Ako prepn├║┼ą z programu Samsung Knox na zabezpe─Źen├Ż prie─Źinok

Ako prepn├║┼ą z programu Samsung Knox na zabezpe─Źen├Ż prie─Źinok 2

Ako prepn├║┼ą z programu Samsung Knox na zabezpe─Źen├Ż prie─Źinok. Samsung Knox je zabezpe─Źenie syst├ęmu, ktor├ę je s├║─Źas┼ąou ofici├ílnej aktualiz├ície syst├ęmu Android 4,3 na zariadeniach Samsung. V dne┼ínej dobe je to produk─Źn├í slu┼żba, ktor├í bola predvolene deaktivovan├í Galaxy S6 a S6 Edge, tak┼że ak m├íte nov┼í├ş telef├│n, nemus├şte sa ob├íva┼ą. Niektor├ę star┼íie zariadenia v┼íak maj├║ predvolene nain┼ítalovan├Ż a povolen├Ż program Knox. Odin┼ítalovanie aplik├ície Knox zo zariaden├ş Galaxy,

Ak├Ż je aktu├ílny stav v spolo─Źnosti Samsung Knox?

Spolo─Źnos┼ą Samsung uviedla na trh spolo─Źnos┼ą Knox v septembri 2013, ofici├ílne ju v┼íak prestala podporova┼ą v decembri 2017. ├Ü─Źel tohto syst├ęmu Security, p├┤vodne uveden├Ż na trh Galaxy Pozn├ímka 3 je Galaxy Pozn├ímka 10.1 Rok 2014 by pon├║kol ├║pln├║ ochranu zariaden├ş a u─żah─Źil by pou┼ż├şvanie zariaden├ş na pr├ícu aj hranie v prostred├ş BYOD (Bring Your Own Device).

Spolo─Źnos┼ą Samsung zru┼íila slu┼żbu My Knox v prospech novej aplik├ície Secure Folder a od decembra 2017 sa u┼ż Knox nebude zobrazova┼ą v Obchode Play. Nov┼íie telef├│ny, napr. Galaxy S7, S8 alebo S9, ako aj nov├ę jednotky Note a Series A nepou┼ż├şvaj├║ My Knox.

Ak m├í zariadenie Knox, m├┤┼żete ho aj na─Ćalej pou┼ż├şva┼ą. Podobne po odin┼ítalovan├ş nie je mo┼żn├ę My Knox stiahnu┼ą z Obchodu Play.

Port├íl My Knox m├í st├íle niektor├ę funkcie. St├íle m├┤┼żete odomkn├║┼ą My Knox alebo resetova┼ą heslo napr├şklad na My Knox. Pou┼ż├şvate─żom sa v┼íak odpor├║─Źa, aby pre┼íli na nov├ę rie┼íenie spolo─Źnosti Samsung, Secure Folder.

Ako pren├í┼ía┼ą ├║daje z My Knox do zabezpe─Źen├ęho prie─Źinka

Na pou┼ż├şvanie funkcie z├ílohovania a obnovenia disku My Knox je potrebn├Ż ├║─Źet Samsung. Zabezpe─Źen├Ż prie─Źinok je v s├║─Źasnosti kompatibiln├Ż so zariadeniami v syst├ęme Android 7,0 a nov┼íie verzie.

Cho─Ć hore Moje nastavenia Knox> Z├ílohovanie a obnovenie> Z├ílohujte moje ├║daje Knox, Prejdite do Obchodu Play a nain┼ítalujte zabezpe─Źen├Ż prie─Źinok. Po konfigur├ícii m├┤┼żete obnovi┼ą ├║daje, ktor├ę ste si z├ílohovali zo slu┼żby My Knox.

Ak├ę boli probl├ęmy s Knoxom?

Aplik├ície pou┼ż├şvan├ę mimo kr├í─żovstva Knoxu maj├║ obmedzen├Ż pr├şstup k ulo┼żen├Żm ├║dajom. Nieko─żko v├Żvoj├írov, vr├ítane v├Żvoj├írov ako Chainfire, vytvorilo popul├írnu aplik├íciu TriangleAway navrhnut├║ na resetovanie po─Ź├ştadla bleskov na nulu na zariaden├ş a SuperSU.

Probl├ęm je v tom, ┼że syst├ęm Security Knox zabra┼łuje pr├şstupu k viacer├Żm aplik├íci├ím, ke─Ć je zariadenie zakorenen├ę, a m├┤┼że sp├┤sobi┼ą probl├ęmy so z├írukou, preto┼że zmeny v telef├│ne sp├║┼í┼ąaj├║ po─Ź├ştadlo flash (a br├ínia zotaveniu).

D├┤vod, pre─Źo je to kontroverzn├ę, spo─Ź├şva v tom, ┼że spolo─Źnos┼ą Knox pracuje s technol├│giou eFUSE (technol├│gia autokonfigur├ície), ktor├í sa pou┼ż├şva na sledovanie, ak sa s niektor├Żm zariaden├şm manipulovalo. To znamen├í, ┼że spolo─Źnos┼ą Samsung m├┤┼że pou┼żi┼ą ├║daje spolo─Źnosti Knox na odmietnutie ┼żiadost├ş o podporu pou┼ż├şvate─ża po─Źas z├íru─Źnej doby, preto┼że sa domnieva, ┼że pou┼ż├şvate─ż bol pou┼ż├şvate─żom po┼íkoden├Ż.

Spolo─Źnos┼ą Samsung u┼ż do zav├ídza─Źa zaviedla kalkula─Źku, ktor├í sleduje, ko─żkokr├ít zmenila svoj posledn├Ż prev├ídzkov├Ż re┼żim. Probl├ęm je, ┼że, ako som u┼ż povedal, aplik├ície, ktor├ę s├║ mimo kontajnera Knox, maj├║ obmedzen├Ż pr├şstup k ulo┼żen├Żm inform├íci├ím, a preto s├║ nepriaznivo ovplyvnen├ę aplik├ície vyvinut├ę komunitou modifikuj├║cich pou┼ż├şvate─żov.

Ako vypn├║┼ą Knox

Existuje nieko─żko sp├┤sobov, ako zak├íza┼ą Knox, ─Źo tie┼ż umo┼ż┼łuje znova pou┼ż├şva┼ą aplik├ície ako SuperSU alebo RootChecker.

Nie je v┼íak mo┼żn├ę vynulova┼ą po─Ź├ştadlo flash na nulu, preto┼że ÔÇ×bitov├í bitov├í z├írukaÔÇť zahrnut├í v ofici├ílnej aktualiz├ícii pre Android 4,3 br├íni zn├ş┼żeniu v├Żkonu bootloadera.

Str├ínka podpory spolo─Źnosti Samsung obsahuje nasleduj├║ce vyhl├ísenie, platn├ę iba pre zariadenia s Androidom 4,3, ako Galaxy S3:

N├íjdite aplik├íciu Knox, spustite ju a stla─Źte Nastavenie.

vybra┼ą Nastavenia klepnutia.

vybra┼ą Odin┼ítalova┼ą Knox.

Po odin┼ítalovan├ş aplik├ície Knox sa zobraz├ş ot├ízka, ─Źi chcete z├ílohova┼ą ├║daje Knox. Ak poviete ├íno, po─Źas odin┼ítalovania sa ulo┼ż├ş do prie─Źinka Knox na va┼íom zariaden├ş. Ak chcete tieto ├║daje z├ílohova┼ą, vyberte polo┼żku Z├ílohova┼ą terazteda OK,

Pozn├ímka: osobn├ę ├║daje, ako s├║ fotografie, hudobn├ę s├║bory, kontakty a udalosti kalend├íra, sa skop├şruj├║ po─Źas odin┼ítalovania. E-maily a ├║daje aplik├ície v┼íak nie s├║.

Zadajte svoje heslo Knox a stla─Źte ─Äalej.

vybra┼ą Nasleduj├║ce. Va┼íe ├║daje sa ulo┼żia pred dokon─Źen├şm procesu odin┼ítalovania. vybra┼ą OK odin┼ítalova┼ą Knox. koh├║tik Menu> Moje s├║bory> V┼íetky> Knox. K dispoz├şcii bude s├║bor ZIP s va┼í├şm osobn├Żm obsahom Knox. Ak m├íte kartu microSD, vyberte polo┼żku V┼íetko> ├Ülo┼żn├ę zariadenie> Knox,

Ak v├ís vo─żba Samsung nepresved─Źila, m├┤┼żete vykona┼ą nasleduj├║ce kroky (ktor├ę vy┼żaduj├║ pr├şstup root):

Nain┼ítalujte Root Explorer. Spustite kore┼łov├Ż prieskumn├şk a do funkcie vyh─żad├ívania lupou zadajte Knox. Vyberte v┼íetky s├║bory s n├ízvom Knox. Vyberte ich a re┼ítartujte zariadenie Samsung.

Ak tieto met├│dy nefunguj├║ alebo ste st├íle nespokojn├ş, f├│rum v├Żvoj├íra XDA tie┼ż poskytuje s├║bor na odstr├ínenie Knox prostredn├şctvom obnovy:

Ak├ę s├║ va┼íe n├ízory na Knox? Pozit├şvne bezpe─Źnostn├ę rie┼íenie alebo nepr├şjemnosti? Pode─żte sa o svoje n├ízory v koment├íroch.

Related Articles

Back to top button