Ako prenies┼ą v┼íetky va┼íe Facebook fotografie a vide├í do Fotiek Google

Je v┼íak ┼ąa┼żk├ę uveri┼ą Facebook debutoval ├║plne v roku 2004, ┼ítyri roky predt├Żm, ako prv├Ż telef├│n Android vst├║pil na trh. Keby si bol jedn├Żm z prv├Żch Facebook za predpokladu, ┼że ste nahrali cel├║ kni┼żnicu obr├ízkov, ktor├ę s├║ k dispoz├şcii iba na platforme soci├ílnych m├ędi├ş. Ale v─Ćaka Facebooku, nov├ęmu n├ístroju na migr├íciu fotografi├ş a vide├ş (v USA nov├ę, nov├ę), m├┤┼żete teraz tieto cenn├ę fotografie jednoducho skop├şrova┼ą do slu┼żby Fotografie Google, aby ste zaistili bezpe─Źn├║ ochranu.

─îo je Facebook n├ístroje na migr├íciu fotografi├ş a vide├ş?

N├ístroj na migr├íciu fotografi├ş a videa z Facebooku je produktom projektu Data Transfer Project, spolo─Źn├ęho podniku medzi spolo─Źnos┼ąou Microsoft, Twitter, Facebook a ─Ćal┼íie, ktor├ę s─żubuj├║ v├Ą─Ź┼íiu prenosnos┼ą ├║dajov medzi slu┼żbami. Po debutovan├ş v ├Źrsku v decembri 2019 sa n├ístroj na migr├íciu fotografi├ş a videa na Facebook kone─Źne dostal do USA a Kanady v apr├şli 2020.

Tento n├ístroj je z h─żadiska funk─Źnosti pomerne jednoduch├Ż. V piatich ─żahk├Żch krokoch m├┤┼żu pou┼ż├şvatelia kop├şrova┼ą cel├ę s├║bory Facebook kni┼żnica fotografi├ş alebo vide├ş pre Fotky Google, nie je potrebn├Ż ┼żiadny ┼ípeci├ílny hacker ani softv├ęr. Gigant soci├ílnych m├ędi├ş s─ż├║bil, ┼że v bud├║cnosti bude podporovan├Żch viac fotografick├Żch slu┼żieb, aj ke─Ć je Fotky Google prv├Ż z br├íny. Postupujte takto:

krok 1: Otvoren├ę Facebook nastavenie

Ako prenies┼ą v┼íetky va┼íe Facebook fotografie a vide├í do Fotiek Google 1 Ako prenies┼ą v┼íetky va┼íe Facebook fotografie a vide├í do Fotiek Google 2

M├íte ─żahk├Ż pr├şstup Facebook, s n├ístroje pre migr├íciu fotografi├ş a videa z Facebook aplik├ície v telef├│ne. Sta─Ź├ş spusti┼ą aplik├íciu, klepn├║┼ą na ponuku hamburgerov v pravom hornom rohu obrazovky, prejdite nadol do dolnej ─Źasti str├ínky a kliknite na ÔÇ×NastaveniaÔÇť.

krok 2: Nahrajte k├│piu svojich fotografi├ş alebo vide├ş

Ako prenies┼ą v┼íetky va┼íe Facebook fotografie a vide├í do Fotiek Google 3

V polovici str├ínky uvid├şte nadpis ÔÇ×V├í┼í Facebook Inform├ície. ÔÇ×V dolnej ─Źasti tejto ─Źasti chcete klepn├║┼ąÔÇť Odovzda┼ą k├│piu svojich fotografi├ş alebo vide├ş. “

krok 3: No tak Facebook heslo

Ako prenies┼ą v┼íetky va┼íe Facebook fotografie a vide├í do Fotiek Google 4

Ak sa chcete uisti┼ą, ┼że ste osoba, ktor├í odovzd├íva va┼íe fotografie alebo vide├í, Facebook vy┼żaduje, aby pou┼ż├şvatelia zadali svoje Facebook Hesl├í. Ak ste z nejak├ęho d├┤vodu zabudli alebo vynechali svoje Facebook heslo, m├┤┼żete klikn├║┼ą na ÔÇ×Zabudli ste heslo?ÔÇť po┼żiadajte pod panelom s heslom o spustenie procesu obnovenia.

krok 4: Vyberte cie─ż

Ako prenies┼ą v┼íetky va┼íe Facebook fotografie a vide├í do Fotiek Google 5 Ako prenies┼ą v┼íetky va┼íe Facebook fotografie a vide├í do Fotiek Google 6 Ako prenies┼ą v┼íetky va┼íe Facebook fotografie a vide├í do Fotiek Google 7

Potom mus├şte vybra┼ą cie─ż pre svoje fotografie. Fotografie Google s├║ moment├ílne jedinou slu┼żbou, s ktorou spolupracujeme Facebookn├ístroje na migr├íciu fotografi├ş a vide├ş, ale v bud├║cnosti sa prid├í viac.

Mus├şte sa tie┼ż rozhodn├║┼ą, ─Źi najprv migrujete svoje fotografie alebo vide├í. Majte na pam├Ąti, ┼że sa nem├┤┼żu pren├í┼ía┼ą s├║─Źasne; tento postup mus├şte zopakova┼ą, ak chcete migrova┼ą v┼íetky svoje Facebook m├ędi├í do Fotiek Google.

Nakoniec, ke─Ć vyberiete mo┼żnos┼ą ÔÇ×─ÄalejÔÇť, mus├şte udeli┼ą Facebook povolenie na prid├ívanie obsahu do ├║─Źtu Fotky Google.

krok 5: Potvr─Ćte prevod

Ako prenies┼ą v┼íetky va┼íe Facebook fotografie a vide├í do Fotiek Google 8 Ako prenies┼ą v┼íetky va┼íe Facebook fotografie a vide├í do Fotiek Google 9Ako prenies┼ą v┼íetky va┼íe Facebook fotografie a vide├í do Fotiek Google 10

Nakoniec kliknut├şm na ÔÇ×Potvrdi┼ą prenosÔÇť spustite proces migr├ície. Odovzdanie fotografi├ş a ich odovzdanie do slu┼żby Fotky Google trv├í ur─Źit├Ż ─Źas, najm├Ą ak m├íte v├Ą─Ź┼íiu kni┼żnicu.

Po dokon─Źen├ş procesu n├íjdete v slu┼żbe Fotografie Google s├ęriu nov├Żch albumov, v┼íetky za─Ź├şnaj├║ce na ÔÇ×K├│piaÔÇŽÔÇť Tieto sa priamo zhoduj├║ s n├ízvami va┼íich albumov s fotografiami Facebook,

Univerzálna kompatibilita platformy

Ako prenies┼ą v┼íetky va┼íe Facebook fotografie a vide├í do Fotiek Google 11

Najlep┼íie ─Źas┼ą o n├ístroji Facebook pre migr├íciu fotografi├ş a videa je, ┼że je kompatibiln├Ż so v┼íetk├Żmi zariadeniami a opera─Źn├Żmi syst├ęmami. Aj ke─Ć sa tento ─Źl├ínok zameriaval na sk├║senosti so syst├ęmom Android, rovnak├ę kroky je mo┼żn├ę vykona┼ą na zariaden├ş iOS aj na ┼łom Facebook.com prostredn├şctvom webov├ęho prehliada─Źa. To znamen├í, ┼że bez oh─żadu na to, ak├║ platformu alebo zariadenie pou┼ż├şvate, m├┤┼żete bezpe─Źne premiest┼łova┼ą celok Facebook kni┼żnica fotografi├ş a vide├ş pre Fotky Google v priebehu nieko─żk├Żch min├║t.