Ako prenášať hudbu z počítača do systému Android a mobilizovať hudbu

Máte v počítači veľa hudby, ale neviete, ako ju preniesť do zariadenia Android? Chcete si vychutnať hudbu na cestách, ale vaše zariadenie nemá vašu hudobnú knižnicu? Chcete rýchlo preniesť celú svoju hudobnú knižnicu alebo niekoľko skladieb do zariadenia Android?

Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali áno, pokračujte v čítaní tejto príručky a zistite, ako rýchlo a jednoducho prenášať hudbu z počítača do systému Android.

Apple má vlastný softvér iTunes na ukladanie a prenos hudby medzi počítačom a telefónom iPhone. Napriek tomu, že softvér iTunes je skvelý, neexistuje veľa alternatív, ako udržať iPhone aktualizovaný v hudobnej knižnici. Na druhej strane Android vám umožňuje rýchly prenos hudby z počítača, bez ohľadu na to, či používate aplikácie tretích strán.

Pomocou tejto príručky zistíte, ako môžete prenášať hudbu z počítača do zariadenia Android. Ukážeme vám rôzne spôsoby prenosu hudby a môžete si vybrať spôsob, ktorý najlepšie vyhovuje vašim preferenciám.

Metóda 1: Úložisko USB

Toto je predvolený a možno najrýchlejší spôsob prenosu hudby alebo akéhokoľvek iného súboru do zariadenia Android. Na prenos súborov používa režim USB alebo veľkokapacitné úložisko Android systému Android a do počítača si nemusíte inštalovať žiadne aplikácie tretích strán.

Krok 1

Pripojte svoje zariadenie Android k počítaču pomocou kábla micro USB. Na niekoľkých zariadeniach bude úložisko USB predvolene nastavené vždy, keď zariadenie pripojíte k počítaču. V prípade iných zariadení bude možno potrebné zapnúť ukladací priestor USB po pripojení pomocou kábla micro USB.

Úložisko USB pre Android

Krok 2

Akonáhle váš počítač rozpozná zariadenie Android, zobrazí sa vyskakovacie okno automatického prehrávania. Kliknutím na položku Otvoriť priečinok zobrazíte možnosť súborov. Ak sa vám okno automatického prehrávania nezobrazí, môžete vybrať svoje zariadenie Android tak, že prejdete na položku Tento počítač a vyberiete priečinok Vymeniteľný disk. V počítači sa otvorí koreňový priečinok úložiska vášho zariadenia.

Automatické prehrávanie systému Android

Krok 3

Prejdite do priečinka Hudba vo svojom zariadení alebo do iného priečinka, kam chcete uložiť hudobné súbory.

Krok 4

Prejdite do adresára, kde sú hudobné súbory uložené vo vašom počítači.

Krok 5

Vyberte celý priečinok alebo požadované hudobné súbory na svojom zariadení s Androidom a skopírujte ich do priečinka Hudba vo svojom zariadení s Androidom, do ktorého ste predtým navigovali. Súbory môžete skopírovať alebo presunúť myšou do priečinka Hudba vo svojom zariadení. Počkajte na proces kopírovania. Ak kopírujete veľa hudby, môže to chvíľu trvať. Akonáhle to urobíte, odpojte zariadenie Android od počítača. To je všetko! Teraz by ste mali mať všetku hudbu v hudobnom prehrávači zariadenia.

Android Transfer Music

Metóda 2: Správca hudby Google

Táto metóda používa na prenos hudby do zariadenia Android obľúbený počítačový softvér Music Manager od spoločnosti Google. Softvér je podobný AppleiTunes a je perfektný, ak chcete, aby bolo vaše zariadenie synchronizované s hudobnou knižnicou v počítači. Táto metóda v skutočnosti nekopíruje hudobné súbory do úložiska vášho zariadenia s Androidom, ale namiesto toho ukladá vašu hudbu cez cloud, takže si ju môžete kedykoľvek prehrať na svojom zariadení s Androidom pomocou hudobnej aplikácie Google Play.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte si aplikáciu Google Music Manager do počítača. Aplikáciu si môžete stiahnuť tu.

Krok 2

Otvorte v počítači Správcu hudby Google a prihláste sa pomocou podrobností svojho účtu Google. Uistite sa, že ste sa prihlásili pomocou účtu, ktorý používate vo svojom zariadení s Androidom.

Prihlásenie do Správcu hudby

Krok 3

Vyberte položku Odovzdať skladby do služby Google Play a kliknite na tlačidlo Ďalej.

Správca hudby nahráva skladby

Krok 4

Ak je vaša hudba v počítači uložená v priečinku Moja hudba, vyberte priečinok Moja hudba. Ak je vaša hudba uložená niekde inde, vyberte položku Iné priečinky, kliknite na položku Pridať priečinok a vyberte priečinok, v ktorom je uložená vaša hudba. Kliknite na tlačidlo Ďalej.

Odovzdanie správcu hudby

Krok 5

Po skenovaní vybraného priečinka začne Správca hudby Google nahrávať váš priečinok s hudbou a zobrazí sa vyskakovacie okno s textom Vaša hudba sa pridáva. Kliknite na tlačidlo Zavrieť a Správca hudby sa spustí na pozadí a odovzdá všetky vaše skladby.

Odovzdávanie správcu hudby

Krok 6

Stiahnite si a nainštalujte si aplikáciu Hudba Google Play do svojho zariadenia s Androidom. Môžete si ho stiahnuť pomocou tlačidla Google Play nižšie.

Stiahnuť na Google Play

Krok 7

Otvorte aplikáciu a uistite sa, že ste prihlásení pomocou účtu Google ID, ktorý ste použili pre aplikáciu Music Manager pre počítač. Pri nahrávaní hudby prostredníctvom Správcu hudby Google začnete sťahovať hudobné súbory do aplikácie Hudba Google Play vždy, keď budete na svojom zariadení s Androidom pripojení k internetu.

Krok 8

Všetka hudba, ktorú získate prostredníctvom aplikácie Music Manager pre počítač, bude uložená v cloude, ktorá je prístupná iba prostredníctvom internetového pripojenia. Ak chcete niektoré skladby uložiť offline do zariadenia, podržte skladbu alebo album, ktoré chcete uložiť, a klepnite na Ponechať v zariadení. Vybratý album alebo skladba bude uložená vo vašom zariadení s Androidom a bude k dispozícii na počúvanie offline.

Google Music Keep offline

Metóda 3: Wondershare MobileGo

Táto metóda sa zameriava na počítačovú aplikáciu tretej strany, ktorá vám umožní prenášať hudbu medzi zariadením Android a počítačom. MobileGo od Wondershare je pravdepodobne jednou z najobľúbenejších aplikácií na správu zariadenia Android prostredníctvom počítača. Aplikáciu môžete používať nielen na prenos hudby, ale môžete tiež prenášať správy, kontakty a obrázky.

Krok 1

Stiahnite si a nainštalujte Wondershare MobileGo do počítača. Aplikáciu môžete získať tu.

Krok 2

Otvorte aplikáciu a pripojte zariadenie Android k počítaču pomocou kábla micro USB. Keď aplikácia rozpozná vaše zariadenie, malo by sa objaviť na karte Zariadenia.

Pripojenie MobileGo

Krok 3

Pod názvom zariadenia vyberte položku Hudba a kliknite na tlačidlo Pridať.

Pridajte aplikáciu Music MobileGo

Krok 4

Vyberte priečinok, kde sú hudobné súbory uložené v počítači, a aplikácia by mala začať s prenosom hudobných súborov do zariadenia Android. V závislosti od veľkosti vašej hudobnej knižnice to môže chvíľu trvať. Keď je proces prenosu dokončený, môžete zariadenie odpojiť a všetka vaša hudba by teraz mala byť k dispozícii vo vašom zariadení s Androidom.

Záver

Na rozdiel od iPhonu bol prenos súborov medzi počítačom a zariadením Android vždy relatívne ľahký. Prenos hudby nie je výnimkou a hudobné súbory môžete rýchlo prenášať do svojho zariadenia Android. Metóda 1 je to perfektný spôsob prenosu hudby, pretože je mimoriadne rýchly, ale ak chcete vo svojom zariadení ušetriť veľa miesta, mali by ste na používanie cloudového úložiska použiť Správcu hudby Google. Posledná metóda by mala fungovať s väčšinou zariadení s Androidom a ak chcete plnohodnotného správcu zariadenia s Androidom, možno by to bola ideálna voľba. Zvážte, ako sa v prípade potreby naučiť prenášať svoje skladby z iTunes, a vyskúšajte naše najlepšie bezplatné hudobné aplikácie, ktoré vám ušetria peniaze.

Bez ohľadu na to, ktorý spôsob si vyberiete, uistite sa, že budete postupovať podľa všetkých pokynov na prenos hudby z počítača do telefónu s Androidom a pokojne položte otázky nižšie.