Ako prida┼ą a odstr├íni┼ą slov├í zo slovn├şka Mac

Nau─Źte sa pravopis na str├ínkach Mac

Ak p├ş┼íete ve─ża na po─Ź├şta─Źi Mac do pr├íce alebo do ┼íkoly, pravdepodobne tu a tam nap├ş┼íete nespr├ívne slovo. A pomocou u┼żito─Źn├Żch vstavan├Żch n├ístrojov, napr├şklad automatickej opravy, m├┤┼żete tieto chyby opravi┼ą. Niektor├ę slov├í sa v┼íak p├ş┼íu v├Żlu─Źne, napr├şklad n├ízvy spolo─Źnost├ş, men├í os├┤b, aplik├ície alebo n├ízvy zna─Źiek. V tomto okamihu m├┤┼że by┼ą korekcia ┼íkodliv├í.

Ak pravidelne zad├ívate nieko─żko slov, ktor├ę chcete, aby v├í┼í po─Ź├şta─Ź Mac natrvalo rozpozn├íval, m├┤┼żete ich prida┼ą do svojho slovn├şka Mac. To v├ím umo┼żn├ş ignorova┼ą ten podivn├Ż riadok, ktor├Ż kri─Ź├ş zaka┼żd├Żm, ke─Ć nap├ş┼íete slovo, ktor├ę v├í┼í po─Ź├şta─Ź Mac pova┼żuje za nespr├ívne.

Tu v├ím uk├í┼żeme nieko─żko sp├┤sobov, ako prida┼ą a odstr├íni┼ą slov├í zo vstavan├ęho slovn├şka v syst├ęme MacOS.

Pridajte alebo odstr├í┼łte slov├í v po─Ź├şta─Źi Mac

Pridajte slov├í do slovn├şka Mac

Ak nap├ş┼íete jedno z t├Żch podivn├Żch slov Apple ako napr├şklad Str├ínky, Pozn├ímky alebo Keynote, je ve─żmi ─żahk├ę ich prida┼ą do slovn├şka.

Slovo s pravopisnou chybou bude ma┼ą ─Źerven├ę pod─Źiarknut├ę a oto─Źen├ę. iba kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi alebo dr┼ża┼ą Ovl├ídajte a kliknite na zobrazenie kontextovej ponuky. Tak si vyberte Nau─Źte sa pravopis,

Nau─Źte sa pravopis na Notes Mac

Ke─Ć to urob├şte, slovo sa prid├í do slovn├şka Mac a post├║pi; nevyvol├í sa ─Źerven├í ─Źiara.

Upozor┼łujeme, ┼że niektor├ę aplik├ície tret├şch str├ín, napr├şklad Microsoft Word, maj├║ svoje vlastn├ę slovn├şky. Preto sa nemus├ş pou┼ż├şva┼ą intern├Ż slovn├şk Macu.

Odstr├í┼łte slov├í zo slovn├şka Mac

Ak chcete odstr├íni┼ą slov├í zo slovn├şka Mac, je to rovnako jednoduch├ę. Kliknite prav├Żm tla─Źidlom my┼íi alebo dr┼ża┼ą Ovl├ídajte a kliknite zobrazte kontextov├ę menu a vyberte polo┼żku Odha─żovanie pravopisu,

Nau─Źte sa pravopis v Notes Mac

Pridajte a odstr├í┼łte viac slov naraz

Vy┼í┼íie uveden├ę kroky na prid├ívanie a odstra┼łovanie slov s├║ vhodn├ę, ak pracujete iba s jedn├Żm alebo dvoma slovami. Ak v┼íak m├íte zoznam slov, ktor├ę chcete prida┼ą (alebo odstr├íni┼ą) do slovn├şka Mac, m├┤┼żete to urobi┼ą s├║─Źasne.

Cho─Ćte k v├ím kni┼żnica a vyberte pravopis podzlo┼żky. M├┤┼żete to urobi┼ą ─żahko pomocou ponuky Vyh─żad├íva─Ź; go > Prejdite do prie─Źinka a nap├ş┼íte ÔÇ×~ / Library / SpellingÔÇť.

Prejdite do kni┼żnice prie─Źinkov Mac Spelling

Uvid├şte s├║bor s n├ízvom LocalDictionary. Tento textov├Ż s├║bor obsahuje slov├í pridan├ę do slovn├şka. Otvorte ho pomocou TextEdit dvojit├Żm kliknut├şm, ak je TextEdit predvolen├Ż editor alebo kliknut├şm prav├Żm tla─Źidlom my┼íi a v├Żberom Otvoren├Ż s > TextEdit,

Otvorte LocalDictionary Mac

Pridajte alebo odstr├í┼łte slov├í zo zoznamu a po dokon─Źen├ş s├║bor uzavrite. Va┼íe zmeny sa zapam├Ątaj├║ a pou┼żij├║ sa pri najbli┼ż┼íom zadan├ş t├Żchto slov.

S├║bor LocalDictionary Mac

Nezabudnite, ┼że zmeny s├║boru LocalDictionary sa nemusia okam┼żite zobrazi┼ą, ak prid├íte slov├í pomocou krokov uveden├Żch vy┼í┼íie. Nau─Źte sa pravopis. Osobne som sa musel odhl├ísi┼ą z po─Ź├şta─Źa Mac a znova sa prihl├ísi┼ą, aby som videl moje doplnky.

zhrnutie

Teraz sa zd├í, ┼że ve─ża slov bolo nap├şsan├Żch inak. A ak m├í n├ízov va┼íej spolo─Źnosti, aplik├ícia alebo n├ízov jedine─Źn├Ż pravopis, je ─żahk├ę zaisti┼ą, aby sa pri p├şsan├ş na po─Ź├şta─Źi Mac nezobrazila chyba preklepu.

Za─Źnete tr├ívi┼ą ─Źas prid├ívan├şm slov do svojho slovn├şka Mac? Povedzte n├ím to ─Ćalej alebo pingte n├ím Twitter!

─Äal┼íie inform├ície n├íjdete v t├ęme pou┼żitia aplik├ície Slovn├şk na po─Ź├şta─Źi Mac na definovanie slov.