Ako presmerova┼ą SMS a zme┼íkan├ę hovory na v├í┼í Gmail v syst├ęme Android

Stalo sa niekedy, ┼że ste boli v pr├íci alebo niekde inde mimo telef├│nu, ale napriek tomu ste dostali d├┤le┼żit├║ spr├ívu alebo hovor, na ktor├Ż ste potrebovali by┼ą upozornen├ş?

Alebo mo┼żno potrebujete iba druh├║ pripomienku hovorov a textov├Żch spr├ív. Viem, ┼że ├íno.

Mnohokr├ít som skontroloval textov├ę upozornenie, prem├Ż┼í─żal o tom, ─Źi na┼ł odpoviem, a jednoducho som ho nechal bez odpovede.

Aplik├ície, o ktor├Żch budem dnes hovori┼ą, s├║ v┼íak nieko─żk├Żmi rie┼íeniami tohto ─żahko rie┼íite─żn├ęho probl├ęmu.

Upozor┼łujeme v┼íak, ┼że aspo┼ł jedna z t├Żchto aplik├íci├ş potrebuje na spr├ívnu funkciu inform├ície o ├║─Źte – napr├şklad hesl├í. Ak v├ís to rob├ş opatrn├Żmi, t├íto prv├í met├│da nemus├ş by┼ą pre v├ís.

Av┼íak s t├Żm, ┼że z cesty, existuj├║ tri r├┤zne met├│dy, ktor├ę som zistil, ┼że bud├║ vyhovova┼ą va┼íim potreb├ím, a prejdem ka┼żdou z nich, za─Ź├şnaj├║c pravdepodobne tou najkomplikovanej┼íou.

Met├│da 1: Zme┼íkan├Ż hovor a SMS na e -mail

V tejto prvej met├│de budem hovori┼ą o aplik├ícii na Google Play Store ktor├ę presmeruje SMS aj zme┼íkan├ę hovory na ├║─Źet Gmail, ktor├Ż im poskytnete. Toto je v┼íak ten, ktor├Ż vy┼żaduje, aby ste sa vzdali hesla pre Gmail, tak┼że t├║to met├│du pou┼ż├şvajte na vlastn├ę riziko.

Krok 1:

Najprv si budete musie┼ą stiahnu┼ą aplik├íciu z Google Play Store. H─żadanie samotn├ęho bolo dos┼ą n├íro─Źn├ę, tak┼że ak kliknete na tla─Źidlo Google Play ni┼ż┼íie, dostanete sa na┼ł priamo.

Stiahnu┼ą na Google Play

Pokia─ż v├ís toto tla─Źidlo viedlo na spr├ívne miesto, ni┼ż┼íie by ste to mali vidie┼ą.

Str├ínka na stiahnutie ozn├ímenia SMS o upozornen├ş

Ni┼ż┼íie dajte alebo vezmite tla─Źidlo Odin┼ítalova┼ą a otvori┼ą. Ak ich u┼ż m├íte, hanbite sa za to, ┼że ste nedodr┼żali pokyny! Ak ste to e┼íte nenain┼ítalovali, pokra─Źujte t├Żm, ┼że prejdete na ─Ćal┼í├ş krok.

Krok 2:

Po dokon─Źen├ş r├Żchlej in┼ítal├ície pokra─Źujte a otvorte aplik├íciu, aby ste mohli za─Źa┼ą s nastaven├şm. Samotn├ę nastavenie v├ím najsk├┤r poskytne s├║hlas bu─Ć s s├║hlasom, alebo s nes├║hlasom. Vyzer├í to tak.

Dohoda o upozornen├ş na SMS-hovor

Je na v├ís, ─Źi s├║hlas├şte alebo nes├║hlas├şte, ale ak by ste nes├║hlasili, Krok by to do zna─Źnej miery zmenilo 3 na odin┼ítalovanie aplik├ície. Ak sa v┼íak rozhodnete s├║hlasi┼ą, prejdite vo vo─żnom ─Źase k ─Ćal┼íiemu kroku, ak sa rozhodnete urobi┼ą kr├ítku prest├ívku, bude tu st├íle k dispoz├şcii.

Krok 3:

Po ods├║hlasen├ş cesty sa dostanete na hlavn├║ obrazovku aplik├ície, ktor├í vyzer├í trochu – teda, takmer presne – takto.

SMS-Call-Notifier-Setup

Odtia─żto m├┤┼żete kone─Źne nastavi┼ą, ─Źo m├í aplik├ícia robi┼ą, ─Źo zah┼Ľ┼ła odosielanie e -mailov na spr├ívy SMS, hovory alebo oboje, ak v├ím to prek├í┼ża. Potom, ─Źo ste vybrali obe alebo iba jednu, prejdite ni┼ż┼íie do ─Ćal┼íej sekcie.

Krok 4:

T├íto ─Źas┼ą je dos┼ą sama osebe vysvet─żuj├║ca, ale nebol by to ve─żk├Ż ─Źl├ínok, keby to nebolo nijako vysvetlen├ę. Tu nastav├şte e -mail, ktor├Ż odo┼íle upozornenie, pre ktor├ę budete musie┼ą zada┼ą aj heslo.

Ak pou┼ż├şvate ─Źasto pou┼ż├şvan├Ż e -mail, ktor├Ż v├ís znerv├│z┼łuje, je to ├║plne pochopite─żn├ę, tak┼że by ste si mohli vytvori┼ą samostatn├Ż Gmail iba pre tieto upozornenia alebo pou┼żi┼ą podobn├║ e -mailov├║ adresu, ak├║ u┼ż pre podobn├ę aplik├ície m├íte.

Krok 5:

─Äalej nastavujete e -maily, ktor├ę bud├║ dost├íva┼ą upozornenia, m├┤┼żu by┼ą rovnak├ę, ak v┼íak nechcete zad├íva┼ą dve r├┤zne.

Potom, ke─Ć sa pozriete pod to, uvid├şte praktick├║ mo┼żnos┼ą, ako nastavi┼ą ─Źasov├Ż r├ímec, kedy chcete dost├íva┼ą upozornenia, a dokonca aj dni v t├Ż┼żdni.

Krok 6:

Posledn├Ż krok je najd├┤le┼żitej┼í├ş; potvrdenie v┼íetk├Żch va┼íich zmien, aby aplik├ícia skuto─Źne mohla robi┼ą to, na ─Źo bola navrhnut├í. Pri na─Ź├ştan├ş aplik├ície nem├┤┼żete ├║plne vidie┼ą tla─Źidlo potvrdenia, ale ke─Ć sa posuniete nadol, uvid├şte, ┼że sa tam v spodnej ─Źasti skr├Żva.

SMS-Call-Notifier-Potvrdi┼ą

Kliknite na polo┼żku Potvrdi┼ą, chv├ş─żu po─Źkajte a va┼ía nov├í aplik├ícia pre ozn├ímenia, ktor├í zvl├ídne v┼íetky tieto ─Źinnosti, by mala by┼ą odteraz u┼ż pripraven├í. M├ím v┼íak ─Ćal┼íie dve met├│dy oddelen├Żch in┼ítanci├ş spr├ív SMS alebo zme┼íkan├Żch hovorov, ktor├ę je jednoduch┼íie nastavi┼ą a nevy┼żaduj├║ od v├ís to─żko nie─Źo zdanlivo jednoduch├ęho.

Met├│da 2: Mailer zme┼íkan├ęho hovoru

T├íto met├│da je len pre zme┼íkan├ę hovory a m├┤┼że by┼ą najr├Żchlej┼í├şm nastaven├şm z t├Żchto troch. Ak je to teda jedin├í po┼żadovan├í funkcia a h─żad├íte pohodlie, m├┤┼że to by┼ą va┼ía najlep┼íia st├ívka.

Krok 1:

Nie─Źo podobn├ę, ─Źo v├Ą─Ź┼íina aplik├íci├ş zdie─ża, je, ┼że ich mus├şte najsk├┤r nain┼ítalova┼ą, tak┼że tu je r├Żchly odkaz na aplik├íciu Missed Call Mailer v Obchode Play, aby ste mohli za─Źa┼ą.

Stiahnu┼ą na Google Play

Ke─Ć to budete ma┼ą otvoren├ę, toto by ste mali vidie┼ą, pokia─ż je aplik├ícia st├íle spusten├í.

Missed-Call-Mailer-Install

Akon├íhle teda budete ma┼ą t├║to obrazovku, samozrejme, okrem tla─Źidla Odin┼ítalova┼ą, pokra─Źova┼ą, nain┼ítalujte ju a pokra─Źujte ─Ćal┼í├şm krokom.

Krok 2:

Po otvoren├ş aplik├ície by to mala by┼ą prv├í vec, ktor├║ uvid├şte.

Missed-Call-Mailer-Setup

M├şnus mal├í ─Źerven├í ┼í├şpka hore, ktor├║ som pridal, aby som v├ím uk├ízal, kde m├íte potvrdi┼ą. Na prv├Ż poh─żad to ├║primne vyzer├í ako dos┼ą neplodn├ę pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie, ale to m├┤┼że by┼ą siln├í str├ínka tejto aplik├ície. V┼íetko, ─Źo mus├şte urobi┼ą, je vlo┼żi┼ą e -mail, na ktor├Ż chcete odosiela┼ą upozornenia, klikn├║┼ą na potvrdenie a potom dostanete mal├║ spr├ívu s odpove─Ćou na aktiva─Źn├Ż e -mail.

Krok 3:

Tento krok je kr├ítky, preto┼że naozaj sta─Ź├ş odpoveda┼ą na prijat├Ż e -mail a potom ste na ceste. In┼ítal├ícia a nastavenie tejto aplik├ície bola rozhodne jednoduch┼íia ako v predch├ídzaj├║cej met├│de, tak┼że by to mohla by┼ą dobr├í vo─żba. Pre niekoho, kto chce iba funkciu upozornenia na zme┼íkan├Ż hovor, v┼íak zost├íva e┼íte jedna met├│da.

Met├│da 3: Rel├ę ME, SMS prostredn├şctvom e -mailu

Rel├ę ME je ┼ípeci├ílne ur─Źen├ę pre upozornenia SMS, alebo sa zd├í, ┼że to prinajmen┼íom rob├ş. Po nastaven├ş dostanete aj za─Źiarkavacie pol├ş─Źko, ktor├ę v├ís upozorn├ş na zme┼íkan├ę hovory, v─Ćaka ─Źomu bude t├íto aplik├ícia ve─żmi praktick├í.

Krok 1:

Je to rovnak├í piese┼ł a tanec ako v┼żdy s prv├Żm krokom, ale tu je odkaz, aby ste si in┼ítal├íciu na prstoch trochu u─żah─Źili.

Stiahnu┼ą na Google Play

Potom v├ís pozdrav├şme, len kv├┤li potvrdeniu.

Str├ínka rel├ę na stiahnutie

Ke─Ć ho m├íte nain┼ítalovan├Ż, pokojne ho spustite a pokra─Źujte.

Krok 2:

Hne─Ć ako aplik├íciu otvor├şte, uv├ştate to.

Str├ínka rel├ę na stiahnutie

Spolu s priate─żsk├Żm priv├ştan├şm z├şskate aj odkaz na wiki, ktor├í je d├┤vodom na bonusov├ę body v mojej knihe. Po prijat├ş priv├ştania sa presuniete na str├ínku aplik├ície, kde zad├íte dve r├┤zne – aj ke─Ć by to mohli by┼ą rovnak├ę – e -mailov├ę adresy.

Krok 3:

Hne─Ć ako uv├ştacia obrazovka zmizne, zobraz├ş sa obrazovka podobn├í tejto, aj ke─Ć by va┼ía sekcia Preposla┼ą na mala by┼ą trochu odli┼ín├í, ale k tomu sa dostaneme nesk├┤r.

Relay-Me-Putting-In-Email

V┼íimnite si v┼íak, ┼że v sekcii ÔÇ×Odosla┼ą prostredn├şctvomÔÇť u┼ż existuje e -mailov├í adresa. Ak ho chcete dosta┼ą aj na svoju obrazovku, mus├şte klikn├║┼ą na tla─Źidlo Gmail. Ke─Ć to urob├şte, dostanete sa na t├║to obrazovku po r├Żchlom potvrdzovacom poli.

Rel├ę-Me-Povolenia

Ak s podmienkami s├║hlas├şte, povo─żte ich a m├┤┼żete prejs┼ą na ─Ćal┼í├ş krok.

Krok 4:

Ak bolo nastavenie v├í┼ího ├║─Źtu ├║spe┼ín├ę, uvid├şte to.

Rel├ę-ja-├║spech

Tak┼że teraz n├ím zost├íva u┼ż len nastavi┼ą e -mailov├║ adresu na presmerovanie. Ke─Ć kliknete na polo┼żku Nastavi┼ą cie─żov├║ e -mailov├║ adresu, zobraz├ş sa mo┼żnos┼ą Posla┼ą ─Ćalej, ktor├í bola v tre┼ąom kroku.

Teraz zadajte svoju e -mailov├║ adresu a ulo┼żte ju stla─Źen├şm symbolu diskety. Ak ste urobili v┼íetko spr├ívne, budete odmenen├ş t├Żmto.

Obrazovka Relay-Me-Final

Teraz, ke─Ć aplik├íciu ukon─Ź├şte a znova otvor├şte, by sa v┼íetky va┼íe inform├ície mali zobrazi┼ą na spr├ívnych miestach. Ak chcete tie┼ż zobrazova┼ą upozornenia na zme┼íkan├ę hovory, mali by ste za─Źiarknu┼ą pol├ş─Źko.

Záver

V┼íetky tri vy┼í┼íie uveden├ę met├│dy maj├║ svoje opodstatnenie, niektor├ę je v┼íak jednoduch┼íie dodr┼ża┼ą ako ostatn├ę.

Met├│da 1 po┼żaduje inform├ície o ├║─Źte, s ktor├Żmi sa niektor├ş nemusia riadi┼ą, ale umo┼ż┼łuje v├ím prij├şma┼ą upozornenia na spr├ívy SMS a zme┼íkan├ę hovory.

Met├│da 2 je len pre zme┼íkan├ę hovory, ale m├í najr├Żchlej┼íie nastavenie zo v┼íetk├Żch vy┼í┼íie uveden├Żch mo┼żnost├ş, ak je to jedin├í po┼żadovan├í funkcia.

Met├│da 3 je ─żahk├ę ho nastavi┼ą na upozornenia SMS, ale nerob├ş dobr├║ reklamu, ┼że funguje aj na zme┼íkan├ę hovory, ale zd├í sa, ┼że Relay ME m├í atrakt├şvne pou┼ż├şvate─żsk├ę rozhranie a ─żahko sa pou┼ż├şva.

Napriek tomu existuj├║ e┼íte ─Ćal┼íie met├│dy, ak sa ┼żiadna z nich nejav├ş ako dostato─Źne atrakt├şvna mo┼żnos┼ą. Existuje ich ve─ża a tieto iba po┼íkriabaj├║ povrch, pokia─ż ide o mo┼żnosti.

Ak m├íte s niektor├Żm z nich probl├ęmy, nev├íhajte sa op├Żta┼ą ni┼ż┼íie alebo komentova┼ą jednoduch┼íie alebo lep┼íie alternat├şvy.