Ako pridať a odstrániť slová zo slovníka Mac

Naučte sa pravopis na stránkach Mac

Ak píšete veľa na počítači Mac do práce alebo do školy, pravdepodobne tu a tam napíšete nesprávne slovo. A pomocou užitočných vstavaných nástrojov, napríklad automatickej opravy, môžete tieto chyby opraviť. Niektoré slová sa však píšu výlučne, napríklad názvy spoločností, mená osôb, aplikácie alebo názvy značiek. V tomto okamihu môže byť korekcia škodlivá.

Ak pravidelne zadávate niekoľko slov, ktoré chcete, aby váš počítač Mac natrvalo rozpoznával, môžete ich pridať do svojho slovníka Mac. To vám umožní ignorovať ten podivný riadok, ktorý kričí zakaždým, keď napíšete slovo, ktoré váš počítač Mac považuje za nesprávne.

Tu vám ukážeme niekoľko spôsobov, ako pridať a odstrániť slová zo vstavaného slovníka v systéme MacOS.

Pridajte alebo odstráňte slová v počítači Mac

Pridajte slová do slovníka Mac

Ak napíšete jedno z tých podivných slov Apple ako napríklad Stránky, Poznámky alebo Keynote, je veľmi ľahké ich pridať do slovníka.

Slovo s pravopisnou chybou bude mať červené podčiarknuté a otočené. iba kliknite pravým tlačidlom myši alebo držať Ovládajte a kliknite na zobrazenie kontextovej ponuky. Tak si vyberte Naučte sa pravopis,

Naučte sa pravopis na Notes Mac

Keď to urobíte, slovo sa pridá do slovníka Mac a postúpi; nevyvolá sa červená čiara.

Upozorňujeme, že niektoré aplikácie tretích strán, napríklad Microsoft Word, majú svoje vlastné slovníky. Preto sa nemusí používať interný slovník Macu.

Odstráňte slová zo slovníka Mac

Ak chcete odstrániť slová zo slovníka Mac, je to rovnako jednoduché. Kliknite pravým tlačidlom myši alebo držať Ovládajte a kliknite zobrazte kontextové menu a vyberte položku Odhaľovanie pravopisu,

Naučte sa pravopis v Notes Mac

Pridajte a odstráňte viac slov naraz

Vyššie uvedené kroky na pridávanie a odstraňovanie slov sú vhodné, ak pracujete iba s jedným alebo dvoma slovami. Ak však máte zoznam slov, ktoré chcete pridať (alebo odstrániť) do slovníka Mac, môžete to urobiť súčasne.

Choďte k vám knižnica a vyberte pravopis podzložky. Môžete to urobiť ľahko pomocou ponuky Vyhľadávač; go > Prejdite do priečinka a napíšte „~ / Library / Spelling“.

Prejdite do knižnice priečinkov Mac Spelling

Uvidíte súbor s názvom LocalDictionary. Tento textový súbor obsahuje slová pridané do slovníka. Otvorte ho pomocou TextEdit dvojitým kliknutím, ak je TextEdit predvolený editor alebo kliknutím pravým tlačidlom myši a výberom Otvorený s > TextEdit,

Otvorte LocalDictionary Mac

Pridajte alebo odstráňte slová zo zoznamu a po dokončení súbor uzavrite. Vaše zmeny sa zapamätajú a použijú sa pri najbližšom zadaní týchto slov.

Súbor LocalDictionary Mac

Nezabudnite, že zmeny súboru LocalDictionary sa nemusia okamžite zobraziť, ak pridáte slová pomocou krokov uvedených vyššie. Naučte sa pravopis. Osobne som sa musel odhlásiť z počítača Mac a znova sa prihlásiť, aby som videl moje doplnky.

zhrnutie

Teraz sa zdá, že veľa slov bolo napísaných inak. A ak má názov vašej spoločnosti, aplikácia alebo názov jedinečný pravopis, je ľahké zaistiť, aby sa pri písaní na počítači Mac nezobrazila chyba preklepu.

Začnete tráviť čas pridávaním slov do svojho slovníka Mac? Povedzte nám to ďalej alebo pingte nám Twitter!

Ďalšie informácie nájdete v téme použitia aplikácie Slovník na počítači Mac na definovanie slov.