

Teraz, keď sme sa naučili pridávať čas do Tabuliek Google, zaujímalo vás niekedy, ako automaticky vypočítať časový rozdiel a automaticky ho zadať?

Tabuľky Google vám to tiež umožňujú. Jednoduché odčítanie budete musieť použiť tak, ako by ste to urobili v prípade čísel. Ak napríklad máte počiatočný čas v bunke A2 a koncový čas v bunke B2, jednoduchý vzorec B2-A2 vyrieši problémy vo vašom prípade.

Funkcia TEXT môže byť v tejto súvislosti ďalšou vynikajúcou možnosťou. Ak chcete konkrétne pridať hodiny, minúty a sekundy, bolo by skvelou voľbou pridať funkciu TEXT.

Syntax funkcie by bola:

  • = TEXT (B2-A2, ”h”)-hodiny
  • = TEXT (B2-A2, ”h: mm”)-hodiny a minúty
  • = TEXT (B2-A2, ”h: mm: ss”)-hodiny, minúty a sekundy

Čo by ste mali vedieť o Tabuľkách Google a funkcii Čas?

Tabuľky Google nie sú v skutočnosti riešením pracovného výkazu. Na splnenie úlohy sa dá ľahko nakonfigurovať. Mali by ste byť schopní pomerne ľahko a rýchlo sledovať odpracované hodiny.

Aj keď to nie je konkrétne navrhnuté na tento účel, ponúka vám z tohto kontextu vynikajúce funkcie. Samozrejme, môže to byť komplikovaná úloha, ale napriek tomu zistíte, že z dlhodobého hľadiska ponúka jedinečnú službu.

To bol pohľad na to, ako si môžete v aplikácii Tabuľka Google pridať čas. Tabuľka Google vám samozrejme ponúka veľa možností na konfiguráciu a výpočet časových rozdielov v desatinných číslach alebo inými spôsobmi. Zdieľali sme tu iba jednoduchšie možnosti, aby bolo pre odborníkov možné vynechať zložitejšie výpočty.

Krátka adresa URL: https://ssf.co/2sGuiQU