Mobiln├ę Spr├ívy, Gadgety, Blogy's Secenziami

Ako previes┼ą viac obr├ízkov pomocou aplik├ície Photoscape X akt├şvne Windows 10

– reklama –

Od prehliadania spravodajsk├Żch kan├ílov na soci├ílnych m├ędi├ích a┼ż po ─Ź├ştanie ─Źl├ínkov online, n├íjdeme v┼íetky obr├ízky a obr├ízky a s├║ neoddelite─żnou s├║─Źas┼ąou internetov├ęho ekosyst├ęmu. Tie┼ż rob├şme mno┼żstvo fotografi├ş a kresieb pre vlastn├ę potreby pomocou s├ęrie aplik├íci├ş, a potom m├┤┼żeme pou┼żi┼ą obr├ízky pre jeden z na┼íich projektov alebo ich ulo┼żi┼ą na na┼íe mobiln├ę telef├│ny a po─Ź├şta─Źe pre r├┤zne po┼żiadavky. Vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov s├║ obr├ízky ulo┼żen├ę v ┼ítandardnom form├íte, JPG je kompatibiln├Ż s takmer v┼íetk├Żmi zariadeniami, ktor├ę sme na┼íli, ale nie je to jedin├Ż dostupn├Ż form├ít.

Medzi ─Ćal┼íie popul├írne form├íty n├íjdete aj PNG, TIFF a ─Ćal┼íie obrazov├ę form├íty, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą u┼żito─Źn├ę za r├┤znych okolnost├ş. Napr├şklad, ak chcete vytvori┼ą ur─Źit├ę ─Źasti prieh─żadn├ęho obr├ízka, PNG je najlep┼í├ş form├ít pre cie─żov├Ż obr├ízok a na z├íklade toho, ─Źo skuto─Źne potrebujete, si m├┤┼żete vybra┼ą form├ít obrazov├ęho s├║boru, ktor├Ż najlep┼íie vyhovuje va┼íim potreb├ím. Dnes teda hovor├şm o tom, ako m├┤┼żete prev├ídza┼ą obr├ízky z jedn├ęho form├ítu do druh├ęho, aby ste u┼íetrili miesto alebo ich pou┼żili na in├ę po┼żiadavky, ktor├ę existuj├║ v ka┼żdodennom ┼żivote. Je to jednoduch┼íie, ako si mysl├şte, a budem hovori┼ą o tom, ako m├┤┼żete previes┼ą ve─ża obr├ízkov z jedn├ęho form├ítu do druh├ęho, ─Źo v├ím u─żah─Ź├ş ┼żivot.

Za─Źnime teda s okam┼żit├Żm prevodom viacer├Żch obr├ízkov z jedn├ęho form├ítu do druh├ęho vo va┼íom form├íte. Windows 10 po─Ź├şta─Źov.

Zmena viacer├Żch obr├ízkov z jedn├ęho form├ítu do druh├ęho

krok 1: Stiahnite a nain┼ítalujte Photoscape X z obchodu Microsoft Store v po─Ź├şta─Źi.

krok 2: Po stiahnut├ş a in┼ítal├ícii Photoscape X vo va┼íom po─Ź├şta─Źi, ─Źo je rovnak├ę ako in┼ítal├ícia in├ęho programu stiahnut├ęho z Microsoft Store, otvorenie aplik├ície Photoscape X a kliknutie "Batch" nad aplika─Źn├Żm rozhran├şm.

Prevod fotografi├ş pomocou aplik├ície Photoscape X 20

krok 3: Teraz mus├şte vybra┼ą fotografie, ktor├ę prev├ídzate do r├┤znych form├ítov s├║borov. M├┤┼żete to urobi┼ą v ─żavom hornom rohu pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania, kde n├íjdete podobn├ę rozhranie Windows Prieskumn├şk, kde m├┤┼żete otvori┼ą prie─Źinok a n├íjs┼ą po┼żadovan├Ż obr├ízok.

krok 4: Po v├Żbere obr├ízka na ├║─Źely konverzie ho jednoducho pretiahnite do hlavn├ęho pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania aplik├ície.

Prevod fotografi├ş pomocou aplik├ície Photoscape X 30

krok 5: Na pravej strane pou┼ż├şvate─żsk├ęho rozhrania n├íjdete ─Ćal┼íie akcie, ako napr├şklad orezanie obr├ízkov, ich zmena ve─żkosti, ├║prava obr├ízkov zmenou farby a jasu, pridanie filtrov a vykon├ívanie ─Ćal┼í├şch ─Źinnost├ş a po dokon─Źen├ş kliknite na 'Save' gomb├şk

Pred vykonan├şm ak├ęhoko─żvek typu chirurgick├ęho z├íkroku by ste mali pam├Ąta┼ą na to, ┼że v┼íetky zmeny vykonan├ę v├Żberom jedn├ęho obr├ízka sa automaticky pou┼żij├║ na ostatn├ę vybran├ę obr├ízky, preto┼że v┼íetko sa spracuje v d├ívkach.

Prevod fotografi├ş pomocou aplik├ície Photoscape X 40

krok 6: Vyberte, kam chcete ulo┼żi┼ą konvertovan├Ż s├║bor obr├ízku, pridajte predponu a pr├şponu k n├ízvu konvertovan├ęho s├║boru, aby ste ich ─żah┼íie pochopili. Toto je ─Ćal┼íia mo┼żnos┼ą, ktor├í m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├í v r├┤znych situ├íci├ích. Tu v┼íak m├┤┼żete t├║to mo┼żnos┼ą ignorova┼ą.

krok 7: Z rozba─żovacej ponuky t├Żkaj├║cej sa form├ítu obr├ízka jednoducho vyberte cie─żov├Ż form├ít obr├ízka a kliknite na tla─Źidlo 'OK', Okrem toho m├┤┼żete pomocou pos├║va─Źa dokonca zmeni┼ą kvalitu obrazu, ktor├í sa d├í pou┼żi┼ą na zn├ş┼żenie kvality, aby sa u┼íetril priestor, a ktor├í m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├í aj za r├┤znych okolnost├ş.

Prevod fotografi├ş pomocou aplik├ície Photoscape X 50

Teraz m├┤┼żete n├íjs┼ą obr├ízok vo vybranom prie─Źinku, ktor├Ż ste vybrali, so v┼íetk├Żmi zmenami, ktor├ę m├┤┼żete vykona┼ą v zdroji obr├ízka, ktor├Ż ste vybrali.

Pou┼ż├şvam aplik├íciu Photoscape X takmer dva roky, odkedy som ju za─Źal pou┼ż├şva┼ą Windows 10. Ak pou┼ż├şvate verziu star┼íiu ako Windows, M├┤┼żete pou┼żi┼ą fotografie aplik├ície na v├ís Windows pracovn├Ż po─Ź├şta─Ź Windows 7 alebo star┼íiu verziu Windows, Okrem ├║pravy mnoh├Żch fotografi├ş naraz m├┤┼żete s aplik├íciou Photoscape robi┼ą aj mno┼żstvo ─Ćal┼í├şch aktiv├şt, v─Ćaka ─Źomu sa stane mal├Żm ┼ívaj─Źiarskym no┼żom pre v┼íetky va┼íe z├íkladn├ę ka┼żdodenn├ę ├║pravy fotografi├ş.

Ak chcete upravi┼ą jeden obr├ízok, m├┤┼żete pou┼żi┼ą program Microsoft Paint alebo in├Ż editor mal├Żch obr├ízkov na op├Ątovn├ę ulo┼żenie obr├ízka do po┼żadovan├ęho form├ítu. Ak v┼íak potrebujete zmeni┼ą form├ít viacer├Żch obr├ízkov naraz, potrebujete nie─Źo, ─Źo dok├í┼że s├║─Źasne vykona┼ą cel├║ ├║lohu. V tom pr├şpade v├ím m├┤┼żu prospie┼ą aplik├ície Photoscape alebo Photoscape X.

Tu je postup, ako m├┤┼żete zmeni┼ą ve─żkos┼ą viacer├Żch obr├ízkov naraz v d├ívke aplik├ície Photoscape X. M├íte ot├ízku? Komentujte to ist├ę ni┼ż┼íie.